Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
hellboy 2019
فاجعه . این نسخه هلبوی دقیقا آدم رو یاد اسپایدرمن شگفت انگیز می اندازه . ادعای سازنده ها بر متفاوت بودن از نسخه های قبلی . ولی دقیقا داستان اشون با نسخه قبل یکیه . این هلبوی هم به نظر میاد با یک داستان تازه طرفیم ولی چهار چوب کلی اش با نسخه اول ساخته دل تورو یکیه . همانطور که قبلا در زمان ریلیز تریلر فیلم هم گفتم نکته ای که سری قبلی داشت نگاه خاص فیلم ساز به این کاراکتر ها بود . فیلم ساز که دل تورو بود نگاهی سمپاتیک و انسانی به هیولاهای فیلم هاش داره و هلبوی هم از این قائده پیروی می کرد . ما اون جا با انسانی در کالبد یک موجود زشت طرف بودیم و بیننده کاملا با این دید همراه میشد . اما این نکته در این ورژن عملا جایی نداره . این جا بیننده اصلا حس نمی کنه هلبوی بین دو دنیا گیر افتاده . هیچ فرقی با گولاخ های توی فیلم ها نداره هر جا دلش بخواد میره و مست می کنه و فحش میده انگار نه انگار که پدرش همش سعی می کنه اون رو از چشم دنیا پنهان کنه و کل دنیا انقدر خنگن که طرف میاد کنارشون ول میچرخه ولی کسی کاری نداره. کل برداشت نویسنده ها از روحیه انسانی و بزرگ شدن کنار انسان ها همینه . در طول فیلم این کاراکتر هیچ عمقی پیدا نمی کنه و داستان هم به گونه ای دم دستی جلو میره . از یک درگیری به سراغ درگیری دیگه میره و فرصتی به بیننده نمیده که با کاراکتر ها و حوادث همراه بشه .پایانش فاجعه است . همان راهی رو میره که قسمت اول ساخته دل تورو رفته اما تاثیرگذاری و بار دراماتیک اش صفره . جلوه های ویژه فیلم متوسط هستن . یک جاهایی خوبه ولی خیلی جاها به خاطر استفاده بیش از حد از جلوه های کامپیوتری غیر طبیعی شده . طراحی چهره ها قابل قبوله . خیلی جاها صحنه ها به فیلم های ترسناک شباهت داره . این نسخه پر از خشونت و دل و روده است که از این نظر جذابه . بازی ها در سطح قابل قبوله نه بیشتر . دیوید هاربور تلاش اش رو کرده که این کاراکتر رو جذاب از آب در بیاره که تا حدی موفقه . به پای ران پرلمن نمیرسه ولی می تونه جایگزین قابل قبولی باشه براش . میلا یوویچ هدر رفته و کاراکتر اش نه پرداخت درستی داره و نه لزومی به استفاده از یک چهره بود . یان مک شین هم همون کاراکتر ددوود و امریکن گادز رو وارد این دنیا کرده که نمی دونم تو منبع اقتباسی هم پروفسور بروم این طوری بود یا نه . لااقل نسخه ی دل تورو که این طوری نبود . بقیه کاراکتر های داستان هم پرداخت حداقلی دارن و خیلی زود فراموش می شن . در کل قبل دیدن کلا دو قسمت دل تورو رو از ذهن اتون خارج کنید و بعد به دیدنش بشینید. با انجام این کار می تونید از فیلم صرفا به عنوان یک اثر تخیلی متوسط لذت ببرید . امتیاز 6.5 از 10 بدون در نظر گرفتن نسخه های قبلی . 5 با در نظر گرفتن نسخه قبلی
بهترین سکانس هاش هم مربوط بود به
اریجین هلبوی که البته به شکل عجیبی مثل پایان بندی فیلم دقیقا از نظر چینش سکانس مشابه فیلم دل تورو هست که در این جا یکی از کاراکتر های جذاب کامیک های هلبوی رو واردش کرده بودن . البته انصافا دیزاین دل تورو برای راسپوتین و به خصوص کرونن خیلی بهتر و جذاب تر از دیزاین فیلم فعلیه . خدار رو شکر که این کاراکتر هارو وارد فیلم نکردن

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,351
نام
مسلم
منم آلیتا رو دیشب دیدم، خوب بود ولی احساس میکنم یکم روایت فیلم عجله ای بود و سعی کرده بودن یه داستان مفصل رو توی 2 ساعت خلاصه کنن که همینم به شخصیت پردازی آسیب جدی زده بود.

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
716
نام
محمد
IMG_0684.jpg
10/10
و باز هم یه شاهکار دیگه از سینمای کره هر کی ندیده همین الان دانلود کنه
متاسفانه هالیوود فکر میکنه با ریبوت کردن این فیلم ها میتونه سینمای رو به افولش رو درست کنه ولی باز هم ناکامی پشت ناکامی
یه درام راز الود و به نظر من سورئال در بعضی بخش ها با بازی زیر پوستی و استثنایی چوی مین سیک خشونت عریان
و چند تا از سکانس های اکشن که به نظر من یکیشون بهترین در تاریخ سینماست یه سکانس اکشن حدودا چهار دقیقه ای بدون کات که به قول یکی از منتقدای وطنی میشه توی کلاس های درس فیلمسازی تدریسش کرد
موسیقی متن فوقالعاده هم شمارو بیشتر ذوب در فیلم میکنه
Old boy قسمت دوم از یه سه گانست ولی پیشنهاد میکنم او دو تا فیلم دیگرو هم ببینید و ترتیبش اصلا مهم نیست ولی بدون شک این فیلم به یاد ماندنی ترین فیلم در کارنامه استاد پارک چان ووکه

Sent from my iPhone using Tapatalk

Amin n

کاربر سایت
Oct 16, 2018
58

باد ما را خواهد برد
10/9​

این متن یه اسپویل های ریز داره ولی طوری نیست که رو جذابیت فیلم تاثیر بذاره و ازش کم کنه
چقدر قشنگ بود این فیلم واقعا اذت بردم با سبک خاصی که کیارستمی داره و از همون ابتدای فیلم از شیوه کنجکاو سازی استفاده میکنه و سکانس هایی که حتی تا اخر فیلم تصویر بعضی از بازیگرها و یا نا بازیگر ها رو نشون نمیده و فقط از طریق صدا باهاشون ارتباط برقرار میکنی
این فیلم فلسفه قدرت طبیعت و نحوه کارکردن کائنات و تقدیر رو نشون میده یا حداقل برداشت من این هست اگر آقای مهندس موبایلش انتن نمیداد و به اون تپه رفت و امد نمیکرد کی میخواست اون مردی که تو چاله افتاد رو نجات بده؟ شاید دختری که براش شیر میبرد؟!
چقدر سکانس های قشنگی داشت این فیلم وقتی مهندس میره قهوه خونه زنه براش چای میریزه و دیالوگ هایی که بینشون رد و بدل میشه

اقای مهندس: من زن قهوه چی تا حالا ندیده بودم !
زن قهوه چی: دور از جانت زیر بوته به دنیا اومدی؟
اقای مهندس: بله؟!
زن قهوه چی: میگم دور از جانت زیر بوته بدنیا اومدی؟
پس کی این چایی رو دست پدرت میذاره؟
آقای مهندس: معلومه مادرم
زن قهوه چی: پس چرا میگی زن قهوه چی تا حالا ندیده بودم زنا همشون قهوه چی ان دیگه
سه شغله ان روزا کارگرن، غروبا قهوه چی ان ، شبا همه با هم همکارن
دور از جان مادر شما

و یا وقتی مهندس برای دختر شیردوش شعر باد ما را خواهد برد رو میخونه و دختره میگه فروغ چند تا کلاس درس خونده؟
و یا تو یه سکانس دیگه وقتی مهندس به زنه میگه اون روز به خواهرتون گفتم برام شیر تهیه کنید انگار یادشون رفته زنه میگه خواهرم نبود خودم بودم مهندس میگه نه خواهرتون بود یه زن حامله بود بعدش زنه میگه خودم بودم بچه م رو زاییدم الان دارم کار میکنم بعدش بچه اش رو که پشتش قنداق کرده نشون میده چقدر قشنگ بود این سکانس
فقط فلسفه این که مهندس لاک پشت رو سر و ته کرد نفهمیدم
یه جاهایی هم باور های مذهبی رو میبره زیر سوال نمیدونم این فیلم اون موقع جواز پخش داشته یا نه مثل سکانسی که مهندس و دکتر روی موتور در مورد مرگ و دنیا و اخرت صحبت میکنن و دکتر میگه کی رفته اون دنیا رو گشته دیده که بیاد بگه قشنگ تر از این دنیاست
فیلم همه اش از این سکانس های شاهکار تشکیل شده و بگم چقدر خوبن این مردمای کرد چقدر مهربون و انسان ، واقعا چرا پشت کردها یا هر قوم دیگه ای این قدر بد میگن متوجه نمیشم و قوم ها رو به جون هم میندازن ما همه ایرانی هستیم و زیر یه اسمون و تو یه خاک زندگی میکنیم
ایرادی هم که به فیلم وارده جاهایی که کردی صحبت میکنن زیرنویس نداشت یا حداقل نسخه ای که من دیدم اینطوری بود و اینکه یه سری از دیالوگ ها با اینکه با هدفون گوش میکردم اصلا مفهوم نبود و متوجه نمیشدم و بعد چند بار گوش کردن شاید میتونستم بفهمم چی بگن یک امتیاز رو هم واسه همین کم کردم
بازم بگم چقدر قشنگ بود این فیلم

Amin n

کاربر سایت
Oct 16, 2018
58

ده
10/9
بازم یه شاهکار دیگه از کیارستمی خدابیامرز اگه زنده بود دستشو میبوسیدم یه دیالوگ جالبی که فیلم داشت دختره میگه
شما عمده فروشین ما خرده فروش که این منو یاد جمله صادق هدایت اگه اشتباه نکنم تو کتاب حاجی آقا میندازه که میگه نه صیغه میشم نه عقدی ج.ده میشم و نقدی
و اگه بخوام این فیلمو خلاصه بگم تو بیت تتلو میشه این کارو کرد
عجب دریای سحر آمیزیه غمای عالم
عجب بغض گرونی من خودم سرمایه دارم

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
سلام من این دوتا فیلم رو خیلی وقت پیش دیدم ولی خب دیدم تب فیلم های کره ای داغه گفتم اینارو هم معرفی کنم که حتما توی لیست تماشاتون قرار بدید.

Bad Guy
به جرات بگم یکی از کم نظیر ترین و در عین حال تاریک ترین آثار درام سینماست. داستان از جایی شروع میشه که یک پسر خلافکار عاشق یه دختر معصوم میشه و میخاد به هر طریق ممکن به دستش بیاره.

Thirst
اثری بی نظیر و آوانگارد از کارگردان old boy. برای من ارزش بسیار بیشتری از old boy داره. داستان هم راجع به مردی راهب و بسیار مذهبیه که عاشق دختری میشه که به یه بیماری عجیب مبتلاس و این باعث میشه بعد از مدتی کاملا اعتقادتش عوض بشه.

از اینکه داستان رو اسپویل کنم متنفرم. برای همین سعی کردم یه پلات خیلی کلی در اختیارتون بزارم. این دو فیلم رو از دست ندید. حتما از تماشاشون لذت خواهید برد و البته اشک از گونه هاتون جاری خواهد شد.:D
امتیازم هم به جفتشون 9/10

آخرین ویرایش:

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
N7o.jpg
Annabelle Comes Home
4/10
خیلی خوشحالم که این فیلم رو با کیفیت پرده دیدم و واسش بیشتر از این صبر نکردم چون به هیج وجه لیاقتشو نداشت.!
احساس میکنم دارن از اسم آنابل هر جایی که حرف از ترس میشه استفاده میکنن و شده مضحکه ملت، یکم خلاقیت به خرج بدین لامصبا، به نظرم منتقدین خیلی کمکش کردن که نمرش خیلی بد نباشه، هر چند تا دوستان میرن سینما از این دسته فیلم ها رو میبینن خب سازندگان هم دوباره همونجوری میسازن و دنبال سودشونن.
خلاصه اگه این پست رو میخونین زیاد توقعتون رو از فیلم بالا نبرید، این یک اثر تولید شده توسط یه مشت بچه دبیرستانی هست.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,403
220px-Toy_Story_2.jpg

بعد از هفت هشت سال دوباره دیدمش...
انگار بار اول بود میدیدم چون شدیدا تحت تاثیر کیفیت انیمیشن قرار گرفتم تا آخرش تو کف بودم که چطوری این رو تو 1999 ساختن
واقعا با انیمیشن های ده سال بعدش هم تفاوت فاحشی نداره از نظر گرافیک و...
بعدش رفتم ویکیشو خوندم و گویا بخاطر فشار های دیزنی تو کمتر از یکسال ساختنش:o
از ظاهر که بگذریم فیلمنامه و داستان به اضافه صداگذاری شاهکار جای هیچ ایرادی نمیذاره
فک کنم دیگه نیازی به نمره نداره یکی از بهترین های تاریخه و نمره گذاشتن براش مسخره میاد:D

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
Alita-Battle-Angel-Statue-by-Prime-1-Studio-The-Toyark.jpg
Alita: Battle Angel
4/10
نمیخوام هر نظری که بدم منفی باشه یا هر چیز دیگه ای، اتفاقا دنبال اینم که به نیمه پر لیوان نگاه کنم اما به خدا نمیشه.
اصلا میترسم وقت بزارم واسه فیلم دیدن، انقدر که اخیرا هر چی دیدم چرت و به معنای واقعی شر بوده.
«آلیتا» نمونه کامل یه فیلم بدون داستان بود اصلا نمیتونم بگم چطوری ضد حال میزنه بهتون، فقط احساس میکنم میخواست سطح تکنولوژیشون رو برای ساخت افکت به رخ بیننده ها بکشه که البته از حق نگذریم تو این زمینه کارشون خوب بود.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,403
(China Town (1974

000854R1.jpg

تعریف زبانی ژانر Noir واقعا سخته، ولی China town میتونه خودش یه تعریف زنده از فیلم نوار باشه ،
تم تاریک و بی امید، مقدار زیادی شارلاتان بازی سیاسی، جرم و جنایت و یک رابطه عاطفی در میان همه این ها.
با تمام شدنش واقعا نمیتونستم بگم تجربه خوبی داشتم یا یک ترومای واقعی رو پشت سر گذاشتم!!
از طرفی به حدی پرفکت ساخته شده و همه چی بجاست که تا آخر جلوش میخکوب میشید و هیچ چیزی تو ذوقتون نمیزنه
از طرف دیگه با شدتی بخش تاریک و شیطانی انسان و جامعه رو به تصویر میکشه که بدون حرف و شک زده میمونید.

10/10

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
alita battle angel 2
6/10
فیلمی بدی نیست و جلوه های ویژه عالی داره ولی بخاطر داستان تکراری فقط سرگرم کننده میشه
پایانش هم جوری بود که باید حتما 2 ساخته بشه تا هم یک سری سوالات جواب داده بشه هم بیشتر با گذشته شخصیتها اشنا بشی

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
111908
Papillon 1973
10/10
خاک تو سر من که تا الان این شاهکار رو ندیده بودم
باید این لیست مزخرف ۲۵۰ فیلم برتر رو انداخت دور...
بعضی فیلم ها که در لیست حضور ندارند به مراتب از بیشتر فیلم های داخل لیست بهتر هستند.
بازی استیو مک کوئین تو این فیلم اصلا یه چیز عجیببه....

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,641
نام
وحید
View attachment 111908
Papillon 1973
10/10
خاک تو سر من که تا الان این شاهکار رو ندیده بودم
باید این لیست مزخرف ۲۵۰ فیلم برتر رو انداخت دور...
بعضی فیلم ها که در لیست حضور ندارند به مراتب از بیشتر فیلم های داخل لیست بهتر هستند.
بازی استیو مک کوئین تو این فیلم اصلا یه چیز عجیببه....
بازسازی جدیدش رو هم ببین
به شاهکار اورجینال نمیشه ولی اخرش رو قشنگتر جمع میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر