7 رابطه Silent Hill و P.T

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
26794140839800211735_kkdwyegngunynievukhs.jpg

من واقعا شیفته نسخه P.T از Silent Hills و چیزی که ممکن است این بازی در باره آینده این سری نشان دهد شده ام. چیزی که خیلی برای من هیجان انگیز بود این بود که گیمرهایی که با Silent Hill آشنا نبودند و یا همیشه میخواستند کمی این بازی بیشتر آنها را شگفت زده کند ، تحت تاثییر این P.T قرار گرفته اند. همکاری uillermo del Toro, Hideo Kojima, و Norman Reedus در یک پروژه چیز عادی نیست و همیشه اتفاق نمی افتد. این هم تعدادی از ارجاعات P.T به سری اصلی Silent Hill که من پیدا کردم که مسلما فقط نظریه هستند ، اما نظریه های که پر از مفاهیم جالب هستند.

نوزادهای ترسناک و سوراخ در دستشویی :
بیایید با نوزاد ترسناک در دستشویی شروع کنیم. من در مقاله قبلی در مورد "قاتل نوزادان به وسیله چاقو" در شماره اول Silent Hill گفته بودم و همچنین دروازه عجیب در Silent Hill 4 ، اما وقتی نوزادی تغییر شکل یافته در سینک دستشویی را که به صورت عاجزانه گریه میکرد دیدم ، بدون مکث به یاد پایان Silent Hill 3 افتادم زمانی که Heather Mason یک بچه "خدا" به شکل یک اجنه را استفراغ میکند، این خدا همان خدایی بود که فرقه وحشتناک در Silent Hill منتظر و امیدوار بودند تا آنها را به بهشت راهنمایی کند. اوضاع در Silent Hill 3 به طور ناگهانی تغییر میکند زمانی که شخصیت منفی زن Claudia Wolf ، همان نوزاد جنی بالاآورده شده را میخورد (چقدر حال به هم زن!) ، تغییر میکند و به الهه تاریکی تبدیل میشود که Heather بعدا آن را نابود میکند. ارتباط بین نظم ، بچه تغییر یافته و گذشته غم انگیز Silent Hill سریعا بعد از ورود به دستشویی (P.T) سریعا در ذهن نقش میبندد که من را به نکات زیر راهنمایی میکند ...

18709140839805026865_858168536032729893%20(1).jpg

Lisa:
یکی از نشانه هایی که احتمالا خیلی مشخص به سری اصلی Silent Hill اشاره دارد این نوشته است :"من را ببخش لیزا ، در درون من یک هیولا است" (Forgive me, Lisa. There's a monster inside of me.)
Lisa Garland یک پرستار بود که در نسخه اصلی Silent Hill حضور داشت و از Alessa Gillespie که توسط مادر خود Dahlia در یک مراسم به نام "قربانی کردن برای رستاخیز خدای مرده" سوزانده شده بود، نگه داری میکرد .چیزی که Lisa را خیلی جذاب میکرد نیرنگ او بود. او به نظر خیلی دلسوز و با ملاحظه بود اما توسط خودخواهی و روی تاریک و حیوانی او همه چیز که در مورد او خالصانه به نظر میرسید از بین رفته بود.گنجاندن نام لیزا میتواند کاملا تصادفی باشد اما با در نظر گرفتن جدایی ناپذیر بودن او و افسانه Silent hill من واقعا شگفت زده میشوم اگر بفهمم واقعا ارتباطی بین Lisa در Silent Hill و Lisa در P.T نبوده است. همچنین در Silent Hill 4 ، چهارمین قربانی Walter Sullivan (قاتل سریالی) Steve Garland نام داشت. اپراتور یک فروشگاه حیوان خانگی بود. Steve توسط یک مسلسل دستی کشته شده بود و همچنین Sullivan تمام حیوانات در مغازه را هم کشته بود. این مشخص نیست که واقعا ارتباطی بین Steve , Lisa و حتی P.T باشد (یک سری نظر داده بودند که روح زن همان همسر مرده در P.T شاید Lisa باشد که کاملا با Lisa اصلی در بازی Silent Hill تفاوت دارد) اما به نظر میرسد Kojima و del Toro سعی دارند تا با سری اصلی بازی کاری کنند و یا شاید تمام این ها را کاملا دوباره ساخته اند. البته با شخصیت هایی که ما در این سری با آنها برخورد داریم من در هرصورت هیجان زده هستم.

1744514083980458358_858168536297172517.jpg

43013140839847344732_ascv.jpg

The Order (نظم) :این یک نشانه کوچک تر است اما چند بار در گوشه پایین سمت راست صفحه آیکون Load بازی که توسط سه دایره نشان داده شد به طرز افتضاحی به لوگوی Halo of the sun از Order اشاره داشت. که لوگوی اصلی با حروفی از به زبان Elder Futhark (قدیمی ترین زبان رمزنگاری) احاطه شده است و به باور های اصلی The Order اشاره دارد که در زمان های خیلی دور زمانی که هدایا و قربانی ها برای خورشید اهدا میشدند که بعدا از خورشید خدای جدیدی به دنیا آمد کسی که سعی میکرد دیگران را به بهشت راهنمایی میکرد. The Order هرکاری میکند تا این خدا دوباره به وجود بیاید و این خیلی دور از ذهن نیست که آنها این کار را در Silent HillS هم کش دهند. دوباره در Silent Hill 3 نشانه the Halo of the Sun به عنوان علامت Save نشان داده شده بود (Save/Load=رستاخیز) و شاید این راه بازی برای ذخیره کردن پیشرفت شما دربازی و ثبت حرکات شما و ایجاد یک جابه جایی جدید بر اساس نگاه های تصادفی شما به چیزها در بازی باشد. وقتی من از Silent Hill 3 صحبت میکنم چیز دیگری که من را در P.T به یاد آن می اندازد راه رو هایش بود ، زمانی که چراغ ها به رنگ قرمز تغییر پیدا میکند و همه چیز سرعتش افزایش پیدا میکند. در SH3 قسمتی که در عمارت خالی از سکنه Borley هستید و یک نور قرمز (که به نور قرمز P.T شباهت دارد) شمارا در دو راه رو دنبال میکند اگر این مه قرمز به شما برسد در بازی می میرید!

4330140839806011351_t0l5j187jaij8b58bkt1.jpg

صدای ترق ترق رادیو:

من همیشه تعجب میکردم که چرا رادیو هنگامی که هیولا به شخصیت نزدیک می شود صدای ترق و تروق میدهد! وقتی در P.T به انتهای راهرو نزدیک میشوید یک صدای ترق تروق میشنوید و بعد درمورد قتل یک خانواده میشنوید. چیزی که در این مورد خیلی دلسرد کننده است چگونگی این قتل است که به صورت کامل توضیح داده میشود. من میدانم که هیولا ها در Silent Hill عمدتا در ناخودآگاه شخصیت اصلی داستان به یک هیولا جسم دار (بینایی) تبدیل میشوند (چه این هیولا ها بازتاب کننده گناهان و چه ترس های آنها باشند) اما چه میشود اگر آن ترس های شخصی به فرم یک صدا (شنوایی) بازتاب شوند؟ چه میشود اگر کسی مانند James Sunderland (از Silent Hill 2) به جای دیدن هیولا ها از رادیو خود برای تشدید گناهانش ، آنها را میشنید چه میشد؟ آیا او صدایی که او را متهم میکرد را از بین می برد ؟ و یا چه میشد اگر او چیزی مانند Norman Reedus (بازیگر اصلی Silent Hills و P.T) را میشنید ؟ در هر صورت من انتظار چند آپدیت جذاب را در رابطه با نوع کارکردن رادیو ها در Silent Hills را دارم.

35530140839806541148_858168537183218213.jpg

دید اول شخص:

تعدادی از مردم به شباهت های Silent HillS و Silent Hill 4 : the Room اشاره کرده اند. The Room مردی را نشان میدهد که در یک آپارتمان گیر کرده است و نمیتواند آن را ترک کند ، شبیه به تم راه رویی است که در آن گیر کرده است و این راه رو در یک حلقه دائمی است و تا زمانی که مرد با شیاطین درون خود مقابله نکند نمیتوانید از این چرخه خارج شود. در آخرین آشکار سازی P.T دوربین از حالت اول شخص به سوم شخص تغییر میکند ! آیا این میتوان نشانه ای از این باشد که بازی جدید هر دو دوربین را ساپورت میکند؟ یا شاید این انتخاب شما باشد؟ (در کنار اینها این تصویر من را به یاد نامه وحشتناک در Twin Peaks و Silent Hill 2 می اندازد!)

23966140839806710976_858168537382945317.jpg

ارواح:

در Silent Hill 4 روح ها از مقتول های Walter Sullivan هستند و آنها غیر قابل کشته شدن هستند که این خودش بخشی از ترسناک بودن بازی است. این روح ها همه جا شما را دنبال میکنند. روح هایی که در P.T پیدایشان میشود که هستند ؟ آیا آنها قربانی های شما هستند ؟ آیا شما یکی از قربانی های آنها هستید ؟ آیا یکی از این روح ها پایان را برای شما روایت میکند ؟ آیا سرگرمی آنها این است که شمارا در یک راه روی ابدی زندانی کنند و با روش های فوق بشری به شما نشانه هایی را نشان دهند ؟ در حالی که همیشه هیولاها در Silent Hill وحشتناک هستند یک چیز فراتر از نگران کننده در مورد ارواح رنگ پریده خونین که میخواهد شما را تا ابد مورد آزار اذیت کنند وجود دارد. صادقانه بگم جوری که من از تیزر ترسیدم فکر کنم زمانی که بازی کامل بیاید همانطور که Kojima اشاره کرد من گند میزنم تو شلوارم !

23620140839810527931_858168538034749733.png

تلفن و تم Akira Yamaoka :

گوشی تلفن سر جایش نیست (یعنی تلفن رها شده است اما قطع نیست) اما شنیدن زنگ تلفن آخرین کلید حل معمای نهایی و پایان اصلی تیزر است. این یک تشابه مشترک در سبک ترس است و یک بخش بزرگی از Silent Hill (تلفن رو میگه!) (دوباره رجوع کنیم به شماره چهارم بازی ، یک تلفن آنجا بود بدون اتصال خارجی که زنگ میزد) "شکاف در درب ، ... این یک حقیقت مجزا است" ("The gap in the door… It's a separate reality.") آیا این تلفن به یک دنیای واقعی دیگر وصل است ؟ تلفن به شما میگوید شما انتخاب شده هستید، اما برای چه چیزی؟ در دنیای دیگر قوانین دنیای معمولی ما قابل اجرا نیستند. آیا تو مطمئن هستی که تنها خود ِتو ، خودت هستی؟ نظریه هایی بود که میگفتند شاید بازی به دنیای موازی اشاره دارد و یا حتی مولتی پلیر! آیا این امکان پذیر است که تمامی راه های بازی کردن این بازی با یک دیگر متفاوت باشد ؟ Kojima گفته است :"من میخواهم مردم در کنار هم باشند و همکاری کنند". در رابطه با قسمتی از تیزر که به صورت یک فلش جمله ای از زبان دیگر روی تصویر نمایش داده میشود یکی از کاربران Reddit به نام Hack-n-Slashley ترجمه نا مشخصی از کلمه هایی که به صورت فلش نمایش داده شده بود را انجام داده بود. که من در مورد آنها فکر میکردم. آیا این Silent Hills جدید در لایه های عمیق تر نیاز به همکاری دارد؟ مشخصا ، ما از جزئیات به دور هستیم ، اما این که من تا روزی که این بازی بیرون نیامده است در حال جست و جوی آنلاین هستم و تعجب زده تر میشوم نشان دهده این حقیقت است که Kojima و Del Toro موفق به ساخت یکی از بهترین تیزر ها در تاریخ بازی های ویدیویی شده اند. گنجاندن تم Akira Yamaoka به من این اطمینان را میدهد که این بازی در دست بهترین ها قرار دارد با وجود این که اسم او در تیتراژ وجود نداشت من شگفت زده خواهم شد اگر او دستی در محصول نهایی نداشته باشد.

*اینها فقط نظریه های من در رابطه با ارتباط Silent Hill و Silent Hills بود و لطفا به این جمله که در آخر بازی نمایش داده میشه توجه کنید "این بازی یک تیزر است و هیچ ارتباط مستقیمی به عنوان اصلی ندارد" قبلا گفته ام من نمیتوانم از فکر کردن و تعجب کردن دست بردارم ، اهمیت این کیسه سخنگو چیست؟ آیا اعداد 204863 واقعا ارتباطی با تولد Kojima دارد ؟ وقتی مقدار هجا های عدد 204863 را مشخص کردن جمله ای به دست آمد "به وان حمام نگاه کن" یا چیز عجیب تری که بعدا نمایش داده شد (وجود گیاهی که به گیاه صنوبر شباهت داشت که شاید اتفاقی یا شاید از قصد بوده است؟) در نهایت من خیلی کنجکاو هستم که بدانم، آیا ارتباط های دیگری وجود داشته است که من فراموش کرده باشم و تئوری شما چیست؟

منبع (در صورت مشکل در ترجمه و جمله حتما بگید تا اصلاح کنم)

آخرین ویرایش:

1414

کاربر سایت
Aug 14, 2014
81
اتفاقا خیلی هم عالی نوشتی دستت هم درد نکنه ... فهمیدم که علاقه خاصی به سری بازی تپه سکوت داری . ممنون خشایار جان. :)

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
اتفاقا خیلی هم عالی نوشتی دستت هم درد نکنه ... فهمیدم که علاقه خاصی به سری بازی تپه سکوت داری . ممنون خشایار جان. :)
ممنونم بنده فقط ترجمه کردم. واقعا سری مثل Silent Hill که از بهترین های این سبک هست رو باید بیشتر بهش توجه کرد ، الان هم نسخه جدید داره میاد و امیدوارم همینجوری که توی تیزر خوب ظاهر شد نسخه نهایی عالی داشته باشه.

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
خسته نباشی خشایار جان :bighug:

واقعا انگار هنوز دارم خواب میبینم :d یکی از آرزوهام برآورده شده ! Akira Yamaoka هم به کوجیما بپیونده شاهکاریو میبینیم که شاید مثل سایلنت هیلای اولیه هیچوقت مثلش نیاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر