نقد و بررسی Lego Indiana Jones

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

cover_large.jpg

Publisher:
LucasArts

Developer:
LucasArts

Genre:
Action, Adventure

Tags:
LEGO, Film Franchise

Players:
1

Release Date:
2nd Jun 2008

اولین بازی از سری لگو که توانست طرفدارانی پیدا کند legostar wars بودکه توانست سبک جدید خود را به نحو خوبی در دل بازیباز ها جای دهد. و اما حالا میرسیم به محصولtravellers tales بازی که نمی توان از آن گذشت. بازی legoIndiana jones theoriginaladventure درتاریخ دوم جون 2008 توسط لوکاس آرتز برای wii عرضه شد. لگو ایندیاناجونز در هر صورت جذاب خواهد بود و اندک مشکلات در مقابل جذابیت بسیار بالا هیچنیستند.

هیچ کس نیست که عبارت " ایندیانا جونز" به گوشش نخورده باشد ، حتی اگرمعنی آن را نداند ، قهرمان قدیمی ما با تمام حرکات و توانایی هایش این بار در قالبیک اسباب بازی لگویی شما را به قاره های مختلف خواهد برد. داستان بازی در نقاطمختلفی از جهان اتفاق می افتد ، از جنگل گرفته تا بیابان و کوهستان و همه ی آن هابا دقت طراحی شده اند تا هیچ شباهتی به یکدیگر نداشته باشند ، در هر یک از مراحلدشمنان و مردم معمولی مختلفی را می بینید ، همه چیز متفاوت است ، لباس ها ،معماریخانه ها، وسایل نقلیه ، ظروف شکستنی ، حیوانات و ... . پس وقتی وارد بازی می شویدو در اولین پرش از شلاقتان استفاده می کنید در حالی که عنکبوت لگویی در آمازون زیرپایتان است نباید فکر کنید که با یک بازی خسته کننده طرف هستید.

large.jpg

داستان:

بازی زی در یک جنگل شروع می شود و شما تنها نیستید یک همراه نیز دارید ، در واقعهمیشه در طول بازی یک همراه خواهید داشت . در نقاط مختلفی نیاز به قابلیت هایهمراهانتان پیدا می کنید یا نیازمند می شوید برای حل یک مشکل دو نفری عمل کنید .هر وقت بخواهید می توانید بین دو کاراکتر تعویض انجام داده و با هر کدام به ادامهی بازی بپردازید ،(اما حالت چند نفره آفلاین وجود ندارد) شخصیت های لگویی با اینکهدرست و حسابی حرف نمی زنند پس از مدتی در دل شما جا باز می کنند. هر مرحله ازدشمنان گوناگونی تشکیل شده و معما های ساده اما زیبا و متنوع را در بر می گیرد.حرکات خفن ایندیانا جونزی چه با شلاق چه با دست و اسلحه همه در بازی وجود دارند ،و وقتی می بینید ایندیانا جونز با یک ضربه ی فوق خفن اتفاقی ،دشمن را تبدیل به تکههای لگو می کند واقعا بازی را تحسین می کنید.

گیم پلی:

در گوشه وکنار مراحل دسته لگو هایی ریخته اند که اختیاری یا مهم هستند ولی به هرحال با روی هم چیدن آن ها برای شما امتیاز به عمل می آورند. هر چیزی در بازی قابلبرداشتن است و هر جسم لگویی کوچکی خرد می شود ، همچنین می توان از اسلحه های دشمناستفاده کرد .پس از مرگ دشمن می توانید تمام وسایلش و کلاهش را بر دارید تا بهوسیله ی آن گارد امنیتی را گمراه کرده و به یک اتاق پر لگو (امتیاز) وارد شوید،علاوه بر این بازی از قسمت های مخفی مختلفی تشکیل شده که بعید می دانم کسی حوصلهپیدا کردن همه ی آن ها را داشته باشد ، چون گاهی اوقات وقتی دری را به یاد میآورید که ساختمان قبلی را منفجر کرده اید و حالا افسوس می خورید که چرا آن را بازنکرده اید. در بازی اسب ، لاما ،شتر و ... نیز وجود دارد البته تنها می توانید باآن ها راه بروید و از روی آن ها پایین بپرید ، پرش بلند از پشت این جانوران میتواند شما را به جاهای بلند غیر قابل دسترس ببرد.مرگ در بازی وجود ندارد و تنهاچیزی که با مردن از دست می دهید امتیازات با ارزش است و بعد دقیقا به جایی که قبلاز مرگتان بوده اید باز می گردید(در جاهای شیبدار بعد از مرگ دوباره سر می خورید وپشت سر هم میمیرید ) بنابراین بهتر است اول دشمنان را بکشید و بعد امتیاز جمع کنیدچون وقتی امتیازات به صفر می رسند دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید. اما در موردامتیازات ، در واقع این اندوخته های شما می توانند در دانشکده ای که ایندیا جونزدر آن زندگی می کند (فعلا درس هم می دهد) مفید واقع شوند. در بین مراحل شما به ایندانشکده با اتاق های متعدد و قسمت های مختلف آورده می شوید ، در اینجا شما میتوانید با امتیازات خود شخصیت های جدید آزاد کنید و وسایل مختلفی بخرید( ، گاهیوقت ها این کالج من را به یاد هاگوارتز می اندازد)و هر وقت کارتان تمام شد از روینقشه ی موجود بر تابلوی اعلانات مرحله بعدی را انتخاب کنید و همراه یاوری جدید بهماجراجویی بپردازید.معما های بازی جدا معقول هستند ، نه سخت نه آسان ، و اغلب بههمکاری نیاز دارند ، اما گاهی نیز هوش شما را می سنجندف مثلا دری را منفجر می کنید، وزنه ای را به زحمت به آن طرف دیوار می اندازید و خود از راه دیگر به آن می رسیدتا با گذشتن آن روی قسمتی از زمین با آسانسور به بالای دیوار بروید اما بعد میفهمید که می توانستید سوار شتری که در اطراف پرسه می زد شوید و با پرش از پشت شتربه همانجا برسید. تا اینجا فقط از گیم پلی و روند بازی تعریف کردیم اما بازی عیبهایی هم دارد. از مشکلات موجود در بازی می توان به هوش مصنوعی همراهی که توسطکامپیوتر هدایت می شود اشاره کرد در واقع شخصیت دیگر فقط دنبال شما راه می آید ودر بیشتر اوقات تنها وقتی به دشمن هجوم می برد که مستقیم در جلویش قرار بگیرد وجالب اینجاست که ضربات او به جز معطل کردن دشمن هیچ تاثیر دیگری ندارد و دشمنانتنها با ضربه شما است که می ترکند. همچنین وقتی شما نیاز دارید تا یارتان در بروی سنگیبایستد تا سنگینی وزن آن تخته ای که شما روی آن قرار خواهید گرفت حرکت کند ، او همبه دنبال شما می آید و شما مجبورید کم کم ادامه دهید و هر از چندگاه او را به رویدکمه بازگردانید.

large.jpg

گرافیک:

گرافیک بازی لگویی است و عده ای ممکن است فکر کنند که چنگیبه دل نمی زند اما در واقع برعکس گرافیک خیلی خوب از آب در آمده و حرکات ایندیاناجونز در تمامی مواقع حتی تاب خوردن با طناب ، واقعی و مناسب یک لگو (کمی نرم تر)کار شده است.بنابراین نیازی نیست از گرافیک ناراحت باشید.

موسیقی و صداگذاری:

صدا گذاری بازی نیز مشکلی ندارد درست است که شخصیت های ما کامل حرف نمی زنند اماهز از چند گاه چند معشوقه اطراف ایندیانا جونز را پرمی کنند و سخنان عاشقانه نیازبه شنیدن ندارند. صدای تمامی شخصیت ها منحصر به فرد است اما بعضی صدا ها هنگامخورد کردن وسایل لگویی و جمع کردن امتیاز تکراری هستند ، بازی جز ایراد هایی کهگفته شد مشکل عمده ی دیگری ندارد مگر سیو کردن بازی ، با توجه به اینکه مراحل طولانیهستند وقتی از بازی بیرون می آیید مجبورید آخرین مرحله ی ناکامل را از اول انجامدهید و این کمی رنج آور است.

نتیجه گیری:

درست بازی اشکال هایی دارد اما یک ادونچر واقعیست و با وجود مراحل به یاد ماندنی،ماجراجویی واقعی ، مناطق مخفی خرید آیتم ها ، به همراه کمی حوصله هیچ چیز باعثنخواهد شد که بازی را تا آخر نروید ، پس الکی تلاش نکنید!
large.jpg

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
داداش دقیقن فازت چیه بازیهای ۶۰ سال پیش wii رو میای نقد و بررسیشون رو میذاری ؟ اونم بدون ذکر منبع
تازه wii خریدی ؟

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
مرسی از نقد خوب و عالی که گذاشتی . در کل همه بازیا لگویی خیلی قشنگن

من چنتا بازی لگویی بازی کردم همشون عالی بودن

ممنونم بخاطر فعالیت تو تاپیک wii چون خیلی وقت بود دیگه فعالیتی نمیشد به حرف بعضی ها هم گوش نده

موفق باشی

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
مرسی از نقد خوب و عالی که گذاشتی . در کل همه بازیا لگویی خیلی قشنگن

من چنتا بازی لگویی بازی کردم همشون عالی بودن

ممنونم بخاطر فعالیت تو تاپیک wii چون خیلی وقت بود دیگه فعالیتی نمیشد به حرف بعضی ها هم گوش نده

موفق باشی

مرسی احسان جان . آره بازیا لگویی همشون خیلی قشنگن

فدات من دارم سعیمو میکنم یه منبع و آرشیو درباره بازیا wii درست کنم چون اطلاعات کمی تو تاپیک wii هست

چشم گوش نمیدم چون همه میدونن وقتی درباره کنسول نسل هفتمی مینویسی قرار نیست از کنسول نسل هشتمی بگی

ag1360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
363
دستت درد نکنه چند سالی میشد تو سایتهای فارسی همس نقد بازیای سبک Kill All With One Knife واسه ویندوز و ایکس باکس می دیدیم. همش تعریف می کنن که وقتی با آر پی جی دشمنو می ترکونی کدوم بازی بهتر دل و روده طرف رو با گرافیک بالا به نمایش می ذاره.

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
دستت درد نکنه چند سالی میشد تو سایتهای فارسی همس نقد بازیای سبک Kill All With One Knife واسه ویندوز و ایکس باکس می دیدیم. همش تعریف می کنن که وقتی با آر پی جی دشمنو می ترکونی کدوم بازی بهتر دل و روده طرف رو با گرافیک بالا به نمایش می ذاره.

فدات عزیز . آره درسته حق با توه حرف منم همینه

همین حرف رو آیدی ehsanservat تو

http://forum.bazicenter.com/thread72680/page3/

تو پست 31 و 36 هم گفته

خیلی خوبه چنتا هم فکر دور هم جمع شدیم

AlirezaLesan

کاربر سایت
Aug 4, 2006
455
نام
عليرضا
سلام من روی 360 تممش کردم و فراتر از انتظارم ظاهر شد توی 360 که به شدت از بازی پلتفرمر و فانتزی عاری هست به شدت تجربه خوبیه و اما توی وی هم با وجود رقیبان زیاد تجربه بیاد ماندنی خواهد بود ممنون که به این بازی پرداختید

Mahdiye64

عضو جدید
Aug 11, 2019
1
سلام من روی 360 تممش کردم و فراتر از انتظارم ظاهر شد توی 360 که به شدت از بازی پلتفرمر و فانتزی عاری هست به شدت تجربه خوبیه و اما توی وی هم با وجود رقیبان زیاد تجربه بیاد ماندنی خواهد بود ممنون که به این بازی پرداختید
سلام شما مراحل این بازی رو چطور سیو می کردید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر