Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود ب همه
متاسفانه باید بگم دیگه از اون بازی که همه چیزش معلق به خودش بود و گیم پلی اورجینالش شهره خاص و عام بود خبری نیست:( .
چند تا گیم پلی دمو ازش دیدم که واقعا ناامید کننده بود.
اول فکر کردم کور رنگی گرفتم و خبرندارم ولی بدبختانه نوع رنگامیزی بازی اون طوریه :thumbdown.
حرکت دوربین که شده کرّ Splinter Cell و از نماهای باشکوه MGS 1 & 2 خبری نیست :no:.
تو بشکه قایم شدن اسنیک شدیدا یاداور The legend of Zelda: Wind Waker ست.
علائم راهنمای پناه گرفتن ومخفی شدن که پائین صفحه میاد دقیقا مثل Gears of War هست.
نمیدونم هدف گرفتن اتوماتیک دیگه چه صیقه یه. بدون کوچکترین زحمتی ادمها رو مثل جوخه اعدام بریز رو زمین. یکی نیست بگه MGS ـه یا GTA .
هدف گیری دستی هم که میکنه دوریبن و Aim بسیار شبیه Army of Two میشه.
هوش مصنوعی که دیگه ..... . 10 نفری ریخت سر اسنیک، نمیدونم چرا از هر یه خشاب فقط یه گلوله رو به هدف میزنن، مثل گیاه یه جا وایستادن که اسنیک برای هدف گرفتن تو درد سر نیافته، تو مبارزه تن ب تن یه جوری عمل میکنن که انگار کور هستن یا ضربه مغزی شدن چون یه حرکت برای نجات خودشون یا کشتن اسنیک انجام نمیدن.
این طرف، همونی تو کار اسلحه ست، وجودش تو نیاز بود ؟. ارزش داشت که Resident Evil 4 رو به لیست اضافه کنیم.
اینقدر کوجیما رو دوست دارم که نخوام از واژگان تقلید و کپی برداری و اسکی و.... این چیزا استفاده نکنم ولی این بار برای درست کردن معجونش از فرمول بدی داره استفاده میکنه.

پ.ن. خلاقیت کوجیما ته کشیده:( .
پ.ن.2. خدا کنه این مجوعه تا بیشتر از این ب گند کشیده نشده در همین قسمت تموم بشه.

آخرین ویرایش:

tekken_lord

کاربر سایت
Mar 5, 2006
627
این دموهایی که هست برای نشون دادن نوع گیم پلی هستش نه چیز دیگری و اون کسی هم که در حال بازی هست انقدر به بازی آشناست که میدونه چه جوری باید حمله کنه از نوع حرکاتش واضح است .
و مصلماَ وقتی می خوان یه بازیو نمایش بدن نمیان روی لول سخت اینکارو کنن همیشه رو آسان ترین جالت کار می کنن . به هر حال اینم باید بیاد تا ببینیم چی هست ولی اگه هم تقلید باشه که مطمئنن یه کار قشنگ هست نه کور کورانه باید دید چه جوری من مطمئنم شخصی مثل کوجیما که همونطور که همه میشناسیمش
یه تازه کار نیست در مورد رنگ هم من قبلاَ یه توضیحاتی دادم دموهاشم گذاشتم فقط باید کمی حوصله کنید و با دقت ببینید .
باتشکر

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
درود ب همه
متاسفانه باید بگم دیگه از اون بازی که همه چیزش معلق به خودش بود و گیم پلی اورجینالش شهره خاص و عام بود خبری نیست:( .
اول فکر کردم کور رنگی گرفتم و خبرندارم ولی بدبختانه نوع رنگامیزی بازی اون طوریه :thumbdown.
حرکت دوربین که شده کرّ Splinter Cell و از نماهای باشکوه MGS 1 & 2 خبری نیست :no:.
علائم راهنمای پناه گرفتن ومخفی شدن که پائین صفحه میاد دقیقا مثل Gears of War هست.
نمیدونم هدف گرفتن اتوماتیک دیگه چه صیقه یه. بدون کوچکترین زحمتی ادمها رو مثل جوخه اعدام بریز رو زمین. یکی نیست بگه MGS ـه یا GTA .
هوش مصنوعی که دیگه ..... . 10 نفری ریخت سر اسنیک، نمیدونم چرا از هر یه خشاب فقط یه گلوله رو به هدف میزنن، مثل گیاه یه جا وایستادن که اسنیک برای هدف گرفتن تو درد سر نیافته، تو مبارزه تن ب تن یه جوری عمل میکنن که انگار کور هستن یا ضربه مغزی شدن چون یه حرکت برای نجات خودشون یا کشتن اسنیک انجام نمیدن.
این طرف، همونی تو کار اسلحه ست، وجودش تو نیاز بود ؟. ارزش داشت که Resident Evil 4 رو به لیست اضافه کنیم.
اینقدر کوجیما رو دوست دارم که نخوام از واژگان تقلید و کپی برداری و اسکی و.... این چیزا استفاده نکنم ولی این بار برای درست کردن معجونش از فرمول بدی داره استفاده میکنه.

پ.ن.2. خدا کنه این مجوعه تا بیشتر از این ب گند کشیده نشده در همین قسمت تموم بشه.

شما بدجوری علیه PS3 و بازیهاش جبهه گرفتی ، اگه اینقدر دست به نقدت خوبه ، لطف کن یه نقد واسه یه بازی 360 هم بنویس .
اومدی گیر میدی به پرطرفدارترین بازی PS3 ، لابد بدون هیچ سوء نیتی ! :laughing:

کاشکی این بازی هم یا Multi بود یا اصلا انحصار 360 بود ، تا امثال شما که اینجا کم هم نیستن بازیهای خوب رو متهم نکنن ...

من همون 15 دقیقه Gameplay که خود کوجیما روش صحبت میکنه تا حالا بیش از 10 بار کامل و دقیق دیدم ( HD ) و هیچ نکته بدی توی این بازی ندیدم غیر از یک مورد که اون هم زمانی که به حالت First Person میرید Texture اسلحه جالب نبود ، از بقیه نظرها ، چه Gameplay و چه گرافیک ، عالی بود .
راجع به رنگ میتونی به من بگی کدوم یکی از سری MGS توش رنگین کمون داشته که الان انتظار رنگهای فانتزی و ... داری توی این بازی ؟!! مگه FF یا Ratchet & Clank داری بازی میکنی ؟!

همون Gears Of War که به نظر من بهترین بازی نسل جدید تا حالا بوده ، خیلی رنگبندی های متفاوتی داشت ؟! بازی که گرافیکش همه رو جذب کرد و هیچ منتقدی بهش زیر 9 نداد .

در ضمن موقعی که بازی منتشر بشه خیلی منتقدهای اصلح تر شما هستن که بازی رو نقد کنن ، پس بیخود خودت رو خسته نکن ، قصاص قبل از جنایت هم نکن !

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
درود ب همه

رنگ های مرده که همیشه از خصوصیات منحصر به فرد سری MGS بوده! اوتو ایمینگ همیشه تو بازی بوده ولی اینبار بصورت یک آپشن هست یعنی میتونی فعالش کنی میتونی هم نکنی. فرقی در سیستم مخفی شدن اسنیک دیده نمیشه و صرف نظر از خصوصیات جدیدی که بهش اضافه شده مثل Octacam، بجز اینکه فقط دیگه به دیوار تکیه نمیده اونم من میتونم حدس بزنم چرا چون به اون صورت Back against the wall تو خیلی از بازی ها باب شده و کوجیما خواسته که تغییراتی بده. گیم پلی بازی سراسر نوع آوری من نمیدونم تعبیر و انتظارات شما از نوع آوری یعنی چی؟! حتماً طرف باید کل مپ رو پشتک و چرخ و فلک بزنه تا ملت بهش بگن نوع آوری؟! دوربین در پی اعتراضات پی در پی ملت عوض شد رجوع شود به نقدهایی که از بازی MGS3 شده و همه دوربین بازی رو مورد حمله قرار دادن و دیدیم که تو Subsistance این دوربین بصورت استاندارد بازی های 3rd Person در اومد و همه خوشحال و راضی بودن. علائم راهنمائی برای راهنمائی کردن ملت هست شما در اکثر بازی ها گزینه ای به اسم tutor دارید که در بازی در ارتباط با نحوه کنترل و روند گیم پلی مرتب به شما هینت میده، پس این تقلید نیست بعضی ها دوستدارن هینتشون بصورت تکست باشه بعضی دوستدارن بصورت همون علائم باشه.
شما مثل اینکه اصلاً متوجه این عمر نیستید که بازی دمو بوده و معمولاً یا AI رو برای نمایش اول خاموش میکنن و یا به پائین ترین حدش میرسونن چون میخوان فقط تا حدودی دست ملت بیاد که اوضاع از چه قراره و درضمن God Mode هم معمولاً داره یعنی همون ضد ضربه و ... سیستم ایمینگ منوال بازی هم ملت اعتراض داشتن که چرا برای نشونه گیری فقط باید حالت اول شخص موجود باشه و این درست نیست، برای همین طبق استانداردهای موجود این سیستم کلاً تغییر کرد تا ملت بتونن بصورت کاملاً منوال خودشون هرموقع خواستن هدف گیری کنن اگر این یک مزیت نیست پس حتماً ماست سیاهه... در مورد فروش اسلحه خوب همه این بازیهایی که درشون اسلحه فروخته میشه این رو از بازی های RPG کپی و تقلید کردن ابته اگر از دید شما به قضیه نگاه کنیم!!!!

در یک دموی قابل بازی که صرفاً هدف نمایش شمای کلی بازی و اجازه دادن این مطلب که ملت منتقد (مطبوعات گیم) دستشون بیاد که چه خبره یارو نمیاد همه چیزو رو کنه. AI بوضوح در پائینترین حد بود و این رو رایان پیتن هم گفته بود چیز عجیبی برای من نبود...

یک قسمت لیک شده از HL2 هم من دارم که مرحله ravenholm ـش اصلاً با اون چیزی که داخل بازی اصلی فرق میکنه حتی سر و شکل کامباینها با بازی اصلی فرق میکنه ولی خوب اصولاً اون نسخه رو هیچ یک از شما ها ندید...

آخرین ویرایش:

Silenthill_ir

کاربر سایت
Aug 11, 2006
1,613
نام
محمد
درود ب همه

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
GOOD LUCK

mzh

کاربر سایت
Jul 28, 2006
259
نام
محمدرضا
درود ب همه

من فکر نمیکردم تا این حد کم لطفی کنی

در هر صوزت فکر کنم شما اصلا تو انجمن پلی استیشن 3 نیاید سنگینتری

البته به قول یکی از دوستان باید از کنار این جور پستها با یه لبخند و کمی تفکر گذشت

من از طرفدارهای سر سخت 360 هستم ولی شما رو درک نمیکنم که چه هدفی داری؟؟

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
فریدون هر چیزی من میخواستم بگم بچه ها گفتن و مطمئنآ اساسیترین جواب رو سیاوش بهت داد.شما هم یه خرده مقاله های سایتهای مختلف رو بخون میفهمی گیم پلی چقدر نو اوری داره....تازه یه چیز جالب اینکه حدود 50 نوع اسلحه در بازی موجوده که هر کدوم میتونن آپگرید بشن:love:

LiQu!d OceL0T

کاربر سایت
Jun 11, 2007
332
نام
هاشم
تازه یه چیز جالب اینکه حدود 50 نوع اسلحه در بازی موجوده که هر کدوم میتونن آپگرید بشن:love:

درستش بيش از 70 اسلحه است

Kojima and art director Shinkawa took their time to mention that there's going to be over 70 weapons in MGS4. What's more, players can customize their weapons by adding parts, such as a scope.

منبع:www.gamespot.com/ps3/adventure/meta...&om_clk=newsfeatures&tag=newsfeatures;title;3

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
فکر کنم اینجور کارای یه سری باید دیگه عادی شده باشه تا چند وقت پیش هی شایعه هارو بزرگ میکردن که بالاخره برای 360 هم میاد.حالا دیدن از این خبرا نیست دارن اینجور عکس العمل نشون میدن.باید به این سری افراد گفت شما فعلا برو هیلو 3رو بازی کن که انقدر حرفش بود بازی ای که بااین همه تبلیغ تا چند ماه دیگه تقریبا از یاد همه میره .
در مورد خلاقیت کوجیما هم همین بس که سال 98 یه متال گیر ساخت که تا امروز دهها بازی معروف و غیر معروف ازش تقلید کردن و بازی ساختن مهمترینش هم اسپلینتر سل.قبول دارم که حالا یه سری ایده هایی از یه بازی هایی گرفته اما اینکه بگیم توی بشگه رفتن تقلید از فلون بازیه مسخرس چون این ایده همون ایده ی مخفی شدنم توی جعبس به یه شکل دیگه.نکنه سم فیشر توی جعبه قایم میشد؟.
کلا بعضی از این جماعت 360.........چی بگم والا

آخرین ویرایش:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
اگه کسی تو این تاپیک مخالف متال گیر هست لطف کنه همین الان بره بیرونکه اینجا جای درستی برای در افتادن با هواداران Mgs نیست. بدو برو بیرون.
متال گیر از بهترین بازی های Ps3 است و صد در صد میترکونه برای 360 هم نخواهد امد.
اگر هم به فرض محال محال بیاد باید لطف کنن تو 5-6 Dvd بگذارندش که باز هم محاله
پس نتیجه میگیریم برید سراغ همون Halo3 تا بیات نشده

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
در مورد این تریلر اخر یه چیز جالب این بوده که توی قسمت اخر تریلر که snake و ocelot رو نشون میده صحنه اینطوره که هردو سوار بر متال گیرن!دو تا چیز جالب اینه
متال گیری که snake رو داخلش نشون میده همون متال گیر REX درMGS1 بود درحالیکه ومال Ocelot مدل RAY که همون متال گیر در MGS2 بوده !!!!!
یه چیزه دیگه هم اینکه با این اوضاع یعنی توی بازی میشه ایندفعه کنترل متال گیر روهم دردست داشت که جالبه!!!

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
در مورد این تریلر اخر یه چیز جالب این بوده که توی قسمت اخر تریلر که snake و ocelot رو نشون میده صحنه اینطوره که هردو سوار بر متال گیرن!دو تا چیز جالب اینه
متال گیری که snake رو داخلش نشون میده همون متال گیر REX درMGS1 بود درحالیکه ومال Ocelot مدل RAY که همون متال گیر در MGS2 بوده !!!!!
یه چیزه دیگه هم اینکه با این اوضاع یعنی توی بازی میشه ایندفعه کنترل متال گیر روهم دردست داشت که جالبه!!!
احتمالش زیاده چون هر کدوم سوار یه دونه هستن حتما یه قسمت باید با هم بجنگن اینطوری دیگه;)

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
از مغز متفکر کوجیما هیچی بعید نیست و این بار توی متال گیر 4 داستان را خیلی پیچیده و پر شاخ و برگ کرده و خدا میدونه میخواد چیکار کنه.
به هر حال امیدوارم سرگذشت اسنیک توی این شماره هم تموم نشه که احتمال هم داره چون کوجیما از اوناییه که تا اخر همه چز را رو نمیکنه.

tekken_lord

کاربر سایت
Mar 5, 2006
627
سلام به همه دوستان یه خبر جالب دیدم گفتم بهتون بگم البته فعلاَ در حد شایعه هستش یا بهتر بگم حدس .
مثل اینکه سونی اعلام کرده داره روی یه دموی قابل بازی برای یه بازی مهم کار می کنه که قراره هفته دیگه بدن رو psn که همه شکشون به بازی استثنایی mgs4 رفته :love: خدا کنه همین باشه .

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
امکانش هست ولی من فکر نکنم!چون همچین اتفاق مهمی اگه قرار بود بیفته سونی همه جا زود جار میزد و ازش استفاده تبلیغاتی میکرد .اما بازم معلوم نیست:confused:

• Like
Reactions: MehradCreed

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر