راهنمای خرید پلی استیشن 3

Rorke

کاربر سایت
Feb 7, 2014
731
نام
Sina
سلام خدمت همه دوستان

بعد از سالها دوری از بازی ، تصمیم گرفتم یه کنسول بازی برای خودم تهیه کنم. منتها برای انتخاب به کمکتون نیاز دارم
پست اول تاپیک رو خوندم و تا حدودی یه چیزایی دستگیرم شد منتها تاریخا خیلی قدیمی بود نمیدونم چیزی تغییر کرده یا نه

قصد دارم یه پلی 3 تهیه کنم که یا قابلیت کپی خوردن داشته باشه یا بشه این قابلیت رو بهش اضافه کنم

و حالا سوالاتم :

کپی خور با برد کبری بهتره یا نرم فزاری ؟ و چرا ؟

دستگاه های اورجینال کپی خور میشن ؟ اگه پاسخ مثبته از خودمونم بر میاد یا باید جای خاصی انجام بشه ؟
صد در صد نرم افزاری خیلی بهتره...و البته من یه مدته کنسولمو فروختم اخبارو دنبال نکردم ولی فک کنم با آپ های سونی کبری کلا از رده خارج شد(مطمئن نیستم).دلیل برتریش هم یکی اینه که سونی مطمئنا با آپ نمیتونه جلوشو بگیره....و اجرای بازیا خیلی راحت تره...و در پایان کم هزینه تره..علت های دیگه ای هم هس که طولانی میشه.
دستگاه های اورجینال هم قابل کپی خور شدن هستن ولی نه همشون کنسول های فت و یه سری از اسلیم ها این قابلیت رو دارن...بسته به ورژن دستگاه خودتون میتونین کپی خور کنین ولی بعضیا به دانگرید سخت افزاری نیاز دارن که با فلشر انجام میشه و توسط فروشنده ها و تعمیرکارا صورت میگیره

سلام به همه شما دوستان گرامی

میخوام کنسول بخرم , رفتم سراغ wii u و 3ds که دیدم انقدر بد و بدرد نخوره که حتی خودشون فرارین حتی نمیان جوابتو بدن
بخاطر تصمیم گرفتم یه vita و ps3 بخرم ( سوال در مورد vita رو تو تاپیک خودش پرسیدم )

اول بگم تلویزیونم یه تلویزیون معمولی لامپی هستش یکی 21 اینچ و یکی دیگه 32 اینچ لامپی

حالا میخوام درباره خرید wii u کمکم کنید , ps3 به تلویزیون من وصل میشه؟ مشکلی نداره؟

قیمت الان کنسول چنده؟ آکبند داره؟ قیمتش چنده؟
چه مدلایی داره؟ کدومش بهتره؟
آیا کپی خور شده؟
اگر کپی خور شده خود فروشنده کپی خور میکنه؟ یا کسی هست ببرم پیشش کپی خور کنه؟ بازی هاشو کسی هست بفروشه مثل روی دیسک یا هارد و ....؟
لوازم جانبی چیا میخواد؟

دسته اضافه اش چنده؟
بازی جدید براش میاد؟ بازی خوب داره؟

غیر از بازیا خودش بازیا کنسول دیگه یا قبلی رو اجرا میکنه؟ اونام میشه کپی بازی کرد؟
آره وصل میشه...
قیمتو اطلاع ندارم.
فت.اسلیم.سوپر اسلیم....و خوب سوپر اسلیم از همه بهتره.
بله کپیخور شده...
جواب سوالو تو پسته قبلی دارم.بازیاشم فراون تو نتو فروشگاه های اینترنتی و هر جایی که فکرشو بکنی گیر میاد..
لاوزم حانبی هم یه موو داره که با یکم بی معرفتی میشه گفت کاربردی نداره زیاد.
بازی های جدید هم بعضیا برای کنسولای نسل 7 میاد ولی به هر صورت خوده شرکتا سعی میکنن کاربرا رو به سمته کنسول جدید تر بکشونن.
بازی های PS1PS2 رو میدونم میتونه اجرا کنه کنسولای دیگه رو اطلاع ندارم...

سلام ممنون.
میخاستم بدونم که الان خریدن ps3 ارزش داره یا خیر؟ یعنی بازیهای جدید برای ps3 میاد یا خیر؟ ممنون
بازیا که بعضیا میان بعضیا نمیان ولی...یادم نیس درست حسابی کنفرانس E3 سال 2013 بود یا 2014...سونی اعلام کرد از PS3 تا 2018 ساپورت میکنه ینی کلا یک سالو نیمه دیگه...
راستشو بخوای به نظره من ارزششو نداره..حالا تصمیم با خودتونه.

Last edited by a moderator:

nasimparsi

کاربر سایت
Mar 12, 2008
276
دوستان من پوزش می خوام که دوباره مزاحم می شم. ولی مباحث کمی پیچیده شد و من کمی گیج شدم. اگر می شه بنده رو هم دوباره راهنمایی کنید

من می خواستم پس از مدت ها یک کنسول بازی بخرم چون تا کنون تنها روی رایانه بازی می کردم. ولی به دلیل چیزهایی که این سو و آن سو شنیدم تصمیم گرفتم کنسول بگیرم به جای افزایش و ارتقا رایانه

حالا پرسش ها رو به صورت ساده مطرح می کنم اگر می شه پاسخ بدین

1- آیا روی پلی استیشن 3 می شه بازی هایی مانند فیفا و پی ای س 2017 رو بازی کرد؟

2- در صورتی که بازی های فوبتالی 2017 برای پلی استیشن 3 وجود نداره آیا به روررسانی بازیکن ها ( نقل و انتقال بازیکن ها ) وجود داره برای بازی های فوتبال 2016. که بازی رو روی PS3 آپدیت کنیم و بازیکن ها جا به جایی هاشون درست بشه؟

3- آیا روی پلی استیشن 3 می شه بازیکن ها رو آپدیت کرد و آنلاین هم بازی کرد؟ ( روی بازی های 2016) در صورت امکان باید چه چیزهایی خریداری بشه؟ ( سی دی اورجینال یا اکانت یا ...)

پینگ بنده اینجوری هست:

Click here to view the original image of 669x291px.
74341832952675988641.jpg

4- اگر مجبور بشیم پلی استیشن 4 بخریم ( به دلیل به روز کردن بازیکن ها و ..) مثلا قیمت اکانت یا سی دی اورجینال یا .. فیفا و پی ای اس 2017 چقدر هست؟

با سپاس

• Like
Reactions: se.phi.roth

amir427

کاربر سایت
Aug 5, 2016
2
سلام به همه ذوستان
بیزحمت یه نفر تفاوت این دو مدل پلی استیشن 3 اسلیم رو بگه. تفاوت فقط ظاهریه یا فرق دیگه ای هم دارن؟

اگر مزایایی نسبت به هم دارن یه کوچولو اشاره ای بکنید ممنون میشم

1024px-Sony-PlayStation-PS3-SuperSlim-Console-FL.jpg

ps31.jpg

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوستان میخوام یه ps3 بخرم , تا الان نداشتم و اطلاعات ندارم
ps3 اکبند هنوز هست؟ قیمتش چنده؟
این سوپر اسلیم ها الان آکبندش چنده؟ کپی خور میشن؟
این ps3 هایی که میگن کپی خور نمیشه , آیا میشه داخل هارد بازی ریخت؟ آخه یه آگهی دیده بودم زده بود هر بازی که بخواید داخل هارد ps3 اورجینال خور میریزم هر بازی 15 هزار تومن

• Like

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
سلام وقت بخیر
یه راهنمایی برای خرید ps3 داشتم
اول اینکه ایا خرید مدل فت رو توصیه میکنین؟
من خودم مدل فت رو تمایل دارم ولی از چراغ زرد میترسم چون میگن این کنسول زیادی داغ میکنه کدوم مدل از فت ها بهینه تر از بقیه هست؟ و اینکه اصلا به نظرتون مدل فت الان توجیه خرید داره؟
اگر از فت گذشت مدل سوپر اسلیم اکثرا میگن خوبه چون هم کم تر داغ میکنه و هم از مدل های قبلیش جدید تر هست خودتون باهاش کار کردین تا به حال؟
به نظرتون این اگهی های دیوار که همشون هم مینویسن در حد نو واقعا نو هست چون میترسم از همین چراغ زردی ها باشه
ممنون که وقت گذاشتین

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام وقت بخیر
یه راهنمایی برای خرید ps3 داشتم
اول اینکه ایا خرید مدل فت رو توصیه میکنین؟
من خودم مدل فت رو تمایل دارم ولی از چراغ زرد میترسم چون میگن این کنسول زیادی داغ میکنه کدوم مدل از فت ها بهینه تر از بقیه هست؟ و اینکه اصلا به نظرتون مدل فت الان توجیه خرید داره؟
اگر از فت گذشت مدل سوپر اسلیم اکثرا میگن خوبه چون هم کم تر داغ میکنه و هم از مدل های قبلیش جدید تر هست خودتون باهاش کار کردین تا به حال؟
به نظرتون این اگهی های دیوار که همشون هم مینویسن در حد نو واقعا نو هست چون میترسم از همین چراغ زردی ها باشه
ممنون که وقت گذاشتین
سلام
به عنوان کسی که تا حالا ۶ بار ps3 خریده برای کپی خور بازی کردن مدل اسلیم و برای انلاین هم اسلیم و هم سوپر اسلیم رو توصیه میکنم به شرطی که دستگاه خریداری شده برچسب پلمپ داشته باشه.
فت از نظر خنک بودن بهینه نیست و در صورت استفاده ی طولانی مدت در روز دستگاه دچار مشکل میشه البته راه حل این مشکل تعویض خمیر سیلیکون به صورت دوره ای میباشد که با خرید مدل های اسلیم و سوپر اسلیم از این دردسر ها خلاص میشید.

• Like
Reactions: X B I T B

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
سلام
به عنوان کسی که تا حالا ۶ بار ps3 خریده برای کپی خور بازی کردن مدل اسلیم و برای انلاین هم اسلیم و هم سوپر اسلیم رو توصیه میکنم به شرطی که دستگاه خریداری شده برچسب پلمپ داشته باشه.
فت از نظر خنک بودن بهینه نیست و در صورت استفاده ی طولانی مدت در روز دستگاه دچار مشکل میشه البته راه حل این مشکل تعویض خمیر سیلیکون به صورت دوره ای میباشد که با خرید مدل های اسلیم و سوپر اسلیم از این دردسر ها خلاص میشید.
ممنون از شما
کپی خور نمیخوام همون اورجینال خور هم باشه مشکلی نداره چون الان بازی های PS3 ارزون گیر میاد
اینکه میگن لنز مدل های سوپر اسلیم ضعیف هست از نظر شما واقعیه توی همین فروم یکی از کاربرها نوشته بود؟ و اینکه سوپر اسلیم تمیز و سالم تا چه حدودی به نظر شما قیمت مناسبی هست؟

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
ممنون از شما
کپی خور نمیخوام همون اورجینال خور هم باشه مشکلی نداره چون الان بازی های PS3 ارزون گیر میاد
اینکه میگن لنز مدل های سوپر اسلیم ضعیف هست از نظر شما واقعیه توی همین فروم یکی از کاربرها نوشته بود؟ و اینکه سوپر اسلیم تمیز و سالم تا چه حدودی به نظر شما قیمت مناسبی هست؟
سوپر اسلیم رو تا حالا نداشتم متاسفانه . ولی اسلیم تا حالا ۳ تا داشتم و به هیچ وج مشکلی براشون پیش نیومد .
سوپر اسلیم تمیز رنج قیمتش تو مایه های 800 تا 1 میلیون هست.
اسلیم هم همینطور

• Like
Reactions: X B I T B

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
سوپر اسلیم رو تا حالا نداشتم متاسفانه . ولی اسلیم تا حالا ۳ تا داشتم و به هیچ وج مشکلی براشون پیش نیومد .
سوپر اسلیم تمیز رنج قیمتش تو مایه های 800 تا 1 میلیون هست.
اسلیم هم همینطور
ممنون از شما

• Like
Reactions: rosgod

Adidas95

کاربر سایت
Feb 7, 2016
823
نام
آرش
سلام
سلام
میخواستم پلی 3 بگیرم یه چندتا سوال داشتم
میشه خودمون نرم افزاری کپی کنیم و اینکه میشه به صورت کپی آنلاین بازی کرد و کنسول اسلیم که میخوام بگیرم باید چه ورژنی باشه که کپی خور بشه ؟ بازیای پلی 2 و پی اس پی رو هم میشه باهاش بازی کرد؟
ممنون.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام
میخواستم پلی 3 بگیرم یه چندتا سوال داشتم
میشه خودمون نرم افزاری کپی کنیم و اینکه میشه به صورت کپی آنلاین بازی کرد و کنسول اسلیم که میخوام بگیرم باید چه ورژنی باشه که کپی خور بشه ؟ بازیای پلی 2 و پی اس پی رو هم میشه باهاش بازی کرد؟
ممنون.
در مورد کپی خور اولیه باید ورژن دستگاه 3.55 یا کمتر باشه.
در مورد کپی انلاین هم شدنیه من خودم چند ماه کال اف گوست بازی کردم فقط یه سری نکات باید رعایت بشه وگرنه بن میشه هم دستگاه هم اکانت مثلا استفاده از چیت یا اگر اشتباه نکنم استفاده از مولتی من هنگام انلاین.
بازی های ps1 و ps2 و psp و کلی کنسول دیگه رو به راحتی میشه خودم تست کردم مثلا ps2 رو به 720p upscal میکنه.
در کل سعی کن یه کپی خور شده بگیری که درد سر نداشته باشه.

• Like
Reactions: Adidas95

Ebrahim.9494

کاربر سایت
Jul 22, 2019
3
با سلام...

دوستان میخوام یک Ps3 بخرم

ک بعده یکمی گشتن یدونه Slim 160 g تمیز دیدم. فقد چنتا سوال داشتم...

یک اینکه کپی خور نیست آیا میشه نرم افزاری کپی خورش کرد؟
دو اینکه قیمتش می ارزه 1.500?

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
کپی خورش میشه کرد دوست عزیز اگه SLIM سری CECH2000 باشه CFW میشه روش نصب کرد ولی اگه مدلش CECH3000 یا سوپر اسلیم باشه باید HEN ریخت سری CECH2500 هم هست که بعضیا بهشون CFW میخوره و بعضیا نمیخوره باید HEN نصب کرد به جاش کار تعمیر کاره که سری 2500 رو مشخص کنه وضعیتش رو البته خودتم میتونی ولی چون وارد نیستی بهتره ببری پیش ادم کاربلد عموما هم همین کار رو میکنن و اما HEN چیه CFW چیه باید بگم هر دوی اینا هک نرم افزاری هستن یعنی با یه فلش و ریختن چند تا برنامه روش و متصل کردنش به PS3 و نصب برنامه ها رو PS3 دستگاه رو هک میکنی هیچکدوم از دو روش نیازی به باز کردن دستگاه و کار های دیگه ای که به سخت افزار دستگاه مربوط باشه ندارن کلا نرم افزارین و تقریبا سادن ولی بهتره ببری پیش یه ادم وارد تا برات کپیخور کنه چون اگه بی دقتی کنی ممکنه با یه حرکت غلط موقع نصب هک کنسولت رو بریک کنی یعنی سیستم عاملش رو بپرونی که البته قابل تعمیر هست به احتمال زیاد ولی خب دردسر داره دیگه بنابراین یا بده ادم وارد برات کپیخور کنه و یا خودت حسابی تحقیق کن مخصوصا تو فیلم های اموزشی جایی مثل یوتوب بعد اقدام به هک کن در کل CFW از HEN هک بهتری هست و امکانات بیشتری داره ولی HEN هم هک خوبیه من خودم یه سوپر اسلیم دارم که هک HEN کردمش خودم بازی PS3 با فرمت پوشه 5 تا ریختم رو دستگاه مثل بنز کار کرد و بازی PS1 هم تبدیل به PKG کردم ریختم روش مثل بنز کار کرد بازی های PS2 و PSP هم میشه باهاش اجرا کرد ولی خیلی بد و سخت اجرا میشن CFW بهتر بازی های PSP و PS2 رو اجرا میکنه ولی اونم باز خوب اجرا نمیکنه و منم بهت توصیه میکنم هیچ وقت با PS3 سعی نکن بازی PSP و یا PS2 رو اجرا کنی چون بد و سخت اجرا میشن و راندمان دستگاه رو خیلی بالا میبرن یکی از بدی های HEN فریز کردنش هست خود من بار اول که HEN رو فعال کردم فریز کرد بار پنجم هم فریز کرد دیگه نکرد 20 بار تا حالا فعالش کردم دو بارش فریز کرد فریز که میکنه پاور رو باید انقدر نگه داری تا دستگاه خاموش شه که چیز خوبی نیست ولی CFW فریز نداره و قابلیتاش هم بیشتره ولی HEN هم خوبه در مورد قیمتم باید بگم به نظر من نه من PS3 SUPER SLIM میشناسم با قیمت 1700 نو و اکبند دستگاه اگه CFW نمیخوره بهش که کلا فراموشش کن نمی ارزه اگه باز حالا CFW بهش میخوره بازم به نظر من گرونه یه مقدار باز تصمیم خودته یه چیزی هم بهت بگم هک HEN رو مدلای سوپر اسلیم بهتر جواب میده و کمتر فریز میکنه بنابراین اگه اسلیم میخوای یکی رو انتخاب کن که CFW بخوره اگه CFW نمیخوره سوپر اسلیم نو و یا دست دوم بگیری به نظر من بهتره.

آخرین ویرایش:

Ebrahim.9494

کاربر سایت
Jul 22, 2019
3
کپی خورش میشه کرد دوست عزیز اگه SLIM سری CECH2000 باشه CFW میشه روش نصب کرد ولی اگه مدلش CECH3000 یا سوپر اسلیم باشه باید HEN ریخت سری CECH2500 هم هست که بعضیا بهشون CFW میخوره و بعضیا نمیخوره باید HEN نصب کرد جاش کار تعمیر کاره که سری 2500 رو مشخص کنه وضعیتش رو البته خودتم میتونی ولی چون وارد نیستی بهتره ببری پیش ادم کاربلد عموما هم همین کار رو میکنن و اما HEN چیه CFW چیه باید بگم هر دوی اینا هک نرم افزاری هستن یعنی با یه فلش و ریختن چند تا برنامه روش و متصل کردنش به PS3 و نصب برنامه ها رو PS3 دستگاه رو هک میکنی هیکدوم از دو روش نیازی به باز کردن دستگاه و کار های دیگه ای که به سخت افزار دستگاه مربوط باشه ندارن کلا نرم افزارین و تقریبا سادن ولی بهتره ببری پیش یه ادم وارد تا برات کپیخور کنه چون اگه بی دقتی کنی ممکنه با یه حرکت غلط موقع نصب هک کنسولت رو بریک کنی یعنی سیستم عاملش رو بپرونی که البته قابل تعمیر هست به احتمال زیاد ولی خب دردسر داره دیگه بنابراین یا بده ادم وارد برات کپیخور کنه و یا خودت حسابی تحقیق کن مخصوصا تو فیلم های اموزشی جایی مثل یوتوب بعد اقدام به هک کن در کل CFW از HEN هک بهتری هست و امکانات بیشتری داره ولی HEN هم هک خوبیه من خودم یه سوپر اسلیم دارم که هک HEN کردمش خودم بازی PS3 با فرمت پوشه 5 تا ریختم رو دستگاه مثل بنز کار کرد و بازی PS1 هم تبدیل به PKG کردم ریختم روش مثل بنز کار کرد بازی های PS2 و PSP هم میشه باهاش اجرا کرد ولی خیلی بد و سخت اجرا میشن CFW بهتر بازی های PSP و PS2 رو اجرا میکنه ولی اونم باز خوب اجرا نمیکنه و منم بهت توصیه میکنم هیچ وقت با PS3 سعی نکن بازی PSP و یا PS2 رو اجرا کنی چون بد و سخت اجرا میشن و راندمان دستگاه رو خیلی بالا میبرن یکی از بدی های HEN فریز کردنش هست خود من بار اول که HEN رو فعال کردم فریز کرد بار پنجم هم فریز کرد دیگه نکرد 20 بار تا حالا فعالش کردم دو بارش فریز کرد فریز که میکنه پاور رو باید انقدر نگه داری تا دستگاه خاموش شه که چیز خوبی نیست ولی CFW فریز نداره و قابلیتاش هم بیشتره ولی HEN هم خوبه در مورد قیمتم باید بگم به نظر من نه من PS3 SUPER SLIM میشناسم با قیمت 1700 نو و اکبند دستگاه اگه CFW نمیخوره بهش که کلا فراموشش کن نمی ارزه اگه باز حالا CFW بهش میخوره بازم به نظر من گرونه یه مقدار باز تصمیم خودته یه چیزی هم بهت بگم هک HEN رو مدلای سوپر اسلیم بهتر جواب میده و کمتر فریز میکنه بنابراین اگه اسلیم میخوای یکی رو انتخاب کن که CFW بخوره اگه CFW نمیخوره سوپر اسلیم نو و یا دست دوم بگیری به نظر من بهتره.

ممنون از شما دوست عزیز

ی دستگاه گرفتم ک باز شده بود و فروشنده گفتش ک بخاطر هاردشه ک تعویض شده و 500G جاش گذاشته.
و ی مشکل دیگش اینه ک بعد از اجرای بازی صدا فن زیاد میشه ولی بعد ده دقیقه دیگه صداش وحشتناک میشه انگار سشوار روشنه...

ده روز مهلت تست گرفتم...
پس بدم؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,376
نمیدونم والا چی بگم من زیاد با این دستگاه ها سروکار نداشتم که بدونم چجورین اطلاعاتی هم که دارم از طریق اینترنت اکثرش رو به دست اوردم از یه نفر که ps3 slim داره باید سوال کنید یا ببرید پیش تعمیر کار فقط میگم مدل fat که نیست اخه فتا بودن که صدای فنشون خیلی زیاد بود اسلیما صدا نباید بدن قاعدتا.

• Like
Reactions: Ebrahim.9494

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر