بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

<Professional>

کاربر سایت
Dec 16, 2012
184
واقعاً دزدتر و کثیفتر از ایرانسل وجود نداره! روز به روز داره بسته‌های اینترنتشو گرونتر و کم حجم تر می‌کنه ولی اینم براش کافی نیست و یه تکنیکای جدیدی برای دزدی پیاده می‌کنن آدم باورش نمی‌شه!
این TD-LTE ایرانسل من الان 3 هفته‌ـست تموم دانلودای داخلی منو داره جزو ترافیک بین الملل حساب می‌کنه!
من تموم لینکای مستقیمو ریموت می‌کنم رو ترین‌‌بیت از اونجا دانلود می‌کنم برای همین مصرف ترافیک داخلیم زیاده. ماه قبل درست بود و خیلی دانلود کردم ولی نمی‌دونم، می‌بینن مصرف ترافیک داخلیت زیاده می‌برنت توی بلک لیستی جایی ترافیکت داخلی حساب نشه! چندماه قبلم همینطوری کرده بودن که 4-5 ماه ازشون سرویس نگرفتم ولی باز این 2 ماه رفتم سمتشون...
نکته‌ی جالبش اینه ترافیک داخلی این ماهم دقیقاً روی 10000 مگابایت یا 9.76 گیگابایت مونده روی اپ ایرانسل من و تکونم نمی‌خوره! خیر سرشون خواستن یه لیمیتی بذارن (10000 مگابایت) برای ترافیک داخلی کاربرای پر مصرف ماه قبلی که کسی چک می‌کنه اون حجم مصرفی رو ببینه شک نکنه ترافیک داخلی اصلاً براش حساب نمی‌شه!
تیکت که درست کردم چندروزه هیچ خبری نشده، زنگم زدم می‌گن حتماً پـــروکسی یا وی پـــی ان روشن کردی! من روی 10 تا دیوایس مختلف و کلی سایت داخلی که جزو لیستیه که دادن تست کردم همش جزو بین الملل حساب شد و ترافیک داخلی روی همون 9.76 گیگابایت تکون نمی‌خوره!
خلاصه از خیلیا دارن اینطوری دزدی می‌کنن و بعضیا اصلاً متوجهشم نمی‌شن...

• Like
Reactions: saeed_sg

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
سلام دوستان
من می خوام بین پارس آنلاین و شبدیز و های وب یکیو انتخاب کنم.
پارس آنلاین داشتم پینگش خوبه. الان با 4.2.2.4 حدود 100 هست که امکان پینگ 88 هم داره. معمولا تو بتلفید و دوتا همین 88 داشتم. البته الان اومده رو 100 تا 120.
اما چون گرون تره می خوام از شبدیز یا های وب بگیرم. نظرتون چیه؟ کسی هست که های وب و شبدیز داشته باشه ؟ اگر دارید لطفا یه پینگ تایم بدید.
من کرج هستم. کیفیت خطمم جوریه که تا 4 مگ می کشه اگه شانس بیارم نهایتا بشه 6 ولی بیشتر نمیشه دیگه

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
سلام دوستان
من می خوام بین پارس آنلاین و شبدیز و های وب یکیو انتخاب کنم.
پارس آنلاین داشتم پینگش خوبه. الان با 4.2.2.4 حدود 100 هست که امکان پینگ 88 هم داره. معمولا تو بتلفید و دوتا همین 88 داشتم. البته الان اومده رو 100 تا 120.
اما چون گرون تره می خوام از شبدیز یا های وب بگیرم. نظرتون چیه؟ کسی هست که های وب و شبدیز داشته باشه ؟ اگر دارید لطفا یه پینگ تایم بدید.
من کرج هستم. کیفیت خطمم جوریه که تا 4 مگ می کشه اگه شانس بیارم نهایتا بشه 6 ولی بیشتر نمیشه دیگه
پارس شبها خرابه امروز کلا پی پی بود الانم وصل نمیشه شبدیز من شناخت ندارم از بچه ها بپرس مخصوصا تو کرج اسیاتک خوبه اگه خوبه بگیر، پارس خیلی نوسانداره

\\|NIMA|////

The provocateur
کاربر سایت
Oct 25, 2008
763
نام
nima
سلام میگم اینجا کسی با پیش شماره 8868(نهری) از جایی بجز مخابرات ADSL داره ؟؟ قبلا شمارمو میزدم تو وبسایت اکثر ISP ها میگفتن فیبرنوری هستش ولی الان تو وبسایت شاتل و پارس دیگه این پیغامو نمیگیرم و همه سرویسا موجودن برای خرید .... نمیدونم تخلیه کنم یا نه....

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
سلام دوستان
آقا من خیلی وقت بود نتو شارژ نکرده بودم بعد دیدم بستها عوض شدن قبلا یماه ۴مگ میگرفتم ۸۰گیگ الان شده ۳۰گیگ.پارس آنلاین:|
ای مسخره بازیا چی‌ در اوردن شرکتا دیگ هم ایطوری شدن؟دلیل کارشون چی؟

• Like
Reactions: moxA.J

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,024
نام
Ali
سلام دوستان
آقا من خیلی وقت بود نتو شارژ نکرده بودم بعد دیدم بستها عوض شدن قبلا یماه ۴مگ میگرفتم ۸۰گیگ الان شده ۳۰گیگ.پارس آنلاین:|
ای مسخره بازیا چی‌ در اوردن شرکتا دیگ هم ایطوری شدن؟دلیل کارشون چی؟
بله
دلیل ؟ شرکت ها ادعا کردن که دارن ضرر میکنن و تهدید کردن تعطیل میکنن وزیر هم مجوز افزایش قیمت داد

• Like
Reactions: porfesor

Black Sun

عضو جدید
Nov 10, 2018
104
الان کدوم شرکت هست که شبها مشکل افت سرعت و بالا رفتن پینگ نداشته باشه؟
جهت اطالاع بقیه خوب هست اگر کسانی که مشکل دارن یا ندارن با اسم اپراتور و شهر اعلام کنند.

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
جهت اطالاع بقیه خوب هست اگر کسانی که مشکل دارن یا ندارن با اسم اپراتور و شهر اعلام کنند.

فعلا این وضعیت رو فکر کنم همه دارن و با عوض کردن isp بعید میدونم مشکل حل بشه چون احساس میکنم زیر ساخت یه مدته به صورت جدی داره اینترنت رو انگولک میکنه.

• Like
Reactions: Black Sun

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
خب تا حدودی تونستم مشکل خط رو درست کنم :D

گفته بودم که 4 مگ رو نمیکشید رو 3.5 ست کردن. دیشب رو همون 3.5 هم نویز شدید افتاد و مجبور شدم زنگ بزنم 2 مگ ست کنند.
امروز کمی راجع به انواع مدولاسیون ADSL مطالعه کردم و فهمیدم که هم نوع مدولاسیون و هم Annex Type (نحوه تخصیص پهنای باند خط به آپلود/دانلود/صوت) میتونه تاثیر زیادی روی SNR بذاره. معمولا دیفالت همه مودم ها داخل ایران ADSL2+ هست (چون مودم تنظیمات رو از مرکز مخابراتی میگیره و مراکز هم همه روی ADSL2+ تنظیم شدند)
ADSL2+ یا بهتر بگم استاندارد ITU G992.5 که جدیدترین استاندارد DSL هست تا 24 مگابیت دانستریم ساپورت میکنه. اما خب طبیعتا تو ایران شما با توجه به تجهیزات بسیار عالی بیشتر از 8 مگ (یا بهترین حالت 16 مگ) نمیگیرید.
اما استاندارد های قدیمی تری وجود داره مثل G.LITE G.DMT و ... وجود دارند. این جدول اطلاعات کاملی داره.
114358
تو ایران فقط سه تا استاندارد ADSL2, ADSL2+ و G.DMT ساپورت میشند توسط مخابرات. به طور کلی ADSL2 و ADSL2+ سرعت های بیشتری میدن اما این نوع مدولاسیون استرس بیشتری رو خط میندازه برای همین SNR کمتر میاد. در صورتی که خطتون دچار نویز شدید بخاطر فاصله از مرکز هست، کافیه از تنظیمات مودم مدولاسیون رو از Auto به G.DMT تغییر بدین تا شاهد بهبود اس ان آر بشید.

من خودم اینکار رو امروز صبح انجام دادم و نتیجه رو مشاهده می کنید. اس ان آر خط از 11 دسیبل (که البته این مقدار شبا 6 دسیبل افت داره نمیدونم چرا! ) به 18 دسیبل افزایش پیدا کرد.

البته این نکته رو بگم اینکار پهنای باند Upstream یا آپلود رو کم میکنه و اونو به Downstream اختصاص میده بنابراین SNR دانلود یه مقدار پایین تر میاد اما مشکلی نیست. اگه سرویستون متقارن هست و سرعت آپلود برابر سرعت دانلود هست و آپلود واستون مهمه اینکارو نکنید.

114359

114360

آخرین ویرایش:

ezio252

کاربر سایت
Jun 22, 2010
1,141
نام
حمید
من خودم اینکار رو امروز صبح انجام دادم و نتیجه رو مشاهده می کنید. اس ان آر خط از 11 دسیبل (که البته این مقدار شبا 6 دسیبل افت داره نمیدونم چرا! ) به 18 دسیبل افزایش پیدا کرد.
متاسفانه واسه من جواب نداد وقتی میذارم روی g.dmt اصلا چراغ dsl ثابت نمیمونه و همش قطع میشه

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
فعلا این وضعیت رو فکر کنم همه دارن و با عوض کردن isp بعید میدونم مشکل حل بشه چون احساس میکنم زیر ساخت یه مدته به صورت جدی داره اینترنت رو انگولک میکنه.

من اینترنت مخابرات دارم و دو سه هفته هست بشدت وضع پینگ خراب شده قبلا روی 100 بود و نهایتش روی 120 میرفت الان زیر 200 نمیاد اصلا، تازه این 200 هم موقتیه یکدفعه میره روی 450 باز میاد روی 200 این مشکل رو شما هم دارید؟

• Like

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
حالا ممکنه شهرای مختلف فرق داشته باشه ولی مشهد پیشگامان بدون مشکل هست، نه قطعی داره نه پینگ نوسان داره، سرعت هم من دیشب Forza رو گذاشتم دانلود تا امروز صبح داشت دانلود میکرد سرعت فیکس 1.5 مگ بدون افت.
رفیقمم همینجا دیده بان نت داره مشکلی نداره.
این مشکلاتو جفتمون داشتیم 2 ماه پیش، که اینجا هم خیلیا میگفتن، بعد از اون اوکی شده و مثل قدیمه.

آخرین ویرایش:
  • Like

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
من اینترنت مخابرات دارم و دو سه هفته هست بشدت وضع پینگ خراب شده قبلا روی 100 بود و نهایتش روی 120 میرفت الان زیر 200 نمیاد اصلا، تازه این 200 هم موقتیه یکدفعه میره روی 450 باز میاد روی 200 این مشکل رو شما هم دارید؟
منم مشکل پینگ رو دارم مثلا دارم بازی میکنم پینگ روی 99 هست یهو میشه 1400 بعد درست میشه دوباره یکم زمان میگزره دوباره یه ردی بازی در میاره یعنی خلاصه خودش رو نشون میده یجوری :D

• Like
Reactions: jetalpha

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
دوستان با نت هاتون مشکلی ندارین؟ واسه من از تمام سایت های فیلتر یوتیوب رو بدون فیلترشکن باز میکنه و وی پی ان های روی ویندوز هم کانکت نمیشن کلا ولی رو موبایل میشن (پیشگامان) :| اصلا فهم مشکلاتی که واسه ما پیش میاد خودش کلی دانش نیاز داره

Sent from my G3112 using Tapatalk

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
متاسفانه واسه من جواب نداد وقتی میذارم روی g.dmt اصلا چراغ dsl ثابت نمیمونه و همش قطع میشه
از کدوم ISP سرویس گرفتی؟ من رو مخابرات تست کردم جواب داد.
یه عکس از تنظیمات مودم بده. کانکشن PPOE هستش؟ VCI/VPIت چنده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر