Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

javid48

کاربر سایت
May 2, 2014
44
A Matter of Life and Death(stairway to heaven)
یه فیلم واقعا خاص و منحصر به فرد که متاسفانه کم بهش توجه شده.ایده فیلم و نویسندگی کاملا ستودنیه و کارگردانی واقعا در بالاترین سطح ممکن قرار داره.همچین فیلمی عجیب و زیبا به نظر من با گذشت این همه سال هنوز در هالیوود جدید بنظر میاد و من کمتر فیلم هالییودی رو دیدم بیاد تصورات کارگردان یا نویسنده رو درمورد مرگ و یا بعد از مرگ به این زیبایی بیان کنه.متاسفانه یه جاهای فیلم یکم شعاری میشه ولی اونقدر نیست که اذیت کنه.کارگردان این فیلم یه فیلم دیگه بنام red shoes داره اونم اثر فوق العاده ای که به اونم کم لطفی شده.واقعا فیلم بسیار از زمان خودش جلوتره و شاید به همین دلیل اون زمان جایزه خاصی نبرده.پیشنهاد میکنم حتما ببینید و تاریخ ساختش هم اذیتتون نکنه چون فیلم واقعا خاص و جذاب است
d574f22bc1f072c4ddd9d95d0585eb70--fantasy-film-stairway-to-heaven.jpg

9 از 10

The Double Life of Veronique
بنظر من بهترین فیلم کیشلوفسکی و یکی از بهترین های سینمای فرانسه.برای کسایی که سه گانه سه رنگ رو از کاگردان دیدن فیلم تقریبا بین قسمت "قرمز" و "سفید" هست.یعنی نمادگرایی همیشه کیشلوفسکی بخصوص در نیمه دوم بیشتر در خدمت روایت داستان است.موسیقی فیلم واقعا فوق العاده است و بخاطر اینکه فیلم دیالوگ کمی داره حرکت های دوربین و این موسیقی عالی که یجورایی تم اصلی فیلمه واقعا فیلم رو خاص و قشنگ میکنه.شخصیت پردازی ها خیلی فوق العاده است و من بشخصه از شخصیت ورونیکا بیشتر لذت بردم.داستان فیلم تقریبا از اسمش مشخصه و نیمه دوم یکم کند تره و نیمه اول جذابیت بیشتری داره.نمادگرایی فیلم بعضی جاها واقعا اذیت کننده میشه و پایان هم یجورایی نصفه است و بنظرم یکی از مهم ترین صحنه ها که معمای فیلم رو حل میکنه نشون داده نمیشه.بازی Irène Jacob هم در هر دو نقشی که داره یکی از بهترین بازی هایی که دیدم. در کل فیلم خوب و ارزشمندی هست که پیشنهاد میکنم ببینید
w=202,h=303,crop=auto

8.5 از 10

آخرین ویرایش:

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,015
سلام
متری شیش و نیم

متری شیش و نیم

6/10
بازی ها و دیالوگ ها و بعضی از موقعیت های فیلم جذاب بود ولی فیلمنامه گنگ،پر حفره و در بعضی از موارد غیر واقعی بود.
معلومه که سازنده می خواسته یه چیزایی بگه ولی بنا به هر دلیلی نتونسته!
فیلمنامه در یک سوم ابتدایی بسیار جذاب،در یک سوم میانی نسبتاً خسته کننده و در یک سوم پایانی بیشتر شعاری بود.
ولی
قطعاً ارزش یک بار دیدن رو داره...

Last edited by a moderator:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
خب فرصتی شد که دوباره به سراغ یکی از فیلم های قدیمی برم و دوباره ببینمش .
0715515186810_p0_v2_s550x406.jpg
pan's labyrinth
چه میشه گفت درباره این فیلم جز این که یک شاهکاره . تو کارنامه هر کارگردانی یک قله وجود داره که قبلش و بعدش هیچ وقت به اون نرسیده و نخواهد رسید . برای دل تورو هم همینه . شاید شیپ آو واترش اسکار رو درو کرد ولی در واقع اسکاری که این فیلم قرار بود بگیره و نگرفت رو بعدا بهش دادن . شاید هیچ وقت ترکیب فانتزی و واقعیت رو این چنین ملموس در یک فیلم ندیده باشیم و البته از 10 ها فیلم ضد جنگ شعاری بهتر فضای تلخ و نتایج بد جنگ رو نشون میده . داستان دختری که در یک دوران بی رحم و تاریک به فانتزی پناه میبره و البته فانتزی ای که دست کمی از اون دنیای تاریک اطرافش نداره . با موجودات چندش آوری که با این که ظاهری تهدیدگر و زشت دارن کمتر از آدم های دنیای واقعی ترسناک و خطرناک هس . فیلم یک ویلین درجه یک داره که با ابهته و در عین حال که بیننده ازش متنفره بهش احترام می گذاره . جلوه های ویژه اش خیلی خوبه و طراحی موجودات با جزییاته همین طور طراحی لوکیشن های فیلم که به یاد ماندنیه. داستان اش هم لحظه ای از نفس نمی افته و در اوج به پایان میرسه . البته کل فیلم یک طرف موسیقی متن یک طرف . محاله که کسی فیلم رو ببینده و نوای جادویی اش مسخش نکنه . تم اصلی غمناک فیلم فوق العاده است و در هر سکانس که به گوش میرسه بیننده رو جادو می کنه .
در کل اگه کسی تا به حال به خاطر موضوع اش در دیدنش شک داشته بدونه که اشتباه کرده . این فیلم حتی افرادی که از سینمای فانتزی و تخیلی بیزارن رو هم با خودش همراه میکنه .
امتیاز 10 از 10

آخرین ویرایش:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,641
نام
وحید
MV5BNTA0NTM3NTU5OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNDU3MzI0NjM@._V1_SY1000_CR006741000_AL_-220x330.jpg

Dark Phoenix 2019
فیلم بسیار لذتبخش بود
موزیک فوق العاده بود نمیدوستم کار استاد بزرگ هست تا پایان فیلم میگفتم عجب موزیکی داره
اخرش فهمیدم کار استاد زیمر کبیر بوده
8/10
پیشنهاد میشه دیدنش

• Like
Reactions: m6788 and Adidas95

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
x-men dark phoenix
فیلم اون قدر که نقد هاش و فروشش نشون میدادن بد و فاجعه نبود . داستان اش خوب بود و خیلی بهتر از نسخه سوم سه گانه اصلی (که داستان اصلی اش همین دارک فینیکس بود ) روایت کرده بود . جلوه های ویژه اش هم خوب بود . بازیگرا هم خوب بودن . مک آووی و فاسبندر که مثل همیشه عالی . سوفی ترنر هم از پس نقشش بر اومده بود و به نظر میرسه که از اون بازیگرا نیست که صرفا یکی دو سال بعد سریال معروفش رو بورس بمونه و بعد فراموش بشه . اما جسیکا کاستین هدر رفته ترین بازیگر فیلم بود . هم نقش اش خیلی تک بعدی بود هم خودش خوب ظاهر نشده بود . مشکل اصلی فیلم به نظرم برمی گرده به همین alternative timeline که این جا به اوج رسیده و عملا سه گانه اصلی رو نادیده میگیره . تا قبل از این سر days of future past که تغییراتی اتفاق افتاده بود میشد کنار اومد باهاش. چون این تغییرات در تایملاین سری برای نادیده گرفتن ولورین اوریجینز بود که هم فیلم ضعیفی بود هم خودش یک سری تناقض با سری اصلی داشت . حتی اگه در این قسمت یک سری تغییرات باعث ایجاد تناقض با قسمت سوم تریلوژی اصلی میشد هم باز قابل تحمل بود . اما عملا دو قسمت اول که بیس کار بود و دیز آو فیوچر هم قسمتی اش بر پایه همون دو قسمت بودن هم نقض شد کامل . اضافه کنم من اصولا با این سفر در زمان تو فیلم ها و تغییر دادن اتفاق های گذشته که منجر به این بشه که یک اثر کلا نقض بشه متنفرم . چون تاثیر نسخه اصلی رو از بین میبره و اون رو غیر قابل دیدن میکنه برای بار دوم چون تمام بار دراماتیک اثر از بین رفته .

1.خب من قبلا گفته بودم این رفاقت قوی بین اریک و چارلز و رابطه میستیک با گروه ایکس من خودش یک تناقضه با اون میستیک و مگنیتو که در سه گانه دیدیم . مخصوصا میستیک که تو سری اصلی که فقط علاقه اش به اریک با این روایت جدید یکیه . میستیک تو نسخه های اصلی به نظر نمی اومد ارتباطی با چارلز داشته باشه . ولی این جا همه رو می شناسه و با چارلز هم ارتباط داره . حالا تو این قسمت هم که زدن کشتنش .
2.خود جین گری یک تناقضه . اگه بخوایم بگیم تصمیم گرفتن قسمت سوم سه گانه رو نادیده بگیرن (که اصلا ساخت این فیلم از اول همین کارو کرده . جین تازه تو اون قسمت رویه شر خودشو نشون داد که نتیجه اش رو هم دیدیم ) الان آخر این قسمت جین عروج کرد . چجوری تو دو قسمت اول دوباره برگشته و به ظاهر یکی از اعضای معمولی گروهه ؟
چیزی که شکی در اون نیست اینه که این فیلم آخرین فیلم سری ایکس من هست . بعدش دیگه مارول با بازیگرهای جدید و داستان جدید و گذشته جدید قراره بسازه . ضمن این که ناراحتم که سازنده ها بر خلاف لوگان تلاش نکردن یک وداع با شکوه با این سری داشته باشن که هم به نسخه های قبلی وفادار باشه هم حسن ختامی باشه برای یک فرنچایز که نزدیک به 20 ساله طرفدارها دنبالشون می کنن , امیدوارم که سران مارول به روش سازنده های این فیلم عمل کنند و کلا فیلم های قبلی رو نادیده بگیرن و از همین تیم بازیگری استفاده کنند .

در کل فیلم برای یک بار دیدن خوبه و جذابه . اما نمی تونه جزو قسمت های به یاد ماندنی این سری باشه
امتیاز 7.5 از 10

Caliban

کاربر سایت
Aug 22, 2019
64
x-men dark phoenix
فیلم اون قدر که نقد هاش و فروشش نشون میدادن بد و فاجعه نبود . داستان اش خوب بود و خیلی بهتر از نسخه سوم سه گانه اصلی (که داستان اصلی اش همین دارک فینیکس بود ) روایت کرده بود . جلوه های ویژه اش هم خوب بود . بازیگرا هم خوب بودن . مک آووی و فاسبندر که مثل همیشه عالی . سوفی ترنر هم از پس نقشش بر اومده بود و به نظر میرسه که از اون بازیگرا نیست که صرفا یکی دو سال بعد سریال معروفش رو بورس بمونه و بعد فراموش بشه . اما جسیکا کاستین هدر رفته ترین بازیگر فیلم بود . هم نقش اش خیلی تک بعدی بود هم خودش خوب ظاهر نشده بود . مشکل اصلی فیلم به نظرم برمی گرده به همین alternative timeline که این جا به اوج رسیده و عملا سه گانه اصلی رو نادیده میگیره . تا قبل از این سر days of future past که تغییراتی اتفاق افتاده بود میشد کنار اومد باهاش. چون این تغییرات در تایملاین سری برای نادیده گرفتن ولورین اوریجینز بود که هم فیلم ضعیفی بود هم خودش یک سری تناقض با سری اصلی داشت . حتی اگه در این قسمت یک سری تغییرات باعث ایجاد تناقض با قسمت سوم تریلوژی اصلی میشد هم باز قابل تحمل بود . اما عملا دو قسمت اول که بیس کار بود و دیز آو فیوچر هم قسمتی اش بر پایه همون دو قسمت بودن هم نقض شد کامل . اضافه کنم من اصولا با این سفر در زمان تو فیلم ها و تغییر دادن اتفاق های گذشته که منجر به این بشه که یک اثر کلا نقض بشه متنفرم . چون تاثیر نسخه اصلی رو از بین میبره و اون رو غیر قابل دیدن میکنه برای بار دوم چون تمام بار دراماتیک اثر از بین رفته .

1.خب من قبلا گفته بودم این رفاقت قوی بین اریک و چارلز و رابطه میستیک با گروه ایکس من خودش یک تناقضه با اون میستیک و مگنیتو که در سه گانه دیدیم . مخصوصا میستیک که تو سری اصلی که فقط علاقه اش به اریک با این روایت جدید یکیه . میستیک تو نسخه های اصلی به نظر نمی اومد ارتباطی با چارلز داشته باشه . ولی این جا همه رو می شناسه و با چارلز هم ارتباط داره . حالا تو این قسمت هم که زدن کشتنش .
2.خود جین گری یک تناقضه . اگه بخوایم بگیم تصمیم گرفتن قسمت سوم سه گانه رو نادیده بگیرن (که اصلا ساخت این فیلم از اول همین کارو کرده . جین تازه تو اون قسمت رویه شر خودشو نشون داد که نتیجه اش رو هم دیدیم ) الان آخر این قسمت جین عروج کرد . چجوری تو دو قسمت اول دوباره برگشته و به ظاهر یکی از اعضای معمولی گروهه ؟
چیزی که شکی در اون نیست اینه که این فیلم آخرین فیلم سری ایکس من هست . بعدش دیگه مارول با بازیگرهای جدید و داستان جدید و گذشته جدید قراره بسازه . ضمن این که ناراحتم که سازنده ها بر خلاف لوگان تلاش نکردن یک وداع با شکوه با این سری داشته باشن که هم به نسخه های قبلی وفادار باشه هم حسن ختامی باشه برای یک فرنچایز که نزدیک به 20 ساله طرفدارها دنبالشون می کنن , امیدوارم که سران مارول به روش سازنده های این فیلم عمل کنند و کلا فیلم های قبلی رو نادیده بگیرن و از همین تیم بازیگری استفاده کنند .

در کل فیلم برای یک بار دیدن خوبه و جذابه . اما نمی تونه جزو قسمت های به یاد ماندنی این سری باشه
امتیاز 7.5 از 10
ایکس من از همون اول پر از پلات هول و تناقض بوده.این قسمتم داره.یه سریش سوتی از جنس اینه که یه نفر مثل پروفسور چه جوری از دهه 60 تا 90 مک آوی با گریم ثابته و بعد تو اوایل دوهزار یهو میشه پاتریک استوارت و بعدا تو کمیو ددپول که تو دهه دوم دو هزاره میشه مک آوی.از این تیپ گافا زیاده داره.در مورد میستیک هم درسته.به خصوص اونجا که تو لست استند،مگنیتو خیلی راحت ولش میکنه یا رابطه بیست با اعضا فرق میکنه.اما در مورد مرگ میستیک و جین گری،تو days of future past از لحظه ای که جلوی اون اتفاق گرفته میشه کل تایملاین بعدش تحت تاثیر قرار میگیره.یعنی کل سه گانه اول ( که نتیجه اش میشه اون نابودی میوتانت ها در اول dofp ) یه جورایی پاک میشه.ایکس من دوتا تایملاینه.اول فرست کلس بین هر دو مشترکه،بعد یه تایملاین که توش سه گانه اول و دوتا فیلم اول ولوورینه و قسمت آینده dofp.یه تایملاین دیگه هم از dofp دهه 70 شروع میشه و بعد هم آپوکالیپس و دارک فینیکس و ددپول ها و لوگان.یعنی کلا وقایع دو جهان مختلفه و ربطی به هم نداره.وقایع فیلم با سایر فیلمای تایملاین خودش تناقض جدی نداره.حالا آخر dofp هم جین گری رو تو دوهزار و بیست و خورده ای نشون میده که اینو هم میشه گفت تناقضه، هم میشه گفت نیست چون 30 سال بعد از دارک فینیکسه و ممکنه هر اتفاقی بیوفته.مثلا خود پروفسور هم که تو لست استند شهید شده بود و تو پست کردیت به یه بدن دیگه منتقل شده،یهو تو پست کردیت ولوورین با قیافه خودش برگشت.

دارک فینیکس خیلی بد بود به نظرم .میره کنار آپوکالیپس و اوریجینز ولوورین و لست استند.انقدر این دو فیلم آخر سری دری وری بودن که بابت اینکه سری محبوبم بخشی از mcu ( که ازش حوشم نمیاد) شده،اصلا نارحت نیستم.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
ایکس من از همون اول پر از پلات هول و تناقض بوده.این قسمتم داره.یه سریش سوتی از جنس اینه که یه نفر مثل پروفسور چه جوری از دهه 60 تا 90 مک آوی با گریم ثابته و بعد تو اوایل دوهزار یهو میشه پاتریک استوارت و بعدا تو کمیو ددپول که تو دهه دوم دو هزاره میشه مک آوی.از این تیپ گافا زیاده داره.در مورد میستیک هم درسته.به خصوص اونجا که تو لست استند،مگنیتو خیلی راحت ولش میکنه یا رابطه بیست با اعضا فرق میکنه.اما در مورد مرگ میستیک و جین گری،تو days of future past از لحظه ای که جلوی اون اتفاق گرفته میشه کل تایملاین بعدش تحت تاثیر قرار میگیره.یعنی کل سه گانه اول ( که نتیجه اش میشه اون نابودی میوتانت ها در اول dofp ) یه جورایی پاک میشه.ایکس من دوتا تایملاینه.اول فرست کلس بین هر دو مشترکه،بعد یه تایملاین که توش سه گانه اول و دوتا فیلم اول ولوورینه و قسمت آینده dofp.یه تایملاین دیگه هم از dofp دهه 70 شروع میشه و بعد هم آپوکالیپس و دارک فینیکس و ددپول ها و لوگان.یعنی کلا وقایع دو جهان مختلفه و ربطی به هم نداره.وقایع فیلم با سایر فیلمای تایملاین خودش تناقض جدی نداره.حالا آخر dofp هم جین گری رو تو دوهزار و بیست و خورده ای نشون میده که اینو هم میشه گفت تناقضه، هم میشه گفت نیست چون 30 سال بعد از دارک فینیکسه و ممکنه هر اتفاقی بیوفته.مثلا خود پروفسور هم که تو لست استند شهید شده بود و تو پست کردیت به یه بدن دیگه منتقل شده،یهو تو پست کردیت ولوورین با قیافه خودش برگشت.

دارک فینیکس خیلی بد بود به نظرم .میره کنار آپوکالیپس و اوریجینز ولوورین و لست استند.انقدر این دو فیلم آخر سری دری وری بودن که بابت اینکه سری محبوبم بخشی از mcu ( که ازش حوشم نمیاد) شده،اصلا نارحت نیستم.
درست می فرمایید . من خودم خیلی با این سبک کاری که پیش گرفته بودن موافق نیستم چون به نظرم انسجام روایی نداره همین طوری که اشاره کردید (ممنونم چون من فکر می کردم بعد این قضایای دیز شده دو تا تایملاین ولی گویا بیشتره) سه چهار تا تایملاین شده که برا کسی که تازه میخواد بیاد ببینه گیج کننده است یکم . البته درباره ددپول به نظرم کلا تو یک فاز دیگه سیر می کنه (مخصوصا بعد post credit فیلم دوم ) . درباره اون گزینه آخر هم منطقیه و تناقضی نیست اگه در قسمت های بعدی توضیحاتی میدادن . این ها طوری جلو رفتن که فقط دو سه قسمت لازمه که اون آینده ای که نشون دادن به گذشته ارتباط پیدا کنه :D . البته اگه ادامه میدادن احتمالا یک تایملاین جدید هم این وسط در می اومد .درباره خود فیلم هم خیلی فاجعه نبود . من هنوز به نظرم بدترین قسمت اوریجینزه (که اونم باز به نظرم یک سری جاهاش خوب بود ) آپوکالیپس هم نصف ضربه اش رو از طراحی بد ظاهر آپوکالیپس خورده بود .کلا تو کامیک بوکی ها سخت گیر نیستم لذت می برم از همشون :D

آخرین ویرایش:

Houosen

کاربر سایت
Jul 14, 2018
60
IMG_20190831_212341_322.jpg

(PK (2014​

فیلم کمدی درام پی کی یکی از بهترین فیلم هایی هست که دیدم حیف تازه دیدمش
عامیر خان بازیش رو عالی بازی کرده و همینطور نقشش یه پسر ساده با دل مهربونه که هرچیزی که از ذهنش میگذره رو میپرسه و میگه و دیالوگ‌ هایی که میگه عالیه و سعی کنید با زیرنویسی یا دوبله ای که سانسور نشده ببینید
پیامی که فیلم میده درباره خرافات و واقعیت دین و مذهب هستش
اونطور که شنیدم انگار اون زمان به خاطر این فیلم سینماهای هند رو یه عده ای آتیش زدن و دولت هم به خاطر استقبال از این فیلم مالیات نگرفته ازشون
خلاصه این‌ فیلم رو کل جهان باید ببینن

10/10

آخرین ویرایش:

Mehrdad 7

کاربر سایت
Sep 18, 2010
1,186
دارک فینکس
داستان کلیشه کامل بود و کاملا خطی. همینطور راستش چون من کلا با برو بچ درجه 2 تایم لاین جدید ارتباط لازم رو نگرفتم تو فیلم های قبل، قسمت عظیمی از فیلم meh تر شد برام. یکی از بدترین و دم دستی ترین تیپ های شخصیت منفی رو هم چپونده بودن تو فیلم.
از لحاظ جلوه ویژه هم فیلم های ایکس من پیشرو به حساب نیومدن هیچ وقت.
چند صحنه خوب مک آوی و فاسبندر داشتن، موسیقی هم خوب بود.
4/10

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
xmen dark phoenix
کلا فیلم های اکشن سوپرهیرویی دیگه اصلا نمیخوان شخصیت پردازی بشن! همیجوری از این صحنه به اون صحنه میخوان بپرن بدون اینکه نه دلیل محکمی داشته نه هدف قانع کننده ای هیچ! یچیزی که در رابطه با فیلم خوشم اومد فضای گرفته اول فیلم بود که با حالت دوربین حس سرگشتگی و حیران بودن به ادم دست میداد که به داستان میخورد، انگار که قراره یک اتفاق ناگوار رخ بده. اما درکل مثل همه ی فیلم های سوپرهیرویی سرگرم کننده بود.
6 از 10
men in black جدیده
اینم خوب سرگرم کننده ، فان و الخ
6.5 از 10
پ.ن: این دوتا فیلم که اسم هاشون با "مردان" شروع شدن مشخصه چقدر سر این مورد توی فیلم به تقلا افتادن :D بدون استثنا تو هر دوتا فیلم جدا از اینکه یک "زن" شخصیت اصلیه برای اسم فیلم هم بخاطر اینکه انگار دین شون رو ادا کنن یکی دو سکانس فقط مختص به توضیح دادن این میگذره که درسته اسم فیلم "مردان" فلانه ولی فکر نکنید بیننده ها که ما منظورمان ان است که زنان نمیتوانند نقشی پررنگ داشته باشند و الی اخر! خب خیلی مسخره است، واسه فیلم مردان سیاه پوش که یه سکانس 3 4 دقیقه هست فقط میشنه به کارکتر زنه توضیح میده که مثلا ناراحت نشه اسم ارگانمون مردان سیاه پوشه :D بابا اینا دیگه واقعا رد دادن. توی فیلم ایکس من هم یجا خیلی الکی و بی مورد بحث بجایی کشیده میشه که اخر کارکتر این دیالوگ رو میگه که بهتره اسم گروه رو بذاری زنان ایکس! :D اینم اتفاقی که بهرحال دارن خیلی لوسش میکنن.
Aladdin
اقا من از علادین خیلی خوشم اومد :D . نکته ی جالب توجه اینه من بعنوان شخصی که نسخه ی کلاسیکش رو ندیدم(یا هم اگه دیدم چیزی یادم نمیاد!) ، لایو اکشن رو دیدم و واقعا خوشم اومد. فضای فانتزی عربی خیلی خوب که البته بیشتر هندی میزد ، داستان خوب ، شخصیت ها خیلی خوب و تو دل برو و همه چی اوکی بود برای یه فیلم فانتزی. فقط اینکه این وسط فیلم میشینن ترانه میخونن واقعا نمیتونم درک کنم. یعنی هرچی فیلم میخواد تخیلی باشه اوکیه ولی وسط داستان توی موقعیت های حساس میشینن ترانه میخونن نمیتونم باور بپذیرم! خیلی مسخره است طرف داره رنج میکشه ، دنیای رو شر گرفته ، دشمن ها همه رو اسیر کردن ، تا پایان دنیا چیزی نمونده، خودش تو غلو زنجیره بعد یهو میبینی وسط این موقعیت شروع میکنه ترانه میخونه! خب مگه میشه؟؟!
7.5 از 10

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Dark Phoenix
220px-Dark_Phoenix_%28film%29.png

دارک فنیکس یه کلام از هر نظر یه فاجعه هست! یعنی تو طول فیلم لحظه لحظه اش با خودم می گفتم برایان سینگر بعد ساخت این همه فیلم تو این سری چطور می تونه همچین فاجعه غیر قابل تحملی رو بسازه و شاید من دارم سخت می گیرم اما همونطور که انتظار داشتم آخر فیلم متوجه شدم سینگر کارگردان نیست.
از دیالوگ ها بگیر تا اکشن فیلم یک کلام افتضاحه! کارگردان انگار یه چیزی فقط از قدرت شخصیت های مهم شنیده!! ریتم فیلم افتضاحه، خوب شروع میشه اما خنده داره و بچگانه ادامه پیدا میکنه و به بدترین شکل ممکن تموم میشه.
یه جاهایی احساس کردم کارگردان نقش هویج رو داره و فقط خودشو موظف دونسته که متن فیلم نامه رو به فیلم تبدیل کنه، در حد یه ماشین بدون هیچ ایده ای!
یه سری جاها ریتم فیلم خیلی تنده، وجود خیلی صحنه ها صرفا رفع تکلیفه و در کل روایت فیلم در حد زباله هست.
من کل سری X-men رو دیدم، از نسخه های اصلی تا فرعی و ... و داک فنیکس با اختلاف بدترین قسمت این مجموعه هست!

1/10

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,657
نام
امین
Dark Phoenix
220px-Dark_Phoenix_%28film%29.png

دارک فنیکس یه کلام از هر نظر یه فاجعه هست! یعنی تو طول فیلم لحظه لحظه اش با خودم می گفتم برایان سینگر بعد ساخت این همه فیلم تو این سری چطور می تونه همچین فاجعه غیر قابل تحملی رو بسازه و شاید من دارم سخت می گیرم اما همونطور که انتظار داشتم آخر فیلم متوجه شدم سینگر کارگردان نیست.
از دیالوگ ها بگیر تا اکشن فیلم یک کلام افتضاحه! کارگردان انگار یه چیزی فقط از قدرت شخصیت های مهم شنیده!! ریتم فیلم افتضاحه، خوب شروع میشه اما خنده داره و بچگانه ادامه پیدا میکنه و به بدترین شکل ممکن تموم میشه.
یه جاهایی احساس کردم کارگردان نقش هویج رو داره و فقط خودشو موظف دونسته که متن فیلم نامه رو به فیلم تبدیل کنه، در حد یه ماشین بدون هیچ ایده ای!
یه سری جاها ریتم فیلم خیلی تنده، وجود خیلی صحنه ها صرفا رفع تکلیفه و در کل روایت فیلم در حد زباله هست.
من کل سری X-men رو دیدم، از نسخه های اصلی تا فرعی و ... و داک فنیکس با اختلاف بدترین قسمت این مجموعه هست!

1/10
کارگردان همون گوساله ای بوده که فیلم قبلی همین داستان رو نوشته بود(X-men 3) و خرابم کرده بود.جالبه که دوباره همون داستان رو بهش دادن تا دوباره همون گند قبلی رو پیاده کنه.تنها فیلمنامه خوبش تو این سری Days of Future Past بود که باعث شد دو تا فیلم بعدی رو هم بنویسه و این آخری رو کارگردانی کنه که اخرش اینجوری گند زد به پایان این سری.
به جز بحث کارگردان من نمیدونم خود فاکس چرا این دوره و این خط داستانی تکراری رو دوباره انتخاب کرد!به نظرم اتفاقات قبل فیلم لوگان مجهول تر از اتفاقات این دوره بود و کاش اصلا این فیلم ساخته نمیشد به جاش اتفاقاتی که باعث شده بود دنیای لوگان اونجوری باشه رو میدیدیم.با اینکه تو کف اون میمونیم ولی بازم خوبه اول و آخر این سری رو قبل فروش به دیزنی دیدیم...
امتیاز من هم:
5

آخرین ویرایش:

master_hate

کاربر سایت
Sep 22, 2015
232
نام
مصطفی
x men dark phoenix
اصلا فیلم انسجام نداره. نمیدونم ایراد از فیلم نامس یا کارگردان واقعا نتونسته چیز خوبی ازش دربیاره ولی در کل منطق فیلم 0.
فیلم وسطای ماجرا یهو این نژاد فضایی ها رو معرفی میکنه که کاملا فرای کلیشه هستن. هیچ برداخت مناسبی نمیشه بهشون و حتی کاراکتر جسیکا چستین حتی اسم هم نداره تا آخر فیلم . فیلم پر از دیالوگ های قابل پیشبینی و شهار گونه اس و من خودم به شخصه از وسط های فیلم هر جا دیدم یکم دیالوگا شکل شعاری میگیرن میزدم جلو. کلا کم پیش میاد فیلم جدیدیو ببینم اینقدر بزنم جلو و skip کنم . تنها نکته مثب فیلم برای من mc evoy و fasbender بودن و مثه همیشه نا امید نمیکنن.
در کلا اگه وسطای فیلم pause میدادین میگفین از 1 تا 10 چند میدم میگفتم 6 ولی بعد پایان فیلم در بهترین حالت 1.5 با ارفاق.
جای این فیلم بین فیلم های ابرقهرمانی 2000 بود تا 2019 با این سطح فاجعه فیلم نامه.

• Like
Reactions: Radiance

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر