سبک Japanese Horror چیست؟

fishbed

کاربر سایت
May 20, 2012
134
نام
حمید رضا
یکی دیگه از فیلم های وحشن کلاسیک ژاپنی گویچی نک گوش هست حتما ببینید سایلنت هیل فقط تا نسخه 4 از روال وحشت ژاپن بهره برد در نسخه پنجم یا هوم کامینگ از ارواح خبری نبود ولی در شترد مموریز ما با ارواح بی صورتی مواجه میشیم که اسیب پذیر هم نیستند جیغ های ریز و گوش خراشی میکشند به شخصه استفاده از ترس از اشباع کینه توز که در ضمیر ناخوداگاه هر انسانی ترس از ان وجود دارد بسیار ترسناکتر است تا استفاده از صحنه های چندش اور شما فیلم حلقه باز سازی شده توسط هالیوود رو ببینید فیلم کمدی شده حتی قسمت دوم هم داره

fishbed

کاربر سایت
May 20, 2012
134
نام
حمید رضا
رزیدنت اویل 2 وقتی الماس مچسمه هارو بر میدارید از راهرو باریکه که اتاق شومینه توشه رد میشی از دو تا پنجره زامبیا میگیرنت با دست ولی بهت اسییب نمیزنن یادمه سال 98 اولین بار که داشتم بازیش میکردم وقتی یهو دستا اومدن و لیانو گرفتن از ترس نینتندو 64 مو خاموش کردم

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
مقاله عالی بود، ممنون :)

دیگه تو این سبک چی داریم مث سایرن باشه؟:D
یه بازی خیلی بی سر و صدا و نامعروف هست به اسم Kuon از برو بچز from software ;)
این بازی هم مربوط به همین افسانه های هارور ژاپنی هست، در ژانر وحشت یکی از بهترین اتمسفرها و داستان هارو داره که من تجربه کردم
حتما بازیش کنید، فوق العادست

Jackdaw

کاربر سایت
Dec 19, 2013
1,174
نام
محمّد
یه مدتی به سایت دسترسی نداشتم ولی با گوشیه ذغالیه خودم تو صفحه ی کوچیکش تمام مطلبی که نوشتی رو خوندم.. دو سه روز شبا آخرین کاری که انجام میدادم خوندن مقاله ی زیبای شما بود...

بسیار تاثیر گذار و زیبا..امیدوارم تو The Evil Within میکامی هم ازین فلسفه ی مشرق زمین ببینیم.. بازم برامون بنویس:x...موفق باشی.;)

Masoud Ghost

کاربر سایت
Dec 5, 2012
111
مقاله عالی بود در کل. به موفقیت The Evil Within هم ایمان دارم. بدون شک بازی که که پشتش میکامی وایساده موفق میشه. من خودم با سایلنت هیل 3 نوستالوژی‌های خاص خودمو دارم. واقعا یکی از بهترین سوروایول‌های تمام دوران من و خیلی‌هایه دیگه‌ست.
در این مورد جای بحث زیاده. به خاطر اطلاعات تشکر.

Silent Dream

In madness you dwell
کاربر سایت
Jan 3, 2010
1,831
درود
بعد از چندین ماه به تاپیک سر زدم و متوجه شدم که اکثر تصاویر پست اول پاک شدند برای همین دوباره عکس ها رو آپلود کردم و البته یکمی هم تغییرشون دادم. دیگه اگر کمی و کاستی وجود داره ازتون عذر میخوام.
پاینده باشید.

KurdishEmperor

کاربر سایت
Nov 25, 2014
41
حلقه

واقعن از سازنده این تاپیک ممنونم.
خلی مطالب رو یاد گرفتم.

یادمه سال 2003 بود فک کنم که تازه اونم از شبکه 4 فیلم حلقه پخش شد. یادم نمیاد چقدر ترسیدم اما اینو میدونم الآنم اون فیلم رو حتا یه قسمتش رو میبینم مو به تنم سیخ میشه! واقعن ژاپنی ها از هر لحاظ "هنری" هنرمند به تمام معنان! چه فیلم چه گیم چه موسیقی چه رزم چه تکنولوژی و بصری و ووو.....

من حتا فیلم آمریکایی حلقش رو ددم و میتونم بگم حتا به گرد پای ژاپنیش نمیرسه! البته ژاپنیش خیلی دیالوگ و سکوت داره و آمریکاییش بیشتر اکشن و تکان دهنده ولی باید بگم هنر فیلم سازی و هنر هفتم به همینه! فیلم آمریکایی بیشتر تجارتیه اما فیلم ژاپنی و امثالش نه! خوب مطمئنن قشر خاصی فیلمهای هنریتری میبینند و بیشتر مردم فقط فیلمو برای سرف سرگرمی موقتی میبینن ... من فیلمی رو دوست دارم که همیشه به یاد ماندنی باشه و همیشه در موردش حرف زد نه اینکه یکی دوبار ببینی و چون چند وقتم ازش گذشته بیخیالش بشی!

فیلم حلقه شاهکار هنری ژانر وحشتاناکه! :)

• Like
Reactions: shahriyar_pc

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر