Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
parasite 2019
6/10

کل روایت خوب فیلم را، پایانش به شکل ساده و ابتدایی، خرابش میکنه !
دقیقا احساسی که منم نسبت بهش داشتم همین بود. بعد از خوندن نقدای اینجا خیلی نسبت به فیلم امیدوار بودم و انتظار یه شاهکارو داشتم ولی کاملا با فیلم شدیدا Overrate مواجه شدم.

• Like
Reactions: susha

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
114098

Barry Lyndon
گرچه داستان در بری لیندون به ظاهر کلیشه ای و ساده باشه یا اینکه این فیلم مانند آثار دیگه کوبریک 2001 یا پرتقال کوکی یا شاینیگ پر از استعاره و رفرنس های مختلف نباشه اما 3 ساعت زمان با وجود pasing کند فیلم هرگز ملال آور و خسته کننده نیست. انگار شاهد داستان زندگی فردی هستیم که هر نمایی از زندگیش که به تصویر کشیده شده مثل یک تابلوی رنگ روغنی نفیس . فیلمبرداری و ترکیب بندی عناصر بصری و شخصیت ها به قدری زیبا هست که هر فریم این فیلم یک تابلوی نقاشیه. رنگ ها و تغییر فضا استفاده از نور طبیعی و اینکه کوبریک برای این فیلم در اون زمان سعی کرد با استفاده از لنز مخصوص فقط در نور طبیعی فیلمبرداری کنه و در شب ها و تاریکی از نور شمع ها و آتش برای روشنایی صحنه بهره ببره بیننده رو در یک بازسازی از فضای قرن هجدهمی قرار میده. طراحی صحنه بینظیر و موسیقی زیبا و کلاسیک به خصوص تم اصلی فیلم که بر گرفته از Frideric Handel هست قدرت تاثیرگذاری فیلم رو دوچندان میکنه. داستان فراز و فرود ردموند بری در تقابلش میان خواسته ها و امیالش ، معصومیت و خشم ، فقر و ثروت در دو بخش اول و دوم روایت میشه که بخش نخست بیشتر پیرامون چگونه به قدرت و جایگاه رسیدنش هست و بخش دوم تقلای بری در زندگی اشرافی و سعی بر تثبیت جایگاهش در این فضای آریستوکراسی هست.
در مورد زیبای این فیلم هر چی بگم کم گفتم به جد بعد از دیدن فیلم به شدت جا خوردم و انتظار چنین اثر قوی رو نداشتم . بارها اسم این فیلم و تعریف و تمجید هایی پیرامونش رو شنیده بودم ولی الان احساس می کنم در میان سایر اثار کوبریک این اثر به شدت Underrated هست و کمتر کسی سراغ این فیلم میره که اشتباه بزرگی هست. ار طرفی چند مدت پیش فیلم Favorite که سال قبل آمد رو دیدم که الان که فکر می کنم با وجود کست عالی و طراحی صحنه عالی ولی انگار بین اون فیلم و بری لیندون گرچه در یک فضای زمانی مشابه روایت میشن ولی انگار فرسنگ ها فاصله است و اصلا اون روح و سر زندگی که در بری لیندون هست بی همتاست.
نکته پایانی اینکه در میان تمام فیلم های کوبریک که دیدم از شاینیگ و غلاف تمام فلزی و 2001 یا دکتر استرنج لاو این فیلم قطعا برام بهترین کارش بوده و به نظرم یکی از بهترین و زیباترین فیلم های تاریخ هست.

امتیاز 10/10

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل
View attachment 114098

Barry Lyndon
گرچه داستان در بری لیندون به ظاهر کلیشه ای و ساده باشه یا اینکه این فیلم مانند آثار دیگه کوبریک 2001 یا پرتقال کوکی یا شاینیگ پر از استعاره و رفرنس های مختلف نباشه اما 3 ساعت زمان با وجود pasing کند فیلم هرگز ملال آور و خسته کننده نیست. انگار شاهد داستان زندگی فردی هستیم که هر نمایی از زندگیش که به تصویر کشیده شده مثل یک تابلوی رنگ روغنی نفیس . فیلمبرداری و ترکیب بندی عناصر بصری و شخصیت ها به قدری زیبا هست که هر فریم این فیلم یک تابلوی نقاشیه. رنگ ها و تغییر فضا استفاده از نور طبیعی و اینکه کوبریک برای این فیلم در اون زمان سعی کرد با استفاده از لنز مخصوص فقط در نور طبیعی فیلمبرداری کنه و در شب ها و تاریکی از نور شمع ها و آتش برای روشنایی صحنه بهره ببره بیننده رو در یک بازسازی از فضای قرن هجدهمی قرار میده. طراحی صحنه بینظیر و موسیقی زیبا و کلاسیک به خصوص تم اصلی فیلم که بر گرفته از Frideric Handel هست قدرت تاثیرگذاری فیلم رو دوچندان میکنه. داستان فراز و فرود ردموند بری در تقابلش میان خواسته ها و امیالش ، معصومیت و خشم ، فقر و ثروت در دو بخش اول و دوم روایت میشه که بخش نخست بیشتر پیرامون چگونه به قدرت و جایگاه رسیدنش هست و بخش دوم تقلای بری در زندگی اشرافی و سعی بر تثبیت جایگاهش در این فضای آریستوکراسی هست.
در مورد زیبای این فیلم هر چی بگم کم گفتم به جد بعد از دیدن فیلم به شدت جا خوردم و انتظار چنین اثر قوی رو نداشتم . بارها اسم این فیلم و تعریف و تمجید هایی پیرامونش رو شنیده بودم ولی الان احساس می کنم در میان سایر اثار کوبریک این اثر به شدت Underrated هست و کمتر کسی سراغ این فیلم میره که اشتباه بزرگی هست. ار طرفی چند مدت پیش فیلم Favorite که سال قبل آمد رو دیدم که الان که فکر می کنم با وجود کست عالی و طراحی صحنه عالی ولی انگار بین اون فیلم و بری لیندون گرچه در یک فضای زمانی مشابه روایت میشن ولی انگار فرسنگ ها فاصله است و اصلا اون روح و سر زندگی که در بری لیندون هست بی همتاست.
نکته پایانی اینکه در میان تمام فیلم های کوبریک که دیدم از شاینیگ و غلاف تمام فلزی و 2001 یا دکتر استرنج لاو این فیلم قطعا برام بهترین کارش بوده و به نظرم یکی از بهترین و زیباترین فیلم های تاریخ هست.

امتیاز 10/10
View attachment 114098

Barry Lyndon

امتیاز 10/10

بری لیندون در تاریخ سینما تکرار ناشدنیه و برای من هم بهترین فیلم کوبریکه و حقیقتش خیلی جا خوردم که شما هم همچین نظری داشتید. نمیدونید چه لذتی بردم از خوندن پستتون.

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
114248

(GODZILLA (2014

فیلم معرکست! معرکه!
من منابع اصلی گودزیلا رو حرفه ای دنبال نمیکنم ولی کلا از کارهای سبک هیولایی خیلی خوشم میاد و رو این حساب فیلم رو دوست دارم

فیلم یه اتمسفر خفن، سر و سنگین و ابهت جدی داره که این روزها خیلی کم گیر میاد ( حتی تو شماره دوم خودش!)

یه موزیک متن هیجانی درجه یک! افکت های صدای فوق العاده، افکت های صدای مربوط به هیولا ها بی نظیر!

اکشن های عالی، تقریبا قبل از هر سکانس اکشن، فیلم اول یه فضاسازی مناسب میکنه، قشنگ مخاطب رو میبره تو حس و حال، بعدا اکشنش رو شروع میکنه به همراه موزیک آدرنالین محور عالیش

یه حالتی که تو کل فیلم هست اینه که نمیخوان همه چی رو به صورت واضح نشون بدن، به وسیله تاریکی یا گرد و غبار و زاویه دوربین، صحنه درگیری و هیولا ها یکم پوشیده شده
این موضوع به نظر شخصی من، اون سطح خفن بودن فیلم رو چند برابر میکنه و باعث میشه خودت تو ذهنت یه چیز خیلی خفن تر از چیزی که واقعا هست بسازی
حالا شایدم بعضی ها مخالف این حالت باشن ولی از نقاط قوت اصلی فیلم برای من همینه

حضور ارتش هم من دوست داشتم، شاید به خاطر اینه که من با ارتش و نظامی گری حال میکنم ولی به نظرم حضورشون خوب بود، شخصیت های انسانها هم در حد قابل قبول

فیلم کلا یه ابهت ای داره! یه سری سکانس ها، یه سری شات های خفنی داره که با سیستم صوتی تصویری خوب میبینی جیگرت حال میاد!

خود گودزیلا هم که بهترین طراحی ممکن رو داره به نظرم و درگیری آخرش حرف نداره ...

من به فیلمی که 5 بار تو موقعیت های مختلف دیدم و هر سری کاملا لذت بردم قطعا نمره کامل میدم.

10/10

Godzilla: King of Monsters

فیلم اون حس و حال 2014 رو اصلا نمیده!
بد نیست، همه چی رو نزده خراب کنه، افتضاح نیست ولی اصلا در حد 2014 نیست

در درجه اول یه موزیک متن ضعیف
کرکتر های انسان ضعیف و کارای عجیب غریبشون

بعد فیلم به عنوان فیلم دوم گودزیلا اینقدر شلوغه که دیگه از حس و حال میوفته، دیگه اینقدر شهر های مختلف دنیا رو با خاک یکسان شده میبینی و اینقدر جت و هلیکوپتر میبینی که رو هوا داره میترکه که اصلا فیلم یه شکل خیلی مصنوعی به خودش میگیره، شاید فیلمهای بعدی گودزیلا این سطح از خرابی میدیدیم قابل هضم تر بود

جوک های شر و ور که سرطان فیلم های امروزی شده هم زیاده تو این فیلم و یهو وسط جدی ترین صحنه ها یهو یه دیالوگ دری وری میگن ، آفتابه میگیرن رو کل دیالوگ و سکانس که آره مثلا جوک گفتیم! هه هه !!

نقش نیرو های نظامی هم همچین جالب نیست تو فیلم، خودشون و تجهیزاتشون هم یه حس خیلی مصنوعی میدن
از اون حس Suspense فیلم قبلی و Build up های قبل صحنه های مهم هم خبری نیست

ولی خب همچنان فیلم یه سری سکانس های خوب داره، یه سری اکشن های هیولایی خوب داره که میارزه به دیدنش، هیولا های خوبی داره، افکت های صدا مربوط به هیولا ها هم عالیه

6/10

• Like
Reactions: TheGodfather

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
View attachment 114098

Barry Lyndon

امتیاز 10/10
این نظر پایینی رو پارسال 24 آبان تو اون یکی تاپیک فیلم فرستادم :D
دیروز برای سومین بار Barry Lyndon کوبریک رو دیدم. فیلمای خیلی معدودی هستن که اینطوری مشتاقشون باشم. متقاعد شدم که بعد Space Odyssey بهترین اثر کوبریکه و شاید بعد از چند تکرار دیگه اول هم بشه در نظر من.
کوبریک استادانه و به بهترین شکل ممکن، سیر تبدیل شدن یک پسر ساده دهاتی به یک سرکش تمام عیار و حقه باز فرصت طلب رو به تصویر میکشه. کسی که برای رسیدن به امیال و اهدافش، هر کاری میکنه و دیگه هیچ حد و مرز اخلاقی نمیشناسه.
بری لیندون نمونه عالی و محشری از هنر فیلمسازیه. کوبریک تمام جزئیات یک فیلم بی نقص رو اینجا به استادانه ترین شکل ممکن اجرایی کرده.
یک شاهکار سینمایی.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Godzilla: King of the Monsters
220px-Godzilla_%E2%80%93_King_of_the_Monsters_%282019%29_poster.png

یه فیلم به شدت شلوغ با جلوه های ویژه عظیم و در عین حال کسل کننده و خواب آور. فیلم تعادل نداره، از اونجا که کلا داستان نداره، دیالوگ ها و حضور شخصیت ها هم اضافی هست اما فیلم کلی دیالوگ داره و سعی میکنه خودشو جدی بگیره.
تو این دنیایی که وارنر داره میسازه، به نظرم تا الان کونگ جزیره جمجمه با اختلاف بهترین بوده. اون فیلم می دونست چی میخواد، اکشنش هم به نظرم هیجان انگیز بود بر خلاف Godzilla.

4/10

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,414
51p8ozSTNUL.jpg

Castle in the Sky

این اولین فیلم استودیو جیبلی بود ولی بهیچ عنوان کمتر از بقیه اثارشون مث توتورو و اسپیریتد اوی نیست
مثل همیشه میازاکی به بهترین شکل پیام محافظت از زمین و طبیعت و طبیعی بودن
و حماقت انسان های یاغی مثل سیاستمداران رو منتقل میکنه
این فیلم چه از نظر ظاهری و فنی و چه از نظر باطنی زیباست

10/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر