آموزش تعویض هارد دیسک پلی استیشن 4

hanhyejin

کاربر سایت
May 9, 2012
51
سلام دوستان من میخواستم یک هارد اکسترنال 2ترابایتی بگیرم واسه Ps4 لطفا میشه راهنمایی کنید که چه مدلی برام مناسب و بهتره؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
هارد sata ۳ می‌ارزه برا pro?
sshd یا ssd?
یا الان که ساپورت میکنه دیگه اکسترنال؟
sshd خیی خوبه و تقریبا نزدیک به ssd هستشالبته با قیمت خیلی کمتر.الان تو بازار ۱ ترا هستش ولی تو لپتاپهای جدید تا ۲ ترا هم اوم sshd.هارد داخلی پرسرعت باشه خیلی بهتره.قیمت ۱ ترا هم ۲۴۰ تومنه

• Like
Reactions: abtinhitodie

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,206
نام
یونس
دوستان برای تعویض هارد حتما باید اخرین فریمور نصب بشه؟
آخرین ورژنی که روی کنسول بوده یا جدیدتر باید نصب کنی ( ورژن پایین تر از ورژنی که روی کنسول بوده نمی تونی نصب کنی)

bardena

کاربر سایت
Aug 14, 2011
3
سلام دوستان برای تعویض هارد حتما باید اخرین فریمور نصب بشه؟اصلا راهی نداره ک فریمور قدیمی تر نصب کنی ؟ اگ نصب کنم چی میشه ؟بعدش ی سوال دیگ هارد ps4 وصل کردم ب لپتاپ ولی نخوند چون پارتیشناش نمیومد از دیسک منیجر چک کردم دیدم اومده.الن من ی هارد 1 ترا وصل کنم به ps4 این هارد خودشو چجوری استفاده کنم ؟چجوری فرمت کنم ؟میدونین.اون سوال اولیم واقعااا مهمه چون ورژن ps4 من 6 شده میخام 5.05 کنم دوبار خدایی راه داره بگین..
:((:((

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام دوستان برای تعویض هارد حتما باید اخرین فریمور نصب بشه؟اصلا راهی نداره ک فریمور قدیمی تر نصب کنی ؟ اگ نصب کنم چی میشه ؟بعدش ی سوال دیگ هارد ps4 وصل کردم ب لپتاپ ولی نخوند چون پارتیشناش نمیومد از دیسک منیجر چک کردم دیدم اومده.الن من ی هارد 1 ترا وصل کنم به ps4 این هارد خودشو چجوری استفاده کنم ؟چجوری فرمت کنم ؟میدونین.اون سوال اولیم واقعااا مهمه چون ورژن ps4 من 6 شده میخام 5.05 کنم دوبار خدایی راه داره بگین..
:((:((
با برنامه ی مجیک پارتیشن هارد رو فرمت کن.
نیاز نیست اخرین اپدیت رو نصب کنی باید اخرین اپدیتی که رو ps4 بود رو نصب کنی مثلا اگر فریمورت 5.05 بود دوباره همونو نصب کن . اگر اپدیت 6 رو اشتباهی زدی راه برگشتی نداره.

bardena

کاربر سایت
Aug 14, 2011
3
با برنامه ی مجیک پارتیشن هارد رو فرمت کن.
نیاز نیست اخرین اپدیت رو نصب کنی باید اخرین اپدیتی که رو ps4 بود رو نصب کنی مثلا اگر فریمورت 5.05 بود دوباره همونو نصب کن . اگر اپدیت 6 رو اشتباهی زدی راه برگشتی نداره.
ینی هیچ راهی نداره ؟ من رو دستگام 6 نصبه نمیشه ینی هارو جدید بزارم 5 نص کنم ؟

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,206
نام
یونس
ینی هیچ راهی نداره ؟ من رو دستگام 6 نصبه نمیشه ینی هارو جدید بزارم 5 نص کنم ؟
برگشتن به فریمور پایین تر به هیچ عنوان ممکن نیست ( مگر اینکه کلا کنسول اساس هک بشه که بتونن داونگرید هم کنن)
وقتی فریمور جدید نصب می کنی در حافظه خود کنسول ثبت میشه نه هارد
هارد رو عوض کنی حتما باید همون نسخه فریمور یا بالاتر رو نصب کنی فریمور پایین تر به هیچ عنوان نمیشه نصب کرد

• Like
Reactions: saeed_sg

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
238
سلام دوستان عزیزم...بنده ی ps4پونصد گیگ گرفتم...تصمیم دارم هاردشو عوض میکنم.از اون جا ک خب باید دستگاه باز شه و هاردش تعویض شه،ایا بعدا برای فروش ب مشکل میخورم؟؟
چوت امکانش زیاده که بعدا بفروشمش
ممنونم پیشاپیش

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
سلام دوستان عزیزم...بنده ی ps4پونصد گیگ گرفتم...تصمیم دارم هاردشو عوض میکنم.از اون جا ک خب باید دستگاه باز شه و هاردش تعویض شه،ایا بعدا برای فروش ب مشکل میخورم؟؟
چوت امکانش زیاده که بعدا بفروشمش
ممنونم پیشاپیش
سلام
دستگاه باز نمیشه
قسمت چپ بالای کنسول به صورت کشویی باز میشه و پیچ یا بست نداره ، هارد هم دوتا پیچ محکم کننده داره که اونا هم حالت پلمپ نیستن که مثلا چسبی روش باشه یا رنگ پیچ پاک بشه
از این جهت مشکلی نیست
فیلم تعوبض هارد تو یوتوپ ریخته

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
حالا که تاپیک اومده بالا ، یک توضیح تکمیلی به صورت خلاصه بدم ، هارد روی کنسول SSDه ، توی لودینگها بسته به بازی از 5 ثانیه و توی کارکرد زیاد زمان تاخیرش تا 17 ثانیه با هارد اصلی تفاوت داره ، با هارد اکسترنال مدلهای فقط USB3 استاندارد و SSD ( پیشنهاد من فقط وسترنه چون امتحانشو پس داده) ، جالبه که برخلاف انتظار ، اختلافش طبق بررسی ای که کردم با SSD اینترنال تاخیرش 3 تا 5 ثانیست . برای دوستانی که قصد باز کردن هارد رو ندارن پیشنهاد من اکسترنال استاندارده ، مدلهای SSD کلا قیمتاشون بالاستو اگر مشکلی بابت خرید ندارید صرف با اینترناله . مدل اکسترنال معمولی وسترن USB3 هم باشه موردی نداره ، پیشنهادم نسخه اولترا برای کارکرد مداومه .

آموزش هم به این صورته که :
هارد اکسترنال خام رو وصل کنید به یکی از USBها
مهم نیست فرمت هارد چیه ، پیغام شناسایی شدن یا نشدن فرمت هارد که اومد . برید SETTINGS بعد DEVICES و در پایان USB STORAGE DEVICES رو بزنید . اسم هاردتون مشخصه . روی اسم هاردتون ضربدر بزنید ، فرمت رو بزنید NEXT کنید بعد YES . تمام
حالا برید دو باره SETTINGS بعد STORAGE . میبینید که هاردتون به عنوان ظرفیت دوم شناخته شده . حالا میتونید بازیهایی کهع روی هارد کنسوله رو با زدن دکمه آپشن روشون ، انتقال بدید به EXTENDED STORAGE . اگر هم میخواید بازیهاتون موقع نصب مستقیم بره روی هارد اکسترنال روش دکمه آپشن بزنید . APP INSTALL رو بزنید و در پایان EXTENDED STORAGE رو انتخا کنید .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mohammadzare

bardena

کاربر سایت
Aug 14, 2011
3
برگشتن به فریمور پایین تر به هیچ عنوان ممکن نیست ( مگر اینکه کلا کنسول اساس هک بشه که بتونن داونگرید هم کنن)
وقتی فریمور جدید نصب می کنی در حافظه خود کنسول ثبت میشه نه هارد
هارد رو عوض کنی حتما باید همون نسخه فریمور یا بالاتر رو نصب کنی فریمور پایین تر به هیچ عنوان نمیشه نصب کرد

میگم ی چیز دیگ ps4 ی باتری داره رو مادربوردش ک تنظیماتو ذخیره میکنه نمیشه اونو برداشت بعد دوباره
ذاشت هارد جدید گذاشت رام 5 نصب کرد؟

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,206
نام
یونس
میگم ی چیز دیگ ps4 ی باتری داره رو مادربوردش ک تنظیماتو ذخیره میکنه نمیشه اونو برداشت بعد دوباره
ذاشت هارد جدید گذاشت رام 5 نصب کرد؟
اگه می شد که این همه آدم تا حالا انجام داده بودن :D کلا برای نصب ورژن پایین تر هیچ راهی وجود نداره
مگر اینکه در آینده ps4 به صورت کامل هک بشه که مثل ps3 بشه کاستوم فریمور نصب کرد

در حال حاضر به هیچ طریقی امکان داونگرید وجود نداره وقتی یک ورژنی نصب کردی فقط همون ورژن یا بالاتر می تونی نصب کنی پایین تر امکانش نیست

• Like
Reactions: bardena

fama

کاربر سایت
Jan 2, 2019
2
با سلامخدمت دوستان
من یک هارد لبتاپی یک ترا برای ps4 خودم گرفتم جهت تعویض طیق آموزش جلو رفتم ولی در حالت safe mode فقط گزینه اخر فعال بود و با نصب usb حاوی نرم افزار 5.05 (دستگاه هک شده میباشد) خطای عدم نصب میداد .میخوام بدونم آیا مشکل از فایل 5.05 میباشد و یا مشکل هارد جدید میباشد .در ضمن هارد جدید را برای اطمینان از سالم بودن به کامپیوتر وصل کردم و چک کردم .حتی فرمت آنرا یکبار exfat کردم و یکبارهم ntfs ولی هر دوبار در ps4 همون مشکل عدم آبدیت بود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر