همه چیز درباره Xbox One (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772

به نظر من خیلی مسخرس که برای مشکل حرارتی gpu رو دانکلاک کنن در حالیکه میتونن سیستم خنک کننده رو تقویت کنن حالا هر چقدر هم که روی ابعاد دستگاه تاثیر داشته باشه ... به هر حال اگر واقعیت داشته باشه اونطور که این طرف تو نئوگاف ادعا کرده و مایکرو اصرار داشته باشه کنسولش رو حتما به فاصله کوتاهی از سونی بده بیرون بدون اینکه مشکلو برطرف کنه فاتحه XBone خوندس!

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,101
خُب مایکروسافت بالاخره اطلاعات کاملی از این شایعات اخیر درباره آنلاین بودن و بازیهای دسته دوم داد.

Xbox One: Details on Connectivity, Licensing and Privacy Features

برای بازی کردن حتی به صورت آفلاین، باید حداقل روزی یک بار آنلاین شد، در غیر اینصورت حتی آفلاین هم نمی شه بازی کرد. برای استفاده از Cloud هم مایکروسافت اینترنت با سرعت 1.5 مگابیت پیشنهاد کرده.

-کسایی که با کنسول شما بازی کنن میتونن به تمام بازیهای شما دسترسی داشته باشن، حتی اگر با اکانت خودشون آنلاین بشن.

-در مورد بازی های دسته دوم توضیحات زیادی داده. ظاهرا بازیهای دسته دوم رو میتونید به دوستتون بدید و اون شخص پولی هم لازم نیست بابتش پرداخت بکنه، اما باید شخص مورد نظر حداقل 30 روز در Friend's List ـتون بوده باشه (یعنی یه جورایی میخوان مطمئن بشن طرف دوستتونه) و دوما برای هر بازی فقط یک بار میتونید این کار رو انجام بدید، نه بیشتر. همچنین شما می توانید بازی ای که قبلا خریدید دوباره بفروشید و مقداری از پولتون برگرده. البته مایکروسافت در این مورد دست ناشرها رو باز گذاشته و هر ناشری که بخواد میتونه این قابلیت رو برای بازی هاش باز بگذاره. خود مایکروسافت، به عنوان یک ناشر اعلام کرده این قابلیت ها رو باز گذاشته.

در نهایت هم عنوان کرده ممکن است با توجه به بازخورد مردم، این سیاست هاش رو تغییر بده.

- در مورد کینکت هم تمام این صحبت ها در مورد کنترل شدن توسط کینکت رو تکذیب کرده و گفته کنترل کینکت و خاموش یا روشن بودن اون کاملا دست خودتونه و اینکه کینکت مکالمات خصوصی شما رو ضبط یا آپلود بکنه صحت نداره.

- راستی اینم اضافه کنم، تا 10 نفر میتونن از بازیهای شما (که قبلا براشون share کردید) استفاده کنن و بازی کنن. در واقع شما میتونید یه Family Group (!) که شامل 10 نفر میشه درست کنید و اون 9 نفر دیگه هم از بازیهای شما استفاده کنن، اما نه به صورت همزمان. به جز شما که همیشه میتونید بازی خودتون رو هر زمان خواستید بازی کنید، فقط یک نفر دیگه از این 9 نفر میتونن همزمان با شما هم از بازی شما استفاده کنن.

آخرین ویرایش:

x to the z

کاربر سایت
Aug 20, 2009
507
نام
Sandis Khor Hunter
-در مورد بازی های دسته دوم توضیحات زیادی داده. ظاهرا بازیهای دسته دوم رو میتونید به دوستتون بدید و اون شخص پولی هم لازم نیست بابتش پرداخت بکنه، اما باید شخص مورد نظر حداقل 30 روز در Friend's List ـتون بوده باشه (یعنی یه جورایی میخوان مطمئن بشن طرف دوستتونه) و دوما برای هر بازی فقط یک بار میتونید این کار رو انجام بدید، نه بیشتر. همچنین شما می توانید بازی ای که قبلا خریدید دوباره بفروشید و مقداری از پولتون برگرده. البته مایکروسافت در این مورد دست ناشرها رو باز گذاشته و هر ناشری که بخواد میتونه این قابلیت رو برای بازی هاش باز بگذاره. خود مایکروسافت، به عنوان یک ناشر اعلام کرده این قابلیت ها رو باز گذاشته.
من این یه تیکه رو کلا نفهمیدم یه ذره بازش میکنی اصن نخوابیدم خون به مغزم نمیرسه :d بالاخره میشه بازی دست دوم خرید یا نه ؟؟؟

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
یه ذره گنگه فرضا من یه بازی دست دوم خریدم که سازنده محدودیت براش قائل نشده از کجا میخوان بفهمن که من خریدمش دزدیدمش یا از دوستم قرض گرفتم؟
احتمال میدم این بازی فروختن باید با آداب خاصی همراه باشه :| مثلا من بازی ای رو که خریدم وقتی فروختم باید به مایکرو اعلام کنم فروختمش!
کلا خودشونو مسخره کردن!

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
خُب مایکروسافت بالاخره اطلاعات کاملی از این شایعات اخیر درباره آنلاین بودن و بازیهای دسته دوم داد.

برای بازی کردن حتی به صورت آفلاین، باید حداقل روزی یک بار آنلاین شد، در غیر اینصورت حتی آفلاین هم نمی شه بازی کرد. برای استفاده از Cloud هم مایکروسافت اینترنت با سرعت 1.5 مگابیت پیشنهاد کرده.

-کسایی که با کنسول شما بازی کنن میتونن به تمام بازیهای شما دسترسی داشته باشن، حتی اگر با اکانت خودشون آنلاین بشن.

در نهایت هم عنوان کرده ممکن است با توجه به بازخورد مردم، این سیاست هاش رو تغییر بده.

- در مورد کینکت هم تمام این صحبت ها در مورد کنترل شدن توسط کینکت رو تکذیب کرده و گفته کنترل کینکت و خاموش یا روشن بودن اون کاملا دست خودتونه و اینکه کینکت مکالمات خصوصی شما رو ضبط یا آپلود بکنه صحت نداره.
امیدوارم که این سیاست هاشو تغییر بده چون که با این شرایط خیلیها نمیتونن از این کنسول استفاده کنن :(
لااقل اون روزی یک بار انلاین شدن رو بردارن

- - -ویرایش - - -

- - -ویرایش - - -

یه ذره گنگه فرضا من یه بازی دست دوم خریدم که سازنده محدودیت براش قائل نشده از کجا میخوان بفهمن که من خریدمش دزدیدمش یا از دوستم قرض گرفتم؟
احتمال میدم این بازی فروختن باید با آداب خاصی همراه باشه :| مثلا من بازی ای رو که خریدم وقتی فروختم باید به مایکرو اعلام کنم فروختمش!
کلا خودشونو مسخره کردن!
خب اون روزی یکبار انلاین شدن برای همین چیزهاس دیگه

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا

من به این تهش یکم امیدوارم :
Microsoft warned that all these policies are subject to change. "From time to time, Microsoft may change its policies, terms, products and services to reflect modifications and improvements to our services, feedback from customers and our business partners or changes in our business priorities and business models or for other reasons,

امیدوارم از این سیاست نه چندان جالبش حداقل در مورد بازی دسته دوم دست برداره . اگه کمپین واسه اعتراض در مورد این قوانین جدید بزنن فک کنم مایکروسافت نرم بشه تا موضعش رو عوض کنه .

من با 24 ساعت یک بار انلاین مشکلی ندارم فقط با اون قانون دسته دوم مشکل دارم . واسه کلود 1.5 مگابیت خیلی خوبه ! معقولانست اگه چیزی که میگن درست باشه .

در کل باز همش نا امیدی و نگرانی :|

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
WTF is this sh!t ؟!
مگه آزادی مشروطه که روزی یه بار باید بری حاضری بزنی ؟!

در مورد بازی های دسته دوم متن اصلی رو کپی میکنم :
Give your games to friends: Xbox One is designed so game publishers can enable you to give your disc-based games to your friends. There are no fees charged as part of these transfers. There are two requirements: you can only give them to people who have been on your friends list for at least 30 days and each game can only be given once.
اگه ناشر بخواد میتونه به شما این اجازه رو بده که فقط یکبار بازیتون رو به دوستتون (که 30 روز توی Friend List ـتون بوده) بدید.

دقت کنید که در حال حاضر چیزی به اسم قرض دادن توی سیستم Xbox One وجود نداره (توی متن از کلمه Give استفاده شده نه Loan) و طبق شرایط گفته شده فقط میتونید یکبار بازیتون رو برای همیشه به شخصی که 30 روز توی لیست دوستاتون بده بدید اونم تازه اگه ناشر جلوی اینکار رو نگیره!

Loaning or renting games won’t be available at launch, but we are exploring the possibilities with our partners.
اینجا هم که داره دوباره تایید میکنه موقع لانچ قابلیت قرض گرفتن یا قرض دادن وجود نداره و بعدا قراره این موارد رو بررسی کنند.
================================
کاری به ایران و BC ندارم چون اکثر بچه ها مثل خودم اوریج بازی نمیکنند (با این وضع اقتصادی 95% اصلا تواناییش رو ندارن) ولی این سیاست ها برای کسی که داره 60$ پول پای بازی میده و نسخه اصلش رو میخره یه جور کابوس میمونه!!! این چیزایی که پایینتر میگم کلیه و یه جورایی با فرض اینه که همه بازی ها رو اوریجینال بخرن و پایرسی وجود نداشته باشه.

الان دیگه اصلا بحث طرفداری و فن بازی نیست، مسئله ایی که اینجا مطرحه اینه که این سیاست ها از پایه اشتباهه و مایکرو و سونی بودنش مهم نیست، مهم اشتباه بودنشه. حمایت کردن از همچین حرکاتی تاثیر بشدت منفی ایی روی آینده صنعت گیم میزاره. Online Pass یه چیز بود ولی اینکه هیچ کنترلی روی بازیی که خریدی نداشته باشه و از اون بدتر حتی برای استفاده از کنسولت مجبور باشی روزی یکبار آنلاین بشی (حاضری بزنی!) !!!!

یه همچین سیاستی اشتباهه و من به هیچ عنوان ازش حمایت نمیکنم و دوست ندارم صنعت گیم به یه همچین سمتی بره. حالا میخواد سونی باشه یا مایکرو یا هر شرکت دیگه ایی!

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,101
راستی اینم اضافه کنم، تا 10 نفر میتونن از بازیهای شما (که قبلا براشون share کردید) استفاده کنن و بازی کنن. در واقع شما میتونید یه Family Group (!) که شامل 10 نفر میشه درست کنید و اون 9 نفر دیگه هم از بازیهای شما استفاده کنن، اما نه به صورت همزمان! به جز شما که همیشه میتونید بازی خودتون رو هر زمان خواستید بازی کنید، فقط یک نفر دیگه از این 9 نفر میتونن همزمان با شما هم از بازی شما استفاده کنن!! عجب بساطیه:| :-/

----------------------

اون "هر 24 ساعت آنلاین شدن" هم دلیلش به احتمال زیاد در راستای همین قضیه بازیهای دسته دوم و ایناست. یعنی کاملا مشخصه این بار عزمشون جزم شده حتما این مسئله سود رو بازیهای دسته دوم رو اجرا کنن.

به گفته Giantbomb یوبی سافت، اکتیویژن و EA کسانی هستند که دارن به کنسول سازها فشار میارن تا این قضیه عملی شه.
دقت کنید که در حال حاضر چیزی به اسم قرض دادن توی سیستم Xbox One وجود نداره (توی متن از کلمه Give استفاده شده نه Loan) و طبق شرایط گفته شده فقط میتونید یکبار بازیتون روبرای همیشه به شخصی که 30 روز توی لیست دوستاتون بده بدید اونم تازه اگه ناشر جلوی اینکار رو نگیره!
اگه اشتباه نکنم منظورش اینه که میتونید بازیتون رو به یه نفر دیگه بدید، ولی خودتون هم همچنان اون بازی رو داشته باشید. یعنی 2 نفری میشه یه بازی رو خرید یه جورایی. هرچند این بازم بستگی به ناشر داره که اجازه این کارو بده یا نه. فعلا فقط خود مایکروسافت گفته این کار برای بازی هاش آزاده. بعید میدونم حداقل EA و یوبی سافت همچین چیزی رو آزاد بگذارن!

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
خداحافظ مایکروسافت. کنسول شما به درد ما ایرانیا نمی‌خوره.
البته از یه بابت خوب شد، دیگه مجبور نیستیم پول دو تا کنسول بدیم:d
در کل اطلاعات منتشر شده شرم‌آوره، شرم‌آور!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
کسایی که با کنسول شما بازی کنن میتونن به تمام بازیهای شما دسترسی داشته باشن، حتی اگر با اکانت خودشون آنلاین بشن.
واقعا حرکت بزرگی از سوی مایکروسافت بود، یکی بیاد خونه ما میتونه با کنسول من بازی کنه :bighug: اصلا هیجان زده شدم از این حرکت عظیم در راستای حمایت از گیمرها :bighug: برو جمعش کن بابا خودتو مسخره کردی، 60 تا تبصره گذاشته، مثل آدم بگو از بازی دسته دوم پشتیبانی نمیشه این مسخره بازی ها دیگه چیه :| ولی من هنوز امیدوارم فروش کنسول و بازی ها رو XOne بیاد پایین تا اینا پشیمون بشن، دیگه وقتی پای ضرر در میون باشه مجبور میشن سیاست هاشون رو عوض کنن :D فقط یه چیزی خیلی عجیبه، مایکروسافت گفته بازی های First Party همشون از قابلیت اشتراک و همون مسخره بازی ها پشتیبانی میکنن، پس مشخصه سازنده های Third Party مجبورش کردن این قانون رو اجرا کنه، خب راحت میتونست قبول نکنه! امیدوارم سونی خیلی واضح اعلام کنه مثل نسل فعلی بدون مشکل از بازی های دسته دوم پشتیبانی میکنه تا بشه به تغییر موضع مایکروسافت امیدوار شد.
==
این قضیه بازی دیجیتالی رو من دقیق متوجه نشدم :D یعنی میشه نسخه دیجیتالی بازی رو بین 10 نفر Share کرد؟! هر مدلی به این قضیه نگاه میکنم با اون شروط سنگینش واسه دیسک فیزیکی بازی هماهنگی نداره :D

آخرین ویرایش:

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
چه قوانین مضخرف و مسخره ای

البته نمی شه یک کنسول کلا محدودیتی در بازی های دست دوم نداشته باشه یکی دیگه انقدر سفت و سخت باشه، یکی از طرفین بالاخره راه دیگری رو در پیش می گیرن

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,753
نام
مراد حلیمی
اين ٢٤ ساعت يه بار وصل شدن الان تو بعضي بازيهاي ايپد هم هست.....يعني اگه افلاين بازي كتي بعد يه مدت پرتت مي كنه بيرون وبايد دوباره وصل شي....در نتيجه چيز عجيبي نيس. مخصوصا اگه بازيهاش از coud هم بهر ببرن

ميمونه بازيهاي دسته دو كه بايد ديد ناشرا كه دستشون باز چه مي كنن

** MHN **

کاربر سایت
Mar 19, 2013
365
واقعا حرکت بزرگی از سوی مایکروسافت بود، یکی بیاد خونه ما میتونه با کنسول من بازی کنه :bighug: اصلا هیجان زده شدم از این حرکت عظیم در راستای حمایت از گیمرها :bighug: برو جمعش کن بابا خودتو مسخره کردی، 60 تا تبصره گذاشته، مثل آدم بگو از بازی دسته دوم پشتیبانی نمیشه این مسخره بازی ها دیگه چیه :| ولی من هنوز امیدوارم فروش کنسول و بازی ها رو XOne بیاد پایین تا اینا پشیمون بشن، دیگه وقتی پای ضرر در میون باشه مجبور میشن سیاست هاشون رو عوض کنن :D فقط یه چیزی خیلی عجیبه، مایکروسافت گفته بازی های First Party همشون از قابلیت اشتراک و همون مسخره بازی ها پشتیبانی میکنن، پس مشخصه سازنده های Third Party مجبورش کردن این قانون رو اجرا کنه، خب راحت میتونست قبول نکنه! امیدوارم سونی خیلی واضح اعلام کنه مثل نسل فعلی بدون مشکل از بازی های دسته دوم پشتیبانی میکنه تا بشه به تغییر موضع مایکروسافت امیدوار شد.
==
این قضیه بازی دیجیتالی رو من دقیق متوجه نشدم :D یعنی میشه نسخه دیجیتالی بازی رو بین 10 نفر Share کرد؟! هر مدلی به این قضیه نگاه میکنم با اون شروط سنگینش واسه دیسک فیزیکی بازی هماهنگی نداره :D
الان هم این قضیه تو لایو هست گلد فامیلی پک که همینه دیگه!
هر بازی که به صورت دیجیتالی بخری بین چهار نفر شیر میشه و همزمان هر 4 نفر میتونن بازی کنن!الان این رو کرده دو نفر همزمان میتونن بازی کنن!ولی تعداد رو ده نفر کرده!
حیف که وضع مالی اجازه نمیده ولی بهتون پیش نهاد میکنم این نسل که گذشت ولی نسل بعد حتما فامیلی پک بخرین چون هم پول گلد کمتری میدین هم بازی هاتون شیر میشه فقط ادمین با جنبه انتخاب کنید!((البته اگه در نسل بعد هم گلد و فامیلی پک باشه!!!که احتمال زیاد هست!))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر