Rate your last seen movie (قوانین:اسم فیلم را بنویسید، عکس کم حجم باشد، امتیاز از 10)

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,451
969
نام
nucky thompson
ایکس من از همون اول پر از پلات هول و تناقض بوده.این قسمتم داره.یه سریش سوتی از جنس اینه که یه نفر مثل پروفسور چه جوری از دهه 60 تا 90 مک آوی با گریم ثابته و بعد تو اوایل دوهزار یهو میشه پاتریک استوارت و بعدا تو کمیو ددپول که تو دهه دوم دو هزاره میشه مک آوی.از این تیپ گافا زیاده داره.در مورد میستیک هم درسته.به خصوص اونجا که تو لست استند،مگنیتو خیلی راحت ولش میکنه یا رابطه بیست با اعضا فرق میکنه.اما در مورد مرگ میستیک و جین گری،تو days of future past از لحظه ای که جلوی اون اتفاق گرفته میشه کل تایملاین بعدش تحت تاثیر قرار میگیره.یعنی کل سه گانه اول ( که نتیجه اش میشه اون نابودی میوتانت ها در اول dofp ) یه جورایی پاک میشه.ایکس من دوتا تایملاینه.اول فرست کلس بین هر دو مشترکه،بعد یه تایملاین که توش سه گانه اول و دوتا فیلم اول ولوورینه و قسمت آینده dofp.یه تایملاین دیگه هم از dofp دهه 70 شروع میشه و بعد هم آپوکالیپس و دارک فینیکس و ددپول ها و لوگان.یعنی کلا وقایع دو جهان مختلفه و ربطی به هم نداره.وقایع فیلم با سایر فیلمای تایملاین خودش تناقض جدی نداره.حالا آخر dofp هم جین گری رو تو دوهزار و بیست و خورده ای نشون میده که اینو هم میشه گفت تناقضه، هم میشه گفت نیست چون 30 سال بعد از دارک فینیکسه و ممکنه هر اتفاقی بیوفته.مثلا خود پروفسور هم که تو لست استند شهید شده بود و تو پست کردیت به یه بدن دیگه منتقل شده،یهو تو پست کردیت ولوورین با قیافه خودش برگشت.

دارک فینیکس خیلی بد بود به نظرم .میره کنار آپوکالیپس و اوریجینز ولوورین و لست استند.انقدر این دو فیلم آخر سری دری وری بودن که بابت اینکه سری محبوبم بخشی از mcu ( که ازش حوشم نمیاد) شده،اصلا نارحت نیستم.
درست می فرمایید . من خودم خیلی با این سبک کاری که پیش گرفته بودن موافق نیستم چون به نظرم انسجام روایی نداره همین طوری که اشاره کردید (ممنونم چون من فکر می کردم بعد این قضایای دیز شده دو تا تایملاین ولی گویا بیشتره) سه چهار تا تایملاین شده که برا کسی که تازه میخواد بیاد ببینه گیج کننده است یکم . البته درباره ددپول به نظرم کلا تو یک فاز دیگه سیر می کنه (مخصوصا بعد post credit فیلم دوم ) . درباره اون گزینه آخر هم منطقیه و تناقضی نیست اگه در قسمت های بعدی توضیحاتی میدادن . این ها طوری جلو رفتن که فقط دو سه قسمت لازمه که اون آینده ای که نشون دادن به گذشته ارتباط پیدا کنه :D . البته اگه ادامه میدادن احتمالا یک تایملاین جدید هم این وسط در می اومد .درباره خود فیلم هم خیلی فاجعه نبود . من هنوز به نظرم بدترین قسمت اوریجینزه (که اونم باز به نظرم یک سری جاهاش خوب بود ) آپوکالیپس هم نصف ضربه اش رو از طراحی بد ظاهر آپوکالیپس خورده بود .کلا تو کامیک بوکی ها سخت گیر نیستم لذت می برم از همشون :D

آخرین ویرایش:

Houosen

کاربر سایت
Jul 14, 2018
25
88
IMG_20190831_212341_322.jpg

(PK (2014​

فیلم کمدی درام پی کی یکی از بهترین فیلم هایی هست که دیدم حیف تازه دیدمش
عامیر خان بازیش رو عالی بازی کرده و همینطور نقشش یه پسر ساده با دل مهربونه که هرچیزی که از ذهنش میگذره رو میپرسه و میگه و دیالوگ‌ هایی که میگه عالیه و سعی کنید با زیرنویسی یا دوبله ای که سانسور نشده ببینید
پیامی که فیلم میده درباره خرافات و واقعیت دین و مذهب هستش
اونطور که شنیدم انگار اون زمان به خاطر این فیلم سینماهای هند رو یه عده ای آتیش زدن و دولت هم به خاطر استقبال از این فیلم مالیات نگرفته ازشون
خلاصه این‌ فیلم رو کل جهان باید ببینن

10/10

آخرین ویرایش:

Mehrdad 7

کاربر سایت
Sep 18, 2010
1,381
738
دارک فینکس
داستان کلیشه کامل بود و کاملا خطی. همینطور راستش چون من کلا با برو بچ درجه 2 تایم لاین جدید ارتباط لازم رو نگرفتم تو فیلم های قبل، قسمت عظیمی از فیلم meh تر شد برام. یکی از بدترین و دم دستی ترین تیپ های شخصیت منفی رو هم چپونده بودن تو فیلم.
از لحاظ جلوه ویژه هم فیلم های ایکس من پیشرو به حساب نیومدن هیچ وقت.
چند صحنه خوب مک آوی و فاسبندر داشتن، موسیقی هم خوب بود.
4/10

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
1,880
5,241
xmen dark phoenix
کلا فیلم های اکشن سوپرهیرویی دیگه اصلا نمیخوان شخصیت پردازی بشن! همیجوری از این صحنه به اون صحنه میخوان بپرن بدون اینکه نه دلیل محکمی داشته نه هدف قانع کننده ای هیچ! یچیزی که در رابطه با فیلم خوشم اومد فضای گرفته اول فیلم بود که با حالت دوربین حس سرگشتگی و حیران بودن به ادم دست میداد که به داستان میخورد، انگار که قراره یک اتفاق ناگوار رخ بده. اما درکل مثل همه ی فیلم های سوپرهیرویی سرگرم کننده بود.
6 از 10
men in black جدیده
اینم خوب سرگرم کننده ، فان و الخ
6.5 از 10
پ.ن: این دوتا فیلم که اسم هاشون با "مردان" شروع شدن مشخصه چقدر سر این مورد توی فیلم به تقلا افتادن :D بدون استثنا تو هر دوتا فیلم جدا از اینکه یک "زن" شخصیت اصلیه برای اسم فیلم هم بخاطر اینکه انگار دین شون رو ادا کنن یکی دو سکانس فقط مختص به توضیح دادن این میگذره که درسته اسم فیلم "مردان" فلانه ولی فکر نکنید بیننده ها که ما منظورمان ان است که زنان نمیتوانند نقشی پررنگ داشته باشند و الی اخر! خب خیلی مسخره است، واسه فیلم مردان سیاه پوش که یه سکانس 3 4 دقیقه هست فقط میشنه به کارکتر زنه توضیح میده که مثلا ناراحت نشه اسم ارگانمون مردان سیاه پوشه :D بابا اینا دیگه واقعا رد دادن. توی فیلم ایکس من هم یجا خیلی الکی و بی مورد بحث بجایی کشیده میشه که اخر کارکتر این دیالوگ رو میگه که بهتره اسم گروه رو بذاری زنان ایکس! :D اینم اتفاقی که بهرحال دارن خیلی لوسش میکنن.
Aladdin
اقا من از علادین خیلی خوشم اومد :D . نکته ی جالب توجه اینه من بعنوان شخصی که نسخه ی کلاسیکش رو ندیدم(یا هم اگه دیدم چیزی یادم نمیاد!) ، لایو اکشن رو دیدم و واقعا خوشم اومد. فضای فانتزی عربی خیلی خوب که البته بیشتر هندی میزد ، داستان خوب ، شخصیت ها خیلی خوب و تو دل برو و همه چی اوکی بود برای یه فیلم فانتزی. فقط اینکه این وسط فیلم میشینن ترانه میخونن واقعا نمیتونم درک کنم. یعنی هرچی فیلم میخواد تخیلی باشه اوکیه ولی وسط داستان توی موقعیت های حساس میشینن ترانه میخونن نمیتونم باور بپذیرم! خیلی مسخره است طرف داره رنج میکشه ، دنیای رو شر گرفته ، دشمن ها همه رو اسیر کردن ، تا پایان دنیا چیزی نمونده، خودش تو غلو زنجیره بعد یهو میبینی وسط این موقعیت شروع میکنه ترانه میخونه! خب مگه میشه؟؟!
7.5 از 10

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
351
558
نام
مسعود
the new world
محصول کره جنوبی
9/10
اقا اب دستتون هست بزارید زمین این فیلم رو ببینید. هیچی نمی گم اسپویل نشه اما از پارازیت بیشتر چسبید.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,635
8,658
نام
حمیدرضا
Dark Phoenix

دارک فنیکس یه کلام از هر نظر یه فاجعه هست! یعنی تو طول فیلم لحظه لحظه اش با خودم می گفتم برایان سینگر بعد ساخت این همه فیلم تو این سری چطور می تونه همچین فاجعه غیر قابل تحملی رو بسازه و شاید من دارم سخت می گیرم اما همونطور که انتظار داشتم آخر فیلم متوجه شدم سینگر کارگردان نیست.
از دیالوگ ها بگیر تا اکشن فیلم یک کلام افتضاحه! کارگردان انگار یه چیزی فقط از قدرت شخصیت های مهم شنیده!! ریتم فیلم افتضاحه، خوب شروع میشه اما خنده داره و بچگانه ادامه پیدا میکنه و به بدترین شکل ممکن تموم میشه.
یه جاهایی احساس کردم کارگردان نقش هویج رو داره و فقط خودشو موظف دونسته که متن فیلم نامه رو به فیلم تبدیل کنه، در حد یه ماشین بدون هیچ ایده ای!
یه سری جاها ریتم فیلم خیلی تنده، وجود خیلی صحنه ها صرفا رفع تکلیفه و در کل روایت فیلم در حد زباله هست.
من کل سری X-men رو دیدم، از نسخه های اصلی تا فرعی و ... و داک فنیکس با اختلاف بدترین قسمت این مجموعه هست!

1/10

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,664
446
نام
امین
Dark Phoenix

دارک فنیکس یه کلام از هر نظر یه فاجعه هست! یعنی تو طول فیلم لحظه لحظه اش با خودم می گفتم برایان سینگر بعد ساخت این همه فیلم تو این سری چطور می تونه همچین فاجعه غیر قابل تحملی رو بسازه و شاید من دارم سخت می گیرم اما همونطور که انتظار داشتم آخر فیلم متوجه شدم سینگر کارگردان نیست.
از دیالوگ ها بگیر تا اکشن فیلم یک کلام افتضاحه! کارگردان انگار یه چیزی فقط از قدرت شخصیت های مهم شنیده!! ریتم فیلم افتضاحه، خوب شروع میشه اما خنده داره و بچگانه ادامه پیدا میکنه و به بدترین شکل ممکن تموم میشه.
یه جاهایی احساس کردم کارگردان نقش هویج رو داره و فقط خودشو موظف دونسته که متن فیلم نامه رو به فیلم تبدیل کنه، در حد یه ماشین بدون هیچ ایده ای!
یه سری جاها ریتم فیلم خیلی تنده، وجود خیلی صحنه ها صرفا رفع تکلیفه و در کل روایت فیلم در حد زباله هست.
من کل سری X-men رو دیدم، از نسخه های اصلی تا فرعی و ... و داک فنیکس با اختلاف بدترین قسمت این مجموعه هست!

1/10
کارگردان همون گوساله ای بوده که فیلم قبلی همین داستان رو نوشته بود(X-men 3) و خرابم کرده بود.جالبه که دوباره همون داستان رو بهش دادن تا دوباره همون گند قبلی رو پیاده کنه.تنها فیلمنامه خوبش تو این سری Days of Future Past بود که باعث شد دو تا فیلم بعدی رو هم بنویسه و این آخری رو کارگردانی کنه که اخرش اینجوری گند زد به پایان این سری.
به جز بحث کارگردان من نمیدونم خود فاکس چرا این دوره و این خط داستانی تکراری رو دوباره انتخاب کرد!به نظرم اتفاقات قبل فیلم لوگان مجهول تر از اتفاقات این دوره بود و کاش اصلا این فیلم ساخته نمیشد به جاش اتفاقاتی که باعث شده بود دنیای لوگان اونجوری باشه رو میدیدیم.با اینکه تو کف اون میمونیم ولی بازم خوبه اول و آخر این سری رو قبل فروش به دیزنی دیدیم...
امتیاز من هم:
5

آخرین ویرایش:

master_hate

کاربر سایت
Sep 22, 2015
93
116
نام
مصظفس
x men dark phoenix
اصلا فیلم انسجام نداره. نمیدونم ایراد از فیلم نامس یا کارگردان واقعا نتونسته چیز خوبی ازش دربیاره ولی در کل منطق فیلم 0.
فیلم وسطای ماجرا یهو این نژاد فضایی ها رو معرفی میکنه که کاملا فرای کلیشه هستن. هیچ برداخت مناسبی نمیشه بهشون و حتی کاراکتر جسیکا چستین حتی اسم هم نداره تا آخر فیلم . فیلم پر از دیالوگ های قابل پیشبینی و شهار گونه اس و من خودم به شخصه از وسط های فیلم هر جا دیدم یکم دیالوگا شکل شعاری میگیرن میزدم جلو. کلا کم پیش میاد فیلم جدیدیو ببینم اینقدر بزنم جلو و skip کنم . تنها نکته مثب فیلم برای من mc evoy و fasbender بودن و مثه همیشه نا امید نمیکنن.
در کلا اگه وسطای فیلم pause میدادین میگفین از 1 تا 10 چند میدم میگفتم 6 ولی بعد پایان فیلم در بهترین حالت 1.5 با ارفاق.
جای این فیلم بین فیلم های ابرقهرمانی 2000 بود تا 2019 با این سطح فاجعه فیلم نامه.

• Like
Reactions: Radiance

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,102
3,027
نام
شیخ دکتر صدرا
115674

شبی که ماه کامل شد

بخوایم نسبت به فیلمای ایرانی نگاه کنیم از نظر فنی واقعا فیلم خوش ساختیه ولی ضعف فیلم نامه کاملا به چشم میخوره.
روایت داستانم تا وقتی که عبدالحمید قصد رفتن به پاکستان میکنه منطقیه ولی بعدش یهو یه سرعت آمیخته با سردرگمی خاصی رو پیدا میکنه.
بازی هوتن شکیبا فوق العادس و در مقابلش النارشاکردوست مثل همیشه ضعیف.
یه نکته دیگه که حالا اگه با بلوچا سر و کار داشته باشید به چشمتون میاد بلوی حرف زدن خیلی درست و بدون لهجه هوتن شکیبا بود.
شخصیت عبدالمالک اصلا درست معرفی نمیشه و همینجوری یهو میپره تو داستان و خیلی بدون توضیح با شدت عمل به حضورش ادامه میده.

در کل 7/10 در مقیاس سینمای ایران.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
4,814
2,413
نام
مجید
prisoners 2013
8/10
1568006186674.png

فیلم درباره 2 دختر از 2 خانواده هست که با هم دوست هستند و یک بعدازظهر به طور ناگهانی گم میشوند و ....

فیلم در عین سادگی، پیچیدگی معمایی خودش حفظ میکنه و شما اصلا نمی توانید اتفافات بعدی را حدس بزنید که این مزیت عالی فیلم هست ولی پلیس فیلم را درجاهایی احمق نشان میده که برای این چنین فیلمی قابل قبول نیست مثل:

وقتی کاراگاه لوکی داره پدر انا را تعقیب میکنه و ناشیانه هست
وقتی دنبال فردی میدوید که بار اول در شب جلوی خونه شون اومد و توناست فرار کنه، و بعد خونش پیدا کرد اون اینقدر ساده بود راحت دستگیرش کرد و بدتر زمانی که براحتی اسلحه را در بازداشتگاه برداشت و خودکشی کرد
یا اینها که توانستند براحتی در خونه مظنون دوم عروسک های مانکن چال شده را پیدا کنند، چطور نواستند پدر انا را که زیر ماشین هست را پیدا کنند ؟
یا وقتی دختر فرانکلین فرار کرد، پلیس نمیتونست ازش اطالاعات بگیره تا انا هم پیدا کنه ؟

در کل میگم چون با یک فیلم واقعی گرایانه طرف هستیم، این چیزها نباید داخل فیلم می بود .

این فیلم مسلما ارزش دیدن داره و جذاب هست و براحتی با خانواده هم میشه دید فقط توجه کنید چند جا صحنه کتک زدن و شکنجه کردن داره که برای بچه ها خوب نیست

فقط همش حس میکنم فیلم یک چیزی کم داشت و نمیدونم چی !

یک سوالی که متوجه نشدم:
چرا دختر فرانکلین، در بیمارستان به پدر انا گفت که تو هم اونجا بودی ؟ و با این حرف پدر انا فهمید دخترش کجا هست و کار کی بوده ؟

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
115
96
نام
داریوش
115800
یکی از بهترین فیلمای آلپاچینو بود فقط بنظرم پایان بندی ضعیفی داشت،نویسنده فیلم میتونست پایان بهتری بنویسه
9/10

Origami 2008

کاربر فعال
Oct 2, 2014
2,481
5,141
نام
سپهر
115847

Training Day 2001
9/10

روز تعلیم دقیقا همان چیزی است که از این دو بشر (آنتونی فاکوآ و دیوید آیر) می توان انتظار داشت. یعنی بسیار امیدوارم که بار دیگر این دو با هم همکاری کنند و یک فیلم همانند روز تعلیم با هم بسازند؛ قطعا نتیجه اش از جوخه انتحار یا اکولایزر بهتر می شود. فوکوآ از همان سکانس اول حضور دنزل واشنگتن، بازی می گیرد. فوکوآ کاملا دست دنزل را از همان ابتدا بازی گذاشته و اختیار تام داده که هر هنری دارد به نمایش بگذارد. می توانم بگویم که او یک ویلین به تمام معناست؛ هم گویش دارد، هم کاستوم سیاه (نشانه خبیث بودن) و هم رفتار شیطانی و هم غیرقابل پیش بینی. شاید به قول راجر ایبرت فقید، آن 15 دقیقه پایانی تبدیل به همان آثار کلیشه ای فیلم های اکشن از جنس آیر می شود اما دنزل و آن دیالوگ های فوق العاده اش، احساس نمی کنید که فیلم از آن روایت منسجم خارج شده است. روز تعلیم یک فیلمی است که سرتاسر هیجان است. یک هیجان منطقی. دلم برای این جور فیلم ها بدجور تنگ شده است.​

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
4,814
2,413
نام
مجید
Men in black International 2019
7/10
میتونست خیلی بهتر باشه و صرفا جنبه سرگرمی داره ولی بازی ویل اسمیت یک چیز دیگه بود

secret life of pets 2 2019
5/10
اصلا سراغش نرید ... مخصوص بچه ها ساختنش :|

IMANOKA

Gold User
Sep 11, 2014
5,875
9,365
نام
Iman
یه سری از فیلمایی که اخیرا دیدم

US
3/10
امیدوارم نسل این فیلم های ترسناک مزخرف تموم بشه

shape of water
5/10

Kong Skull Island 2017
6/10
نمره ای که دادم به خاطر هیولاهای گوگلیش بود وگرنه بازیگرا(غیر از ساموئل جکسون) خیلی بد بودند

Baby Driver 2017
7.5/10

دو نسخه Jump Street
6/10

Inglourious Basterds 2009
9.5/10
عالی

john wick 3
7/10

Just Like Heaven (2005)
7/10
بازی مارک رافولو رو دوست داشتم

Mystic River 2003
8.5/10

Venom 2018
3/10
رسما هیچی نداره این فیلم

The Big Sick 2017
6.5/10

Taxi Driver 1976
9.8/10

Lucy 2014
7/10

Jurassic World 2018
4/10
دقیقا همون فیلم قبلیه و هیچ فرقی نداره

Goodfellas 1990
9.5/10

Cloud Atlas 2012
9/10

Fight Club 1999
9.8/10

KILL BILL
8.5/10

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟