مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
ununatu4.jpg

Sent from my C6903 using Tapatalk
ببین به نظر میرسه اون فلز وسط مشکل ایجاد کرده اما یکم کار خطرناکیه اگه اشتباه کنی!
به نظرم چند تا ویدئو از یوتوب ببین بعد اقدام کن! الان سر کارم نمیتونم ویدئو برات بزارم شرمنده

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
خود دستگاه آپ کرد ۵ یا ۶ ساعتی بازی دان کردم بازی کردم یک دفعه دستگاه کرش کر و خاموش شد با ۸۰۰ ریکاوری هم فرمت و دو باره اپ کردم نشد چند بار هم دستگاه درست شد ولی تا گرم میشه کرش میکنه و خاموش میشه و دو باره چشمک آبی نمایان میشه

- - -ویرایش - - -

ا

دوست گرامی چون خودم از تعمیرات سر در میارم و مدرکمم ابزار دقیقه و الکترونیک میتونم با توجه به چیزی که بالا گفتی بگم اشکال از hdmi نیست .چون اگر بود یا کلا تصویر نمیداد یا تصویر کلا دچار مشکلاتی بود.
ولی چون تصویر میده و باهاش کار میکنی و وقتی گرم میشه اینطوری میشه 2 مورد اصلی بنظرم میرسه:
1. کنسول تو مدار تغذیش دچار مشکل هست که میتونه از پاور باشه تا رگلاتورهای روی مادربرد و کنترل کنندها چون با گرم شدن یک نیمه هادی مقاومت اون کمتر میشه و جریان بیشتری ازش عبور میکنه .در ساخت تمام اون چیپهای داخل کنسول از مواد نیمه هادی استفاده شده در نتیجه با افزایش دما مصرف کنسول هم افزایش پیدا میکنه مخصوصا قسمت apu کنسول{همون چیپ بزرگ که پردازنده اصلی کنسول هست}.
اگر مصرف بره بالا و سیستم تامین انرژی نتونه پاسخگو باشه به هر علتی{مثل ضعیف شدن پاور بر اثر اسیب دیدگی در یکی از قطعات مدارش } مدار افت ولتاژ پیدا میکنه و سیستم امنیتی یا کنترل ولتاژ فرمان لازم رو صادر میکنه.

2.اتصالات دچار مشکلی هست که با گرم و سرد شدن و انبساط و انقباض مادربرد اتصالات زیر چیپ قطع و وصل میشن.{عامل اصلی 3 چراغه 360 و چراغ زرد ps3. این مورد بیشتر در دراز مدت پدیدار میشه نه کنسولی که تازه 6 ساعت کار کرده! پس احتمال این مورد بسیار کمتره}

موارد دیگه هم میشه نام برد ولی کلا ربطی به این تاپیک نداره و بدرد فرومهای تعمیرات میخوره .همین الانم فکر کنم زیاده روی کردم:d

آخرین ویرایش:

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
دوست گرامی چون خودم از تعمیرات سر در میارم و مدرکمم ابزار دقیقه و الکترونیک میتونم با توجه به چیزی که بالا گفتی بگم اشکال از hdmi نیست .چون اگر بود یا کلا تصویر نمیداد یا تصویر کلا دچار مشکلاتی بود.
ولی چون تصویر میده و باهاش کار میکنی و وقتی گرم میشه اینطوری میشه 2 مورد اصلی بنظرم میرسه:
1. کنسول تو مدار تغذیش دچار مشکل هست که میتونه از پاور باشه تا رگلاتورهای روی مادربرد و کنترل کنندها چون با گرم شدن یک نیمه هادی مقاومت اون کمتر میشه و جریان بیشتری ازش عبور میکنه .در ساخت تمام اون چیپهای داخل کنسول از مواد نیمه هادی استفاده شده در نتیجه با افزایش دما مصرف کنسول هم افزایش پیدا میکنه مخصوصا قسمت apu کنسول{همون چیپ بزرگ که پردازنده اصلی کنسول هست}.
اگر مصرف بره بالا و سیستم تامین انرژی نتونه پاسخگو باشه به هر علتی{مثل ضعیف شدن پاور بر اثر اسیب دیدگی در یکی از قطعات مدارش } مدار افت ولتاژ پیدا میکنه و سیستم امنیتی یا کنترل ولتاژ فرمان لازم رو صادر میکنه.

2.اتصالات دچار مشکلی هست که با گرم و سرد شدن و انبساط و انقباض مادربرد اتصالات زیر چیپ قطع و وصل میشن.{عامل اصلی 3 چراغه 360 و چراغ زرد ps3. این مورد بیشتر در دراز مدت پدیدار میشه نه کنسولی که تازه 6 ساعت کار کرده! پس احتمال این مورد بسیار کمتره}

موارد دیگه هم میشه نام برد ولی کلا ربطی به این تاپیک نداره و بدرد فرومهای تعمیرات میخوره .همین الانم فکر کنم زیاده روی کردم:d

درست گفتی دوست عزیز

دیشب شانسی که کنسول را رو شن کردم چک دیسک کرد و اخطار دا که چرا کنسول را از برق کشیدی باید با فرمان مستقیم منو دستگاه کنسول را خاموش کنید و این کار شما باعث خرابی نرم و سخت افزاری دستگاه میشه منم خندم گرفت از نوشه اش گفتم خودت خودت را خاموش کردی نه من تو را

در سایتهای مختلف نظر داده بودن چیت cpuگرافیک پشت مدار کیت کنسول است و چیپ cpuاصلی روی مدار کیت و ما بین این دو منبع تعذیه برق و این خود اشکال ایجاد میکنه

نوشته شما کاملا درسته دوست عزیز
دشمن اصلی تمامی مدارهای الکترونیکی گرمای پیش از حد آن است

مرسی دوست عزیز

mostafa 1362 4 5

کاربر سایت
Oct 7, 2008
240
quote_icon.png
نوشته شده توسط ashk@n

خود دستگاه آپ کرد ۵ یا ۶ ساعتی بازی دان کردم بازی کردم یک دفعه دستگاه کرش کر و خاموش شد با ۸۰۰ ریکاوری هم فرمت و دو باره اپ کردم نشد چند بار هم دستگاه درست شد ولی تا گرم میشه کرش میکنه و خاموش میشه و دو باره چشمک آبی نمایان میشه

سلام
از نظر تجربی میگم نه علمی
چون زیاد به اینجور مشکل ها بر میخورم
شاید حل بشه شاید هم نه
ببین احتمال داره بین جی پیو و خنک کنندش که خمیر سیلیکون باشه تا حرارت جابجا بشه
حالا به حر علتی این کار درست انجام نشد
(باز خودت میدونی)
کنسول باز کنی و ببینی خمیر سیلیکون درست رو gpu و خنک کنند قرار داره یا نه اگه اره که مشکل شما خیلی تخصصی میشه
اگه نه می تونی خمیر سیلیکون تهیه کنی و خودت کار رو درست انجام بدی و به شانست احتمال 50 50 هست
اگه درست شده که حالش میبری اگه نه که؟؟؟؟؟؟
باز میگم خودت میدونی
موفق باشی

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
quote_icon.png
نوشته شده توسط ashk@n خود دستگاه آپ کرد ۵ یا ۶ ساعتی بازی دان کردم بازی کردم یک دفعه دستگاه کرش کر و خاموش شد با ۸۰۰ ریکاوری هم فرمت و دو باره اپ کردم نشد چند بار هم دستگاه درست شد ولی تا گرم میشه کرش میکنه و خاموش میشه و دو باره چشمک آبی نمایان میشهسلاماز نظر تجربی میگم نه علمیچون زیاد به اینجور مشکل ها بر میخورمشاید حل بشه شاید هم نهببین احتمال داره بین جی پیو و خنک کنندش که خمیر سیلیکون باشه تا حرارت جابجا بشهحالا به حر علتی این کار درست انجام نشد(باز خودت میدونی)کنسول باز کنی و ببینی خمیر سیلیکون درست رو gpu و خنک کنند قرار داره یا نه اگه اره که مشکل شما خیلی تخصصی میشهاگه نه می تونی خمیر سیلیکون تهیه کنی و خودت کار رو درست انجام بدی و به شانست احتمال 50 50 هستاگه درست شده که حالش میبری اگه نه که؟؟؟؟؟؟باز میگم خودت میدونیموفق باشی
داداش این دوستمون خارج کشور دستگاهش گارانتی داره اگه از این کارا بکنه که گارانتیش پریده!

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
اگر خارج از کشور هستید اصلا دست به دستگاهاتون نزنید هر مشکلی که داره
بعدش ببرید سونی بفهمه دست خورده همون رو بهتون برمیگردونه و 400 دلارتون میپره :)

هر مشکلی داشت به نمایندگی ببرین و تحویل بدین ...

مشکلات HDMI هم زیاده . بعضیا مشکل ایجاد کرده بعضیا نه . راه کارش فشار دادن تو فلز تو هست اما این گارانتی رو کلا از بین میره.
یکی دوتا از کاربرهای IGN همچین کاری کردن بعدش سونی هم بردن گفته به ما ربطی نداره :(

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
ببین اشکان جان دست به کنسولت نزن باهاش ور نرو بذار تو جعبه اش بده بره
وضو هم بگیر یه رکعت نماز شکر بخون صدبارم زمین رو سجده کن که ایران نیستی چون اگه ایران بودی خبری از تعویض و اینا نبود
مطمئن باش سونی یه دستگاه اکبند بهت میده و کلی تحویلت میگره تازه کلی بازی فیزیکی رایگانم بهت میده اونم با کلی خوشرویی و بوس و بغل

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
اگر خارج از کشور هستید اصلا دست به دستگاهاتون نزنید هر مشکلی که داره
بعدش ببرید سونی بفهمه دست خورده همون رو بهتون برمیگردونه و 400 دلارتون میپره :)

هر مشکلی داشت به نمایندگی ببرین و تحویل بدین ...

مشکلات HDMI هم زیاده . بعضیا مشکل ایجاد کرده بعضیا نه . راه کارش فشار دادن تو فلز تو هست اما این گارانتی رو کلا از بین میره.
یکی دوتا از کاربرهای IGN همچین کاری کردن بعدش سونی هم بردن گفته به ما ربطی نداره :(

هرگز همچین کاری را انجام نمیدم گارانیم میپره

دوست عزیز یک راهمنمای :

این دستگاه که من دارم برا کشور انگلیس است نه برای کشورهای اسکاندیناوی من از این مضوع بی خبر بودم تا زمانی که بسته را از پست تحویل گرفتم دیدم از توش یه صدای تلق تلق میاد باز کردم دیدم بع یک کابل برق دو شاخه ای خارج از بسته اصلی کنسول برام فرستادن گفتم وای بد بختی

این دستگاه برای من فقط ۶ ساعت کار کرد و خراب شد حتی دیگه نمیشه پس داد حق من یک دستگاه نو است چه بسا خودشان بسته نو را برام بفرستن

۱ با ساپورت فروشگاه تماس گرفتم گفتن ما دستگاه جدید برایتان نمیفرستم باید دستگاه تعمیر بشه و آن را برای ما بفرستید

۲ یا به گفته شما با سونی تماس بگیرم و....

شما چه نظری دارین

- - -ویرایش - - -

ununatu4.jpg

Sent from my C6903 using Tapatalk

دوست عزیز
این هیچ مشکلی نداره و اصلا به سوراخها و....داخل درگاه HDMI کنسول ور نرین

این درگاه را طوری طراحی کردن که یک کابل جدا گونه برای TV 4k بخرین

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
هرگز همچین کاری را انجام نمیدم گارانیم میپره

دوست عزیز یک راهمنمای :

این دستگاه که من دارم برا کشور انگلیس است نه برای کشورهای اسکاندیناوی من از این مضوع بی خبر بودم تا زمانی که بسته را از پست تحویل گرفتم دیدم از توش یه صدای تلق تلق میاد باز کردم دیدم بع یک کابل برق دو شاخه ای خارج از بسته اصلی کنسول برام فرستادن گفتم وای بد بختی

این دستگاه برای من فقط ۶ ساعت کار کرد و خراب شد حتی دیگه نمیشه پس داد حق من یک دستگاه نو است چه بسا خودشان بسته نو را برام بفرستن

۱ با ساپورت فروشگاه تماس گرفتم گفتن ما دستگاه جدید برایتان نمیفرستم باید دستگاه تعمیر بشه و آن را برای ما بفرستید

۲ یا به گفته شما با سونی تماس بگیرم و....

شما چه نظری دارین

ن

1 من دقیقا از قوانین اینگلیس خبری ندارم اما استرالیا 72 ساعت گارنتی اولیه داره که دستگاه هر موردی باشه تعویض میکنن . ساپورت مغازه ای هم که خریدی بایستی دستگاه رو برات تعویص کنه . ممکنه به خاطره کم بودن stock خوده دستگاه برگرد بگه باید تعمییر بشه .
2 به نظره من سریع یک تماسی با سونی بگیر و مطرح کن مشکل رو ببین راه کارش چی هست. تا اونجایی که من اخبار خرابیا رو دنیال میکردم به خیلیا replacement داده بودن یک سری هم تعمییر .
3. اگر قرار بر تعمییر هست که متاسفانه باید بفرستی بره و پیگیرش باشی تا برگرده

من دیروز یکی از دوستان نزدیکم ps4 رو خرید و امروز باهام بازی کردیم و زمان AC4 هنگ کرد ... بعد که روشن کردیم فقط blue pulse میده و اصلا دستگاه بالا نمیاد. امروز که بردش گارانتی توی Ebgames اونا گفتن یکی جدید تحویل میدن اما زمانش بید 10 تا 20 روز طول میکشه . این از این ....

به نظرم نهایتا با هردو تماس بگیر و مطرح کن . اصلا شده تلفنی زنگ بزن صحبت کن چون به نظره من تلفنی بعضی موقعها خیلی سریعتر کار راه میفته و کلا برخوردشون هم بهتره D:
به هر حال امیدوارم که سریعا مشکل برات رفع بشه :)

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
quote_icon.png
نوشته شده توسط ashk@n

سلام
از نظر تجربی میگم نه علمی
چون زیاد به اینجور مشکل ها بر میخورم
شاید حل بشه شاید هم نه
ببین احتمال داره بین جی پیو و خنک کنندش که خمیر سیلیکون باشه تا حرارت جابجا بشه
حالا به حر علتی این کار درست انجام نشد
(باز خودت میدونی)
کنسول باز کنی و ببینی خمیر سیلیکون درست رو gpu و خنک کنند قرار داره یا نه اگه اره که مشکل شما خیلی تخصصی میشه
اگه نه می تونی خمیر سیلیکون تهیه کنی و خودت کار رو درست انجام بدی و به شانست احتمال 50 50 هست
اگه درست شده که حالش میبری اگه نه که؟؟؟؟؟؟
باز میگم خودت میدونی
موفق باشی

اگر خمیر سیلیکون درست نچسبیده باشه کنسول دور فنش بالا میره چون apu بشدت داغ میشه و بعد اینکه کنسول صدای موتور جت میده:d روی تصویر مینویسه become over heat .سیستم ps3 و ایکس باکس360 هم همینطوری بود.{البته مال 360 اون کلمه رو نمینوشت فقط فن دور میگرفت و اخر کار ارور 2 چراغ میداد:d}
این کلا گویا فنش زیاد دور نمیگیره و عادی هست ویک دفعه به خواب میره.

این دوستمون مشکلش جدی هست .راه حلش همون گارانتی هست.

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
سلام دوستان بالاخره قسمت شد ماهم دست بردیم به دستگاه از اونجا که گفته بودم به اقا اشکان که درگاهhdmiچک میکنم خبرش میدم.حقیقتش من رو سه تا کنسول چک کردم هر سه تاش کابل hdmi مثله یکی اقا بابک و اشکان جا میخورد پس شک نکنید از مدلشه.یعنی نورمالش همینه باید اینجوری باشه.اما یه نکته فرعی اونم سیمه برقش بود یه جوری اگر درست وصلش نکنی شل میزنه دقت کنید حتمی وقتی دستگاه میگیرید کابل برقش کامل بره تو و جا بخوره حقیقتش داشت یه تجربه تلخ میشد سیمارو سر سری وصل کردیم روشن کردیم هی صدا خش خش از جا سیمش میامد خدا صدا چیه یهو دستگاه وسط کار خاموش شد گفتیم یا ابلفضل که به فاک رفت دیدم سیمش شله از برق دراوردم بعد سیمارو چک کردم دیدم بله کابل برق درست جا نخورده محکم جاش زدم روشن شد مشکلیم دیگه نداشت حتمی دقت کنید به این موضوع داشت کشکی کشکی کار دستمون میداد.

El sigloBlanco

کاربر سایت
Sep 29, 2010
2,226
نام
فراز
امروز كه داشتم بازي ميكردم هي وسط بازي تيك ميزد تصوير نميدونم از چي بود خاموش روشن كردم درست شد براي كسي پيش نيومده اينطوري بشه؟

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
امروز كه داشتم بازي ميكردم هي وسط بازي تيك ميزد تصوير نميدونم از چي بود خاموش روشن كردم درست شد براي كسي پيش نيومده اينطوري بشه؟
زیاد نگران نباش ممکن است طبیعی باشه

دستگاهت ساخت کجاست

بعد از چند مدت بازی تیک میزد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر