خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
حسین جان سلام
اول از همه تششکر ویژه بابت وقتیکه میزارین
دوم ماجرا رو از اول توضیح میدم

والله من الان یدونه 55B7 دارم از همه نظر راضیم ازش بجز
ABL و ترس از برن این شدن

میخوام عوضش کنم برم یه چیز دیگه بگیرم

سونی X9000F رو خوشم اومد رفتم از نزدیک دیدم ولی یه ایرادی داشت اونم اینکه هرچی از تی وی دورتر میشدم روشناییش بیشتر میشد و تصویر واضحتر و شفاف تر میشد ولی از نردیک حالت dim داشت

من از فاصله 90 سانتی میشینم جلوی تی وی برا همین میخوام تلویزیون تو نزدیک ترین فاصله بهترین تصویر رو بده

الان 2 تا راه دارم :

1 - یدونه تی وی بگیرم برا اتاق خودم و B7 رو ببرم پذیرایی

2- هم برا اتاق و هم پذیرایی تی وی بگیرم و B7 رو بفروشم

تی وی هم بین NU8900 و Q7770 و Q7880 موندم

در مورد بودجه هم راستش خوب دلم میخواد هرچی کمتر بهتر ولی تا 50 تومن میتونم خودم رو بتکونم

بازهم ممنونم ازتون
خواهش میکنم علی جان خودم تو این تاپیک خیلی چیزا یاد میگیرم و خوشحال میشم اگر کمکی بتونم بکنم البته شما خودت استادی

به نظر من اولد رو بزار حال و برای اتاق یه led خوب بگیر.چون abl بیشتر تو دسکتاپ و بازی خودشو نشون میده و تو فیلم کمتر پیش میاد.از طرفی زاویه دید اولد بیشتر خودشو تو حال و پذیرائی نشون میده.
تی وی با گارانتی اگر میخوای بگیری سونی X9000F بنظرم بهترینه تو led های موجود در بازار.اون مشکلی که گفتین یکم عجیبه برام چون این مدل full array هست و نباید تو فاصله فرقی کنه.شاید نمونه ای که تستش کردین مشکلی داشته یا تنظیماتشو تغییر داده بودن!
بدون گارانتی x9300e که محسن جان فرمودن عالیه ولی تو موشن x9000f بهتر عمل میکنه.خودتون باید بین روشنایی بیشتر و موشن بهتر یکی رو انتخاب کنید.این ویدیو هم دیدنش خالی از لطف نیست.
سامسونگ متاسفانه مدلای تاپ و بروزشو وارد نکرده نمیدونم چه دلیلی داره که حتی مدلایی که به اسم 2018 وارد میکنه در واقع مدلای 2017 تولید شده در اروپا و امریکاست!
اقای علی عزیز اون دوست عزیز مون گفت q7 بهتره نظرش محترم ولی
من برات یک مقدار جز ی تر بهتون میگم که چرا nu8000 بهتر.
اول اینکه او شاخص هایی که فرمودین کنتراست و روشنایی و رنگها..
تو مبحث کنتراست برنده nu8000 هستش در مقابل q7
Q7کنتراستش 1:4000
Nu8000 کنتراستش 1:5000
در مبحث روشنایی هم باز nu8000 کاملا برتری داره
هم sdr وهم hdr
Q7 حداکثر روشنایی sdr حدود 300 نیت
Nu8000 حداکثر روشنایی sdr حدود 600 نیت
روشنایی hdr
Q7 روشنایی hdr حدود 500 نیت
Nu8000 روشنایی hdr حدود 600 نیت
یکنواختی خاکستری بازم اینجا برنده mu8000 هستش
در مبحث یکنواختی مشکی که خیلی تو کنتراست تصویر موثره بازم nu8000 برتری داره
در مبحث رنگها q7 مقداری بهتر عمل میکنه ولی نفاوت زیاد نیست و هر دو برای نمایش دادن رنگها تو محتوای hdr مشکلی ندارن
در باقی موارد تقریبا با هم برارن مثل زاویه دید و موشن فلو و غیره.
ولی اگر روشنایی میخواید کاملا تا چند سال جواب بده برای hdr و هم sdr من مدل سونی x930e,رو پیشنهاد میدم.روشنایی hdr این تلویزیون تا 1500 نیت میرسه که رقم فوق العاده ای هستش وsdr حدود 8000 نیت.و از q7 و nu8000 و x900f سرتر هستش.همچنین موتور پردازش تصویر سونی x1xtreme سونی هم عالی عمل میکنه وهمچنین اپسکل سونی هم تو تلویزیونها عالیه به لطف همین موتور تصویر سونی.باز انتخاب با خود شماست
شارژ کوشیم تموم شد:D
در کل x930e الان عالیه تو سال 2019 و کاملا جوابه تا چند سال.تقریبا هم رده q9fn
محسن جان nu8900 ایران معادل mu8000 امریکا و اروپاست نه nu8000!

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
خواهش میکنم علی جان خودم تو این تاپیک خیلی چیزا یاد میگیرم و خوشحال میشم اگر کمکی بتونم بکنم البته شما خودت استادی

به نظر من اولد رو بزار حال و برای اتاق یه led خوب بگیر.چون abl بیشتر تو دسکتاپ و بازی خودشو نشون میده و تو فیلم کمتر پیش میاد.از طرفی زاویه دید اولد بیشتر خودشو تو حال و پذیرائی نشون میده.
تی وی با گارانتی اگر میخوای بگیری سونی X9000F بنظرم بهترینه تو led های موجود در بازار.اون مشکلی که گفتین یکم عجیبه برام چون این مدل full array هست و نباید تو فاصله فرقی کنه.شاید نمونه ای که تستش کردین مشکلی داشته یا تنظیماتشو تغییر داده بودن!
بدون گارانتی x9300e که محسن جان فرمودن عالیه ولی تو موشن x9000f بهتر عمل میکنه.خودتون باید بین روشنایی بیشتر و موشن بهتر یکی رو انتخاب کنید.این ویدیو هم دیدنش خالی از لطف نیست.
سامسونگ متاسفانه مدلای تاپ و بروزشو وارد نکرده نمیدونم چه دلیلی داره که حتی مدلایی که به اسم 2018 وارد میکنه در واقع مدلای 2017 تولید شده در اروپا و امریکاست!

شما خوب هستید.
مطمنید معادل همون mu 8000 هستش.!!؟؟؟کلا این مدل بندی سام سرویس کلا خیلی پیچیده و مسخره هستش.دوستمون باید در این مورد بیشتر تحقیق کنه

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
شما خوب هستید.
مطمنید معادل همون mu 8000 هستش.!!؟؟؟کلا این مدل بندی سام سرویس کلا خیلی پیچیده و مسخره هستش.دوستمون باید در این مورد بیشتر تحقیق کنه
بله متاسفانه مثل اینکه سامسونگ برای ایران ارزش کمی قائله با اینکه مشتری زیاد داره و سود خوبی از بازار ایران میبره
داخل سایت سامسونگ که برید مدل nu8900 رو UA55MU8000KXHC نامگذاری کرده که همون mu8000 هست.نه فقط تو این مدل کلا سری nu همون mu خارجه!
این سایت سامسونگ ایران nu8900
این هم سایت سامسونگ امریکا mu8000
Annotation 2019-02-13 230642.jpg

Eghball

کاربر سایت
Nov 3, 2014
489
نام
اقبال
ی تلویزیون سامسونگ NU7900 با گارانتی سام سرویس گرفتم بعد از مدتی با روشن کردن تلویزیون تصویر بهم میریزه که باید حتما خاموش روشن کنم درست شه (هفته ایی یکبار این مشکل پیش میاد)
دوستان میدونید مشکل از چی میتونه باشه؟

4C43FE2D-A58C-4A34-AEFE-428FA6479B2C.jpeg

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
ی تلویزیون سامسونگ NU7900 با گارانتی سام سرویس گرفتم بعد از مدتی با روشن کردن تلویزیون تصویر بهم میریزه که باید حتما خاموش روشن کنم درست شه (هفته ایی یکبار این مشکل پیش میاد)
دوستان میدونید مشکل از چی میتونه باشه؟

View attachment 101436
به نظرم پورت hdmi مشکل داره.روی یک پورت دیگه تستش کن ببین اوکی میشه یا نه

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
ممنون از پاسختون
حالا یه سوال
به نظر شما من
یه تی وی 4k hdr تو رنج قیمت 8تومن بگیرم
یا
مانیتور گیمینگ 4k بدون hdr تو رنج قیمت 8 تومن
کدون خروجی بهتری میدن و ارزش دارن.
شما خوت بودی کدوم رو میخریدی
روی تجربه شخصی یه توصیه بهت میکنم اگه آنلاین بازی حتما مانیتور بگیر ولی اگه آفلاین بازیtvbام مورد نداره برای همینه تقریبا تمام یوتوبر ها از مانیتور استفاده میکنن چون تمرکزشون بره بالا

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,944
نام
امین پاشاپور
روی تجربه شخصی یه توصیه بهت میکنم اگه آنلاین بازی حتما مانیتور بگیر ولی اگه آفلاین بازیtvbام مورد نداره برای همینه تقریبا تمام یوتوبر ها از مانیتور استفاده میکنن چون تمرکزشون بره بالا
من خودمم بار اول گفتم که بیشتر سایز کوچیک میخوام. دقیقا واشه همین انلاین بازی کردن

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
بله متاسفانه مثل اینکه سامسونگ برای ایران ارزش کمی قائله با اینکه مشتری زیاد داره و سود خوبی از بازار ایران میبره
داخل سایت سامسونگ که برید مدل nu8900 رو UA55MU8000KXHC نامگذاری کرده که همون mu8000 هست.نه فقط تو این مدل کلا سری nu همون mu خارجه!
این سایت سامسونگ ایران nu8900
این هم سایت سامسونگ امریکا mu8000
View attachment 101434

والا اون چیزی که مشخصه اینه که مدل هایی که برای منطقه حوضه خلیج فارس (من جمله ایران) تولید میشه تماما اختصاصی این مناطق هستن و فکر نکنم هیچ جوره بشه به مدل های جهانی که توی Rtings ریویو میشه ربطشون داد، الان همون MU7980 هم روی جعبه ـش و داخل سایت سامسونگ زده UAMU7000!! در صورتی که به لحاظ طراحی بدنه و پایه هیچ شباهتی با مدل MU7000 جهانی نداره و خیلی از دوستان اینجا میگفتن معادل KU6300 جهانیه. در کل جز خود سامسونگ فکر نکنم کسی بدونه چه پنلی داخل این TV ها قالب میشه میدن دست مردم خاورمیانه.

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی

ممنونم حسین جان
والله من تو مغازه که بودم عمق مغازه 8 متری میشد
نزدیک x9000f که بودم تصویرش dim بود
موبایلم زنگ خورد رفتم سمت در مغازه دیدم تصویرش به شدت روشن شد
چند بار این کار رو کردم نتیجه هیچ فرقی نکرد
نزدیک تلویزیون تصویر تاریک دور که میشدم تصویر روشن میشد
من نمیدونستم full array هست
میگم نکنه وقتی خیلی نزدیکم به تلویزیون اون led هایی که دورترن ازم یعنی کناره ها نورشون کم میشه ؟
البته باز این هفته سعی میکنم برم یه فروشگاه دیگه هم ببینم

در مورد سامسونگ هم من هم شک کردم که سری nu ایران همون mu هست به خاطر پایه هاش
باز هم ازتون ممنونم

• Like
Reactions: vivaz360

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
والا اون چیزی که مشخصه اینه که مدل هایی که برای منطقه حوضه خلیج فارس (من جمله ایران) تولید میشه تماما اختصاصی این مناطق هستن و فکر نکنم هیچ جوره بشه به مدل های جهانی که توی Rtings ریویو میشه ربطشون داد، الان همون MU7980 هم روی جعبه ـش و داخل سایت سامسونگ زده UAMU7000!! در صورتی که به لحاظ طراحی بدنه و پایه هیچ شباهتی با مدل MU7000 جهانی نداره و خیلی از دوستان اینجا میگفتن معادل KU6300 جهانیه. در کل جز خود سامسونگ فکر نکنم کسی بدونه چه پنلی داخل این TV ها قالب میشه میدن دست مردم خاورمیانه.
نه دانیال جان اینطور نیست فقط ایران فرق داره برای بقیه کشورا یکسانه.حداقل امسال اینطوره برای سالهای پیش اطلاع ندارم.
شما سایت سامسونگ بری برای همه ی کشورای خاورمیانه و کلا برای همه جا یکسانه فقط ایرانه که فرق داره.من تک تک کشورهارو چک کردم حتی افغانستان و پاکستان هم با اروپا و بقیه جاها یکی بود...
خودتون میتونید برید ببینید
ipredirectionLocalList

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
نه دانیال جان اینطور نیست فقط ایران فرق داره برای بقیه کشورا یکسانه.حداقل امسال اینطوره برای سالهای پیش اطلاع ندارم.
شما سایت سامسونگ بری برای همه ی کشورای خاورمیانه و کلا برای همه جا یکسانه فقط ایرانه که فرق داره.من تک تک کشورهارو چک کردم حتی افغانستان و پاکستان هم با اروپا و بقیه جاها یکی بود...
خودتون میتونید برید ببینید
ipredirectionLocalList
من این مطلب یکبار از ساپورت کشور امارات پرسیدم بهم اینطور گفتن، کشورهای حوزه خلیج فارس رو تاکید کردن که اینطورن، حالا همونطور که شما گفتید بقیه خاورمیانه اینطور نیست ظاهرا.

MRM_3000

کاربر سایت
Apr 18, 2009
682
نام
Morteza
به نظرم پورت hdmi مشکل داره.روی یک پورت دیگه تستش کن ببین اوکی میشه یا نه
سلام رفیق یه سوال داشتم من تازه مدل 65x8500e رو گرفتم ، روی حالت Game برای اینکه اینپوت لگ پایین بیاد معمولا کلی آپشن های تصویر غیر فعال میشن، ولی یه سری بررسی ها که کردم متوجه شدم که روی تلویزیون های سونی باز هم اکثر آپشن ها قابل دسترسی هستن مثل live color یا dynamic contrast و یا motion flow ،Reality Creation' گزینه motion flow رو میدونم که قطعا باعث افزایش اینپوت لگ میشه و خاموش گذاشتم، اما گزینه Reality Creation که باعث افزایش شفافیت و شارپنز تصویر میشه و یا live color و ... رو نمیدونم آیا باعث افزایش اینپوت لگ میشن یا خیر؟ توی سایت rtings هم نوشته بود که گزینه ی Reality Creation چه روشن باشه چه auto چه خاموش فرقی در اینپوت لگ نداره. و اینکه چه راهی هست تست کنم اینپوت لگ تی وی رو با نرم افزاری یا چیزی که بتونم این موارد رو بررسی کنم چون آنلاین بازی می کنم خیلی برام مهمه، توی بازی خیلی احساس نکردم تأخیر خاصی رو با اینکه خیلی گزینه ها روشن بودن ممنون از شما دوست عزیز.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
سلام دوستان
بچه ها گزینه شارپنس توی مانیتور دقیقا چیکار میکنه
باید رو چند تنظیم باشه؟
واسه من دیفالت رو ۵۰ـه

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
دوستان مجدد سلام
تلویزیون خونه ما Samsung 55ES8880 هست
ینی این
http://www.samsungcenter.ir/image/data/Hi-Fi/led/46ES8880/46ES8880-a.jpg
دستگاه پلیر من هم Oppo UDP-203 هست
این چند روزه چند تا کارتون باهاش پلی کردم رو این تلویزیون
تصویر خیره کننده بود حتی بهتر از اولد من
شدت رنگ و نور رو این تلویزیون دیوونه کننده است
واسه همین الان موندم چی بگیرم که بهتر از این تلویزیون باشه ؟
زنگ زدم دوستم که از بانه گرفته
گفت تلویزیون ما 2 روز بعد نصب 2 تا خط افتاد رو پنل (واسه همین ردش کرده رفته)
این بانه ای ها نمیدونم گارانتیشون واقعی هست یا نه ؟
از دوستان کسی اطلاع داره در مورد گارانتی بانه ؟

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
دوستان مجدد سلام
تلویزیون خونه ما Samsung 55ES8880 هست
ینی این
http://www.samsungcenter.ir/image/data/Hi-Fi/led/46ES8880/46ES8880-a.jpg
دستگاه پلیر من هم Oppo UDP-203 هست
این چند روزه چند تا کارتون باهاش پلی کردم رو این تلویزیون
تصویر خیره کننده بود حتی بهتر از اولد من
شدت رنگ و نور رو این تلویزیون دیوونه کننده است
واسه همین الان موندم چی بگیرم که بهتر از این تلویزیون باشه ؟
زنگ زدم دوستم که از بانه گرفته
گفت تلویزیون ما 2 روز بعد نصب 2 تا خط افتاد رو پنل (واسه همین ردش کرده رفته)
این بانه ای ها نمیدونم گارانتیشون واقعی هست یا نه ؟
از دوستان کسی اطلاع داره در مورد گارانتی بانه ؟

شما چرا بی 7 رو میخوای رد کنی؟ واقعا عالیه.
سر بحث burn in اگر بعنوان مانیتور استفاده نخوای کنی خیلی خیلی احتمالش کمه اتفاقی بیافته. اونجور ک معلومه تو اتاقم هست و تلوزیون و ماهواره هم تماشا نمیکنی.
تو گیم هم خیلی بعیده مشکلی پیش بیاد. چون دائمک تصویر ثابت یا تصویری ک یه قسمت ثابت داشته باشه ک نمیدی 24 ساعت هر روزه.

تو بحث abl هم چون اولد هست این مشکل یا در واقع اپشن رو داره که به ال ای دی ها اسیب نرسه. اونم بیشتر تو جاهایی پیش میاد که یه رنگ سفید مطلقی باشه.
من تو این 6 ماهه ک گرفتم یادمه تو یه بازی فقط دیدمش اونم اونجایی بود که مرحله برفی بود و نور رو کم کرد. در کل اونقدری نیست که بخوای زیاد وسوس بخرج بدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر