اجرای بازی از USB و هارد با PS2

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
اجرای بازی از USB و هارد با PS2 تست شده توسط خودم

اومدم دنبال این کار اینجا به نتیجه نرسیدم اتفاقی یک وب سایت دیدم که مشکلمو حل کرد
blank.gif
سلام

می دونم ، شاید این موضوع دیگه قدیمی شده ولی من هیچ آموزش فارسی در این ضمینه ندیدم وب سایت ما هم که نظر بازی اینا همین جوری یه چند صد سالی از دنیا عقب هست ، پس خیلی هم همچین آموزشی اینجا عجیب نیست !

تو کنسول های نسل حاضر اجرای بازی ها از روی هارد دیسک یا USB یه مزیت حساب می شه ، چرا که به نوعی باعث افزایش عمر لنز کنسول و همچنین بالا رفتن سرعت لود بازی ها می شه ، تا الانم هر چی کنسول بوده که درگاه USB داشته و امکان اجرای نرم افزار های خانگی رو پیدا کرده ( خودمونیش می شه کپی خور شده) یه راه و روشی برای اجرای بازی هاش از روی هارد پیدا شده ، که البته لیست این کنسول ها زیاد نیست ، کنسول 360 ماکروسافت که با ورژن جدید داشبورد خودش این قابلیت رو داره ، کنسول WII هم به کمک اساتید برنامه نویس خانگی این قابلیت رو خیلی وقته پیدا کرده ، کنسول پلی استیشن سه هم که به تازگی کپی خور شده ، برای اجرای بازی هاش باید بازی ها رو بریزید رو هارد ، اینا کنسول های نسل حاضر بودن .

0hz20sejl5lhcyufimti.jpg

ولی تو کنسول های نسل قبلی فقط پلی استیشن دو بود که درگاه USB داشت ، و برنامه هایی برای اجرای بازی از روی هارد یا فلش دیسک براش اومده بود ولی چون یکم روشش پیچیدس از عمومیت کمتری برخورداره ، روش فوق که می خوام بگم ممکنه رو یه سری کنسول های جدید جواب نده یه روش هست که رو همه کنسول ها جواب می ده ولی مشکل اینجاست که نیاز به یه قطعه سخت افزاری داره که تو ایران به سختی یافت می شه پس از توضیح اون روش به علت کمبود امکانات خود داری می کنیم .

قبل از هر چیزی دقت داشته باشید که با استفاده از این روش ، نمی تونید همه بازی ها رو از رو USB اجرا کنید ولی اکثر بازی ها رو جواب می ده ، قبل از اجرای بازی لازمه که دیسک برنامه اجرای برنامه های خانگی رو تو کنسول قرار بدید و وقتی برنامه و بازی خودتون رو اجرا کردید می تونید دیسک رو در بیارید .

مواد لازم جهت اجرای بازی های پلی استیشن دو از روی هارد USB
یک عدد مموری کارت با حداقل پونصد کیلو بایت جای خالی
یک عدد دیسک جهت اجرای برنامه خانگی
خود برنامه خانگی
یک عدد پلی استیشن کپی خور که تو ایران فقط همین یه مدلش پیدا می شه !
یه عدد فلش USB یا هارد دیسک اکسترنال ، که منبع تغذیه هارد از طریق آداپتور باشه .

فایل های لازم در ادمه ملطب با حجم حدود یه مگا بایت موجود است .

خوب برای اجرای بازی ها از روی هارد ابتدا فایل uLE v4.38 boot DVD ISO.zip از حالت فشرده خارج کنید ، حاصل یه فایل یک گیگا بایتی به صورت ISO هست که با برنامه ImgBurn با سرعت 6 روی یک دی وی دی رایت کنید . خوب USB خودتون رو بچپونید تو کامپیوتر فایل OPNPS2LD.ELF رو کپی کنید روی USB خودتون ( دقت داشته باشید که USB فلشتون باید به صورت fat32 فورمت شده باشه) . خوب USB رو به پلی استیشن دو خودتون متصل کنید دستگاه رو روشن کنید و دیسک اجرای برنامه های خانگی رو بذارید تو کنسول .

صفحه که بالا می آد یه صفحه سفیده که یه گزینه فایل بروزر داره روی اون برید و دکمه دایره رو بزنید ، لیست جاهایی که برنامه بهشون دسترسی داره رو مشاهده می کنید ، به هیچ عنوان به فایل های سیستمی دست نزنید در غیر اینصورت کنسولتون مرخص می شه . دکمه دایره اوکی و دکمه ضربدر هم کنسل هست . ابتدا وارد mc0 بشید که همون مموری کارتی هست که داخل اسلات دسته اول هست ، روی دو نقطه باشید و سپس R1 رو بزنید . تا یک منو باز بشه روی گزینه New Dir برید و یک پوشه به نام USB اونجا ایجاد کنید .

برید رو دو نقطه و دایره رو بزنید تا به منو اصلی برید بسته به این که فلش شما توی USB بالایی یا پایینی باشه وارد شاخه mass0 یا mass1 بشید . برید روی فایل OPNPS2LD.ELF و R1 رو بزنید تا منو باز بشه و سپس کپی را انتخاب کنید برگردید به شاخه مموری کارت وارد پوشه USB که ساختید بشید و سپس R1 رو بزنید در منو باز شده گزینه Paste رو انتخاب کنید تا فایل موجود در فلش شما توی مموری کارت شما کپی شود .

نکته : اگه بخواید می تونید به همین روش سیو های موجود در مموری کارتتون رو تو فلش ذخیره کنید یا اگر سیوی از اینترنت دانلود کردید به همین روش تو مموری کارتتون کپی کنید .

کنسول رو خاموش کنید . حالا فلش تون رو در بیارید از کنسول بذاریدش تو کامپیوتر و فلش رو با همون فورمت fat32 فورمت کنید . حالا یکی از بازی های پلی استیشن دو خودتون رو رو بذارید تو کامپیوتر و با برنامه ImgBurn ازش یک فایل ایمیج با پسوند ISO درست کنید . سپس برنامه USBUtil v2.00 رو اجرا کنید ، گزینه Create game from iso رو بزنید . تو قسمت From محلی که ایجیم بازی تون قرار داره رو مشخص کنید و تو TO درایوی که فلشتون قرار داره رو مشخص کنید . و سپس دکمه Create رو بزنید ، بسته به حجم بازی کمی طول می کشه تا بازی روی فلش شما ذخیره بشه .

الان همه چی آمدس برای اینکه بازی رو از رو فلش خودتون اجرا کنید فلش رو وارد دستگاه بکنید و دیسک اجرای برنامه خانگی هم بذارید وارد شاخه مموری کارتتون و سپس پوشه USB که ساختید بشید و برنامه OPNPS2LD.ELF رو اجرا کنید برنامه ای با محیط گرافیکی اجرا می شه کمی صبر کنید تا تو قسمت گیم لیست بازی هایی که ریختید روی فلش یا هاردتون به نمایش در بیاد و هر کدوم رو دوست دارید اجرا کنید . بعدشم می تونید دیسک رو از کنسول خارج کنید ...
روز برفی ... - موزش اجرای بازی های پلی استیشن دو از روی هارد یا U

آخرین ویرایش:

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
اقا دستت درد نکنه زحمت کشیدی
با اینکه یه چند سالی تاپیکت تاخیر داشت ولی خداوکیلی همچین آموزشی در اینباره ندیده بودم

Ps2_2012

کاربر سایت
Nov 23, 2012
5
نام
farshid
آقا ممنون روی چه ورژن هایی از ps2 های اسلیم جواب میده؟
با سلام می خواستم اگه میشه طریقه استفاده درست با این نرم افزار usbadvence بگه چون من هر چی استارت کردم روی لود گیر میکنه دستگاهم مدل نقره ای قدیمی؟

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
چرا راه دور میری از اینجا نزدیک تره.....از روی فلش بدون نیاز به چشم Play Station 2 اجرای بازیهای

ممنون دوست عزیز. روش بسیار جالبی بود که در عمل هم تست کردم و از شر دیسک راحت شدم. (اینم اضافه کنم، احتمالا در هنگام پخش بعضی از کات سین های بازی، یه مقدار وقفه رو مشاهده خواهید کرد و اونهم بدلیل اینه که در PS2 از USB 1.0 که سرعت پائینی داره ، استفاده شده). همین الان هم در حال انجام بازی Shadow of Rome به طریق گفته شده از روی هارد هستم :x
یه نکته دیگه: اگه اطلاعات روی مموری براتون ارزشمنده ، قبلش حتما یک بک آپ ازش بگیرید. چون به احتمال زیاد ابتدا نیاز به فرمت مموری کارت هست و سپس ادامه عملیات!

باز هم ممنون

joorab

کاربر سایت
Jul 13, 2006
212
نام
امین
سلام میشه یه کمکی در مورد همین روش بدون نیاز به چشمی بکنین؟
من کنسولم چشمیش کلاً به فنا رفته هیچ دیسکس رو نمیخونه راه دیگه ای هست که اطلاعات رو به مموری کارت انتقال بدم؟ اون فایل رو باید به صورت ایمیج رایت کنم یا اول mount کنم بعد محتویاتش رو رایت کنم؟ رو cd یا dvd؟ من میتونم برای انتقال اطلاعات به مموری کارت از کنسول ps1 استفاده کنم؟

nm681123

کاربر سایت
Jan 14, 2012
12
با عرض سلام من اين تاپيك دو سه روز پيش ديدم!مشتاق شدم و همه اين اعمالي كه گفته شده رو خواستم انجام بدم فقط اين وسط ps2 slim 7004 ما

نگفت با مني!؟!:(اصلا سي دي بوت رو نمي شناسه!علامت ديسك مياد ولي؟!كلا هيچي!قبلنا يك بازي هم رو دي وي دي رايت كردم اونم باز نكرد!به همين

جهت ديگه از دي وي دي استفاده نمي كنم!چون اونم نمي شناسه!اينم بگم ps2 از امارات اورده بودن براي پسر خاله اونم بعد يه مدت داد به من!همه بازياي كپي رو باز ميكنه ولي رايت شده رو نه!آدابتور خور هست من از خير اين ترفند جالب بگذرم؟!يا اميدي هست يه سايت خارجي هم پرسيدم
گفت بعد 5 دقيقه كه دستگاه روشنه ديسك رو بزار!ولي بازم اصلا جواب نداد ضمنا من رايت رو با امكانات ويندوز و بدون تعيين سرعت انجام دادم اين كه مشكلي ايجاد نميكنه؟با توجه به اينكه گفته ميشه با سرعت 8 تا 16 رايت بشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر