از چه کارت گرافیک استفاده میکنید ( همه شرکت کنن )

metal2006

کاربر سایت
Oct 8, 2009
319
نام
هادی
دوستان من خدایی نمیفهمم چرا میگین مثلا 980 غوله :D من 980ti گرفتم امروز . تو واچ داگز رو بالاترین تنظیمات به امید این که 60 فریم فیکس باشه ، رفتم داخل بازی بعد دیدم خدایا این کارت همچین هم چیز باحالی نیستا !! :|

اینم عکس کارتم :
(با زد 3 گرفتم حجمش وحشتناک شد :| شرمنده بازم )

7zty_dsc_0015.jpg

خب مرد حسابی چرا رفتی فن رفرنس خریدی شما که پول خرج کردی یک مدت کوتاه صبر میکردی بردهای دیگه هم تو بازار بیاد میرفتی بوردی با فن غیر رفرنس میخریدی( در کل مبارکت باشه )

• Like
Reactions: Sega_genesis

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
خب مرد حسابی چرا رفتی فن رفرنس خریدی شما که پول خرج کردی یک مدت کوتاه صبر میکردی بردهای دیگه هم تو بازار بیاد میرفتی بوردی با فن غیر رفرنس میخریدی( در کل مبارکت باشه )

برد g1 هم بود با قیمت تقریبا یکسان ولی به همون دلیل غیر رفرنس بودن نخریدم :) یکی از دوستان دارن میخرنش فوقش اگه راضی بودن منم یه دونه میرم میخرم !
ولی به دلیل یه فن که کارایی برد نباید تغییر کنه که ! خیلی هم دمای بدی نداره این کارت فقط اون طور که فکر میکردم نیست متاسفانه :D
(ممنون :x )

• Like

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
برد g1 هم بود با قیمت تقریبا یکسان ولی به همون دلیل غیر رفرنس بودن نخریدم :) یکی از دوستان دارن میخرنش فوقش اگه راضی بودن منم یه دونه میرم میخرم !
ولی به دلیل یه فن که کارایی برد نباید تغییر کنه که ! خیلی هم دمای بدی نداره این کارت فقط اون طور که فکر میکردم نیست متاسفانه :D
(ممنون :x )

میخوای متوجه بشی کارتت چند مرده حلاجه ؟

MSI afterburner یا مثلا ASUS tweak نصب کن - بعد توی مونیتورینگ گرافیکت ببین GPU Usage ات چقدر هست - اگر دائم روی 99 باشه (خط صاف روی 99% ) و بازم لگ و تیک میبینی بدون گرافیکت کم میاره اما اگه خطوط نوسانی زیاد میبینی بدون بسیار بد پورت شده و از توانایی های گرافیکت استفاده نمیکنه .

متاسفانه اکثر بازی های امروزی از درصد پایینی از قدرت گرافیک استفاده میکنن و اکثرا به خاطر گلوگاه شدن پردازنده و یا در گرافیک های با vram کم هم پرشدن بافر گرافیک هست . Gtx960 بنده تنها در بازی های مثل witcher 3 یا RYSE و CRYSIS 3 به 99% حد GPU Usage میرسه (که همین هام نوسان دارند ) .

در اکثر بازی ها مثلا company of heroes 2 یا watch dogs و اکثر بازی های یوبی سافت و خیلی باز های دیگه تنها بین 30% تا 60% قدرت تراشه گرافیکی بنده استفاده میشود که جالب نیست .

------

اما برای شما دوست عزیز : واچ داگز دوست من بازی cpu bound ای هست و کمتر از قدرت گرافیک شما استفاده میکند . اگر شما گزینه vertical sync یا triple buffer در بازی ها بردارید مشکل gpu usage کم تا حد خوبی رفع میشه اما اگر احساس می کنید پارگی تصاویر بسیار زیاد هست من راه دیگری پیشنهاد میدم .

شما تنظیمات vsync و بافر رو در بازی ها وجود داره استفاده نکنید بجاش از توی کنترل پنل انویدیا گزینه adaptive vertical sync رو برای بازی مورد نظر فعال کنید که تا حدی بسیار قابل قبولی از vertical sync عدی بهتر هست و مشکلات low gpu usage رو تا حد مطلوبی (نه آرمانی) کاهش میدهد.

بنده در RYSE با فعال کردن V-SYNC مشکلات زیادی داشتم چون قطعا Frame time های بنده بالای 30 تا 50 میلی ثانیه بوده اما با فعال کردن AV-SYNC واقعا فوقولاده شد نتیجه .

موفق باشید

• Like

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
میخوای متوجه بشی کارتت چند مرده حلاجه ؟

MSI afterburner یا مثلا ASUS tweak نصب کن - بعد توی مونیتورینگ گرافیکت ببین GPU Usage ات چقدر هست - اگر دائم روی 99 باشه (خط صاف روی 99% ) و بازم لگ و تیک میبینی بدون گرافیکت کم میاره اما اگه خطوط نوسانی زیاد میبینی بدون بسیار بد پورت شده و از توانایی های گرافیکت استفاده نمیکنه .

متاسفانه اکثر بازی های امروزی از درصد پایینی از قدرت گرافیک استفاده میکنن و اکثرا به خاطر گلوگاه شدن پردازنده و یا در گرافیک های با vram کم هم پرشدن بافر گرافیک هست . Gtx960 بنده تنها در بازی های مثل witcher 3 یا RYSE و CRYSIS 3 به 99% حد GPU Usage میرسه (که همین هام نوسان دارند ) .

در اکثر بازی ها مثلا company of heroes 2 یا watch dogs و اکثر بازی های یوبی سافت و خیلی باز های دیگه تنها بین 30% تا 60% قدرت تراشه گرافیکی بنده استفاده میشود که جالب نیست .

------

اما برای شما دوست عزیز : واچ داگز دوست من بازی cpu bound ای هست و کمتر از قدرت گرافیک شما استفاده میکند . اگر شما گزینه vertical sync یا triple buffer در بازی ها بردارید مشکل gpu usage کم تا حد خوبی رفع میشه اما اگر احساس می کنید پارگی تصاویر بسیار زیاد هست من راه دیگری پیشنهاد میدم .

شما تنظیمات vsync و بافر رو در بازی ها وجود داره استفاده نکنید بجاش از توی کنترل پنل انویدیا گزینه adaptive vertical sync رو برای بازی مورد نظر فعال کنید که تا حدی بسیار قابل قبولی از vertical sync عدی بهتر هست و مشکلات low gpu usage رو تا حد مطلوبی (نه آرمانی) کاهش میدهد.

بنده در RYSE با فعال کردن V-SYNC مشکلات زیادی داشتم چون قطعا Frame time های بنده بالای 30 تا 50 میلی ثانیه بوده اما با فعال کردن AV-SYNC واقعا فوقولاده شد نتیجه .

موفق باشید
ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی . ولی تو خیلی از بازی ها مثل بتمن ارکهام نایت و همین بازی داخل msi afterburner ، قسمت gpu usage همش نوسانی و اصلا به 99 درصد نمیرسه ! :D
در مورد گلوگاه هم من با یکی از افراد کاردرست تو این زمینه خب مشورت کرده بودم و گفتن به احتمال زیاد گلوگاه نمیشه !
الان رفتم تو کنترل پنل انویدیا ، بعد برای بازی مورد نظر هم جلوی vertical sync طبق حرف شما تنظیم کردم رو adaptive و یکم بهتر شد ولی gpu usage همچنان تغییر نکرد !

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی . ولی تو خیلی از بازی ها مثل بتمن ارکهام نایت و همین بازی داخل msi afterburner ، قسمت gpu usage همش نوسانی و اصلا به 99 درصد نمیرسه ! :D
در مورد گلوگاه هم من با یکی از افراد کاردرست تو این زمینه خب مشورت کرده بودم و گفتن به احتمال زیاد گلوگاه نمیشه !
الان رفتم تو کنترل پنل انویدیا ، بعد برای بازی مورد نظر هم جلوی vertical sync طبق حرف شما تنظیم کردم رو adaptive و یکم بهتر شد ولی gpu usage همچنان تغییر نکرد !

مشكل از پردازنده شما نيست مشكل از بازي و عدم توانايي موتور گرافيكي در هندل سخت افزار هاي قدرتمند كامپيوتر هست ( الاخصوص بازي هاي يوبي و فجايعي چون unity و watchdogs )

اگر دقت كرده باشيد cpu usage شما هم خيلي پايين هست و معمولا فقط از يك هسته اون استفاده ميشه اون هم در حد نچندان مطلوب -

اين مشكلات در آينده با dx12 و استفاده خوب از منابع سخت افزاري بهبود چشمگيري ميكنه و به قول توسعه دهنده project cars در يك نظر اوليه فقط 40% افزايش كاريي داشتن.

خلاصه شما بايد زماني انتظار سرعت و قدرت از بوگاتي ويرون داشته باشيد كه در زمين گل ولا و لجن نباشيد - به زمين اسفالت مرغوب سفر كنيد و توانايي بوگاتيتونو اونجا محك بزنيد .

------

در مورد adaptive v syncهم اون gpu usageرو افزايش نميده بلكه براي رسيدن با تايم فريم هاي مطلوب به كل صبر نميكنه ( توضحيش جاش اينجا نيست )

اين تكنيك پارگي تصاوير رو بدون استاتر هاي شديد و كاهش فريم به تايم فريم هاي مشخص كلهش ميده و خروجي رو با screen tearing كم تحويل شما ميده .

اگر با screen tearing مشكلي نداريد كلا گزينه هاي vsync و tripple buffer و adaptive ر و حذف كنيد : دي

موفق باشي

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
دوستان من خدایی نمیفهمم چرا میگین مثلا 980 غوله :D من 980ti گرفتم امروز . تو واچ داگز رو بالاترین تنظیمات به امید این که 60 فریم فیکس باشه ، رفتم داخل بازی بعد دیدم خدایا این کارت همچین هم چیز باحالی نیستا !! :|

اینم عکس کارتم :

7zty_dsc_0015.jpg

آقا مبارکه. چن گرفتی؟
من روزی که سیستم بستم اینو متوجه شدم که که بازی سازا اصلا به بازی های پی سی اهمیتی نمیدن واصلا بازی رو بهینه نمیکنن
از طرفی انویدیا هم از این موضوع بدش نمیاد. چون با این موضوع میتونه کارتای جدیدشو بفروشه. الان به جرات میتونم. بگم که قدرت گرافیکی سیستم من 4 برابر پی اس 4 هست ولی اکثر بازیا رو کمی بهتر از پی اس 4 اجرا میکنم البته یا بازی مثل ویچر که خدایی خیلی بهینست و من با گرافیک اولترا و رزولوشن فول اچ دی 50 فریم میگیرم
اساسین یونیتی هم 45 فریم میگیرم با تنظیمات اولترا
سرتون رو درد نیارم در اصل با این سیستم هایی که ما داریم باید همه بازی ها رو با رزولوشن 4kو 60 فریم بازی کنیم ولی بخاطر کم کاری سازنده ها این کار عملی نمیشه
امیدوارم دایرکت ایکس 12 یکارایی بکنه و در حد حرف نباشه

• Like

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,163
نام
محسن
والا بنده از 970 استفاده میکنم (i5 4690k - ram:8 ) والا سیستم رفیقمون اگه چهار برا بر ps4 قدرت داره :dمال بنده حداقل 3 براربر قدرت داره و لی عملا تو بازیها بازدهیه لازم رو نداره اونم صرفا به خاطر دلایلی که دوستان گفتن آخه فورزا 1080 با 60 فریم رو x0ne :| بعدش project cars روی سیستم بنده

اینقدر نوسان داره:| کلا دایرکت 12 رو هم حس میکنم بیشتر یه تبلیغ تا واقعیت تا وا قعا خودم تست نکنم باور نمیکنم :d ولی خب اگه واقعی باشه فاصله همین سیستم بند تا ps4 رو خودتون دیگه حساب کنید حالا بماند کافینگ های قویتر از این سیستم ولی این خلاف جهت اتفاق هایی هستش که تا الان مشاهده کردیم

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426

اینم عکس کارتم :

يكي از دلايل اصلي كه دوستان هم بهش اشاره كردن آپتيمايز نشدن و بهره وري نكردن از تمام توانايي سخت افزار گرافيكي و حتي پردازنده اصلي كه خيلياش بر ميگرده به پورت شدن ضعيف از نسخه كنسولي،علت اصلي لگ و افت فريم تو خيلي از بازياست.يكي از نمونه هاي جديدش هم همين Arkham Knight كه يكي مسه من با يه سيستمي با اين كانفيگ: M-A--DeadlySMOKE - Battlelog / Battlefield 4
با يه گرافيك GTX 980 ميخواست نسخه PC اين بازيو با توجه به تبليغاتي كه براش شده بود و پشتيباني از Nvidia Gameworks در بهترين حالتش تجربه كنه اما..ديگه خودتون ميدونيد Arkham نسخه pc به چه فاجعه اي تبديل شد و باعث شد كه بالاجبار خيليا مسه من نسخه PS4 رو تهيه كنن و كلا قيد نسخه pcيي كه قرار بود مثلا lead platform باشه رو بزنن.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,618
نام
Leo Fitz
سلام
کارتم Gigabyte GTX 970 OC G1 Gaming WF 3X 4GB هست...کارکرده گرفتم...:d

تنظیمات gta v :

بعد 20 دقیقه رانندگی بیرون شهر:

cpu کولر نداره:dاگه لازمه بگین...

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
سلام
کارتم Gigabyte GTX 970 OC G1 Gaming WF 3X 4GB هست...کارکرده گرفتم...:d

تنظیمات gta v :

بعد 20 دقیقه رانندگی بیرون شهر:

cpu کولر نداره:dاگه لازمه بگین...
مبارک باشه ، خیلی عالیه کارت 970 G1 ، سی پی یو هم با این دما 100% نیاز به کولینگ داره ، حتما تهیه کنید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر