بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
خب دوستان من زیتل رو تست کردم امروز ، از لحاظ سرعت واقعا خوب هست ، تا 60 مگابیت دانلود و 7مگابیت آپلود رو نشون میداد ، ولی پینگ به شدت نوسانی و غیر قابل قبول برای بازی های آنلاین. اگر بازی آنلاین ندارید و مصرف ماهیانه بالایی هم دارید ، گزینه خوبی هست چون دانلود نامحدود بهتون میده .ماهی هم 150تومن
من البته نگرفتم ولی تقریبا یک تست کامل کردم ، اگر سوالی دارید بفرمایید

یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
کجای تهران اینترنتشونو تست کردید؟ شرکت خودشون بود یا اومده بودن نصب کرده بودن؟
تو خود سایت زده ماکسیموم ۴۰ مگابیت و سرعتی که تضمین میکنن ۵ مگابیت هست. در مورد ۶۰ مگا اونم بایت مطمئنید؟
عدد پینگ رو میشه بگید؟
هزینه یه روترش تقریبا چقد میشه چون تو سایتشون قیمت نداده بود گفته بود براساس وضعیت بازار.

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
کجای تهران اینترنتشونو تست کردید؟ شرکت خودشون بود یا اومده بودن نصب کرده بودن؟
تو خود سایت زده ماکسیموم ۴۰ مگابیت و سرعتی که تضمین میکنن ۵ مگابیت هست. در مورد ۶۰ مگا اونم بایت مطمئنید؟
عدد پینگ رو میشه بگید؟
هزینه یه روترش تقریبا چقد میشه چون تو سایتشون قیمت نداده بود گفته بود براساس وضعیت بازار.
جردن که به گفته خودشون از بهترین جاهایی هست که میتونند سرویس بدن - اومده بودن اینجا
تست که گرفت اون عدد هایی که گفتم رو تا 60 مگابیت نشون میداد! البته شاید بعد برقراری سرویس روی همون 40 قفل کنند !
روی پینگش اصلا حساب نکنید . مثلا 8.8.8.8 100 بود ولی تا 90 میومد پایین و تا 140 هم بالا میرفت و شدید نوسانی بود .
هزینه آنتنی که بالای پشت بوم قرار میدن 200 تومن به صورت امانی هست ، اما روتر یا مودم رو نپرسیدم .

در کل از نظر من اگر دانلود زیاد دارید و حجم مصرفی زیادی دارید سرویس تقریبا مناسبی هست و بهترین گزینه ولی برای بازی بدترین گزینه .

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
جردن که به گفته خودشون از بهترین جاهایی هست که میتونند سرویس بدن - اومده بودن اینجا
تست که گرفت اون عدد هایی که گفتم رو تا 60 مگابیت نشون میداد! البته شاید بعد برقراری سرویس روی همون 40 قفل کنند !
روی پینگش اصلا حساب نکنید . مثلا 8.8.8.8 100 بود ولی تا 90 میومد پایین و تا 140 هم بالا میرفت و شدید نوسانی بود .
هزینه آنتنی که بالای پشت بوم قرار میدن 200 تومن به صورت امانی هست ، اما روتر یا مودم رو نپرسیدم .

در کل از نظر من اگر دانلود زیاد دارید و حجم مصرفی زیادی دارید سرویس تقریبا مناسبی هست و بهترین گزینه ولی برای بازی بدترین گزینه .
پینگش ب درده بازی نمیخوره نمیصرفه

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli

به نظرم هنوز واسه دانلود بهترین گزینه هم اینترنت شبانه ایرانسل هست. اولش فک کردم منظورتون 60 مگابایت هست که عددی فضاییه و فک نکنم تو ایران هنوز شرکتی بتونه چنین سرعتی ارائه بده. همون 60 مگابیت رو اگه به بایت تبدیل کنیم میشه حدود 7 که بهترین حالت اینترنتشون هست. در حالی که 4G+ ایرانسل تو تهران در حالت نسبتا خوبش حدود 15 مگابایت سرعت میده که قیمتش هم اگه شبانه فقط واسه دانلود استفاده کنید خیلی کمتر درمیاد. برای پینگ هم اینترنت ADSL خیلی گزینه بهتری هست.
در کل به صرفه به نظر نمیرسه.

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
به نظرم هنوز واسه دانلود بهترین گزینه هم اینترنت شبانه ایرانسل هست. اولش فک کردم منظورتون 60 مگابایت هست که عددی فضاییه و فک نکنم تو ایران هنوز شرکتی بتونه چنین سرعتی ارائه بده. همون 60 مگابیت رو اگه به بایت تبدیل کنیم میشه حدود 7 که بهترین حالت اینترنتشون هست. در حالی که 4G+ ایرانسل تو تهران در حالت نسبتا خوبش حدود 15 مگابایت سرعت میده که قیمتش هم اگه شبانه فقط واسه دانلود استفاده کنید خیلی کمتر درمیاد. برای پینگ هم اینترنت ADSL خیلی گزینه بهتری هست.
در کل به صرفه به نظر نمیرسه.
خب همونطور که میگید ، اون شبانه هست و مستلزم اینکه شما شب بیدار باشید و در طول روز نخواید دانلود یا استریمی ببینید چون هزینش در ماه سرسام آور میشه ... ،سرعت و حالت ایده آلش رو شما البته در نظر گرفتید ، مثلا همین منطقه که من هستم ، ایرانسل 500 kb/s سرعت میده و همراه اول بین 2000-4000 kb/s
البته باز اگر دانلود کردن محدود به چند شب فقط باشه و در طول روز کاری ندارید ، درست میفرمایید همان شبانه در اکثر مناطق مناسب هست.
من مثلا خودم برای استریم کردن میخواستم و برای همین تست کردم که سرعت آپلود مناسبی داشت ولی پینگ مناسب نبود برای همین به درد من نمیخورد .
در کل به نظر من این اینترنت مناسب کسانی هست که: 1-در طول روز مصرف زیادی دارند ، 2- شرکت یا سازمان یا خونه ای هست که چند نفر همزمان از اینترنت استفاده میکنند و آنلاین گیمینگ هم براشون هم نیست .

• Like
Reactions: Mohammad@li

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
خب همونطور که میگید ، اون شبانه هست و مستلزم اینکه شما شب بیدار باشید و در طول روز نخواید دانلود یا استریمی ببینید چون هزینش در ماه سرسام آور میشه ... ،سرعت و حالت ایده آلش رو شما البته در نظر گرفتید ، مثلا همین منطقه که من هستم ، ایرانسل 500 kb/s سرعت میده و همراه اول بین 2000-4000 kb/s
البته باز اگر دانلود کردن محدود به چند شب فقط باشه و در طول روز کاری ندارید ، درست میفرمایید همان شبانه در اکثر مناطق مناسب هست.
من مثلا خودم برای استریم کردن میخواستم و برای همین تست کردم که سرعت آپلود مناسبی داشت ولی پینگ مناسب نبود برای همین به درد من نمیخورد .
در کل به نظر من این اینترنت مناسب کسانی هست که: 1-در طول روز مصرف زیادی دارند ، 2- شرکت یا سازمان یا خونه ای هست که چند نفر همزمان از اینترنت استفاده میکنند و آنلاین گیمینگ هم براشون هم نیست .
اگه اپلود مهمه واستون چرا سمت تانوما نمیرین؟

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
اگه اپلود مهمه واستون چرا سمت تانوما نمیرین؟
دوست عزیز تانوما 2 سال پیش یا پیشتر ثبت نام کردم هنوز خبری نشده. تازه تمام شرایطی هم که بهم گفتند براشون آماده کردم از جمله درخواست 5 واحد و پرداخت تمام هزینه های توسط خودمون. تانوما بیشتر یک طرح نمایشی و جوک هست برای گرفتن بودجه های مسخره و ادامش رو هم که خودتون میدونید . (جالبیش اینجاس 2 روز پیش دوباره زنگ زدم مخابرات ، میگه عدد 2 رو بگیرید اگر تانوما میخواید ، بعد زنه برداشت میگه من از تانوما اطلاع ندارم باید با مرکز خودتون صحبت کنید ، خب اگر اطلاع ندارید این تلفن گویا چی میگه پس ؟ )

• Like
Reactions: amir*

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,531
صبانت 800 گیگ داخلی ( 400 بین ملل ) 1 ماهه ( 16 مگ ) رو میداد 80 تومن ! امروز اومدم سرویس بخرم این رو کلا برداشته بود , شده بود 160 گیگ 1 ماهه( 16 مگ ) 82 تومن x-(
قیمت 2 تومن افزایش _ حجم از نصف هم کمتر x-(

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,096
نام
سالار
دوستان من يه هفته پيش تو تاپيك خارج از تاپيك يه سوال پرسيدم كه مسي جواب نداد
اينجا ميپرسم شايد كسي اطلاعاتي داشت

من اوقات بيكاري تو يه سرور پرايوت world of warcraft بازي ميكنم
اما ١ماهي ميشه كه بدون قند شكن يا كاهش پينگ نميشه به بازي كانكت شد
سايت هم فيلتر نيست و به گفته ساپورت سرورشون ، ايراني ها رو بن نكردن
جالب اينجاس كه با نت همراه اول بدون مشكل ميشه كانكت شد

Black Sun

عضو جدید
Nov 10, 2018
104
دوستان من يه هفته پيش تو تاپيك خارج از تاپيك يه سوال پرسيدم كه مسي جواب نداد
اينجا ميپرسم شايد كسي اطلاعاتي داشت

من اوقات بيكاري تو يه سرور پرايوت world of warcraft بازي ميكنم
اما ١ماهي ميشه كه بدون قند شكن يا كاهش پينگ نميشه به بازي كانكت شد
سايت هم فيلتر نيست و به گفته ساپورت سرورشون ، ايراني ها رو بن نكردن
جالب اينجاس كه با نت همراه اول بدون مشكل ميشه كانكت شد
درمورد بازی کخ گفتین تجربه ای ندارم اما کلا تغییر سرور دی ان اس کمک میکنه.
صبانت 800 گیگ داخلی ( 400 بین ملل ) 1 ماهه ( 16 مگ ) رو میداد 80 تومن ! امروز اومدم سرویس بخرم این رو کلا برداشته بود , شده بود 160 گیگ 1 ماهه( 16 مگ ) 82 تومن x-(
داداش ما تو مملکتی هستیم که پوشک توش کمیاب شده بود. این چیزها طبیعیه.

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
دوست عزیز تانوما 2 سال پیش یا پیشتر ثبت نام کردم هنوز خبری نشده. تازه تمام شرایطی هم که بهم گفتند براشون آماده کردم از جمله درخواست 5 واحد و پرداخت تمام هزینه های توسط خودمون. تانوما بیشتر یک طرح نمایشی و جوک هست برای گرفتن بودجه های مسخره و ادامش رو هم که خودتون میدونید . (جالبیش اینجاس 2 روز پیش دوباره زنگ زدم مخابرات ، میگه عدد 2 رو بگیرید اگر تانوما میخواید ، بعد زنه برداشت میگه من از تانوما اطلاع ندارم باید با مرکز خودتون صحبت کنید ، خب اگر اطلاع ندارید این تلفن گویا چی میگه پس ؟ )
مخابرات واقعا شورشو دراورده مگه قرار نبود از انحصار این شرکت تخمی در بیاد؟خدایی به یه ورشونم نیست قرار بود این پروژه تخمی تانوما سال 97 تکمیل بشه و adsl منسوخ بشه ولی اینا همش شو آفه

...Moein...

کاربر سایت
Oct 31, 2016
69
الان روزهای خوبمونه تازه یه روزی میرسه نان هم برای خوردن پیدا نشه

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام پنل مخابرات عوض شده؟ من قبلا فرم پر کرده بودم که حجم تموم میشه خودش اتومات تمدید بشه این ماه کار نمیکنه دیگه زنگ زدم گفتن تغییر کرده باید خودتون تمدید کنین از تو پنل که این ادرسشه adsl.tci.ir ولی مشکل اینه که یوزر و پس ای که باهاش کانکت میشم و میزنم وارد نمیشه
پشتیبانی 2020 هم افتضاحه
زنگ زدم میگم یوزر و پس میزنم نمیتونم وارد شم میگه پیامک میدیم با این وارد شین میبینم همینه که خودم دارم!الانم میخام زنگ بزنم ببینم چی کار باید بکنم دیگه کسی بر نمیداره 10 دقسقه تو صف انتظار هیشکی بر نمیداره اخر قطع میشه.

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
مخابرات واقعا شورشو دراورده مگه قرار نبود از انحصار این شرکت تخمی در بیاد؟خدایی به یه ورشونم نیست قرار بود این پروژه تخمی تانوما سال 97 تکمیل بشه و adsl منسوخ بشه ولی اینا همش شو آفه
خیلی چیزا قرار بود ولی ما سر کاریم کلا . جالب هست که خود وزیر مثلا میگه که انحصار سریعا باید برداشته بشه(چند سال هست که تکرار میکنه) ولی نتیجه ای نداره . وقتی وزیر قدرت نداره همچین کاری رو بکنه اونوفت کاربر های بیچاره چه کاری میتونند جلوی این شرکت های حق خور انجام بدند .

• Like
Reactions: ...Moein...

Amir50811

عضو جدید
Jun 16, 2019
2
با سلام من نتم رهام داتکه دیروز مودمم خراب شد dlink 2520u z2 خریدم که خیلی تایم اوت میخوره تو بازی مودم قبلی اوکی بود میخواستم ببینم مشکل isp هس که با مودم sync نمیشه یا مشکل مودمه؟
ممنون میشم بهترین isp برای بازی آنلاین در حال حاظر و یه مودم خوب تو بازه قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومن که کانکشن بدون قطعی و سرعت خوب بده معرفی کنید با تشکر از دوستان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر