نقد و بررسی LEGO Batman 2: DC Super Heroes

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

cover_large.jpg

سبک: Action/Adventure/Fantasy
سازنده: TT Games
ناشر: Warner Bros. Interactive Entertainment
پلتفرم: wii
زمان انتشار:19th Jun 2012

بزرگترین گردهمایی انجمن عدالت​

دنیای LEGOها همیشه سرگرم کننده است، چه زمانی که با اسباب بازی های آن هر چیزی که در تخیلمان بود، می ساختیم و چه حالا که در قالب یک بازی ویدئویی با آن ها بازی می کنیم. حال، این سرگرمی به یک منبع بزرگ دیگر متصل شده است. قهرمان های دنیای کمیک های DC اینبار در قالب شخصیت های LEGO خواهند بود.

داستان

داستان LEGO Batman 2 ساده، اما بامزه است. قرار است طی مراسمی، به مرد برتر سال جایزه اهدا شود و بروس وین (Bruce Wayne) و لکس لوثور (Lex Luthor) نامزدهای این جایزه هستند. بروس وین جایزه را می برد، ولی خوشحالی او خیلی زود به پایان می رسد، چون جوکر (Joker) به همراه خلافکارهای خود به مراسم حمله می کند و یک شورش بزرگ به پا می کند. بتمن (Batman) و رابین (Robin)، جوکر را دستگیر کرده و او را به زندان می اندازند، ولی در ادامه لکس لوثور تصمیم می گیرد که رئیس جمهور شود و قصد دارد این کار را از راه خلاف انجام دهد. او به قدرت جوکر نیاز دارد، بنابراین جوکر و تمامی زندانی های خطرناک Arkham Asylum را فراری می دهد. بخش اصلی داستان از اینجا شروع می شود و حالا شما باید در قالب بتمن و انجمن عدالت از شهر Gotham دفاع کنید. LEGO Batman 2 در حالیکه آنچنان به داستانی بزرگ نیازمند نیست، یک روایت جالب، ولی مختصر به همراه دارد که پر از شوخی و صحنه های خنده دار است.

large.jpg

گرافیک
هر چند گرافیک سری LEGO آنچنان نیاز به نمایش تکنیکی قوی ندارد (هر چه باشد، با یک دنیای پلاستیکی روبرو هستیم)، ولی LEGO Batman 2 پیشرفت های زیادی در این زمینه داشته است. شهر Gotham با اینکه کارتونی است، ولی شبیه به فضای اصلی این شهر درست شده است. استفاده متفاوت از *****ینگ های مختلف تنوع بسیار زیادی از نظر بصری به بازی داده است و بخش های مختلفی را در شهر مشاهده می کنید که به طور کلی *****ینگ متفاوتی از سایر قسمت ها دارند. رنگ بندی زیبا و در عین حال مناسب فضای بازی، افکت باران بسیار زیبا و کیفیت خوب بافت ها باعث می شود تا LEGO Batman 2 اصلاً زننده نباشد. هر چند که تنوع بعضی دشمنان می توانست بیشتر از این باشد.

موسیقی/صداگذاری
برای اولین بار برای شخصیت های LEGO بازی صداگذاری شده و چقدر هم جالب این کار انجام شده است. صداهای بامزه شخصیت ها با شوخی ها و طرز حرف زدن آن ها، سراسر خنده است. هر چند که این صداگذاری فقط در Cut-Sceneهای بازی شنیده می شود. موسیقی بازی در یک اقدام جالب از فیلم های کلاسیک Batman و Superman انتخاب شده و البته آهنگسازی های جدایی هم برای آن انجام شده و نتیجه، تم هایی حماسی و شاد هستند.

large.jpg

گیم پلی

گیم پلی بازی های LEGO همیشه جذاب و بامزه بوده است. مکانیزم گیم پلی این سری بر مبنای Co-op بازی کردن است و در LEGO Batman 2 این موضوع به اوج خود رسیده است. اینبار با یک بازی Open-World طرف هستیم که کل Gotham در آن ساخته شده است. شما می توانید با انواع وسایل نقلیه (از Batmobile و Batbike گرفته تا پیشرفته ترین وسایل بتمن و حتی اتوبوس ها و ماشین های داخل شهر) در شهر حرکت کنید. رابین هم وسایل نقلیه مخصوص خود را دارد. حتی می توانید با سوپرمن (Superman) در سطح شهر پرواز کنید. بخش Open-World بازی نکته خاصی جز زمان بیشتر برای جمع کردن LEGO ندارد و همین موضوع می توانست بزرگ تر و همانند Batman: Arkham City پرجزئیات تر باشد.مراحل بازی بسیار متنوع و شلوغ هستند. هدف و روند اصلی شما، پیشروی در محیط های بازی است و کمی هم اکشن برای آن در نظر گرفته شده است. هر چند که این قسمت های اکشن نیز با وجود دشمنان بامزه و ضربات خنده دار شخصیت ها، جالب کار شده اند. بخش حل معماها دوست داشتنی و نه چندان سخت است و بیشتر به عوض کردن لباس شخصیت ها مربوط می شود. تعداد لباس های متنوع (از لباس الکتریسیته و یا بمب انداز بتمن گرفته تا لباس آکروباتیک و یا زیردریایی رابین) با قابلیت های متفاوت بسیار زیاد است. همانطور که گفته شد، LEGO Batman 2 بیشتر یک بازی Co-op است تا یک عنوان تک نفره.

large.jpg

اگر با کمک دوستان خود بازی کنید، می توانید کارهای متفاوتی انجام دهید، LEGOهای بیشتری جمع کنید و در نتیجه امتیاز بیشتری هم بدست آورید. سرعت عمل در این بخش بسیار بالاتر خواهد بود و به طور کلی جذابیت آن بالاتر می رود. متأسفانه بخش تک نفره بازی پیشرفت آنچنانی نسبت به قبل نداشته است. مثلاً هنوز هم وقتی شما مبارزه می کنید، شخصیت دوم هیچ کاری انجام نمی دهد و یا بعضی اوقات سر راه قرار می گیرد و آن طور که باید عمل نمی کند. به همین خاطر هم هست که باید مدام بین شخصیت همراه خود سوئیچ کنید که البته لذت پیشبردن و غلبه بر موانع بازی را به تنهایی می توانید به این شکل تجربه کنید.بی نظمی در Hintهای بازی هم دیده می شود. مثلاً گاهی اوقات، بعضی قابلیت های مختلف لباس ها و حرکات گفته نمی شوند و این می تواند دردسرساز باشد. تنوع شخصیت ها باعث می شود که همین موضوع به بخش گیم پلی بازی هم سرایت کند. سوپرمن قوی ترین شخصیت بازی است. شما می توانید با او پرواز کنید، یخ درست کنید و از چشم او اشعه لیزر شلیک کنید. هر چند که باز هم سوپرمن بدون کمک بقیه اعضای انجمن قهرمانان نمی تواند کاری از پیش ببرد و هنوز هم بتمن، همانطور که از نام بازی هم پیدا است، شخصیت محوری داستان است. در نهایت گیم پلی LEGO Batman 2 با وجود بعضی نقص ها در بخش تک نفره خیلی متنوع و جذاب است و اگر آن را Co-op بازی کنید، یک تجربه بسیار شاد خواهید داشت.

نتیجه

LEGO Batman 2: DC Super Heroes یک بازی بسیار شاد و سرگرم کننده روی wii iست. این بازی نه تنها برای افراد کم سن، بلکه برای بزرگسالان هم مناسب است. تجدید خاطره با شخصیت های دوست داشتنی دوران کودکیمان و مشاهده سادگی داستان ها و شخصیت های آن ها، ما را به خنده می اندازد و کاری می کند که به یاد گذشته بیفتیم و از سادگی دنیای بازی لذت ببریم. هر چند که این تجربه در قالب بخش Co-op خیلی جذاب تر است.منبع:پردیس گیم

leon kennedy

کاربر سایت
Jun 30, 2010
428
نام
هادی
کلا هر بازی که که lego باشه بشدت دوستش دارم دیگه سری بتمن که بهترین های lego هست نسخه یکش را بازی کردم ولی ۲ را متاسفانه هنوز بازی نکردم.ولی بازی نکرده میگم عالیه:d

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,224
کلا هر بازی که که lego باشه بشدت دوستش دارم دیگه سری بتمن که بهترین های lego هست نسخه یکش را بازی کردم ولی ۲ را متاسفانه هنوز بازی نکردم.ولی بازی نکرده میگم عالیه:d

نسخه یکش خیلی خوب بود من 3 بار تمومش کردم ! :D
منم دوش رو بازی نکردم ولی از قرار معلوم اولین لگو ییه که توش حرف میزنن کارکتر ها

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743

آره بازیا lego خیلی دوست داشتنین این سبک بازی طرفدارا زیادی داره من تو بازی lego روی ds بازی کردم خیلی فاز داد چه برسه به این wii دوست داشتنیی

نسخه دو از نسخه یک بنظرم خیلی بهتر شده تو الویت بازی کردن بزارش

منم دوش رو بازی نکردم ولی از قرار معلوم اولین لگو ییه که توش حرف میزنن کارکتر ها

از دسشتش نده من هر دو نسخه بازی کردم بنظرم دو خیلی بهتر شده

c@rn@ge

Comedy equals Tragedy plus Time
عضو تحریریه
Apr 2, 2009
1,325
نام
فرنود
فقط بری تو شهر با بت موبیل سوم شخص بگردی! خیلی حال میده! یا با سوپرمن پرواز کنی تو شهر. یه نوع Open World ـی هست واسه خودش! :D

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
تا جایی که میدونم ( اگه اشتباه نکرده باشم ) تمام بازی های لگو به صورت 2 نفره coop میشن که این مسئله خیلی مهمه و لذت بازی رو 2 چندان میکنه !

sega genesis

کاربر سایت
Aug 20, 2015
136

lego حتما باید جالب باشن

پس ارزش خرید دارن برن تو لیست خریدم

فقط بری تو شهر با بت موبیل سوم شخص بگردی! خیلی حال میده! یا با سوپرمن پرواز کنی تو شهر. یه نوع Open World ـی هست واسه خودش! :D

اگر اینطوری باشه که عالیه حتما باید بازیش کنم

تا جایی که میدونم ( اگه اشتباه نکرده باشم ) تمام بازی های لگو به صورت 2 نفره coop میشن که این مسئله خیلی مهمه و لذت بازی رو 2 چندان میکنه !

واقعا نفره میشه؟ اگر آره که دسته wii چنده؟

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
واقعا نفره میشه؟ اگر آره که دسته wii چنده؟[/QUOTE]

آره میشه ، به صورت اسپلیت اسکرین ( Split Screen ) ، خیلی هم حال میده. تقریبا امتیاز بخش دو نفرش 4 از 5 هست.
دسته ی وی بهمراه نانچاک و محافظ ژله ای دست دوم تر و تمیز حدود 70 تومنی برات در میاد که به نظر من برای این بازی هر 2 تا دسته باید نانچاک داشته باشن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر