Lone Light

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
18762_1.jpg

سلام خدومت دوستان بازیسنتری
31 اکتبر (پنجشنبه) آخرین روز ارسال بازی های بخش Student به مراسم IGF
منم خیلی دوست داشتم که امسال شرکت کنم داشتم روی این بازی کار میکردم ولی کمی که فکر کردم دیدم که نمیتونم بازی رو تا 31کم تموم کنم
یه ایده دیگه داشتم که کار کمتری میخواست + یه چیز جدید بود برای همین حدودا از 1 ماه پیش کارشو شروع کردم
با هر سختی بود تونستم یک تعداد مرحله بسازم کمه ولی خوبه و طوری که میخوام هر ماه چند مرحله بهش اضافه کنم
--------------
بازی در مورد یه منبع نور که تو دنیای خودش تنهاس روزی تصمیم میگره که بره و دنبال منابع نور دیگه بگرده
بیشتر چیزی که این بازی روش تمرکز داره گیم پلی
منبع نور رو شما نمیتونید توی صفحه ببینید و برای پیدا کردن مکانش باید به سایه های تشکیل شده دقت کنید
کمی که جلو تر برید یه بلاک های سفید برخورد میکنید که برای پیدا کردن اونها باید بلاک های سیاه رو با موس تکون بدید تا از طریق سایه های بلاک های سیاه بتونید مکان بلاک های سفید رو تشخیص بدید

برای بازی کردن به این لینک مراجعه کنید:
Lone Light - An Indie Arcade Game | Game Jolt

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
بازی واقعاً ایده جالب و نوآورانه ای داره ! پتانسیل عظیمی توی این ایده هست که اگه بیشتر روش کار کنی و گسترشش بدی ، میتونه به جاهای خیلی بزرگی برسه ! :D از اون ایده هایی هست که راحت میتونه تبدیل به یه بازی جالب توی PSN , XBL بشه.
جداً دمت گرم ، واقعاً چیز جالبی بود. فقط به نظرم زیادی سخته ! :D
در مجموع بازی رو به همه پیشنهاد میکنم. شاید اولش زیاد متوجه نشین قضیه از چه قراره ، ولی یکی دو مرحله رو که رد کنین تازه میفهمین چه چیزیه ! :D

GodΩΩWar

کاربر سایت
May 3, 2009
2,696
نام
حمید
منم بازیو دانلود کردم ، ایده جالبیه ، مرحله اولشو رفتم مرحله دوم حسش نبود :D بعدا بازی میکنیم ببینیم چی میشه :D

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
فقط متاسفانه چون فرصت کم داشتم نتونستم تعداد مراحل بیشتری رو بسازم
ولی خب هر ماه سعی میکنم چند مرحله به بازی اضافه کنم
ممنون از همگی
----------
مرحله 10 مشکل داشت درستش کردم

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
بازی رو بازی کردم. ایده جالبی داره و پیشرفتت نسبت به پروژه های قبلی خیلی چشم گیره. فقط یه مشکلی که هست نفهمیدم چی به چیه! با اینکه توضیحات فارسی و حتی انگلیسی رو چند بار خوندم متوجه نشدم چطوریاست ولی با این حال مرحله اول رو شانسی رد کردم!

حالا شاید وقت بیشتری میذاشتم میفهمیدم ولی بهتره یه جوری باشه که راحت بشه فهمید. در ضمن How to Play هم خودش اتوماتیک بعد از چند ثانیه میره که بهتره بذاری به عهده خود کاربر. من وسط خوندش هی می‌رفت منم دوباره میاوردمش!

موفق باشی

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
بازی رو بازی کردم. ایده جالبی داره و پیشرفتت نسبت به پروژه های قبلی خیلی چشم گیره. فقط یه مشکلی که هست نفهمیدم چی به چیه! با اینکه توضیحات فارسی و حتی انگلیسی رو چند بار خوندم متوجه نشدم چطوریاست ولی با این حال مرحله اول رو شانسی رد کردم!

حالا شاید وقت بیشتری میذاشتم میفهمیدم ولی بهتره یه جوری باشه که راحت بشه فهمید. در ضمن How to Play هم خودش اتوماتیک بعد از چند ثانیه میره که بهتره بذاری به عهده خود کاربر. من وسط خوندش هی می‌رفت منم دوباره میاوردمش!

موفق باشی
همونطور که گفتم فرصت واقعا کم بود من هم نمیتونستم مراحل ساده تر بسازم برای یادگیری یا یک آموزش مفصل
حتما سعی میکنم تو آپدیت های بعدی مراحلی رو برای یادگری قرار بدم
در مورد مشکل دوم هم حتما درستش میکنم
ممنون

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
من هم مثل دوست بالایی نفهمیدم چجوری باید بازی کرد! توضیحات بازی گنگه و زود هم میره! اصولا بد نبود یه مرحله ی Tutorial همراه با آموزش interactive هم تو بازی قرار می دادی. در عرض 5 دقیقه بازی رو پاک کردم...

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
ببینین ما اینجا نقش یه منبع نور رو داریم که توی محیط دیده نمیشه ! :D باید از طریق سایه هایی که تشکیل میشه ، متوجه بشیم که کاراکتر بازی کجا قرار داره.
مثلاً اگه آروم به سمت جلو حرکت کنیم ، سایه ها مشخص میکنن که کاراکتر وسط صفحه و سمت راست هست. اگه پایین تر بریم ، سایه ها یه جوری میشن که متوجه میشیم کاراکتر پایین تر اومده و ...
توی این عکس ها ، جای تخمینی کاراکتر بازی رو مشخص کردم :

یعنی اون نقطه قرمز در حقیقت کاراکتر بازی هست که ما نمی بینیمش و باید با دیدن حرکت سایه ها تشخیص بدیم کجا هست. مثلاً اگه سمت راست صفحه باشیم ، سایه ها میرن سمت چپ. اگه پایین بریم ، سایه ها به سمت بالا میرن و ... در نهایت هم که باید برسیم به اون کادر انتهای صفحه.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
ببینین ما اینجا نقش یه منبع نور رو داریم که توی محیط دیده نمیشه ! :D باید از طریق سایه هایی که تشکیل میشه ، متوجه بشیم که کاراکتر بازی کجا قرار داره.
مثلاً اگه آروم به سمت جلو حرکت کنیم ، سایه ها مشخص میکنن که کاراکتر وسط صفحه و سمت راست هست. اگه پایین تر بریم ، سایه ها یه جوری میشن که متوجه میشیم کاراکتر پایین تر اومده و ...

یعنی اون نقطه قرمز در حقیقت کاراکتر بازی هست که ما نمی بینیمش و باید با دیدن حرکت سایه ها تشخیص بدیم کجا هست. مثلاً اگه سمت راست صفحه باشیم ، سایه ها میرن سمت چپ. اگه پایین بریم ، سایه ها به سمت بالا میرن و ... در نهایت هم که باید برسیم به اون کادر انتهای صفحه.

ممنون. الان کمی قضیه واضحتر شد. شبیه ترین بازی ای که به این بازی دیدم, یه بازی iOS هست با نام Helsing's Fire ولی با این تفاوت که منبع نور رو میشه دید و اتفاقا تاپیکشو هم قبلا ایجاد کرده بودم تو بازیسنتر:
http://forum.bazicenter.com/thread46406/

-----------------

خب. همین الان با این توضیحات تونستم 2 مرحله ی اول بازی رو تموم کنم ولی مرحله ی سوم بقدری سخت بود که دوباره بیخیالش شدم! انقدر سخت بود که فکر کنم باید 100 بار همین یه مرحله رو بازی کنم که شاید بار صدم با شانس بسیار بتونم ردش کنم! شرمنده ی بازیساز بازی ولی بازی که نباید اینقدر سخت باشه که گیمر ازش زده بشه. خیلی روشهای مختلفی میتونی به کار ببری که بازیتو آسونتر و قابل قبول کنی. مثلا میتونی تو هر مرحله 3-4 بار, با فشار دادن یه کلید, جای منبع نور رو به گیمر نشون بدی (مثلا بوسیله ی امواجی که از منبع نور ساطع میشه یا همچین چیزی) و خیلی روشهای دیگه...

آخرین ویرایش:

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
ببینین ما اینجا نقش یه منبع نور رو داریم که توی محیط دیده نمیشه !
biggrin1.gif
باید از طریق سایه هایی که تشکیل میشه ، متوجه بشیم که کاراکتر بازی کجا قرار داره.

آریا عزیز تشکر میکنم به خاطر وقتی که گذاشتی و این آموزش رو تهیه کردی
ممنون. الان کمی قضیه واضحتر شد. شبیه ترین بازی ای که به این بازی دیدم, یه بازی iOS هست با نام Helsing's Fire ولی با این تفاوت که منبع نور رو میشه دید و اتفاقا تاپیکشو هم قبلا ایجاد کرده بودم تو بازیسنتر:
http://forum.bazicenter.com/thread46406/

-----------------

خب. همین الان با این توضیحات تونستم 2 مرحله ی اول بازی رو تموم کنم ولی مرحله ی سوم بقدری سخت بود که دوباره بیخیالش شدم! انقدر سخت بود که فکر کنم باید 100 بار همین یه مرحله رو بازی کنم که شاید بار صدم با شانس بسیار بتونم ردش کنم! شرمنده ی بازیساز بازی ولی بازی که نباید اینقدر سخت باشه که گیمر ازش زده بشه. خیلی روشهای مختلفی میتونی به کار ببری که بازیتو آسونتر و قابل قبول کنی. مثلا میتونی تو هر مرحله 3-4 بار, با فشار دادن یه کلید, جای منبع نور رو به گیمر نشون بدی (مثلا بوسیله ی امواجی که از منبع نور ساطع میشه یا همچین چیزی) و خیلی روشهای دیگه...
من تو قسمت How to Play پایین سمت راست نوشتم اگه کلید n رو بزنید به مرحله بعد میرید اگه p بزنید به مرحله قبل
یک روش ساده داره مرحله 3
شما اگه منبع رو برسونید به پایین بلاک اول و از اونجا وارد بلاک اول بشید از همونجا میتونید وارد بلاک دوم بشید
خیلی راحت فقط کافیه به اطرافتون دقت کنید
در مورد اون بازی هم اطلاع نداشتم حتما تجربه اش میکنم
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر