امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خوب 3 رو هم تموم کردم.
اول از همه در مورد بزرگترین نقطه ضعفش یعنی گان پلی بگم که یه پسرفت بود. یعنی خود گان پلی تا حدودی مشکلی نداشت اما دشمن ها بعد از تیر خوردن مثل تیر آهن وایمیسادن و تکون نمیخوردن. خو لامصب تیر داره میخوره توی پات، توی دستت، توی گردنت، یه واکنش براشون بزارین حداقل. یادم نمیاد این موضوع توی شماره اول و دوم وجود داشته باشه. دشمن ها کلی تیر میخوردن و هیچ واکنشی هم نشون نمیدادن. کلا از اون حد رئال دو قسمت اول خارج شده بود.

جدا از اینا تنوع خیلی خوبی داشت توی مراحل و صحنه های سینماتیکش خیلی خوب کار شده بود. قسمت کشتی در حال غرق و بیابون که عاشقشم، عالی بودن و نور پردازی و ترکیب رنگ ها مثل همیشه عالی بود. طراحی شهر آخر بازی شاهکار بود و از دیدنش سیر نمیشدم:D داستانش هم جالب بود برام و دوست داشتم. گرافیک تقریبا مثل شماره دوم بود اما یه سری چیزها بهبود پیدا کرده بودن.
در کل اوایل خیلی ناامید شدم به خاطر بخش گان پلی و این عدم واکنش دشمن ها ولی در نهایت رفته رفته بیشتر و بیشتر لذت بخش شد و تعادل خوب بین گان پلی و پلتفرمینگ، باعث شد بازی بهم بچسبه.

9 میدم بهش.

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
Uncharted-4.png

Uncharted 4
U4 پکیج کامل داستان سرای شخصیت پردازی مسائل فنی صدا گذاری اکتینگ و خلاصه هرچیزی که فکرش رو بکنید . ناتی داگ در طول سالیانه سال رشد کرد و الان میشه گفت با ساخت U4 توی همه ی بخش ها به بلوغ کامل رسیده از سبک روایتش بگیر تا مسائل فنی چنان با ظرافت خاصی کنار هم جمع شدن که نمیشه هیچ ایرادی بهشون وارد کرد . با بزرگتر شدن محیط بازی گیمپلی بازی حس حال دیگه ای پیدا کرده و میشه این رو به وضوح تو کالبد بازی حس کرد داستان ساده ای که با پیچ و تاب زیادی روایت میشه شخصیت هایی که یـ خلوار شخصیت پردازی روشون شده و به باورپذبر ترین حالت ممکنه توی بازی حضور پیدا میکنن و اون پایان زیباش که به بهترین شکل با شخصیت های بازی وداع میکنیم همه و همه باعث میشه که نتونم هیچ ایرادی از این بازی بگیرم و قطعا تو بالاترین جایگاه بازی های این استدیو برای من قرار بگیره
10/10

uncharted_the_lost_legacy_by_kindratblack-dbj8h5j.png
Uncharted The Lost Legacy
UTLS به عنوان یـ بازی فرعی و مستقل کار خودش رو به بهترین شکل ممکن انجام میده و بازی ار نظر جزئیات و وسعت داستانی به گستردگی قبل نیست ولی تمام نکات مثبت شماره چهارم رو در خودش جای داده و حتی سری به یکی بهترین سکانس های شماره دوم میزنه و یک باره دیگه مارو به اون حال و هوا میبره (خیلیم عالی) ندیم به عنوان شخصیت منفی نسخه ی چهارم و کلویی به عناون یار قدیمی نیتن دریک کنار هم جمع میشن تا بعد های جدیدی از شخصیت پردازیشون رو شاهد باشیم مخصوصا شخصیت ندیم که ما به عنوان یـ شخصیت منفی میشناخنیمش ! باید بگم که ناتی داگ مثل همیشه از پس این کار بر اومده و میشه این دوتا شخصیت رو کنار هم باور کرد . البته شخصیت منفی جای کار بیشتری داشت داشت و میشه گفت یکمی زیادی دیگه کلیشه ای بود ! تجربه نیمه جهان باز بازی هرچند که کوتاه بود ولی کاملا لذت بخش بود . بازی از نظر بصری واقعا زبان زد بود رسما از نظر هنری بهترین چیزی بود که میشه تو نسل هشت پیدا کرد فقط کافیه کمی به دور نما ها نگاه کرد تا چشم نواز بودن رو با تمام وجود حس کرد ! در کل تجربه ارزشنمدی بود و قطعا واسه هر انچارتد فنی لازمه که این عنوان رو تجربه کنه
8.5/10

the-last-of-us-left-behind-two-column-01-eu-13may15.png
The Last of Us Left Behind
بعد از تجربه دلپذیر بازی اصلی حالا میریم سراغ DLC داستانی بازی که به نظرم جای خالیش توی عنوان اصلی به عنوان عمق بخشیدن بیشتر به شخصیت الی کاملا حس میشد ! میشه الان گفت که قوس شخصیتی الی به کامل ترین حالت ممکنه رسیده . DLC بیشتر وظیفه روایی داشت تا تجربه ی یـ بخش دیگه از گیمپلی بازی که خوب همونجور که گفتم وظیفش رو به بهترین شکل ممکن انجام میده و در غالب یـ DLC یک ساعتی نیمی الی دو ساعتی تجربه پرباری رو به ارمغان میاره

8/10

navid of war

کاربر سایت
Aug 29, 2008
589
به نظرم آنچارتد4 9/10 خیلی تا اواخر باز واسم بعضی از جاهای بازی یکنواخت شده بودن
last of us به معنای واقی کلمه فوق العادست خیلی ها فکر میکنن یه بازی زامبی سوروایور معمولی ولی واقعا فوق العادست داستانی موزیک گیم پلی جو بازی حرف نداره واقعا احسنت 10/10=D>

• Like
Reactions: mohsen2012

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خيلي وقته بازي رو تموم كردم و خيلي دوست داشتم يه سري نكات رو بگم، اول اينكه بگم بازي واسه من خوده پرفكشنه (perfection) و از تهه تهه اعماق وجودم عاشقشم. داخل اسپويلر ميزارم نكاتي رو كه ميخوام بگم :D

فقط قبلش بگم كه من از بازي همون تريلر e3 2016. رو ديدم و بعد از اون كامل بازي رو تا ريليز بايكوت كردم و هيچ خبري از هيچي نداشتم ،و وقتي ميگم هيچي يعني هيچي ( وهمانا خدا كساني كه بازي رو با تريلر براي خود اسپويل نميكنند دوست ميدارد) :D

نكات مثبت
١-گيم پلي :اصلا دوستان اين تبرش دم رو رواني ميكنه،چقدر اين ضربات سنگينن و برخوردشون با دشمن رو با گوشتو استخون حس ميكنيد ، اپگريد كه ميشه خيلي دستتون رو باز ميذاره واسه حركت ها فوق خفن، يه سري كارا ميشه كرد كه واقعا به وجد ميومدم :D

تبر رو ميگرفتم دشمنا رو مارك ميكردم اين تبر رو پرت ميكردم ميرفت واسه خودش ول ميخورد و در حاله ول خوردن و دميج دادن من هم بقيه دشمنا رو ميزدم تا اينكه تبر كارش تموم ميشد و داخل يه لحظه احساسي من L1+R2 رو ميزدم و اين تبر بر ميگشت و كريتوس ميپريد تبر رو ميگرفت و ميكوفتش زمين و كاره بقيه رو تموم ميكرد.

تمامه حركات بالا رو كه اجرا ميكردم يه لبخند مليح هم رو لبام بود :D
--------------------------
2:شخصيت پردازي بازي بينظير بود، من داخل اين بازي يه كريتوس بي اعصاب كه ميره همرو جرواجر كنه نديدم هر چند اصلا با اون كريتوس قبلي مشكلي نداشتم و خيلي هم دوسش داشتم ولي داخل اين شماره خيلي از بعدهاي ديگه كريتوس رو ديدم، حسه پدري كه داره-حسه شوهر بودني كه داره-حسه معلم بودنش-حسه ندامت پشيموني از اعمالي كه انجام داده ، كلا خيلي تمام و كمال انجام شده بود شخصيت پردازي كريتوس و همينطور بقيه كاركتر ها بازي مثل
Brok-sindri-atrues-bulder و....
همه عالي بودن و اصلا به من اين حس دست نميداد كه كاركتري رو بيخود چپونده باشن داخل بازي همه شخصيتا در نوع خودشون دوست داشتني بودن از mimir و اون داستانش و aye lad گفتناش به atrues :D يا sindri با اون وسواسش كه به تميزي داشت :))
همه خاطر انگيز بودن.

اون صحنه كه كريتوس ميشينه با آتريس مشروب ميخوره و نگاه مشروب خوردن پسرش ميكنه خيلي فوق العاده هست
---------------------------
٣-داستان هايي كه كريتوس داخل قايق تعريف ميكنه بعضي هاش واقعا واقعا خنده داره :Dمخصوصا اون داستانه كه يه پسري بخاطر دزدي زنداني ميشه و مادرش مي ره داخل زندان ملاقاتش و پسره گوشا مادرشو از جا ميكنه :))
يعني اتريس قشنگ فاز و نول قاطي ميكنه با داستانا كريتوس(هرچند داستان كه چي بگم بيشترشبيه..... هست :D ولي خيلي قشنگن ، يه سري نكات اموزنده ريزي داخلشونه خداييش :D
) يه سري داستانا يا شايد يكي از داستانا كه كريتوس تعريف ميكنه اينه

اتريس: يه داستان برام ميگي حوصلم سر رفته

كريتوس: خيلي خب..

كريتوس: داستان اسب و شكارچي

يه اسبي بود كه ميخواست از دست يه حيوون چموش خلاص بشه(stag) ولي خودش به تنهايي نميتونست از پسش بربياد ، پس رفت از يه شكارچي كمك خواست،شكارچي گفت كمكت ميكنم اما به شرطي كه واسه يه مدت بهم سواري بدي، اسبه قبول كرد و با كمك هم اون حيوون رو شكست دادن بعد از يه مدت اسبه به شكارچي ميگه كه كار ما باهم تموم شده اما شكارچي از اسبه پياده نميشه و اون رو اسير خودش ميكنه.

دقيقا داره داستان خودش رو ميگه كه واسه كشتن
آريس چطوري به بنده زئوس در اومد

كلا فوق العاده بود اين داستاناي ريزي كه ردو بدل ميشد
-----------------------------

٤- نميدونم من اين حسو داشتم يا شما هم اين حسو داشتيد يا نه ؟!اما اينكه به جز پلير كه خودمون باشيم اينكه كسي از گذشته و اون قدرت و وحشي گريهاي گذشتهش خبر نداره حسه خيلي خوبي ميداد. اينكه هيچ كس كريتوس رو مثل ما گيمرها درك نميكرد.
يه صحنه هست كه از معدن داريم ميريم بالا و يه اژدها مياد بعد اتريس با تعجب به كريتوس ميگه :

Can you kill something that big

چهره من و كريتوس اون لحظه اين بود : :|
پيش خودم گفتم اي روزگار تو چي ميدوني اخه كه بابات كيا رو زد نفله كرد.
يا مثلا اتريس وقتي ميفهمه خدا هست به باباش ميگه نميدوني چه حسه خوبيه كه وقتي بفهمي اين همه قدرت داري
كريتوس يه مكثي ميكنه ميگه: ميدونم
------------------------------
٥: boy گفتنا كريتوس:D
----------------------------
٦:موسيقي اين شماره خيلي بمن چسبيد مخصوصا
memories of mother
يا اون اهنگي كه فكر كنم اسمش echo of and old life بود :(
--------------------
٧:چقدر خوبه كه از بازي تريلر نبينه ادم(حالا يكي عيب نداره :D ) يعني فقط اون صحنه كه بر ميگرده سراغه شمشيرها معروفش ،واويلا بود اصلا انتظار نداشتم اين حركت فوق خفن رو ، يعني از وصف خارجه كه چقدر حال داد. شما فقط تصور كنيد ساعت ٤ صبح بود منم يه پتو دورم بود برا خودم سرمست از كمبوهايي كه ميشه با تبر زد يه خماري خاص و دوست داشتني هم داشتم زير باد كولر :D محو داستان هم شده بودم بد فورم تا اينكه اون اتفاقات ميافته و ميريم سر وقته boc هاي عزيز دل ،، يعني كوري شير مادرت حلالت كه اينقدر اين صحنه رو با حس در اوردي كوري ازت راضيم كه وجود همچين سوپرايزي رو اسپويل نكردي :D
كه كلا با اين حركت بازي ١٠ لول سطحش برام بالا رفت و شد جزو بهترين صحنه هايي كه داخل گيمينگ ديدم،
وقتي دستشو رو شمشيرش كشيد و اهنگ اوج گرفت باور كنيد فكر كردم دارم خواب ميبينم. بس كه رويايي بود.واقعا افرين دارن.
-------------------------------
٨-ماموريت فرعي ها بازي عالي بودن همشون كلا من با اپن ورلد شدن بازي خيلي موافق بودم و خيلي جواب بود رو همه مسائل.
--------------------------------------

نكاته منفي:

نكاته منفي بازي بيشتر بر ميگرده به سليقه شخصي من مثلا من با كمبود باس داخل بازي مشكل نداشتم در صورتي كه خيلي ها داشتن
ولي يه مساله خيلي منو اذيت كرد بعد از اتمامه بازي وقتي بازي تمام ميشه و ميتونيم ازاد بچرخيم رنگ بندي بازي عوض ميشه و بايد بگم به شدتتتتتت زشت ميشه به طوري كه اصلا دستو دلم نميرفت زياد تو محيط بچرخم به نظرم خيلي حالت سردي ميگيره به خودش و بي روح ميشه .
اگه ميشد مثل انچارتد ٤ با فيلتر هاي ديگه بازيش كرد خيلي عالي ميشد يا مثل رچت.
----------------------------
حذف qte هم زياد پسندم نبود.
--------------------------
گرافيك بازي وحشيانه بالا بود مخصوصا اون صحنه كه لاكپشت عظيم الجثه رو ميبينيم كه خونه فريا رو به پشتش داره خيلي پشم ريزونه. ولي كيفيت ابش از گاد او وار ٣ پايين تره :|
اصلا آب بازي به كيفيت جاها ديگه نيست، نه اينكه بد باشه ولي خب ...... :D
و اينكه در شاخ بودن و فك بر اندار بودن و همه چيه گرافيك بازي شكي نيست ، اما سليقه من با سبك گرافيكي هورايزن بيشتر جور در مياد و به فاصلا بسيار اندكي گرافيك هورايزن رو بيشتر ميپسندم :D

پ.ن: من ادم تنبليم وقتي واسه اين پست گذاشتم نشون از ارزش والاي گاد در قلبم داره :D و اينكه اين بازي در تاپ ٥ من هست و اينكه خيلي و فرسنگها از شماره ها قبلي بهتره ، از دست نديد اين جواهرو
GOD OF WAR : 10

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
Far cry 5

بازیرو حدود 2 هفته پیش گرفتم ، کلا حدود 12 ساعت رفتم اما اصلا با بازی حال نکردم . بازی خیلی باگ داره اونم باگای تومخی . مشکل بزرگه دیگه بازی فیزیک و انیمیشناشه که از اشغال یه چی اونورته ، وقتی به دشمنا شلیک میکنید انکار به مقوای متحرک دارید تیراندازی میکنید .واقعا تو زمینه تیراندازی و انفجار خیلی پسرفت کرده نسبت به شماره 4 . کیفیت خون هم خیلی پایینه .
مشکله دیگه بازی اینه که چرخه شب و روز خیلی خشکه یعنی هیچ تغیر اب و هوایی رخ نمیده ، نه بادی نه بارونی هیچی کلا . گرافیک بازی انصافا خیلی خوبه مخصوصا تکسچرا اما بازی کامل نیست یعنی اگه روش وقت میزاشتن چیز خوبی در میومد اما کاملا مشخصی کشکی دادن بیرون . ولی موسیقیه بازی حرف نداره ، تو این زمینه بازی خیلی موفقه
درکل نمره من به این بازی 6.5 از 10 اونم بخاطر اینکه خیلی مشکل داره بازی و پسرفتایه زیادی تو زمینه فیزیک و انیمیش داره مخصوصا طراحیه مراحل که واقعا خوب نیست و همچنین فیزیک تعطیل بازی

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
Gta v 10.10

کلا وقتی حوصله هیچ بازی رو ندارم میرم سمت gta . واقعا بازی شاهکاره ، محیطه پویا ، گیمپلی ناب .
موقعی هایی که دلم میگیره تو gta میرم نوکه کوهی یا تپه ای اهنگ lene marlin رو میزارم میرم یه فاز دیگه . مخصوصا وقتی غروب میشه با اهنگای غمگین lene چه حالی میده

• Like
Reactions: rosgod and s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
Far cry 5

بازیرو حدود 2 هفته پیش گرفتم ، کلا حدود 12 ساعت رفتم اما اصلا با بازی حال نکردم . بازی خیلی باگ داره اونم باگای تومخی . مشکل بزرگه دیگه بازی فیزیک و انیمیشناشه که از اشغال یه چی اونورته ، وقتی به دشمنا شلیک میکنید انکار به مقوای متحرک دارید تیراندازی میکنید .واقعا تو زمینه تیراندازی و انفجار خیلی پسرفت کرده نسبت به شماره 4 . کیفیت خون هم خیلی پایینه .
مشکله دیگه بازی اینه که چرخه شب و روز خیلی خشکه یعنی هیچ تغیر اب و هوایی رخ نمیده ، نه بادی نه بارونی هیچی کلا . گرافیک بازی انصافا خیلی خوبه مخصوصا تکسچرا اما بازی کامل نیست یعنی اگه روش وقت میزاشتن چیز خوبی در میومد اما کاملا مشخصی کشکی دادن بیرون . ولی موسیقیه بازی حرف نداره ، تو این زمینه بازی خیلی موفقه
درکل نمره من به این بازی 6.5 از 10 اونم بخاطر اینکه خیلی مشکل داره بازی و پسرفتایه زیادی تو زمینه فیزیک و انیمیش داره مخصوصا طراحیه مراحل که واقعا خوب نیست و همچنین فیزیک تعطیل بازی

کلا بازی های یوبی مدتیه که همینه همه شبیه هم همه خسته کننده پول محور 1 زمانی جز 3 شرکت محبوب من بود اما الان خیلی پولکی شده کلا 1 AC قبلیه از دستشون خوب در رفت اونم چون نتونسته بودن خیلی انلاین و مولتی محورش کنن احتمالا جدیده هم دیگه در همین باتلاق می افته

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
کلا بازی های یوبی مدتیه که همینه همه شبیه هم همه خسته کننده پول محور 1 زمانی جز 3 شرکت محبوب من بود اما الان خیلی پولکی شده کلا 1 AC قبلیه از دستشون خوب در رفت اونم چون نتونسته بودن خیلی انلاین و مولتی محورش کنن احتمالا جدیده هم دیگه در همین باتلاق می افته
این جدیده حالمو بهم زد واقعا . تو e3 یکی از مسخره ترین نمایشهارو داشت . بنظر من مشکل یوبی اینه که بازیهاش کامل نیست یعنی بیس بازی مثل فارکرای 5 خوبه اما برطرف نکردن مشکلات بازی و پولیش نکردن باعث میشه بازی انقدر داغون بنظر بیاد . متاسفانه یوبی داره بازیهاشو با زرق و برق میکنه که خوب فروش کنه اما دریغ از یه مقدار محتوا و جذابیت

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
این جدیده حالمو بهم زد واقعا . تو e3 یکی از مسخره ترین نمایشهارو داشت . بنظر من مشکل یوبی اینه که بازیهاش کامل نیست یعنی بیس بازی مثل فارکرای 5 خوبه اما برطرف نکردن مشکلات بازی و پولیش نکردن باعث میشه بازی انقدر داغون بنظر بیاد . متاسفانه یوبی داره بازیهاشو با زرق و برق میکنه که خوب فروش کنه اما دریغ از یه مقدار محتوا و جذابیت
کامل نبودن که هیچ همشون کلیشه ان کاملا مشخصه که ac یه پایان مشخصی داشه ولی یوبی میخواسته ازش gta بسازه.......
wd2 که هیچی کپی پیست gta قشنگ به این نگاه کنید اصن زحمت ندادن شخصیت طراحی کنن

latest

gta
latest

ظاهرشون متفاوته نقششون هم همینطور :D اولی یوگا کار میکنه دومی هم همینطور:))
r6s خوبه اما داستانش کو؟..... انقدر سخته که زمان بزارن یه بازی انلاین دادن که پول از حلق ملت بکشن
fc هم همین الان بین شخصیت منفی های 4.5 چقدر فرق هست.........رنگ مو:))
هرچی ایده های جدید که کارمنداش دادن با کمال پررویی ip رو ازش گرفتن و کنسلش کردن چرا؟......چون اسم ip های محبوبشون روش نیست

alex1680

کاربر سایت
Jan 8, 2008
270
بازی : FarCry 4
امتیاز من : 6 از 10

نکات مثبت:
- کیفیت گرافیک و صداگذاری بالا
- کنترل شخصیت بدون باگ
- سلاح های متنوع با کاربری متفاوت
- مخفی کاری خوب

نکات منفی:
- داستان ضعیف و بی سر و ته
- شخصیتهای بسیار ضعیف
- مراحل اصلی تکراری و خسته کننده
- مراحل فرعی بیش از حد خسته کننده
- محیط تکراری و یکنواخت
- نبود میان پرده یا همون کات سکانس جذاب
- عدم کارایی سرنگ‌ها

جالب اینجاست تازه گرم بازی میشدم پیگان مین یهویی سوار هواپیما شد رفت و بازی تموم شد

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
[The Walking Dead Telltale [first season
داستان شاهکار
شخصیت پردازی فوق شاهکار (خصوصا آغاز و تولد یک شخصیت بیاد ماندنی به اسم کلمنتاین)
حرکت دوربین خیلی زیبا و حرفه ای (سینماتوگرافی؟؟!) در موقعیت هایی که کنترل دوربین دست بازیکن نیست
طراحی هنری زیبا ، چه محیط چه شخصیت ها ، طراحی هنری واقعا حس این رو القا میکنه که یه کمیک بوک زنده شده و دارید بصورت ایمرسیو تجربش میکنید .
گیمپلی کاملا مناسب و کافی
البته رو PC تمومش کردم و بنظرم کنترلش با موس باحال تر بود تا دسته .

تنها نکته منفی که بنظر من بزرگ هم هست نبود قابلیت Skip کردن دیالوگ های غیر تعاملی بود که واقعا خیلی جاها باعث میشد حوصله آدم سر بره ، فقط بخاطر همین ایراد یک نمره کم میکنم :|
9/10

• Like
Reactions: fifa13 and IMANOKA

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
بازی : FarCry 4
امتیاز من : 6 از 10

نکات مثبت:
- کیفیت گرافیک و صداگذاری بالا
- کنترل شخصیت بدون باگ
- سلاح های متنوع با کاربری متفاوت
- مخفی کاری خوب

نکات منفی:
- داستان ضعیف و بی سر و ته
- شخصیتهای بسیار ضعیف
- مراحل اصلی تکراری و خسته کننده
- مراحل فرعی بیش از حد خسته کننده
- محیط تکراری و یکنواخت
- نبود میان پرده یا همون کات سکانس جذاب
- عدم کارایی سرنگ‌ها

جالب اینجاست تازه گرم بازی میشدم پیگان مین یهویی سوار هواپیما شد رفت و بازی تموم شد
حالا من برعکس شما عاشق فارکرای 4 هستم . درسته بازی مشکلاتی داره اما تجربه خوبی رو ارائه میده . مثلا گیمپلی بازی واقعا گسترده و جذابه . سیستم شوتینگ و انفجار خیلی خوبه . مخفی کاری هم جذابه . درکل من خیلی باهاش حال کردم مخصوصا با موسیقیش

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
حالا من برعکس شما عاشق فارکرای 4 هستم . درسته بازی مشکلاتی داره اما تجربه خوبی رو ارائه میده . مثلا گیمپلی بازی واقعا گسترده و جذابه . سیستم شوتینگ و انفجار خیلی خوبه . مخفی کاری هم جذابه . درکل من خیلی باهاش حال کردم مخصوصا با موسیقیش

نسخه سوم رو نمیدونم بازی کرده باشی ولی فراتر از عالیه ، ینی علاوه بر گیمپلی و محیط فوق العادش داستان و شخصیتاشم خوبه ، در کل یکی از بهترین بازیای عمرم بود و به حدی انتظاراتم رو برد بالا که نسخه چهارم خیلی رک و پوست کنده برام آشغال بود ، حتی تحمل نکردم یک بار تمومش کنم بس که محیطش تکراری و ضعیف و داستانش افتضاح بود ، گیمپلی اش هم با این که خیلی خوب بود ولی چیز زیادی به نسخه سوم اضافه نکرده بود تکراری بود .

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
530
نام
Mehrdad
لطططططططططططفاااااااااااااااا عزیزان
کسی که nioh بازی کرده بیاد یه امتیاز بده
LOL
سلام
تقریبا 90 درصد بازی رو تموم کردم بازی دارای نقاط ضعف و قدرتی هست یک از این نقاط که به نظر من هم ضعفه هم مزیت که میدونم به احتمال زیاد تا حالا به گوش شما دوستان هم خورده، یک کپی کامل از بعضی بخش های سری بازی سولز برداشتن البته اگه کسی که قراره nioh رو بازی کنه قبلا دارک سولز رو بازی نکرده باشه هیچ مشکلی پیش نمی یاد اما اگر سری بازی های دارک سولز رو بازی کرده باشین بعضی اوقات توی ذوقتون میخوره و کاملا متوجه کپی برداری میشین مثلا در سری بازی های دارک سولز گاهی اوقات در طی مراحل، در مسیری که دارین طی میکنین روبروتون یک ایتم روی زمین هست و شما وسوسه میشن که برین برش دارین اما یکی از دشمنان دقیقا منتظره تا شما وسوسه شین و بدون توجه به اطرافتون برین سمت ایتم و خوب دختلون رو بیاره یا حداقل نصب خونتون از بین بره و دقیقا این مورد رو زیاد در بازی nioh شاهد هستید شاید یک مقدار زیاده روی هم کرده باشند، این یک نمونه بود که خدمتتون عرض کردم اما مواردی دیگه ای هم هست که خودتون بعدا متوجه میشین
اما نقطه قوت بازی در گیم پلی بی شک مبارزات اونه اگر با شرکت سازنده بازی آشنا باشین یعنی team ninja این شرکت سازنده سری بازی های معروف ninja gaiden هم هست که به گیم پلی سریع و سختشون معروفه و دقیقا این موارد رو با ترکیبی از سبک rpg میتونین توی بازی nioh شاهد باشین حرف از rpg شد، مواردی از این سبک توی این بازی اومده کاملا مشخصه میتونین لباساتونو تغییر بدین که واقعا طراحی های زیبا و ست های گسترده ای از لباس توی بازی گونجونده شده تا دلتون بخواد میتونین سلاح های مختلف با کارایی های مختلف توی بازی پیدا کنین که سلاحاتون به 5 دسته مختلف تقسیم میشه که هر سلاح در چهار شکل مختلف میشه ازش استفاده کرد (بالا،پایین،روبرو و در غلاف) کاملا مشخصه وقتی حالت بالا رو به خودتون بگیرین ضرباتتون قوی تر هست ولی سرعت پایین تر و مناسب دشمن هایی هست که سرعت پایینی در مبارزه دارن ولی مقاومت بالا در مقابل ضربات.
در بازی از تفنگ و تیر و کمان هم میتونین استفاده کنید و لی توقع call of duty یا tomb rider نداشته باشین:D
همینطور که بالا از ویژگی های سازنده بازی گفته شد با بازی سریعی طرف هستید کاملا هم منطقی هست چون شما در بازی نقش یک سامورایی رو دارین نه نقش که شوالیه با لباسای سنگین در شیوه مبارزات هم به عنصر سامورایی بودن دقت زیادی شده از شکل مبارزات، نحوه ضربه زدن، نوع دفاع و ... یک مورد که در بخش گیم پلی بازی مثل یک چاقوی دو لبه میمونه که هم خوبه و هم بد اونم استفاده از ارواح نگهبان هست که از داستان ها و اساطیر قدیمی ژاپن وام گرفته شده در بازی تعداد این ارواح نگهبان به 20 عدد میرسه که نقش مهمی در داستان ایفا می کنند این ارواح همین طور که از اسمشون پیداست نگهبان شخصیت اصلی بازی یا هر فرد دیگه ای در بازی هستند حالا نقطه قوت و ضعف این موضوع کجاست؟ خوبی این المان از گیم پلی اینه که طراحی بسیار زیبایی دارند و همین طور که گفتم به خوبی در داستان و روند بازی پیاده شدند و در مواقع ضروری با انتخاب درست ار بین یکی از این ها میتونی در شرایط سخت کارو برای خودتون آسون کنین ولی مشکل دقیقا در همین نحوه استفاده از این ارواح نگهبان هست اگر بدونین برای مبارزه با چه باسی چه روح نگهبانی مناسبه و زمان درست استفاده رو ازشون بدونین، میتونم به راحتی بگم بازی رو به شدت براتون اسون میکنه در صورتی که هدف بازی اینه که سخت باشه
داستان بازی: نمیشه در مورد داستان بازی زیاد صحبت کرد چون لو میره و درست نیست باید خودتون بازی کنین تا درکش کنین فقط تا این حد میشه گفت که با داستانی خطی بر خلاف سری دارک سولز طرف هستیم و اینکه شخصیت پردازی ها از جمله npc های داخل بازی روشون خوب کار شده و دارای عمق هستند اما در مورد باس فایت های بازی، از نظر داستان بعضی ها خوب کار شدن ولی بعضی ها نه، داستان بازی نه کاملا از فرهنگ ژاپن می یاد نه کاملا از فرهنگ غربی چیزی وسط این دوتاست در طراحی دشمنان بازی غیر از باس فایت های بازی بیشتر گرایش به شرق دارند تا غرب ولی از تنوع زیادی برخوردار نیستند و مقداری شاید تکراری بشه به ویژه اگر از اون گیمر های باشید که بازی رو 100 درصد کامل می کنید
موسیقی بازی خوب کار شده تعداد ترک ها زیاد نیست ولی همونی هایی که هست راضی کننده، بعضی مکان های بازی بدون موسیقی هست که به نظر من مسئله مهمی نیست
گرافیک بازی از نظر بنده اصلا راضی کننده نیست و اگر کسی میگه خوبه داره الکی خوشو گول میزنه چون اولا بازی در سالی عرضه شده و یا بهتر بگم در نسلی عرضه شده که خواه ناخواه موضوع گرافیک با این قدرت کنسول ها مسئله مهمی هست. دوما در چنین موضوعاتی، مقایسه پیش می یاد و اگر ما بازی رو با dark souls 3 و Bloodbourne که یکی دو سال قبل از این بازی عرضه شدند مقایسه کنیم واقعا حرفی برای گفتن نداره، نورپردازی داغون، اصلا کور میشین، بیشتر مناطق بازی تاریکه، من شخصا سردرد میشم وقتی این بازی رو بازی میکنم دقیقا مثلThe Evil Within1 میمونه، کیفیت بافت ها پایین و ...
ببخشید دیگه زیاد شده چون چنین بازی هایی بالای 60 ساعت گیم پلی داره نیازمند توضیح بیشتری هم هست در نهایت من به هر بخش یک نمره مختص به خودش رو میدم
گرافیک = 5 از 10
داستان = 8 از 10
موسیقی = 7 از 10
گیم پلی = 10 از 10
اگر توضیح بیشتری خواستین خبرم کنین
امیدوارم کمکی کرده باشم.

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,426
نام
علی
سلام
تقریبا 90 درصد بازی رو تموم کردم بازی دارای نقاط ضعف و قدرتی هست یک از این نقاط که به نظر من هم ضعفه هم مزیت که میدونم به احتمال زیاد تا حالا به گوش شما دوستان هم خورده، یک کپی کامل از بعضی بخش های سری بازی سولز برداشتن البته اگه کسی که قراره nioh رو بازی کنه قبلا دارک سولز رو بازی نکرده باشه هیچ مشکلی پیش نمی یاد اما اگر سری بازی های دارک سولز رو بازی کرده باشین بعضی اوقات توی ذوقتون میخوره و کاملا متوجه کپی برداری میشین مثلا در سری بازی های دارک سولز گاهی اوقات در طی مراحل، در مسیری که دارین طی میکنین روبروتون یک ایتم روی زمین هست و شما وسوسه میشن که برین برش دارین اما یکی از دشمنان دقیقا منتظره تا شما وسوسه شین و بدون توجه به اطرافتون برین سمت ایتم و خوب دختلون رو بیاره یا حداقل نصب خونتون از بین بره و دقیقا این مورد رو زیاد در بازی nioh شاهد هستید شاید یک مقدار زیاده روی هم کرده باشند، این یک نمونه بود که خدمتتون عرض کردم اما مواردی دیگه ای هم هست که خودتون بعدا متوجه میشین
اما نقطه قوت بازی در گیم پلی بی شک مبارزات اونه اگر با شرکت سازنده بازی آشنا باشین یعنی team ninja این شرکت سازنده سری بازی های معروف ninja gaiden هم هست که به گیم پلی سریع و سختشون معروفه و دقیقا این موارد رو با ترکیبی از سبک rpg میتونین توی بازی nioh شاهد باشین حرف از rpg شد، مواردی از این سبک توی این بازی اومده کاملا مشخصه میتونین لباساتونو تغییر بدین که واقعا طراحی های زیبا و ست های گسترده ای از لباس توی بازی گونجونده شده تا دلتون بخواد میتونین سلاح های مختلف با کارایی های مختلف توی بازی پیدا کنین که سلاحاتون به 5 دسته مختلف تقسیم میشه که هر سلاح در چهار شکل مختلف میشه ازش استفاده کرد (بالا،پایین،روبرو و در غلاف) کاملا مشخصه وقتی حالت بالا رو به خودتون بگیرین ضرباتتون قوی تر هست ولی سرعت پایین تر و مناسب دشمن هایی هست که سرعت پایینی در مبارزه دارن ولی مقاومت بالا در مقابل ضربات.
در بازی از تفنگ و تیر و کمان هم میتونین استفاده کنید و لی توقع call of duty یا tomb rider نداشته باشین:D
همینطور که بالا از ویژگی های سازنده بازی گفته شد با بازی سریعی طرف هستید کاملا هم منطقی هست چون شما در بازی نقش یک سامورایی رو دارین نه نقش که شوالیه با لباسای سنگین در شیوه مبارزات هم به عنصر سامورایی بودن دقت زیادی شده از شکل مبارزات، نحوه ضربه زدن، نوع دفاع و ... یک مورد که در بخش گیم پلی بازی مثل یک چاقوی دو لبه میمونه که هم خوبه و هم بد اونم استفاده از ارواح نگهبان هست که از داستان ها و اساطیر قدیمی ژاپن وام گرفته شده در بازی تعداد این ارواح نگهبان به 20 عدد میرسه که نقش مهمی در داستان ایفا می کنند این ارواح همین طور که از اسمشون پیداست نگهبان شخصیت اصلی بازی یا هر فرد دیگه ای در بازی هستند حالا نقطه قوت و ضعف این موضوع کجاست؟ خوبی این المان از گیم پلی اینه که طراحی بسیار زیبایی دارند و همین طور که گفتم به خوبی در داستان و روند بازی پیاده شدند و در مواقع ضروری با انتخاب درست ار بین یکی از این ها میتونی در شرایط سخت کارو برای خودتون آسون کنین ولی مشکل دقیقا در همین نحوه استفاده از این ارواح نگهبان هست اگر بدونین برای مبارزه با چه باسی چه روح نگهبانی مناسبه و زمان درست استفاده رو ازشون بدونین، میتونم به راحتی بگم بازی رو به شدت براتون اسون میکنه در صورتی که هدف بازی اینه که سخت باشه
داستان بازی: نمیشه در مورد داستان بازی زیاد صحبت کرد چون لو میره و درست نیست باید خودتون بازی کنین تا درکش کنین فقط تا این حد میشه گفت که با داستانی خطی بر خلاف سری دارک سولز طرف هستیم و اینکه شخصیت پردازی ها از جمله npc های داخل بازی روشون خوب کار شده و دارای عمق هستند اما در مورد باس فایت های بازی، از نظر داستان بعضی ها خوب کار شدن ولی بعضی ها نه، داستان بازی نه کاملا از فرهنگ ژاپن می یاد نه کاملا از فرهنگ غربی چیزی وسط این دوتاست در طراحی دشمنان بازی غیر از باس فایت های بازی بیشتر گرایش به شرق دارند تا غرب ولی از تنوع زیادی برخوردار نیستند و مقداری شاید تکراری بشه به ویژه اگر از اون گیمر های باشید که بازی رو 100 درصد کامل می کنید
موسیقی بازی خوب کار شده تعداد ترک ها زیاد نیست ولی همونی هایی که هست راضی کننده، بعضی مکان های بازی بدون موسیقی هست که به نظر من مسئله مهمی نیست
گرافیک بازی از نظر بنده اصلا راضی کننده نیست و اگر کسی میگه خوبه داره الکی خوشو گول میزنه چون اولا بازی در سالی عرضه شده و یا بهتر بگم در نسلی عرضه شده که خواه ناخواه موضوع گرافیک با این قدرت کنسول ها مسئله مهمی هست. دوما در چنین موضوعاتی، مقایسه پیش می یاد و اگر ما بازی رو با dark souls 3 و Bloodbourne که یکی دو سال قبل از این بازی عرضه شدند مقایسه کنیم واقعا حرفی برای گفتن نداره، نورپردازی داغون، اصلا کور میشین، بیشتر مناطق بازی تاریکه، من شخصا سردرد میشم وقتی این بازی رو بازی میکنم دقیقا مثلThe Evil Within1 میمونه، کیفیت بافت ها پایین و ...
ببخشید دیگه زیاد شده چون چنین بازی هایی بالای 60 ساعت گیم پلی داره نیازمند توضیح بیشتری هم هست در نهایت من به هر بخش یک نمره مختص به خودش رو میدم
گرافیک = 5 از 10
داستان = 8 از 10
موسیقی = 7 از 10
گیم پلی = 10 از 10
اگر توضیح بیشتری خواستین خبرم کنین
امیدوارم کمکی کرده باشم.
من باب گرافیک بگم که کاملا درسته! من بازیو روی معمولی فقط و فقط به دلیل گرافیک داغونش بیخیال شدم ولی وقتی کنسولو باختم به پسر داییمو پرو گرفتم:| دیدم نه خوبه بدکم نی! روی معمولی میزاری رو 30 فریم که عذاب الهییه به دلیل سرعت بالای بازی و فریم پایین که یه جور خودزنیه از نظر من! روی 60 فریمم میزاری گرافیک یادآور بازیایه مرحوم سگا جنسیس برا این نسل! روی پرو یه حالت ما بین پرفورمنس و سینمتیک داره که همون منو برگردوند به بازی! گرافیک بازم تو دیواره ولی خوب خیلی بهتر از حالت پرفورمنس هست و فریمم به نظر بالای 50 هست تو بازی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر