خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,909
نام
امین پاشاپور
auto picture mode رو خاموش کنید.

برای بازی بهتره گیم مود روشن باشه درغیراینصورت اینپوت لگ خیلی میره بالا

صددرصد تلویزیون مخصوصا شما که با کنسول بازی میکنی اگر فضاشو داری حتما تلویزیون انتخاب کن.مانیتور 4k تو رنج قیمت شما مدلای حرفه ای هست و پنل 10 بیتی دارن که بیشتر بدرد طراحی گرافیکی میخورن که بدرد کنسول گیمینگ نمیخورن.با قیمت کمتر و حدود 6 تومن این مدل هست که بنظرم مناسبه LG 32UD59-B
خروجی بهتر فقط تو سایز کمتر خلاصه نمیشه و به چند فاکتور اصلی مثل کنتراست و حداکثر روشنایی و حجم رنگ و زمان پاسخگویی پیکسل و موشن فلور و پردازش تصویر بستگی داره که هر کدوم تو نوع پنل نمایشگر متفاوته و بحث طولانی میشه دربارشون کرد.
خلاصه بگم مانیتور 4k و 60 هرتز فقط اینپوت لگ پایین تری داره ولی تو بقیه موارد از تلویزیون های بالارده عقب تره.
ممنون
پس با این اوصاف حتما تی وی میخرم.
حالا آخر کاری چه مدلی رو تو رنج 8 تا 9 تومن مناسب میدونین.
برند سونی فکر نکنم باشه تو این رنج

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
سامسونگ اعلام کرده که بیش از نیمی از مدل های TV در سال 2019 8K خواهند بود! مدل 65 اینچ این TV ها (Q900R) هم حدودا 5000 دلار قیمت میخوره.
شخصا فکر میکنم 8K دیگه خیلی لاکچریه، حتی بیشتر فیلم ها و سریالای همین یکی دو دهه اخیرم الان دارن برای ریلیز UHD Blu-ray به 4K آپ اسکیل میشن چون اکثر به صورت 2K تولید و مستر شدن. فیلمای قدیمی ترم که خب روی نگاتیو 35mm ضبط شدن که اصلا و ابدا پتانسیل خروجی 8K رو ندارن، توی گیم ها هم همین الان 4K@60 با کارتی مثل 2080ti هنوز به طور ایده ال ممکن نشده و نسل بعدی کنسولا هم عمرا بتونه 4K@60 رو عملی کنه چه برسه به 8K. مسئله مهم ترم اینکه آیا چشم انسان قادره تفاوتی بین 4K و 8K رو حتی در سایز 65 اینچی ببینه؟؟! مسلما نمیشه توی فاصله 30 سانتی یه صفحه 65 اینچی نشست.

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
دوستان سلام
بین این 2 مدل موندم
Samsung Q7770 و Samsung NU8900
برای پذیرایی میخوام سایز 65 به بالا
ممنون میشم راهنمایی کنین
با سپاس
Q7770 بهتره و البته گرونتر
بودجتون چقدره؟
نه متوجه شدم که به خاطر HDR داغون تلوزیون من هست که بازی که اجرا میشه میره روی HDR و تفاوتش با SDR خیلی زیاد هست:D
تنظیمات hdr بازی و خود تلویزیون رو تغییر بدید احتمالا درست بشه
ممنون
پس با این اوصاف حتما تی وی میخرم.
حالا آخر کاری چه مدلی رو تو رنج 8 تا 9 تومن مناسب میدونین.
برند سونی فکر نکنم باشه تو این رنج
سونی مدل 49X9000F تو بانه با قیمت 10 تومن هست که عالیه از هر نظر.سایز 55 اینچش 12 تومنه که بخاطر 2 تومن بنظرم 55 اینچش بصرفه تره
سامسونگ مدل 55NU8500 با قیمت 11 تومن هست که freesync داره و خمیده هست و اینپوت لگ خیلی پایینی داره ولی روشنایی کمتری از سونی داره و لوکال دیمینگ ضعیفتری داره نسبت به full array سونی
مورد سوم هم oled ال جی b7 با قیمت 12 تومن هست که نیازی به تعریف کردن نداره و کیفیت تصویرش فوق العادست.
یه مقدار هزینه بیشتر میکنید ولی در عوض کیفیت فوق العاده نسیبتون میشه.راجع به بانه و گارانتی هم خیالتون راحت باشه من و دوستان دیگه از بانه خرید زیاد داشتیم و برای هیچ کدوممون خرابی پیش نیومده خداروشکر.قیمتای با گارانتی وحشتناک بالاس
سامسونگ اعلام کرده که بیش از نیمی از مدل های TV در سال 2019 8K خواهند بود! مدل 65 اینچ این TV ها (Q900R) هم حدودا 5000 دلار قیمت میخوره.
شخصا فکر میکنم 8K دیگه خیلی لاکچریه، حتی بیشتر فیلم ها و سریالای همین یکی دو دهه اخیرم الان دارن برای ریلیز UHD Blu-ray به 4K آپ اسکیل میشن چون اکثر به صورت 2K تولید و مستر شدن. فیلمای قدیمی ترم که خب روی نگاتیو 35mm ضبط شدن که اصلا و ابدا پتانسیل خروجی 8K رو ندارن، توی گیم ها هم همین الان 4K@60 با کارتی مثل 2080ti هنوز به طور ایده ال ممکن نشده و نسل بعدی کنسولا هم عمرا بتونه 4K@60 رو عملی کنه چه برسه به 8K. مسئله مهم ترم اینکه آیا چشم انسان قادره تفاوتی بین 4K و 8K رو حتی در سایز 65 اینچی ببینه؟؟! مسلما نمیشه توی فاصله 30 سانتی یه صفحه 65 اینچی نشست.
درسته الان زوده برای 8k ولی upscaling خود سامسونگ هم فوق العادس و ویدیوهای مربوط به 8k های سامسونگ رو ببینید اکثرا منتقدا تعریف کردن از پردازش اپ اسکیلینگ سامسونگ.
درکل زمان ورود 4k هم ما همین حرفارو میزدیم ولی دیدیم که با گذشت دو سه سال چجوری بسرعت تبدیل به استاندارد شد.8k هم بنظرم تا 3-4 سال اینده با ورود همه سازنده ها به عرصه رقابت قیمتش مناسب میشه و محتوا هم کم کم براش تولید میشه.
البته تو ایران با این وضعیت ما به همین 4k باید خوش باشیم...
این مدل ارزش خریدن داره مارشال 50ME-5011
تلویزیون ساخت ایران چون جایی بررسی نشده نمیشه خوب یا بد بودنش رو تشخیص داد.چیزی که برای خودم تجربه شده تو لوازم برقی سعی کنید قناعت نکنید چون یا کیفیت محصول کمتر میشه یا طول عمر پایین تری داره.
موفق باشید

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
875
نام
نويد
سونی مدل 49X9000F تو بانه با قیمت 10 تومن هست که عالیه از هر نظر.سایز 55 اینچش 12 تومنه که بخاطر 2 تومن بنظرم 55 اینچش بصرفه تره
سامسونگ مدل 55NU8500 با قیمت 11 تومن هست که freesync داره و خمیده هست و اینپوت لگ خیلی پایینی داره ولی روشنایی کمتری از سونی داره و لوکال دیمینگ ضعیفتری داره نسبت به full array سونی
مورد سوم هم oled ال جی b7 با قیمت 12 تومن هست که نیازی به تعریف کردن نداره و کیفیت تصویرش فوق العادست.
یه مقدار هزینه بیشتر میکنید ولی در عوض کیفیت فوق العاده نسیبتون میشه.راجع به بانه و گارانتی هم خیالتون راحت باشه من و دوستان دیگه از بانه خرید زیاد داشتیم و برای هیچ کدوممون خرابی پیش نیومده خداروشکر.قیمتای با گارانتی وحشتناک بالاس
متاسفانه مدل 40 اینچ رو با این که قیمت زدن ولی هیچ کذوم از سایت هاشون ندارن و میگن سونی توی خاورمیانه عرضه نکرده که بیاریم از اون طرف قیمت ها هم یه مقدار متفاوت هست با قیمت سایتشون و عملا تفاوت بین 49x8500f و 55x900f میشه چیزی حدود 5 ملیون. nu8000 سامسونگ هم که با هزینه تحویلشون حدود 11.5. به نظرم ایشون هم مثل من انتخاب خیلی خوبی زیر 10 ملیون نمیتونن داشته باشن و با 2 3 تومن بیشتر هم فکر نمیکنم مشکلی حل بشه کمه کم 4 تومن بیشتر هزینه کنن. منم واسه همین x8500f خریدم که خیلی راضی نیستم مخصوصا موقع استفاده از HDR و خب میدونستم ولی وقتی نتونی بیشتر پول بدی چاره ای نیست. هر چند حتی همین هم با 1080ی که داشتم زمین تا اسمون فاصله داره:D
پ.ن: من جای ایشون بودم این b7 که دوستمون قصد فروش داره رو میخریدم. یعنی وقتی دیدم گذاشتن واسه فروش و من 2 روز هست که خرید کردم اینطوری بودم:Wallbash:
:D:D

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوستان بهترین مدل qled سامسونگ تو سایز 55 چیه ؟ فلت هم باشه
Q9fn عالیه.بعدش q8fn.هر دو مدل از سیستم full array لوکال دایمینگ استفاده میکنن ولی مدا q7fn edge لوکال دایمینگ استفاده میکنه که اصلا به درد نمیخوره.

• Like
Reactions: Jack cooper

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
Q9fn عالیه.بعدش q8fn.هر دو مدل از سیستم full array لوکال دایمینگ استفاده میکنن ولی مدا q7fn edge لوکال دایمینگ استفاده میکنه که اصلا به درد نمیخوره.
سلام .
این q9fn تخت یا منحنی ؟ قیمتش چنده ؟

بعد بین این با c7 کدوم بهتره ؟

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
سلام .
این q9fn تخت یا منحنی ؟ قیمتش چنده ؟

بعد بین این با c7 کدوم بهتره ؟
تخت هستش
برای محیط کاملا تاریک c7 کاملا برتری داره ولی برای اتاق روشن q9fn
برای محتوای hdr هم q9fn به خاطر تولید روشنایی بالاش و همچنین مقداری رنگ بهتر یک مقدار برتر از c7 هستش
به سونی x930e هم فکر کن.اونم عالیه.
البته قیمتش هم 3 هزار دلار هستش!!!!

امروز 400 امد روی قیمت تلویزیون ها!!!!
دیروز Lg c8 بود 16میلیون امروز شد 16400!!!!

Last edited by a moderator:

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
Q7770 بهتره و البته گرونتر
بودجتون چقدره؟

حسین جان سلام
اول از همه تششکر ویژه بابت وقتیکه میزارین
دوم ماجرا رو از اول توضیح میدم

والله من الان یدونه 55B7 دارم از همه نظر راضیم ازش بجز
ABL و ترس از برن این شدن

میخوام عوضش کنم برم یه چیز دیگه بگیرم

سونی X9000F رو خوشم اومد رفتم از نزدیک دیدم ولی یه ایرادی داشت اونم اینکه هرچی از تی وی دورتر میشدم روشناییش بیشتر میشد و تصویر واضحتر و شفاف تر میشد ولی از نردیک حالت dim داشت

من از فاصله 90 سانتی میشینم جلوی تی وی برا همین میخوام تلویزیون تو نزدیک ترین فاصله بهترین تصویر رو بده

الان 2 تا راه دارم :

1 - یدونه تی وی بگیرم برا اتاق خودم و B7 رو ببرم پذیرایی

2- هم برا اتاق و هم پذیرایی تی وی بگیرم و B7 رو بفروشم

تی وی هم بین NU8900 و Q7770 و Q7880 موندم

در مورد بودجه هم راستش خوب دلم میخواد هرچی کمتر بهتر ولی تا 50 تومن میتونم خودم رو بتکونم

بازهم ممنونم ازتون

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
حسین جان سلام
اول از همه تششکر ویژه بابت وقتیکه میزارین
دوم ماجرا رو از اول توضیح میدم

والله من الان یدونه 55B7 دارم از همه نظر راضیم ازش بجز
ABL و ترس از برن این شدن

میخوام عوضش کنم برم یه چیز دیگه بگیرم

سونی X9000F رو خوشم اومد رفتم از نزدیک دیدم ولی یه ایرادی داشت اونم اینکه هرچی از تی وی دورتر میشدم روشناییش بیشتر میشد و تصویر واضحتر و شفاف تر میشد ولی از نردیک حالت dim داشت

من از فاصله 90 سانتی میشینم جلوی تی وی برا همین میخوام تلویزیون تو نزدیک ترین فاصله بهترین تصویر رو بده

الان 2 تا راه دارم :

1 - یدونه تی وی بگیرم برا اتاق خودم و B7 رو ببرم پذیرایی

2- هم برا اتاق و هم پذیرایی تی وی بگیرم و B7 رو بفروشم

تی وی هم بین NU8900 و Q7770 و Q7880 موندم

در مورد بودجه هم راستش خوب دلم میخواد هرچی کمتر بهتر ولی تا 50 تومن میتونم خودم رو بتکونم

بازهم ممنونم ازتون
اقای علی عزیز اون دوست عزیز مون گفت q7 بهتره نظرش محترم ولی
من برات یک مقدار جز ی تر بهتون میگم که چرا nu8000 بهتر.
اول اینکه او شاخص هایی که فرمودین کنتراست و روشنایی و رنگها..
تو مبحث کنتراست برنده nu8000 هستش در مقابل q7
Q7کنتراستش 1:4000
Nu8000 کنتراستش 1:5000
در مبحث روشنایی هم باز nu8000 کاملا برتری داره
هم sdr وهم hdr
Q7 حداکثر روشنایی sdr حدود 300 نیت
Nu8000 حداکثر روشنایی sdr حدود 600 نیت
روشنایی hdr
Q7 روشنایی hdr حدود 500 نیت
Nu8000 روشنایی hdr حدود 600 نیت
یکنواختی خاکستری بازم اینجا برنده mu8000 هستش
در مبحث یکنواختی مشکی که خیلی تو کنتراست تصویر موثره بازم nu8000 برتری داره
در مبحث رنگها q7 مقداری بهتر عمل میکنه ولی نفاوت زیاد نیست و هر دو برای نمایش دادن رنگها تو محتوای hdr مشکلی ندارن
در باقی موارد تقریبا با هم برارن مثل زاویه دید و موشن فلو و غیره.
ولی اگر روشنایی میخواید کاملا تا چند سال جواب بده برای hdr و هم sdr من مدل سونی x930e,رو پیشنهاد میدم.روشنایی hdr این تلویزیون تا 1500 نیت میرسه که رقم فوق العاده ای هستش وsdr حدود 8000 نیت.و از q7 و nu8000 و x900f سرتر هستش.همچنین موتور پردازش تصویر سونی x1xtreme سونی هم عالی عمل میکنه وهمچنین اپسکل سونی هم تو تلویزیونها عالیه به لطف همین موتور تصویر سونی.باز انتخاب با خود شماست
شارژ کوشیم تموم شد:D
در کل x930e الان عالیه تو سال 2019 و کاملا جوابه تا چند سال.تقریبا هم رده q9fn

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
اقای علی عزیز اون دوست عزیز مون گفت q7 بهتره نظرش محترم ولی
من برات یک مقدار جز ی تر بهتون میگم که چرا nu8000 بهتر.
اول اینکه او شاخص هایی که فرمودین کنتراست و روشنایی و رنگها..
تو مبحث کنتراست برنده nu8000 هستش در مقابل q7
Q7کنتراستش 1:4000
Nu8000 کنتراستش 1:5000
در مبحث روشنایی هم باز nu8000 کاملا برتری داره
هم sdr وهم hdr
Q7 حداکثر روشنایی sdr حدود 300 نیت
Nu8000 حداکثر روشنایی sdr حدود 600 نیت
روشنایی hdr
Q7 روشنایی hdr حدود 500 نیت
Nu8000 روشنایی hdr حدود 600 نیت
یکنواختی خاکستری بازم اینجا برنده mu8000 هستش
در مبحث یکنواختی مشکی که خیلی تو کنتراست تصویر موثره بازم nu8000 برتری داره
در مبحث رنگها q7 مقداری بهتر عمل میکنه ولی نفاوت زیاد نیست و هر دو برای نمایش دادن رنگها تو محتوای hdr مشکلی ندارن
در باقی موارد تقریبا با هم برارن مثل زاویه دید و موشن فلو و غیره.
ولی اگر روشنایی میخواید کاملا تا چند سال جواب بده برای hdr و هم sdr من مدل سونی x930e,رو پیشنهاد میدم.روشنایی hdr این تلویزیون تا 1500 نیت میرسه که رقم فوق العاده ای هستش وsdr حدود 8000 نیت.و از q7 و nu8000 و x900f سرتر هستش.همچنین موتور پردازش تصویر سونی x1xtreme سونی هم عالی عمل میکنه وهمچنین اپسکل سونی هم تو تلویزیونها عالیه به لطف همین موتور تصویر سونی.باز انتخاب با خود شماست
شارژ کوشیم تموم شد:D
در کل x930e الان عالیه تو سال 2019 و کاملا جوابه تا چند سال.تقریبا هم رده q9fn
محسن جان سلام دادا
در این که X930e سالار حرفی ندارم
منتها جایی پیداش نکردم واسه همین تو لیست ننوشتم
راستش از بانه هم میترسم چون مال دوستم 2-3 ماه پیش خط افتاد رو پنل و تی وی نابود شد رفت گارانتی هم تعمیر رو قبول نکرد به یک چهارم قیمت فروخت
شما اگه 930 با گارانتی سراغ داری خوشحال میشم به منم بگی
در مورد nu8900 هم حق با شماس منتها من از یه چیز میترسم
nu8000 پایه وسط داره برا مدل سال 2018 ولی اینی که من میبینم گارانتی دار منظورمه پایه ها 2 تا کناره هستن و وسط نیستن
نمیدونم این تلویزیون nu8000 هست و برا 2018 یا mu8000 هست و برا 2017 یا اصلا چی هست
حتی خود q7770 هم گویا مال 2017 هست
کلا الان که ما تو سال 2019 هستیم تازه الجی داره 2018 رو میاره
سامسونگ هم مدلاش کلا قر و قاطی هستن
بازهم ممنونم بابت جوابت
راستی شما به جای b7 چی میخوای بگیری ؟ فضولی نیست ها کنجکاویه
مرسی دادا

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
محسن جان سلام دادا
در این که X930e سالار حرفی ندارم
منتها جایی پیداش نکردم واسه همین تو لیست ننوشتم
راستش از بانه هم میترسم چون مال دوستم 2-3 ماه پیش خط افتاد رو پنل و تی وی نابود شد رفت گارانتی هم تعمیر رو قبول نکرد به یک چهارم قیمت فروخت
شما اگه 930 با گارانتی سراغ داری خوشحال میشم به منم بگی
در مورد nu8900 هم حق با شماس منتها من از یه چیز میترسم
nu8000 پایه وسط داره برا مدل سال 2018 ولی اینی که من میبینم گارانتی دار منظورمه پایه ها 2 تا کناره هستن و وسط نیستن
نمیدونم این تلویزیون nu8000 هست و برا 2018 یا mu8000 هست و برا 2017 یا اصلا چی هست
حتی خود q7770 هم گویا مال 2017 هست
کلا الان که ما تو سال 2019 هستیم تازه الجی داره 2018 رو میاره
سامسونگ هم مدلاش کلا قر و قاطی هستن
بازهم ممنونم بابت جوابت
راستی شما به جای b7 چی میخوای بگیری ؟ فضولی نیست ها کنجکاویه
مرسی دادا
والا من سه تا تلویزیون گرفتم از بانه هر سه تاشون عالی بودن.اخریش هم همین b7. خوبیش اینه که میدونی منتاژ ایران نیستن.همین b7 اصل خود کره هستش!!
به نظرم دلو بزن به دریا هن بدون گارانتی بگیربگیر.طرف برات تستش هم میکنه بعد شما تحویل میگیری.در کل هر جور راحتی
والا باورت میشه پول لازم شدم!!!شدیدا اوضاع برام سخت شده.
یک نکته دیگه اینه که q7های سام همه همون مدل 2017 هستن که به نظرم در حال حاضر اصلا ارزش خرید ندارن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر