آیا فریم ریت پایین Thief بر روی PS4 دردسر ساز است؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
e61707-1393269633.jpg

فریم ریت پایین بازی Thief بر روی PS4 اثباتی بر این مسئله هست که رزولوشن 1080p همه مسئله نیست!
بسیاری از علاقه مندان به بازیهای کامپیوتری این روزها گرفتار القاب و عناوینی مثل Resolution Gate و حرفهایی مثل PS4 یک کنسول هیولا هست که 399 دلار قیمت داره ولی Xbox one فقط یه دستگاه توستر (وسیله ای برای گرم کردن نون) هست و ... شدن.
سوالی که پیش میاد این هست که آیا گیمرها بیش از حد گرفتار اعداد و ارقام شدن؟ بعد از اینکه Thief رو بازی کردم من میخوام بگم که "بله"

بعد از اینکه Thief رو هفته گذشته بر روی PS4 و Xbox one بازی کردم باید بگم که مطمئن نیستم که رزولوشن 1080p باید یک استاندارد برای کنسولهای نسل بعد باشه! نسخه PS4 تلاش بیهوده ای برای اجرای این بازی به صورت 30 فریم بر ثانیه میکنه و فریم ریت بازی به طور منظم به محدوده 15 تا 20 فریم بر ثانیه سقوط میکنه و در چند قسمت حتی به مرز یک عدد تک رقمی هم میرسه.
این مسئله چیزیه که من حتی به یاد نمیارم در PS3 و xbox 360 هم تکرار شده باشه.
و این در حالی اتفاق میوفته که نسخه Xbox one در این مورد خیلی بهتر عمل میکنه و به همین دلیل به نظر من نسخه Xbox one این بازی بهتر از رقیب هست .
میخواین بدونید که نسخه xbox one این بازی چطوری موفق به انجام این عمل شده؟ جواب خیلی کوتاهه با رندر بازی در رزولوشن 900p.بازی در Xbox one با رزولوشن 900p یعنی 660 هزار پیکسل کمتر رندر میشه.ممکنه فکر کنید این عدد باعث ایجاد اختلاف زیادی میشه ولی واقعیت این هست که تفاوت بین 900p و 1080p اصلا قابل قیاس با تفاوت یک رزولوشن استاندارد مثل 480i در قیاس با 720p نیست و در کمال تعجب تفاوت بین پیکسلها یکسان هست!

به نظر میاد اعداد در حال حاضر به یک فاکتور خیلی بزرگ برای بیشتر گیمرها تبدیل شدن. به هر حال پرداخت 100 دلار بیشتر برای کنسولی که قدرت پردازش کمتری داره مسئله خوشایندی نیست.
در حال حاضر Xbox one داره در دنیای اینترنت به شدت مورد ضرب و شتم واقع میشه ولی موضوع اینه که این کنسول از اون چیزی که اکثر گیمرها فکر میکنن قویتر هست.
مسئله مهم در حال حاضر این هست که سازنده های بازی باید کمتر برای پذیرفتن رزولوشن 1080p به عنوان یک استاندارد برای همه بازیهای نسل جدید تحت فشار قرار بگیرن تا این مسئله کیفیت تکسچرها ، افکتها ، فیزیک بازی و در این مورد (Thief) فریم ریت رو تحت شعاع قرار نده.

اشتباه نکنید من نمیخوام شمارو قانع کنم که چیز کمتر بهتر هست ، اما اگر یک توسعه دهنده تصمیم بگیره که بازی خودش رو روی PS4 به صورت 900p بسازه (مثل BF4) ، به هیچ وجه نباید از طرف دیگران مورد حمله قرار بگیره.و همینطور در مورد Xbox one اگر یک سازنده ای رزولوشن 900p رو برای xbox one انتخاب کنه و بازی در اون رزولوشن به خوبی اجرا بشه این مسئله اصلا نباید یک مشکل بزرگ به حساب بیاد.
همونطور که در بازی ای مثل Ryse که بسیاری از جمله خود من استدلال میکنیم که بهترین عنوان نسل جدید از نظر گرافیکی هست . 900p هم میتونه فک شمارو روی زمین بکوبه اگر از کم کردن رزولوشن در جهت بالا بردن جنبه های هنری کار استفاده شده باشه.

Thief PS4's Low Framerate is Proof that 1080p isn't Always the Answer - CraveOnline

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
مشکل از ps4 نیست به خاطر بدهی اب شرکت چند وقتی قطعه

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
اشکال از سازنده ها بوده.

چطوره که Tomb Raider که گرافیک به شدت بهتری نسبت به این بازی داره با رزولوشن 1080 و فریم ریت به مراتب بهتری رندر میشه؟:-?
این دیگه تقصیر سازنده ها بوده.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
مسلما مشکل سازنده هست که نمی تونه فریم رو ثابت نگه داره و دیگه نهایتش میتونست نسخه PS4 رو هم 900P بزاره. البته باید دید واقعا وضع فریم اینقدر خرابه یا اینکه این بابایی که مقاله رو نوشته توهم زده :D

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
900p هم میتونه فک شمارو روی زمین بکوبه اگر از کم کردن رزولوشن در جهت بالا بردن جنبه های هنری کار استفاده شده باشه.
100 درصد تایید میشه.....:bighug:

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
این خبر بود یا مقاله؟!:-/
پ.ن:کاملا مشخصه هدفتون از زدن این تاپیک چیه.

Dlforshot

کاربر سایت
Aug 29, 2013
512
اینجا ما دو نسخه داریم
1080 upscaled و بدون افت فریم
1080 native همراه با افت فریم
شما کدوم رو انتخاب میکنید؟

framerate

کاربر سایت
Oct 18, 2013
220
اشکال از سازنده ها بوده.

چطوره که Tomb Raider که گرافیک به شدت بهتری نسبت به این بازی داره با رزولوشن 1080 و فریم ریت به مراتب بهتری رندر میشه؟:-?
این دیگه تقصیر سازنده ها بوده.

بشدت بهتر ؟؟؟ کی گفته گرافیک TM از این بالاتره ؟؟؟ خیلی جالبه....
فریم ریت بازی tome rider رو ps4 بیشتر روی 40 45 50 jتا 30 به پایین هم میومد به شما گفتن 60 نه اینجور نیست....
کافیه یک تکنیک از بازی رویه سخت افزار کنسول پیاده سازی شه همین باعث افت فریم میشه...دید همین TM یه ترس با اپتیمایز باعث شد که بازی رویه فریم ثابت نمونه و همش افت داشته باشه...
حتی گاست هم تکنیک APEX زویه PS4 , X1 نداشت ...بازم بعضی جاها خودم میدیدم فریم dROP داشت نسخه ی گاست تعدادی از تکنیکاش رویه کنسول اف بود حتی AA درست حسابی هم نداشت همچنین BF4 ... ,و العان هم THIEF...

آخرین ویرایش:

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
جالبه این همه نقد اومده و بیشتر روی ps4 نقد کردن ... در حالی که نمره بیشتری هم گرفته ... و تا اونجا که من اطلاع دارم و میدونم (شاید هم بوده) کسی از این حرف ها نزده در مورد بازی روی Ps4

بسی جالبه که هنوز بعضی ها به هر شکل دنبال اثبات حرف های گذشتشونن

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,947
نام
فرهاد
نمونه ای از سخنان ایشون در پایین؛ جبهه گرفتن تو حلقم اصلا بیطرف بودن در این مقاله داره داد میزنه. یک بازی حالا چه درست یا غلط میاد مورد نقد قرار میده و چون این یک بازی اینجور بوده، کنسول رقیب چیزی کم نداره و سازنده باید روی همیون 900p تمرکز کنن!
فریم ریت پایین بازی Thief بر روی PS4 اثباتی بر این مسئله هست که رزولوشن 1080p همه مسئله نیست!

این در حالی اتفاق میوفته که نسخه Xbox one در این مورد خیلی بهتر عمل میکنه و به همین دلیل به نظر من نسخه Xbox one این بازی بهتر از رقیب هست .

در حال حاضر Xbox one داره در دنیای اینترنت به شدت مورد ضرب و شتم واقع میشه ولی موضوع اینه که این کنسول از اون چیزی که اکثر گیمرها فکر میکنن قویتر هست.

همونطور که در بازی ای مثل Ryse که بسیاری از جمله خود من استدلال میکنیم که بهترین عنوان نسل جدید از نظر گرافیکی هست

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,754
نام
مراد حلیمی
اینجا ما دو نسخه داریم
1080 upscaled و بدون افت فریم
1080 native همراه با افت فریم
شما کدوم رو انتخاب میکنید؟

با اين كيفيت بازي و وضع نمراتش هيچكدوم:d

ملت برن نسخه اولشو كه چند سال پيش ساخته شد و لوين هم توش حضور داشتو بخرن بهتر

.

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
e61707-1393269633.jpg

بسیاری از علاقه مندان به بازیهای کامپیوتری این روزها گرفتار القاب و عناوینی مثل Resolution Gate و حرفهایی مثل PS4 یک کنسول هیولا هست که 399 دلار قیمت داره ولی Xbox one فقط یه دستگاه توستر (وسیله ای برای گرم کردن نون) هست و ... شدن.
سوالی که پیش میاد این هست که آیا گیمرها بیش از حد گرفتار اعداد و ارقام شدن؟ بعد از اینکه Thief رو بازی کردم من میخوام بگم که "بله"

بعد از اینکه Thief رو هفته گذشته بر روی PS4 و Xbox one بازی کردم باید بگم که مطمئن نیستم که رزولوشن 1080p باید یک استاندارد برای کنسولهای نسل بعد باشه! نسخه PS4 تلاش بیهوده ای برای اجرای این بازی به صورت 30 فریم بر ثانیه میکنه و فریم ریت بازی به طور منظم به محدوده 15 تا 20 فریم بر ثانیه سقوط میکنه و در چند قسمت حتی به مرز یک عدد تک رقمی هم میرسه.
این مسئله چیزیه که من حتی به یاد نمیارم در PS3 و xbox 360 هم تکرار شده باشه.
و این در حالی اتفاق میوفته که نسخه Xbox one در این مورد خیلی بهتر عمل میکنه و به همین دلیل به نظر من نسخه Xbox one این بازی بهتر از رقیب هست .
میخواین بدونید که نسخه xbox one این بازی چطوری موفق به انجام این عمل شده؟ جواب خیلی کوتاهه با رندر بازی در رزولوشن 900p.بازی در Xbox one با رزولوشن 900p یعنی 660 هزار پیکسل کمتر رندر میشه.ممکنه فکر کنید این عدد باعث ایجاد اختلاف زیادی میشه ولی واقعیت این هست که تفاوت بین 900p و 1080p اصلا قابل قیاس با تفاوت یک رزولوشن استاندارد مثل 480i در قیاس با 720p نیست و در کمال تعجب تفاوت بین پیکسلها یکسان هست!

به نظر میاد اعداد در حال حاضر به یک فاکتور خیلی بزرگ برای بیشتر گیمرها تبدیل شدن. به هر حال پرداخت 100 دلار بیشتر برای کنسولی که قدرت پردازش کمتری داره مسئله خوشایندی نیست.
مسئله مهم در حال حاضر این هست که سازنده های بازی باید کمتر برای پذیرفتن رزولوشن 1080p به عنوان یک استاندارد برای همه بازیهای نسل جدید تحت فشار قرار بگیرن تا این مسئله کیفیت تکسچرها ، افکتها ، فیزیک بازی و در این مورد (Thief) فریم ریت رو تحت شعاع قرار نده.

اشتباه نکنید من نمیخوام شمارو قانع کنم که چیز کمتر بهتر هست ، اما اگر یک توسعه دهنده تصمیم بگیره که بازی خودش رو روی PS4 به صورت 900p بسازه (مثل BF4) ، به هیچ وجه نباید از طرف دیگران مورد حمله قرار بگیره.و همینطور در مورد Xbox one اگر یک سازنده ای رزولوشن 900p رو برای xbox one انتخاب کنه و بازی در اون رزولوشن به خوبی اجرا بشه این مسئله اصلا نباید یک مشکل بزرگ به حساب بیاد.
همونطور که در بازی ای مثل Ryse که بسیاری از جمله خود من استدلال میکنیم که بهترین عنوان نسل جدید از نظر گرافیکی هست . 900p هم میتونه فک شمارو روی زمین بکوبه اگر از کم کردن رزولوشن در جهت بالا بردن جنبه های هنری کار استفاده شده باشه.

Thief PS4's Low Framerate is Proof that 1080p isn't Always the Answer - CraveOnline

اولا فکر کنم مردم میدونن توستر چیه نیازی نیست تو پرانتز ترجمه بشه.:d
دوما اونطور که من توی نقدر IGN خوندم بازی تو هردوتا دستگاه افت فریم داره.
سوما این بازی کلا بازی خیلی افتضاحی بوده توی نقد هاش حالا چرا دارین به عنوان استدلال برای به کرسی نشوندن حرف خودتون ازش استفاده میکنید.
چهارما اینهمه مقاله قشنگ و بی طرف از سایت های معتبر تر میشه ترجمه کرد، چرا به این گیر دادی شما؟

بعد حالا درسته که مایکروسافت تبحر فراوانی در ساخت لوازم خانگی دارن(جارو برقی 360 و توستر One ) (شوخی کردما به نظر من مایکروسافت شرکت بدی نیست ولی از رقیبش ضعیف تر بوده این نسل):))

ولی اینقدر بچه های ساید سونی هم نباید به کنسول مایکروسافت گیر بدن راستش من جزو اولین کسایی بودم که PS3 خریدم(دو هفته بعد از ریلیس) در حالی که همه دوستام X360 داشتن و فقط به من فحش میدادن و میگفتن فلان بازی توی ایکس 360 بهتره! و واقعا هم بود یه بار سر کل کل کنسولش رو آورد خونمون یکی از بچه های همین سایت نشستیم کنار هم بازی Darkness رو اجرا کردیم و واقعا من شرم زده شدم! ولی این باعث نشد که من بگم PS3 ضعیفتر از X360 هستش! صبر و بردباری من از سال 2008-2009 شروع به جواب دادن کرد وقتی عنوان های فک به زمین کوب سونی وارد بازار شدن و بازیساز ها یاد گرفتن چجوری برای PS3 بازی بسازن. من که میگم Xbox one اصلا به خوبی PS4 نیست ولی هیچوقت از این دلیل Resolution & Frame rate استفاده نمی کنم چون معلومه کنسولش قابلیت 1080 و 60 فریم رو داره! منظورم اینه که سر چیزهای سطحی کنسول رقیب رو نکوبید ما حداقل 2-3 سال وقت نیاز داریم تا واقعا بدونیم کدوم کنسول بهتر هستش( و نه فروش یه کنسول نشون نمیده بهتر بودنش رو! اونطوری بود Wii بهترین کنسول نسل پیش میبود که من هروقت دست کسی میدیدمش سه ساعت یارو رو مسخره میکردم)
دلیل من واسه Lame خوندن Xbox one اینه که برای گیمر ها به صورت Exclusive طراحی نشده و مثل رسیور ماهواره میمونه و کینکت هم چیز مزخرفی هستش که به زور به مشتری چپانده می شود!

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
خداوکیلی چقدر بعضی از دوستای سونی فن تو این سایت لوسن! چند وقته پیش یه خبر گذاشتم از قول یه نفر تو فروم نئوگاف که فقط کم مونده بود فحش خواهر مادر به Xbox one بده صدا از یه نفر که ایکس باکس فن باشه در نیومد الان یه مطلب گذاشتم که اصلا هم بحث غیر منطقی ای نمیکنه فقط داره میگه که سازنده ها بعضی چیزارو فدای رزولوشن نکنن اونوقت طرف که حاضرم شرط ببندم تا خط دوم مقاله رو نخونده همین که اسم PS4 (ع) رو میبینه با کمربند انتحاری وارد تاپیک میشه! نمیدونم چی بگم ولی خداوکیلی به نظرم مدیرای این انجمن دیگه دارن زیادی نی نی به لا لای بعضیا میزارن.

Dlforshot

کاربر سایت
Aug 29, 2013
512
نمونه ای از سخنان ایشون در پایین؛ جبهه گرفتن تو حلقم اصلا بیطرف بودن در این مقاله داره داد میزنه. یک بازی حالا چه درست یا غلط میاد مورد نقد قرار میده و چون این یک بازی اینجور بوده، کنسول رقیب چیزی کم نداره و سازنده باید روی همیون 900p تمرکز کنن!

همه صحبت هایی که من میبینم فکته هیچ احمقی حاظر نمیشه به خاطر 1080 بودن با 15 فریم بازی کنه=p~

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر