Rate your last seen movie (قوانین:اسم فیلم را بنویسید، عکس کم حجم باشد، امتیاز از 10)

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
4,134
3,675
نام
وحید

JOHN WICK 3
7.8/10
از منطق داستانش اصلا خوشم نیومد(مثلا چیزی به اسم پلیس وجود خارجی نداشت تو این کشور؟)یه سری مسائل دیگه هم بود که از حوصله جمع خارجه
ولی اکشنش فوق عالی بود خیلی چسبید

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
561
2,101
نام
پویا

Parasite
بعد یه مدت خستگی و زده شدن از فیلم های جدید واقعا Parasite بهم چسبید و دو ساعت کامل میخکوبم کرد به صندلی. با اینکه تقریبا 24 ساعت از تماشای فیلم میگذره ولی هنوزم تو فکر شخصیت های فیلمم و با خودم اما و اگرهای مختلف رو بررسی میکنم و به "نقشه هایی" که شخصیت های فیلم چیده بودن و خیلی هاشون برباد رفت فکر میکنم...
Parasite فیلم بسیار ارزشمندیه که به دور از زرق و برق بیخود و با چاشنی طنز توان این را داره که هر بیننده ای رو در خودش غرق کنه و امیدوارم که به جای فیلم های کلیشه ای و خسته کننده از این دست فیلم ها بیشتر ببینیم.
نمره: 9.5/10

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
4,814
2,413
نام
مجید
John Wick: Chapter 3 - Parabellum 2019
8/10

113439

اکشن خالص غیرواقعی ... دیگه قراره در این فیلم همینجور بکش بکش ببینید، ... تخمه همراه با پاپکورن در کنار خانواده و دوستان (ترجیحا بالای15سال) لذتش میتونه دوبرابر کنه

اگر از اونایی هست که نسبت به مبارزات حساس هستی مثلا چرا نوبتی حمله میکند، چرا تیر تفنگ تموم نمیشه، چرا هرچی کتک میخوره هیچیش نمیشه بعد ادم بده به ثانیه میمیره، اصلا سراغ این فیلم نرو

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,110
7,235
نام
وحید

سرخ‌پوست

یه فیلم بسیار خوب که شاید پلات داستانی کلیشه‌ای داشته باشه ولی بستر روایی خیلی خوب و روونی داره و مهم‌تر از همه و اکثر بقیه فیلم‌های ایرانی خوب، فضا و مکان متفاوت و خیلی جالبی داره. فیلمبرداری تو بهترین و شیک‌ترین حالتش هست و برای اولین بار تو فیلم ایرانی بعضا شات‌ها و تک صحنه‌هایی بود که ادم دوست داشت فیلم متوقف بشه و با دقت‌تر بهشون نگاه کنه. استفاده از موسیقی تو فیلم هم بسیار خوب و بجا بود. درحدی که تو توان مجوز فیلم هم بود صحنه‌های جالب وجود داشت، از نحوه تعامل شخصیت‌ها گرفته تا بقیه موارد.
در کل سرخ‌پوست جزو اون دسته فیلم‌های ایرانیه که واقعا تر و تمیز و مرتبه و همه چیزش اونجایی هست که باید باشه.

۸.۵/۱۰ ‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

Delux1

Gold User
Nov 18, 2014
481
212
نام
رضا
PARASITE 7/10
ارزش یه بار دیدن رو داره ولی دلیل این همه بولد شدن رو نمیفهمم فیلم WAILING کاملا عمقی تر و فلسفیتره یعنی شما دات میخواد یک دوبار دیگه این فیلمو ببینی ولی این فیلم ابدا..... به نظرم بیشتر مثل فیلم های اصغر خودمون که یه سیاه نمایی های اغراق شده از وقایع میده به همون دلایل به این فیلم هم همینطوری اینقدر توجه شده

• Like
Reactions: Thegodfather

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
2,814
3,112
نام
Ali
113133

Parasite
9.5/10​
دوستان به اندازه کافی از فیلم تعریف کردن و حرف خاصی برای زدن نمیمونه، فقط اینکه تا اینجا بدون شک بهترین فیلم 2019 برای من بوده.

-------------
113557

Once upon a time in Hollywood
8.5/10
یه فیلم خیلی خیلی خوش ساخت دیگه از تارانتینو، کلیت داستان فیلم و شخصیت هاش واقعا ساده هستن ولی همون سادگی به نظرم نقطه قوت فیلم هست.
جدا از کارگردانی خاص تارانتینو، فیلمبرداری، موزیک و ....، بازی بازیگر ها همگی فوق العاده هستن! تقریبا همه مطمئن بودن دی کاپریو و برد پیت بازی های خوبی نشون بدن ولی حتی شخصیت های جزئی تر هم همگی نقششون رو خیلی خوب ایفا میکنن.
اگه بخوام این فیلم رو با باقیه فیلم های تارانتینو مقایسه کنم، به نظرم به Inglorious bastards بیشتر از بقیه شبیه هست (بخاطر برد پیت نه :D:D:D )

فقط اینکه تا میتونید از اسپویلر ها و ... دوری کنید که تجربه فیلم براتون خراب نشه...

آخرین ویرایش:

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
444
744
IMG_0827.jpg
١٠/١٠
شاهکار دیگه ای از بونگ جون هو
فیلم درباره فقره ولی ابدا دچار سانتی مانتالیسم نمیشه و شما ابدا دلتون به حال شخصیت ها نخواد سوخت چیزی که نمونش توی فیلم های ایرانی زیاده و شده سرطان سینمای ایران نمونش نشون دادن فقر توی سینمای فرهادی و مجید مجیدی هاست.
گویا این کارگردان در رسوندن کمدی به تراژدی استاده و اینو قبلا در خاطرات قتل به عینه دیده بودیم.
سکانس های فیلم هیچوقت دچار اگزجره نمیشن و همچنین فیلم در لایه های عمیق تر به سیاست هم چنگ میزنه که این نشان از دغدغه های این کارگردان صاحب سبک داره.
سینمای کره و در نگاه کلی تر شرق آسیا داره تبدیل میشه به بهشتی برای فیلم بازهایی که از فیلم های کامیک بوکی و ابر قهرمانی هالییوودی زده شدن و دنبال یه جنس ناب هستن

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
965
2,449
نام
MohammadAli
parasite 2019
6/10

کل روایت خوب فیلم را، پایانش به شکل ساده و ابتدایی، خرابش میکنه !
دقیقا احساسی که منم نسبت بهش داشتم همین بود. بعد از خوندن نقدای اینجا خیلی نسبت به فیلم امیدوار بودم و انتظار یه شاهکارو داشتم ولی کاملا با فیلم شدیدا Overrate مواجه شدم.

• Like
Reactions: susha

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
57
116
نام
فرنود
Parasite
114097

8.5/10
نمره‌ای که کم کردم به خاطر پایان‌بندی فیلم بود.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: love master

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,053
778
نام
Мojtaba
114098

Barry Lyndon
گرچه داستان در بری لیندون به ظاهر کلیشه ای و ساده باشه یا اینکه این فیلم مانند آثار دیگه کوبریک 2001 یا پرتقال کوکی یا شاینیگ پر از استعاره و رفرنس های مختلف نباشه اما 3 ساعت زمان با وجود pasing کند فیلم هرگز ملال آور و خسته کننده نیست. انگار شاهد داستان زندگی فردی هستیم که هر نمایی از زندگیش که به تصویر کشیده شده مثل یک تابلوی رنگ روغنی نفیس . فیلمبرداری و ترکیب بندی عناصر بصری و شخصیت ها به قدری زیبا هست که هر فریم این فیلم یک تابلوی نقاشیه. رنگ ها و تغییر فضا استفاده از نور طبیعی و اینکه کوبریک برای این فیلم در اون زمان سعی کرد با استفاده از لنز مخصوص فقط در نور طبیعی فیلمبرداری کنه و در شب ها و تاریکی از نور شمع ها و آتش برای روشنایی صحنه بهره ببره بیننده رو در یک بازسازی از فضای قرن هجدهمی قرار میده. طراحی صحنه بینظیر و موسیقی زیبا و کلاسیک به خصوص تم اصلی فیلم که بر گرفته از Frideric Handel هست قدرت تاثیرگذاری فیلم رو دوچندان میکنه. داستان فراز و فرود ردموند بری در تقابلش میان خواسته ها و امیالش ، معصومیت و خشم ، فقر و ثروت در دو بخش اول و دوم روایت میشه که بخش نخست بیشتر پیرامون چگونه به قدرت و جایگاه رسیدنش هست و بخش دوم تقلای بری در زندگی اشرافی و سعی بر تثبیت جایگاهش در این فضای آریستوکراسی هست.
در مورد زیبای این فیلم هر چی بگم کم گفتم به جد بعد از دیدن فیلم به شدت جا خوردم و انتظار چنین اثر قوی رو نداشتم . بارها اسم این فیلم و تعریف و تمجید هایی پیرامونش رو شنیده بودم ولی الان احساس می کنم در میان سایر اثار کوبریک این اثر به شدت Underrated هست و کمتر کسی سراغ این فیلم میره که اشتباه بزرگی هست. ار طرفی چند مدت پیش فیلم Favorite که سال قبل آمد رو دیدم که الان که فکر می کنم با وجود کست عالی و طراحی صحنه عالی ولی انگار بین اون فیلم و بری لیندون گرچه در یک فضای زمانی مشابه روایت میشن ولی انگار فرسنگ ها فاصله است و اصلا اون روح و سر زندگی که در بری لیندون هست بی همتاست.
نکته پایانی اینکه در میان تمام فیلم های کوبریک که دیدم از شاینیگ و غلاف تمام فلزی و 2001 یا دکتر استرنج لاو این فیلم قطعا برام بهترین کارش بوده و به نظرم یکی از بهترین و زیباترین فیلم های تاریخ هست.

امتیاز 10/10

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 1, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟