بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,439
نام
Nightwing
اومدن ترافیک کیلویی با قیمت ارزون به ملت فروختن الان به غلط کردن افتادن دارن سرویسا رو محدود میکنن. واقعا مسخرست من سرویس 16 مگ خریدم بعد به طور کل عوضش کردن.
من جز یکی از دوستام هنوز ندیدم کسی از isp که نت میگیره راضی باشه
اونم که راضیه ماهی ۳۰۰ الی ۴۰۰ داره هزینه تعرفه art 8 میده برای شاتل p2p که خب طبیعیه سرعتش خوب باشه :-<8-|

• Like
Reactions: Mohammad@li

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,176
نام
Matthew
سلام.

برای منم دو سه روزی هست سرعتم شده 500 600 ... زنگ زدم، گفتند از مخابراته، تا دو سه روز دیگه حل میشه. گفتند یکشنبه دوشنبه اگر درست نشد پیگیری کنم...
(دیده بان نت - 16 مگ )

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
درود دوستان میخام پارس انلاین رو تخلیه کنم به نظر شما آسیاتک ارزش داره؟قیمت 8 مگش هم رفته بالا مهم نیست فقط پکت لاست نداشته باشه و پینگش خوب باشه!!!!

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
درود دوستان میخام پارس انلاین رو تخلیه کنم به نظر شما آسیاتک ارزش داره؟قیمت 8 مگش هم رفته بالا مهم نیست فقط پکت لاست نداشته باشه و پینگش خوب باشه!!!!
اگه تهران هستید پارس آنلاین بهترین تجهیزات رو داره و نسبت بقیه isp ها پینگش بهتره. فقط حجمش کمتر از بقیه است.
البته بعضی از isp های منطقه ای هم خیلی خوبن که خب بسته به محل سکونت امکان داره در دسترستون نباشن
dsl log تون رو اسکرین بگیرید تا شاید بشه مشکلتون رو حل کنیم.

SNR Margin
Data Rate
Max Rate
مارک مودم و احیانا تنظیمات dsl setting رو هم بگید

• Like
Reactions: ...Moein...

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
اگه تهران هستید پارس آنلاین بهترین تجهیزات رو داره و نسبت بقیه isp ها پینگش بهتره. فقط حجمش کمتر از بقیه است.
البته بعضی از isp های منطقه ای هم خیلی خوبن که خب بسته به محل سکونت امکان داره در دسترستون نباشن
dsl log تون رو اسکرین بگیرید تا شاید بشه مشکلتون رو حل کنیم.

SNR Margin
Data Rate
Max Rate
مارک مودم و احیانا تنظیمات dsl setting رو هم بگید
کرمانشاه هستم پینگمم خوبه فقط پکت لاست امانمونو بریده ایدی تلگرام رو پی وی فرستادم پیام بدید تا عکس مودم و همه چی رو بفرستم اونجا بحث کنیم

amirarsenal

کاربر سایت
Dec 5, 2010
520
نام
امیر
دوستان شما هم تو بازه زمانی 10 شب تا 1 شب پکت لاست شدید میگیرید؟
من تهرانم با شاتل
قشنگ شاتل داغون شده
اپبود هم با تست کانکشن PS4 رو 69.3 قفله :neutral::neutral::neutral:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
کرمانشاه هستم پینگمم خوبه فقط پکت لاست امانمونو بریده ایدی تلگرام رو پی وی فرستادم پیام بدید تا عکس مودم و همه چی رو بفرستم اونجا بحث کنیم
پکت لاست برای نویز روی خطه.شاید پینگ لحظه ایتون خوب باشه. ولی بعد از چند پکت قطعا تایم اوت میشید. گادپینگ رو دانلود کنید تا متوجه این موضوع بشید.
برای نویز خط ابتدا باید مودم رو سر خط چک کنید تا از سیم کشی داخلی مطمعن بشید. اگر تغییر محسوسی احساس کردید باید سیم کشی رو کار با سیم 06 انجام بدید. اگر تغییر محسوس نبود به منزل برگردید و تجهیزاتی که امکان دارن روی مودم نویز بفرستند ( ترجیحا تمام اتصالات) رو قطع کنید و دوباره نویزتون رو چک کنید.
لحیم کاری اتصال سیم تلفن در سرخط هم تا حدودی تاثیر گذاره.
اسپلیتر رو جدا کنید و تست کنید.
اگر بازهم مشکل حل نشد. با isp تماس بگیرید و درخواست تعویض پورت بدید.
اگر مشکلتون بازهم حل نشد، در اصل ایراد در سیم کشی مسیر منزل تا مرکز مخابراتیتونه. که در اینجا تقریبا کار دیگه ای از دستتون بر نمیاد. به ایران خوش آمدید!
کافوی خطتتون روهم چک کنید شاید مشکل از اونجا باشه.
در نهایت تنها کاری که میشه کرد اینه که با توجه به max rate سرویس مناسب رو انتخاب کنید تا وضعیت خط استیبل تر بشه.
راستی مودم رو چک کنید ببینید تنظمیات stability adjustment داره یا خیر. اگر غیر فعال بود، فعالش کنید و ببینید روی چند db میاد بالا. خبرشو بهم بدید.
------

آخرین ویرایش:
  • Like

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
دوستانی که سرویس 16 مگ دارین سرعت دانلودتون دقیق رو 2 مگ فیکسه؟ من واسه تست خطم جت گام خریدم (پیشگامان) سرعتم بین 1.7 تا 1.8 بازی میکنه...
این عکس هم از نویز و سرعت و حداکثر کشش خطم هست (Attainable rate تا 18 هم میره ولی ظاهرا رو این عدد فیکسه بیشتر وقتا)
64c87364d84516fa05f0c4f1b06cceba.jpg

Sent from my G3112 using Tapatalk

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
[

دوستانی که سرویس 16 مگ دارین سرعت دانلودتون دقیق رو 2 مگ فیکسه؟ من واسه تست خطم جت گام خریدم (پیشگامان) سرعتم بین 1.7 تا 1.8 بازی میکنه...
این عکس هم از نویز و سرعت و حداکثر کشش خطم هست (Attainable rate تا 18 هم میره ولی ظاهرا رو این عدد فیکسه بیشتر وقتا)
64c87364d84516fa05f0c4f1b06cceba.jpg

شما با idm باید سرعت دانلودتون حدود 1.8 باشه و با توجه به کشش خط بیشتر از این نمی تونید دریافت کنید.
snr تون هم اگر ثابت باشه وضعیتتون استیبله ( تا 3db تولرانس )

• Like
Reactions: Mahdi444

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
پکت لاست برای نویز روی خطه.شاید پینگ لحظه ایتون خوب باشه. ولی بعد از چند پکت قطعا تایم اوت میشید. گادپینگ رو دانلود کنید تا متوجه این موضوع بشید.
برای نویز خط ابتدا باید مودم رو سر خط چک کنید تا از سیم کشی داخلی مطمعن بشید. اگر تغییر محسوسی احساس کردید باید سیم کشی رو کار با سیم 06 انجام بدید. اگر تغییر محسوس نبود به منزل برگردید و تجهیزاتی که امکان دارن روی مودم نویز بفرستند ( ترجیحا تمام اتصالات) رو قطع کنید و دوباره نویزتون رو چک کنید.
لحیم کاری اتصال سیم تلفن در سرخط هم تا حدودی تاثیر گذاره.
اسپلیتر رو جدا کنید و تست کنید.
اگر بازهم مشکل حل نشد. با isp تماس بگیرید و درخواست تعویض پورت بدید.
اگر مشکلتون بازهم حل نشد، در اصل ایراد در سیم کشی مسیر منزل تا مرکز مخابراتیتونه. که در اینجا تقریبا کار دیگه ای از دستتون بر نمیاد. به ایران خوش آمدید!
کافوی خطتتون روهم چک کنید شاید مشکل از اونجا باشه.
در نهایت تنها کاری که میشه کرد اینه که با توجه به max rate سرویس مناسب رو انتخاب کنید تا وضعیت خط استیبل تر بشه.
راستی مودم رو چک کنید ببینید تنظمیات stability adjustment داره یا خیر. اگر غیر فعال بود، فعالش کنید و ببینید روی چند db میاد بالا. خبرشو بهم بدید.
------
تمام کارهایی ک گفتید رو انجام دادم از سر خط مستقیم وصل کردم بازم پکت لاست دارم اگه crc رو ببینید متوجه این موضوع میشید مشکل از سیم کشی منزل تا مرکزه.مرکز هم ک رفتم گفتن ک ما هیچ مشکلی نداریم مشکل از سمت خوده پارس انلاینه.پارس انلاین کلا پکت لاست داره تمام دوستام وضعیتشون تو شهر های مختلف همینه احتمالا برم سمت تانوما فردا یه پیگیری میکنم ببینم به محله ما فیبر میدن یا ن

Attachments

• Untitled.png
    Untitled.png
    19.6 KB · مشاهده: 19

Mahdi444

کاربر سایت
Jan 10, 2016
653
نام
Ary
[

شما با idm باید سرعت دانلودتون حدود 1.8 باشه و با توجه به کشش خط بیشتر از این نمی تونید دریافت کنید.
snr تون هم اگر ثابت باشه وضعیتتون استیبله ( تا 3db تولرانس )
من با سیم تلفن ورودی به خونه هم تست کردم نتیجه فرقی نکرد اگه بخوام سرعت فیکس رو 2 باشه باید زنگ بزنم مخابرات سیم ورودی به خونه رو تعویض کنن؟

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
883
همه چیز به آنتن دهی بستگی داره . اگر در خانه شما خوب آنتن بده سرعتتون هم خوب خواهد بود اگر نه هم که هیچ . مثلا نتیجه تست سرعت دانلود من با speedtest حدود 35-37 مگابیت و هنگام دانلود با idm حدود 5 و ماکزیمم 6 مگابایت هست . پیشنهاد میکنم اگر کسی را دارید

که از این نوع اینترنت استفاده میکنه ( td-lte ) مودمش را بگیرید و در محلی که هستید امتحان کنید ببینید چطوره . اگر به حداقل سرعت 4 مگ در نظر گرفته شده توسط شرکت دست پیدا نکردید مودمی براتون نصب نمی کنند . داخل سایتش حتما ببینید که منطقه شما تحت پوشش هست یا نه .
مبین نت هستی ؟
کجا هستی ؟

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
من با سیم تلفن ورودی به خونه هم تست کردم نتیجه فرقی نکرد اگه بخوام سرعت فیکس رو 2 باشه باید زنگ بزنم مخابرات سیم ورودی به خونه رو تعویض کنن؟

خیر هیچ راهی ندارید 2 مگش کنید. این نهایت سرعتیه که میتونید بگیرید. فقط شاید با تعویض پورت بشه درستش کرد که اونم خیلی بعیده براتون عوض کنن. چون خطتتون از دید isp مشکلی نداره.

• Like
Reactions: Mahdi444

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
تمام کارهایی ک گفتید رو انجام دادم از سر خط مستقیم وصل کردم بازم پکت لاست دارم اگه crc رو ببینید متوجه این موضوع میشید مشکل از سیم کشی منزل تا مرکزه.مرکز هم ک رفتم گفتن ک ما هیچ مشکلی نداریم مشکل از سمت خوده پارس انلاینه.پارس انلاین کلا پکت لاست داره تمام دوستام وضعیتشون تو شهر های مختلف همینه احتمالا برم سمت تانوما فردا یه پیگیری میکنم ببینم به محله ما فیبر میدن یا ن
:o:-??
عجب. نویز هم ندارین که. این snr ثابته یا تولرانس داره؟
خیلی عجیبه. فقط یه چیزی با مودم دیگه ای هم تست کردید؟ اگر اره که قطعا مشکل از همون isp هست.

• Like

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
:o:-??
عجب. نویز هم ندارین که. این snr ثابته یا تولرانس داره؟
خیلی عجیبه. فقط یه چیزی با مودم دیگه ای هم تست کردید؟ اگر اره که قطعا مشکل از همون isp هست.
snr ثابته البته هفته پیش snr خیلی افت میکرد ک زنگ زدم پارس انلاین یه تغییراتی ایجاد کردن الان snr همیشه ثابته ولی مشکل پکت لاست دارم.تنها وقتی ک میشه بازی کرد ساعت 2 شب به بعده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر