Final Fantasy X/X-2 HD

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
Final Fantasy X/X-2 HD

سازنده : Square Enix
سازنده : Square Enix
پلتفرما : Playstation 3 - Playstation Vita
تاریخ عرصه : 2013
سبک : JRPG

مدتها بود که زمزمه های از گوشه کنار نسخه های HD بازی FF X - X-2 به گوش میرسید که سرانجام این بازی به صورت رسمی برای عرضه بر روی PS3 و Vita در دهمین سالگرد سری بازیهای Final Fantasy توسط Square Enix به صورت رسمی تایید شد. هر دوی این بازیها یکی از برترین بازیها در سری Final Fantasy و حتی از برترین RPG هایی هستن که در زمان خودشون بر روی PS2 عرضه شده بودن. قرار هست این HD Collection تا پایان امسال بر روی یک دیسک برای PS3 و به صورت جداگانه بر روی Vita عرضه شود. دلیل این کار کافی نبودن کارتهای Vita برای جا دادن دو نسخه بازی هست.

هر دوی این بازیها یک نسخه HD هستن. نقشه ها در بازی دوباره طراحی شده و حتی از قبل دسترسی بهتری خواهند داشت. تعداد بسیاری از مدهای و تکستچرها و مدلهای شخصیتها دوباره بازسازی شده تا کیفت مطلوبتری رو داشته باشن. بخش نوپردازی نیز به نوبه خود بهتر شده اند تا به کیفیت کلی بازی بهبود ببخشند. همچین تایید شد که همه cutscene های بازی HD شده اند. هر دو بازی دارای Trophy خواهند بود و هر بازی trophy مجزای خودش رو خواهد داشت. تعداذی از شخصیتها مدلهای جدیدتری دارند یا اینکه لباسهای جدیدتری و بهتری برای اونها طراحی شده. همه دشمنان بازی نیز از اول texture سازی شده اند تا با کیفیت کلی بازی مچ بشن. کله بازی به صورت 16:9 اجرا خواهد شد و برعکس نسخه PS2 که روی 4:3 بود. البته اونطور که تایید شده دوربین و زوایای دید بعضی از قسمتهای بازی عوض شده تا بشه با 16:9دید بهتری داشته باشن.کیفیت صداها نیز در هر دو نسخه بازی بهبود بسیاری یافته.

این کالکشن ( باارزش ) شامل دو بازی Final FantasyX و X-2 هست. FF X اولین بار در سال 2001 بر روی PS2 عرضه شده بود. داستان بازی در دنیای Spira و از زبان شخصیت اصلی بازی Tidus حکایت میشود و داستانی که برایش اتفاق افتاد رو حکایت میکند. 3 سال پس از عرضه موفقیت امیز FF X شرکت Square Enix برای اولین بار نسخه ای تحت عنوان ادامه اصلی FF X به نام FF X-2 رو منتشر کرد که تا به امروز شاهد ادامه های مختلف از سری های FF X هستیم. بازی FF X-2 در سال 2003 برای PS2 عرضه شد. داستان بازی اینبار از زبان سه شخصیت Yuna - Rikko - PAine روایت میشد. نسبت به نسخه قبلی تعدادی بخشهای بازی بهبود یافته بود تا gameplay بسیار روانتری رو داشته باشد. در نهایت هر دوی این بازیهای از موفقترین سری های FF تا به امروز هستن و بازی کردن HD اونها خالی از لطف نخواهد بود. مخصوصا اینکه اگر از طرفداران JRPG هستید و تا کنون شانس تجربه این دو عنوان به یاد ماندی رو نداشته اید.

Roozbeh psp

کاربر سایت
Nov 20, 2010
617
نام
روزبه
واقعا لذت بخشه این بازی روی ویتا.کلا سبک RPG خیلی حال میده.یه دنیاییه برای خودش.به اینا میگن بازی .این FF هم که JRPG هست خیلی جالبه خوشم میاد.

• Like
Reactions: reza5287

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
اخه چرا کالکشن مگه final fantasy xiii چقدر گرافیکش بالا بود که اینا رو ویتا پرتش نکردن

FF X و X-2 به این خوبی ؟؟؟؟؟؟ لول من کلا از FF های که این نسل اومدن خوشم نیومد. همیشه منتظر همون versus بودم که اخرش هم راهی Ps4 شد ! لول باز دور از انتظار نیست که Suqare Enix نسخه Dissidia جدیدی برای ویتا بسازه اما بازی کردن این دو نسخه به یاد موندی با داستان و gameplay فوق العاده ای که داشتن واقعا خالی از لطف نیست.

واقعا لذت بخشه این بازی روی ویتا.کلا سبک RPG خیلی حال میده.یه دنیاییه برای خودش.به اینا میگن بازی .این FF هم که JRPG هست خیلی جالبه خوشم میاد.

FF X و X-2 واقعا یکی از بهترینهای jrpg های تمام دوارن هستن به نظرم. مخصوصا X که زمانی که اومد غوغایی به پا کردن برای خودش :D البته X-2 هم خوب بود اما خب همون فرمول X اصلی بود نهایتا. اما داستان و طراحی هنری این دو بازی رو خیلی دوست داشتم.

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
توی FF من فقط Crisis core و شخصیت هاش رو دوست داشتم ! داستان فوق العاده ای داشت

کلا به نظر من بهترین سری فاینال فانتزی همون سری هفت هست شخصیت پردازی ها فوق العاده هستن و داستان هم خیلی عالی و عمیق...انیمیشن نجات کودکان هم که دیدید فوق العاده بود...من فقط ناراحتم چرا دیگه از سری هفت نساختن....آخریش همون کراسیس کور بود که به معنای واقعی شاهکار بود امیدوار بودم واسه ps3 حداقل یه نسخه فاینال 7 داشته باشه یا یه انیمیشن دیگه....

Abadan-Game

کاربر سایت
Nov 21, 2012
925
نام
Sajjad Imanian
عجب باکس آرتی داره:

59akfvzn4vyouioj2z3r.png

death_shadow2

کاربر سایت
Oct 8, 2008
154
نام
امیر
هیچ وقت یادم نمیره بعد پایان 2 تا بازی گریه کردم یکی کرایسیس کور و یکی X فوق العاده بودن پایاناشون فوق العاده اونایی که هنوز بازی نکردن این دو رو حتما برن تجربش کنن داستان رو دست این دو تا نیست.

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
دیوونه وار عاشق این بازیم :x شاهکاره شاهکار! وقتی اومد میگیرم و دوباره تمومش میکنم.
تازه یه خبر خوب اینکه اسکوئر مصاحبه کرده وگفته اگه فروش این نسخه HD خوب باشه بازی بعدی که HD میکنن FF XII ـه :x این یکی ازون شاهکارتره :d

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دیوونه وار عاشق این بازیم :x شاهکاره شاهکار! وقتی اومد میگیرم و دوباره تمومش میکنم.
تازه یه خبر خوب اینکه اسکوئر مصاحبه کرده وگفته اگه فروش این نسخه HD خوب باشه بازی بعدی که HD میکنن FF XII ـه :x این یکی ازون شاهکارتره :d
من که همون روزه اولی جفتش رو میگیرم روی vita ....
اره ... به امید همه FF های HD ! واقعا اینا ارزش دارن روشون کار بشه و HD بشن.

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین

نه بابا ایول به اسکوار بالاخره داره یه کار با ارزش میکنه به به اونم صدردصد بازی میکنیم به به:x

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
از این سبک اصلا خوشم نمیاد:D بیشتر بخاطر سبک مبارزات:D ودی بلاخره باید دوباره شروع کنم...اونم با خدای این سبک فاینال فانتزی

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
از این سبک اصلا خوشم نمیاد:D بیشتر بخاطر سبک مبارزات:D ودی بلاخره باید دوباره شروع کنم...اونم با خدای این سبک فاینال فانتزی

حتما شروع کن, من خودم زمان ps1 نتونستم با final fantasy 1 ارتباط برقرار کنم ولى بعد ffvii عاشق سرى شدم.
برا شروعم به نظرم ffxii بهتره ولى همين ffx هم (با متاى 92) خيلى خوبه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر