بحث و گفتگو پیرامون کنفرانس Sony در Gamescom 2013

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
La-conferencia-de-Sony-en-la-GamesCom-2013-se-centrara%CC%81-en-el-PlayStation-4-620x400.jpg

کنفرانس ساعت 9:30 شب سه شنبه (هفته ی آینده) به وقت ما هست. Event Time Announcer - Gamescom 2013 - Sony Press Conference

چیزایی که میدونیم (نه لزوما تو خود کنفرانس):

1- رونمایی از مولتی پلیر Killzone: SF
2- حضور The Order
3- دموی جدید (Build جدیدتر) از Drive Club

حدس و گمان:

1- بخشی از کنفرانس مختص ویتا ـه.
2- تاریخ لانچ PS4
3- IP/بازی جدید سانتا مونیکا
...

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
دقیقا مسئله هم همینه. وقتی سونی میبینه مایکرو اینطوری داره به خودش آسیب میرسونه دیگه هیچ نیازی نمیبینه که فعلا برگ های برنده اش رو رو کنه و با در پیش گرفتن یه سیاسـت درست و مشتری مدار به راحتی خودش رو توی رقابت نسل بعد جلو انداخته.
سونی نمیتونه همیشه روی اشتباهات مایکروسافت حساب کنه مخصوصا" الان که مایکروسافت از اشتباهاتش درس گرفته...از این جا به بعد اشتباه سونی شروع میشه که روی اشتباهات مایکروسافت حساب باز کرده
بخش Bold شده: میشه بگید از کجا پی بردید که سونی انگیزه ایی برای جذب اونا نداره؟! با معرفی نکردن بازی هایی که الان هیچ تاثیری توی میزان فروش کنسولش نمیزارن، به این مهم دست پیدا کردید؟!
حالا که سیاست هر دوطرف کم و بیش شبیه همه از این به بعد اگه کسی بخواد کنسول بخره نگاه به بازی ها میکنه که بقول شما سونی برگهای برندش(بازیها) رو رو نکرده یعنی در حال حاضر سونی میدان رو واگذار کرده(و فکر میکنم تا VGA این وضعیت ادامه داشته باشه)
بعد شما از کجا به این مهم رسیدید که بازیها هیچ تاثیری رو فروش نمیزارن؟:-/

شرکتی که مغرور شده بود مایکرو بود نه سونی. هنوز حرفاشون در مورد اینکه "هیچ یک از سیاسـت های X1 تغییر نمیکنند" و چطور "گیمر های هاردکورد X1
خواهند خرید" یادمون نرفته. اتفاقا سونی تا اینجای کار کاملا متواضع و مشتری مدارانه عمل کرده.
خب اونکه نشون از غرور مایکرو میداد و ضربش رو هم خورد ولی فکر نمیکنم این قضیه ربطی به غرور سونی داشته باشه
شما الان دارید استدیو هایی مثل Victoria, Lift و Black tusk که هنوز یک بازی هم ازشون ندیدیم و معلوم نیست نتیجه کارشون چه چیزی خواهد بود رو با استدیوی با سابقه ایی مثل ND که تنها نمایش اسمش باعث به وجد اومدن گیمر ها میشه(VGA 2011 معرفی Last Of Us)، مقایسه میکنید؟! (در مورد Rare هم که کلا چیزی نگیم بهتره)
من مقایسه نکردم شما گفتی سونی بازیهاشو رو نکرده منم گفتم مایکروسافت هم رو نکرده ,چیزی رو با چیزی مقایسه نکردم
به نظرتون بازی کدام یکی از این استدیو ها System Seller تر خواهد بود و هنگام معرفی توجه بیشتری به خودش جلب میکنه ؟! Santa Monica یا Victoria ؟!
8-|
بازیهایی که هنوز معرفی نشدن رو چجوری از لحاظ system seller بودن مقایسه کنم؟
اگه gow iv بود راحت میشد گفت (البته در اون صورت از اونجایی که نسخه بعدی GT رفت برای سالهای دور باید gow iv رو با halo از لحاظ system seller بودن مقایسه کنیم نه بازی ویکتوریا)

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
حالا که سیاست هر دوطرف کم و بیش شبیه همه از این به بعد اگه کسی بخواد کنسول بخره نگاه به بازی ها میکنه که بقول شما سونی برگهای برندش(بازیها) رو رو نکرده یعنی در حال حاضر سونی میدان رو واگذار کرده(و فکر میکنم تا VGA این وضعیت ادامه داشته باشه)
بعد شما از کجا به این مهم رسیدید که بازیها هیچ تاثیری رو فروش نمیزارن؟:-/
میدون رو واگذار کرده؟! دیگه میدونی مونده که سونی بخواد واگذارش کنه؟! تا جایی که تواناییش رو داشت پیش فروش کرده طوری که دیگه فعلا پیش فروش ها رو بسته.
بخش قرمز شده :arrowd:
الان اگه سونی میومد عناوین سانتا و ND رو هم نشون میداد بازم سودی براش نداشت چون فعلا نمیتونه بیشتر از 1 میلیون یونیت برای لانچ آماده کنه.
من هیچوقت نگفتم بازی ها به طور کلی تاثیری توی فروش ندارن، گفتم الان نمیتونند باعث افزایش فروش PS4 بشن.
--------------
8-|
بازیهایی که هنوز معرفی نشدن رو چجوری از لحاظ system seller بودن مقایسه کنم؟
اگه gow iv بود راحت میشد گفت (البته در اون صورت از اونجایی که نسخه بعدی GT رفت برای سالهای دور باید gow iv رو با halo از لحاظ system seller بودن مقایسه کنیم نه بازی ویکتوریا)
عزیزم پست ها رو با دقت بخونی به همه جواب ها میرسی :
شما الان دارید استدیو هایی مثل Victoria, Lift و Black tusk که هنوز یک بازی هم ازشون ندیدیم و معلوم نیست نتیجه کارشون چه چیزی خواهد بود رو با استدیوی با سابقه ایی مثل ND که تنها نمایش اسمش باعث به وجد اومدن گیمر ها میشه(VGA 2011 معرفی Last Of Us)، مقایسه میکنید؟!
سابقه و شهرت یه استدیو توی فروش بازی هاش تاثیر فوق العاده زیادی داره. برای همینه که با اطمینان بهت میگم همین بازیهای معرفی نشده ND، SM و MM جدای از کیفیت نهاییشون تاثیر بسیار زیادی در فروش Ps4 خواهند داشت، چون فن بیس خودشون رو دارن، طرف بازی های قبلیشون رو تجربه کرده و بهشون اطمینان داره. اما استدیو های تازه تاسیس این وضعیت رو ندارن و باید بدون هیچ فن بیسی از ابتدا کار خودشون رو شروع کنند.

استدیو های با سابقه ایی مثل ND اصلا لازم نیست دنباله بازی های قبلیشون رو بسازن تا توجه گیمر ها به طرفشون جلب بشه. همونطوری که توی معرفی TLOU دیدم صرفا نمایش اسم ND با تشویق هوادارا روبرو شد، اونم وقتی که هنوز هیچی از عنوان جدیدشون مشخص نبود. سانتا مونیکا هم همین وضعیت رو داره. یا اگه بخوام از Third Party ها بگم، CD Projekt هم بین RPG باز ها همینطوریه. کلا سابقه یه استدیو تاثیر بسیار زیادی بر میزان فروش بازی هاش داره.

آخرین ویرایش:

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
میدون رو واگذار کرده؟! دیگه میدونی مونده که سونی بخواد واگذارش کنه؟! تا جایی که تواناییش رو داشت پیش فروش کرده طوری که دیگه فعلا پیش فروش ها رو بسته.
بخش قرمز شده :arrowd:

من هیچوقت نگفتم بازی ها به طور کلی تاثیری توی فروش ندارن، گفتم الان نمیتونند باعث افزایش فروش PS4 بشن.
--------------

عزیزم پست ها رو با دقت بخونی به همه جواب ها میرسی :

سابقه و شهرت یه استدیو توی فروش بازی هاش تاثیر فوق العاده زیادی داره. برای همینه که با اطمینان بهت میگم همین بازیهای معرفی نشده ND، SM و MM جدای از کیفیت نهاییشون تاثیر بسیار زیادی در فروش Ps4 خواهند شد، چون فن بیس خودشون رو دارن، طرف بازی های قبلیشون رو تجربه کرده و بهشون اطمینان داره. اما استدیو های تازه تاسیس این وضعیت رو ندارن و باید بدون هیچ فن بیسی از ابتدا کار خودشون رو شروع کنند.

استدیو های با سابقه ایی مثل ND اصلا لازم نیست دنباله بازی های قبلیشون رو بسازن تا توجه گیمر ها به طرفشون جلب بشه. همونطوری که توی معرفی TLOU دیدم صرفا نمایش اسم ND با تشویق هوادارا روبرو شد، اونم وقتی که هنوز هیچی از عنوان جدیدشون مشخص نبود. سانتا مونیکا هم همین وضعیت رو داره. یا اگه بخوام از Third Party ها بگم، CD Projekt هم بین RPG باز ها همینطوریه. کلا سابقه یه استدیو تاثیر بسیار زیادی بر میزان فروش بازی هاش داره.

تکبیر :d الحق که فن سونی هستی ولی نفست حقه بدجوری حال مایکرو رو گرفته >:) مایکرو چرا جرات نمیکنه آمار پیش فروش بده b-)

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
اگه میدونستن بعضیا نسل قبل با لیدر بودن مایکروسافت صعنت گیم چقدر پسرفت کرد بیشتر قدر سونی رو میدونستن و طرفداری از سونی رو بحساب فقط فنبویی نمیذاشتن . البته نه اینکه فنبویی صرفا چیز بدی باشه.
این مطلب گیم اسپات خیلی جالبه بخونین. راجع به اینکه کلا سونی چقدر برای سلیقه های مختلف بازیهای فوق العاده میسازه. چه اکشن چه ریسینگ چه فان و مفرح چه هنری و عمیق با پلتفرمهای مختلفی که داره ازون طرف $M شمارو میشونه پشت یه جاسوس اورپرایس شده و بازیهای تکراری و سطحی مثل GeOW و Titanfall و DLC.
Sony's impressive strategy stole the show at Gamescom - GameSpot.com
خوشحالم که هیچوقت دستم به کنسول Micro$cam نخورد.
امیدوارم حالاکه نسل "DLC" تموم شده این نسل دوباره شاهکارهای نسل PS2 تکرار بشه.

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
چیزی که خیلی تو کنفرانس سونی ازار دهنده بود بشدت ازار دهنده بود نحوه فیلمبرداری کنفرانس بود که با کنسرت اشتبا گرفته بودن!! مثلا داره بازی رو نشون میده طرف از صفحه نمایش بازی میاد بیرون zoom out میکنه ته استادیوم و تماشاچیه که تو تاریکی نشستن پا لب تاپشون ...اصلا نمیزاشت درست بازی هارو ببینیم ...
این اجرا کننده کنفرانس شهید احمد هم از همه بدتر همش لباشو گاز میگرفت سکوت میکرد که دست بزنن در کل خوب اجرا نکردن بر عکس ea که خیلی حساب شده و قوی شروع شد و تمام شد.
فقط هم معرفی عنواین بود اصلا هیچی از گیم پلی نشون نداد .
خیلی هم سعی کرد به wii بها بده واسه اون بازی که رو wii بود که راجب کنسرت و... بود وقتی بازی نمایشش تموم شد چند نفر بیشتر دست نزدن :D
در کل من خوشم نیومد و حیف 4 گیگ که دانلود کردم.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
چیزی که خیلی تو کنفرانس سونی ازار دهنده بود بشدت ازار دهنده بود نحوه فیلمبرداری کنفرانس بود که با کنسرت اشتبا گرفته بودن!! مثلا داره بازی رو نشون میده طرف از صفحه نمایش بازی میاد بیرون zoom out میکنه ته استادیوم و تماشاچیه که تو تاریکی نشستن پا لب تاپشون ...اصلا نمیزاشت درست بازی هارو ببینیم ...
این اجرا کننده کنفرانس شهید احمد هم از همه بدتر همش لباشو گاز میگرفت سکوت میکرد که دست بزنن در کل خوب اجرا نکردن بر عکس ea که خیلی حساب شده و قوی شروع شد و تمام شد.
خیلی هم سعی کرد به wii بها بده واسه اون بازی که رو wii بود که راجب کنسرت و... بود وقتی بازی نمایشش تموم شد چند نفر بیشتر دست نزدن :D
شما کنفراس رو دیدی مسائل فنیش رو برسی کنی یا اینکه آنونسمنتها و حرفها و اخبارش رو ببینی؟! تو Create New Bambool یک جهش فوق‌العاده بود کامنت شما.

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد

فکر کنم توی توییتر یوشیدا بخاطر کارگردانی ضعیف فیلمبرداری معذرت خواهی کرده بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر