مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
سلام. دوستان من یه دسته dualshock 4 دارم که بصورت اورجینال روی خود کنسول هم بوده و حدودا 1 سالی از عمرش میگذره.
تا دیروز کاملاً سالم و بدون هیچ مشکلی کار میکرد تا اینکه اومدم کنسول رو روشن کنم دیدم دسته کار نمیکنه: نه روشن میشه و نه شارژ!!!
اصلاً هیچی به هیچی
-دکمه ریست دسته رو زدم تغییری نکرد/باتری رو با باتری یه دسته دیگه عوض کردم تغییری نکرد/یه روش هم توی یوتیوب گفته بود سوکت تاچ پد رو بکش بیرون و بزن داخل دوباره اما اینم فایده ای نداشت

آیا کسی این مشکل رو داشته یا راه حلی براش داره؟
با سیم شارژر وصل کردی ؟ قبلا یه بار اینجوری شده بود واسه من با سیم شارژر وصل کردمو ریستش کردم 1 2 بار بار بعد دکمه ps رو نگه داشتم چند ثانیه اوکی شد
فقط مطمعن شو که ریست کردی چون بعضی موقع سوزن خوب نمیخوره بهش و ریست نمیشه

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
با سیم شارژر وصل کردی ؟ قبلا یه بار اینجوری شده بود واسه من با سیم شارژر وصل کردمو ریستش کردم 1 2 بار بار بعد دکمه ps رو نگه داشتم چند ثانیه اوکی شد
فقط مطمعن شو که ریست کردی چون بعضی موقع سوزن خوب نمیخوره بهش و ریست نمیشه
آره چند بار این کارو انجام دادم اما فرقی نکرد که نکرد. اصن توی شوکم از اینکه چطور این دسته که مثل رخش کار میکرد بدون هیچ اتفاق خاصی اینطوری شد. بعید می‌دونم از باتریش باشه چون زیاد عمر نکرده و خیلی هم استفاده نشده (در حد بازی کردن چندتا انحصاری)

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
آره چند بار این کارو انجام دادم اما فرقی نکرد که نکرد. اصن توی شوکم از اینکه چطور این دسته که مثل رخش کار میکرد بدون هیچ اتفاق خاصی اینطوری شد. بعید می‌دونم از باتریش باشه چون زیاد عمر نکرده و خیلی هم استفاده نشده (در حد بازی کردن چندتا انحصاری)
اتفاقای مسخره ایه که پیش میاد یهو
حالا باز به یکی که کارش همینه نشون بده .. به امید خدا اوکی کنه مشکلشو
من اصلا نشنیده بودم یهو دسته اینجوری خراب شه و دیگه کار نکنه .. خیلی عجیبه

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
اتفاقای مسخره ایه که پیش میاد یهو
حالا باز به یکی که کارش همینه نشون بده .. به امید خدا اوکی کنه مشکلشو
من اصلا نشنیده بودم یهو دسته اینجوری خراب شه و دیگه کار نکنه .. خیلی عجیبه
آره بخدا. حالا درد اینه نمی‌دونم دقیقا کدوم پارت دسته ایراد داره که قطعه اش رو بخرم خودم جایگزین کنم. چون اینجا یه تعمیر کارهای بی وجدانی داره که اگه دسته رو ببرم پیششون، به محضی که بازش کنن میگن خب تا اینجا اُجرت باز کردنش میشه ۵۰ تومان :|

• Like
Reactions: hamed619

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
آره بخدا. حالا درد اینه نمی‌دونم دقیقا کدوم پارت دسته ایراد داره که قطعه اش رو بخرم خودم جایگزین کنم. چون اینجا یه تعمیر کارهای بی وجدانی داره که اگه دسته رو ببرم پیششون، به محضی که بازش کنن میگن خب تا اینجا اُجرت باز کردنش میشه ۵۰ تومان :|
نه خودت باز نکنی خیلی بهتره
دسته ps4 یه جوریه اگه کسی اشتباهی کنه روش به فنا میره .. دیگه همشون اونجوری نیستن که ادم درستم پیدا میشه
همینه دیگه دادا پیش میاد .. کم کمش 50 رو باید بدی خیالت جمع :D

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
دوستان حداکثر چند ساعت در روز میشه از ps4 استفاده کرد که آسیبی بهش وارد نشه ؟
سلام ببین یه نکته خاص وتی از بازی خارج می شی یه ۵ الی۱۰ دقیقه بگذار کنسول روشت باشه انی خاموش نکن نحوه ساعت کار بستگی داره نوع تهویه جایی دستگاه گذاشتی حتما راه هوا باشه خیلی همین نکات پیش پل افتاده رو رعایت نمی کنن دستگاه داغون می شه در ضمن بعد از خنک شدم دستگاخ حتما کاور بکش روَ قاتل این دستگاهای الکترونیکی خاکه

• Like
Reactions: saeed_sg and gr.s

ARMIN_NFTT

کاربر سایت
Sep 10, 2019
14
دوستان حداکثر چند ساعت در روز میشه از ps4 استفاده کرد که آسیبی بهش وارد نشه ؟
داداش ps4 برای بازی ساخته شده بشین حالشو ببر فقط از نظر تهویه دورش باز باشه

دا
داداش به من سیصد تومنم بدن حاضر نیستم دسته رو باز کنم^#(^^#(^^#(^

• Like
Reactions: saeed_sg and gr.s

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
دا

داداش به من سیصد تومنم بدن حاضر نیستم دسته رو باز کنم^#(^^#(^^#(^
ای بابا من تا حالا 4-5 تا دسته هم مال خودم هم بچه هارو باز کردم باتری براشون عوض کردم، جوی استیک عوض کردم دکمه L2/R2 عوض کردم.
کاری نداره و ترسی هم نداره فقط باید با ظرافت کار کنی که مبادا سیمی (مخصوصا لحیم شده ها) از روی بورد جدا بشه!
فقط این مشکل جدید دسته برام عجیبه. من خیلی وقته اعتمادم از مغازه دارهای شیراز سلب شده و حتی حاضر نیستم جنازه‌ی لوازم الکترونیکیم رو هم بدم دستشون
شما کافیه که آدم ناآشنا و ساده لوحی باشی و یه وسیله بدی دستشون تعمیر کنن، اگر ببینن قطعه نو توش داری با دسته دوم تعویض میکنن، وسیله ات مشکل خاصی نداره با یه شل و سفت کردن پیچ که خودت بلد نبودی درست میشه اما طرف زنگ میزنه میگه فلان قطعه رو لازم داره تا درست بشه و اونم 100 تومن میشه، بندازم روش یا نه؟ :))))
خلاصه من فقط تعمیری رو قبول دارم که خودمم شخصاً ناظر ماجرا باشم ولاغیر

• Like
Reactions: saeed_sg

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
ای بابا من تا حالا 4-5 تا دسته هم مال خودم هم بچه هارو باز کردم باتری براشون عوض کردم، جوی استیک عوض کردم دکمه L2/R2 عوض کردم.
کاری نداره و ترسی هم نداره فقط باید با ظرافت کار کنی که مبادا سیمی (مخصوصا لحیم شده ها) از روی بورد جدا بشه!
فقط این مشکل جدید دسته برام عجیبه. من خیلی وقته اعتمادم از مغازه دارهای شیراز سلب شده و حتی حاضر نیستم جنازه‌ی لوازم الکترونیکیم رو هم بدم دستشون
شما کافیه که آدم ناآشنا و ساده لوحی باشی و یه وسیله بدی دستشون تعمیر کنن، اگر ببینن قطعه نو توش داری با دسته دوم تعویض میکنن، وسیله ات مشکل خاصی نداره با یه شل و سفت کردن پیچ که خودت بلد نبودی درست میشه اما طرف زنگ میزنه میگه فلان قطعه رو لازم داره تا درست بشه و اونم 100 تومن میشه، بندازم روش یا نه؟ :))))
خلاصه من فقط تعمیری رو قبول دارم که خودمم شخصاً ناظر ماجرا باشم ولاغیر
به نظرت اینکه خودت قبلا دستتو باز کردی الان این مشکل واسش پیش نیومده ؟ :D

Hosein700

عضو جدید
Sep 20, 2019
2
دوستان لطفا کمک کنید من یه مشکل دارم صدای فن ps4 من اصلا بالا نمیره دور واقع اصلا انگار فنش کار نمی کنه وقتی باهاش یک ربع بازی میکنی خیلی داغ میشه وقتی بازی می کنم دستمو میزارم بشتش ببینم با چه فشاری باد میزنه عین همون موقع روشن شدنه دور فن بالا نمیره کمک کنید ایراد از فنه؟ یا طبیعیه اصلا صدای فن زیاد نمیشه وقتی باهاش کار میکنی یا بازی میکنی میری صدای فنو بشنوی اصلا بیشتر نشده

اگه وسط دانلود دستگاه خاموش شه، وقتي روشن شه از ادامه مياد؟
اره

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
دوستان لطفا کمک کنید من یه مشکل دارم صدای فن ps4 من اصلا بالا نمیره دور واقع اصلا انگار فنش کار نمی کنه وقتی باهاش یک ربع بازی میکنی خیلی داغ میشه وقتی بازی می کنم دستمو میزارم بشتش ببینم با چه فشاری باد میزنه عین همون موقع روشن شدنه دور فن بالا نمیره کمک کنید ایراد از فنه؟ یا طبیعیه اصلا صدای فن زیاد نمیشه وقتی باهاش کار میکنی یا بازی میکنی میری صدای فنو بشنوی اصلا بیشتر نشده
اگه باد میزنه یعنی داره کار میکنه دیگه. یه مقدار داغ هم میشه بخصوص قسمت عقبش.
اگه مدل اسلیم باشه میدونم خیلی راحت قاب روش باز میشه (ویدیوش تو یوتیوب هست) و میتونی چرخش فن رو ببینی .

Hosein700

عضو جدید
Sep 20, 2019
2
اگه باد میزنه یعنی داره کار میکنه دیگه. یه مقدار داغ هم میشه بخصوص قسمت عقبش.
اگه مدل اسلیم باشه میدونم خیلی راحت قاب روش باز میشه (ویدیوش تو یوتیوب هست) و میتونی چرخش فن رو ببینی .
سلام اسلیمه یه سوال دارم من ps4 رم رو داده بودم کپی خور کنند بعد 2 ماه از کپی در اوردم میتونه مشکل داغ شدن یا دور کند فن از اون باشه یا نه من احساس می کنم اصلا فنش خیلی کند کار می کنه

یه سوال داشتم من برای ps4 فن خریدم ایا فن باعث میشه که تهویه کنسول خوب صورت نگیره؟

SADRAAMPER

کاربر سایت
Jun 25, 2018
45
سلام. دوستان من یه دسته dualshock 4 دارم که بصورت اورجینال روی خود کنسول هم بوده و حدودا 1 سالی از عمرش میگذره.
تا دیروز کاملاً سالم و بدون هیچ مشکلی کار میکرد تا اینکه اومدم کنسول رو روشن کنم دیدم دسته کار نمیکنه: نه روشن میشه و نه شارژ!!!
اصلاً هیچی به هیچی
-دکمه ریست دسته رو زدم تغییری نکرد/باتری رو با باتری یه دسته دیگه عوض کردم تغییری نکرد/یه روش هم توی یوتیوب گفته بود سوکت تاچ پد رو بکش بیرون و بزن داخل دوباره اما اینم فایده ای نداشت

آیا کسی این مشکل رو داشته یا راه حلی براش داره؟
داداش خبرای بد داری
فک کنم به فست شارژر وصلش کرده بودی که اینطوری شده بود چون خودم یبار از سر مجبوری دسته رو واسه شارژ وصل کردم به فست شارژر و شارژ هم شد قشنگ ولی دفعه بعدی دیگه شارژ نشد
میتونستم روشنش کنم و بازی کنم با اون شارژی که داشت ولی شارژ نمیشد
حتی بردم گیم نت محله مون زدم به یه کنسول تا ببینم چه مرگشه(چون وقتی یه دسته رو واسه بار اول با یه کنسول ساین میکنی باید با سیم وصل کنی بهش) هیچی بازم کار نکرد و وصل نشد
20 روز موند پیش یه تعمیر کار که سردر نمیاورد چشه و پولی هم نگرفت و آخر سر گفت ببرین تهران درست کنن
منم داداشم تهران بود پست کردم برد درست کرد 200 هزار تومن اونم سال پیش همین موقع ها
داداش ببر تعمیر کار حرفه ای ببینتش و اگه نتونستن درست کنن تو نباید پولی بدی چون هیچکاری نکرده واست (نترس اگه درست نکنن پول نمیگیرن)
حالا تو میگی روشن نمیشه ممکنه هم شارژش تموم شده باشه هم مشکلی که واسه من افتاد سرش اومده باشه
بازم ممکنه مشکلش مثل مال من نباشه امیدوارم چیزیش نباشه

دوستان مشکلی که واسه من دوبار اتفاق افتاده اینه که وقتی میام دستگاهو روشن کنم میبینم که صفحه تلویزیون قاطی پاتیه(انگار برفک رنگی انداخته شده روش) و هیچی نمیشه تشخیص داد
یبار باتری کواد کوپترمو تو حالت رست مود زدم بهش تا شارژ شه اینطوری شد حدس میزنم بخاطر اینه که سر کابلش یدونه ال ای دی کوچیک هست که از برق باتری استفاده میکنه تا روشن بمونه و جریان برعکسی از برق رو انتقال میده(مطمئنم هیچکدوم منظورمو نفهمیدید ولی ساده شو بگم که انگار علاوه بر اینکه جریان برق از کنسول به باتری بره، از باتری هم یه برق ضعیفی به کنسول رفته) یبار هم که امروز بود که دوبار برقا رفتن ولی با 2 ساعت فاصله
هر دفعه که اینجوری شد دکمه شو زدم بره reset mode و بعد سیمو ازش کشیدم بیرون تا خاموش شه و بعدش درست شد چون نمیشد از صفحه خاموش کرد و دیده نمیشد
من وقتی واسه بار اول این اتفاقو دیدم تعجب نکردم چون یبار تو یوتیوب یه یوتیوبر بود که usb killer رو وصل کرد به ps4و صفحه ش دقیقا مثل مال من شده بود
با اینکه ps4 به محافظ برق وصله نمیدونم چرا اینطوری شده
دارم نگران میشم، اگه کسی درموردش میدونه یه توضیحی بده که چرا اینطوری میشه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر