راهنمای خرید پلی استیشن 3

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
از اونجایی که هر روز و هر روز من دوستان زیادی رو میبینم که این سوالات رو تکرار میکنن و درخواست راهنمایی برای خرید PS3 دارن ، قصد دارم توی این تاپیک راهنمای جامع خرید PS3 را بنویسم که به همه دوستان کمکی کرده باشم

Fat یا Slim ؟
دو نوع PS3 وجود داره ، یکی مدل اولیه این کنسول که به اسم FAT معروف هست و دیگری مدل Slim که چند سال بعد از معرفی مدل اولیه (FAT) به بازار عرضه شد
مدل Slim سبکتر و نازکتر از مدل Fat هست و اندک مشکلات مدل Fat در این مدل برطرف شده ، پس خرید مدل Slim بهتر از Fat هست
همینجا این نکته رو باید عرض کنم که مدل FAT دیگه تولید نمیشه ، پس هرچی کنسول نو توی بازار هست همگی Slim هست و ما هم در این تاپیک بحث و راهنمایی های خودمون رو در مورد مدل Slim این کنسول انجام میدیم

آپدیت 1 - آبان 1391 :
مدل جدیدی با نام Super Slim معرفی و وارد بازار شده که وزن کمتر و ضخامت کمتری داره ، همچنین هنور این مدل کنسول قابلیت هک و کپی خور شدن رو نداره

آپدیت 2 - اردیبهشت 1392 :
تمام مدلها توسط برد کبرا قابل کپیخور شدن هستن ، ولی برد ارجینال و هزینه کپیخور شدن حدود 450 تومن میشه ، که با این حساب قیمت Super Slim کپیخور شده (با برد کبرا) میشه حدود قیمت کنسول Slim کپیخور (بدون برد کبرا) ولی در عوض Slim نیازی به برد کبرا و باز شدن کنسول نداره!

cpTzF.jpg

برای اطلاعات بیشتر از مدلهای PS3 به لینک زیر مراجعه کنید:
PlayStation 3 - Wikipedia, the free encyclopedia

ریفر چیست؟
ریفر به کنسول هایی گفته میشه دارای مشکل سخت افزاری بودن و برای تعمیر به کمپانی Sony فرستاده شدن و بعد از تعمیر وارد بازار شدن و با قیمت کمتری به فروش میرسند.
خرید این مدل از کنسول ها با توجه به سابقه دوستانی که خریداری کردند ، شانسی هست و ممکن هست همیشه بدون مشکل کار کنه ، و ممکن هست که خیلی زود خراب بشه
همچنین تا جایی که بنده اطلاع دارم ریفر فقط در مدل FAT وجود داره و Slim ها ریفر ندارند

چه وسایلی داخل کارتون PS3 Slim هست؟
معمولا روی جعبه کنسول لیست تمام وسایلی که درون کارتون وجود داره نوشته شده ، ولی به طور معمول و داخل پک های معمولی کنسول :
- یک عدد کنسول PS3 Slim
- یک عدد دسته (PS3 Controller)
- یک عدد کابل اتصال برق
- یک عدد کابل Mini USB برای شارژ دسته
- یک عدد کابل سه فیش (composite) برای اتصال به تلویزئون (که البته در PS3 به این کابل RCA گفته میشه)
- دفترچه های راهنما (Manuals)

ps3-120gb-for-sale-online.jpeg

دسته اصلی رو چطور میشه تشخیص داد؟

- دسته اصلی پشتش جای 5 تا پیچ داره
- آنالوگ ها در دسته اصلی خیلی نرم و راحت حرکت میکنند و کمی زبر هستند
- رنگ دسته اصلی مات هست
- دسته تفلبی دکمه Home (وسط دسته) مات و ساده و بدون لوگوی PS هست ولی در دسته ارجینال شفاف هست و لوگوی PS زیرش هک شده
- پشت دسته تقلبی نوشته DualShockIII ولی دسته ارجینال نوشته DualShock3
- معمولا دسته تقلبی بدون کابل خودش کار نمیکنه
آپدیت - آبان 1391 :
یک سری دسته تقلبی آوردن تو بازار ( یه بار خیلی عظیم بوده از چین آوردن . هم دسته بوده و هم شارژر Move و خیلی چیزای دیگه ) قیمتش هم رو مرز 90 تومن هست . با اینکه جنس Fake ـه درجه یک هست ولی باز هم Fake ـه ... دسته اصلی قیمتش +120 اینا باید باشه ... اینو بخون :
eBay Guides - Avoid Fake PS3 Dualshock 3 Controllers On eBay

آپدیت - مرداد 1391 :
- به LED های دسته توجه کنید ، در نوع اصلی LED ها یک دست هستند ولی در نوع تقلبی LED ها خوب تراز و یکسان نیستند.
- اگر به نوع فونت نوشته شده در چراغ LED ها دقت کنید متوجه تفاوت 2 دسته اورجینال با فیک خواهید شد
- تفاوت سوکت اصلی با دسته تقلبی : به سوکت درون دسته اورجینال دقت کنید و بعد نگاهی به سوکت دسته تقلبی بندازید ، در وسط سوکت های دسته اورجینال 5 قطعه فلزی ریز کاملا دیده میشه و این در حالی است که در وسط دسته قلابی اصلا چنین چیزی دیده نمیشه و دارای 5 سوراخ بزرگ می باشد.
- به برچسب پشت دسته دقت کنید ، در نوع ارجینال برچسب کاغذی کاملا در وسط شیار قرار گرفته و این در حالی هست که در نوع تقلبی این برچسب مقداری کج به نظر خواهد رسید و کاملا در وسط شیار قرار نداره و گویا انگار با دست چسبیده شده.
- به نور LED ها توجه کنید ، در نوع رسمی (ارجینال) کاملا یکنواخت هست ولی در نوع غیر رسمی (فیک) از لحاظ نور یکنواخت نیست و وقتی دو تا دسته رو کنار هم بزارین کاملا مشخص هست
* برای دیدن تصاویر به منبع مراجعه کنید:
منبع

رجیون چیست؟
رجیون (Region) یک قفل منطقه ای هست که برای بازی ها و فیلم ها با توجه به منطقه جغرافیایی در نظر گرفته میشه
البته این نکته برای کنسول PS3 زیاد مهم نیست ، چون این کنسول از نظر بازی Region Free هست ، یعنی مثلا اگر کنسول شما Region 2 هست از تمام رجیون ها برای بازی میشه استفاده کنید
فقط این نکته رو عرض کنم که ظاهرا بازیهای رجیون 2 در ایران راحت تر پیدا میشه
یک نکته دیگه اینکه برای پخش فیلم ، حتما باید رجیون فیلم با رجیون کنسول یکی باشه ، یعنی اگه کنسول شما Region 2 هست ، فیلم Bluray شما هم باید Region 2 باشه.

• Region 1 = آمریکای شمالی (NTSC-U/C)
  • Region 2 = اروپا، استرالیا و اقیانوسیه (PAL)
  • Region 3 = ژاپن و آسیا (NTSC-J)

800px-Blu-ray_regions_with_key.png

کپیخور یا ارجینال؟
- با کنسول ارجینال میتونین هر بازی که خواستید رو از بازار خریداری کنید و بازی کنید ، از بخش آنلاین و اتصال به PSN هم استفاده کنید و تنها مشکلی که هست قیمت بازیها هست که شاید خیلی ها توان خرید نداشته باشند
- کنسول کپیخور دارای CFW 3.55 هست و میتونین بازیهایی که نیاز به FW کمتر از 3.55 دارند یا برای این CFW فیکس شدن رو بازی کنید
با کنسول کپیخور امکان اتصال به PSN و بازی آنلاین رو نخواهید داشت ، البته هر چند وقت روشها و برنامه هایی برای اتصال به PSN منتشر میشه ولی بعد از مدت زمان کمی جلوی اون روش اتصال گرفته میشه ، پس کلا فکر بازی آنلاین رو با کنسول کپیخور نکنید
تمام کنسول های کپیخور رو میشه آپدیت کرد و از حالت کپیخور خارج کرد ولی تمام کنسول های ارجینال رو نمیشه کپیخور کرد

انواع کپیخور؟
- مهم ترین و بهترین نوع کپیخور در حال حاضر CFW 3.55 هست که تقریبا تمام بازیها رو بدون مشکلی میتونین اجرا کنید و هزینه ای برای خرید دانگل یا ... هم نداره ، البته بازیهای جدید باید فیکس بشه
- دانگل ها وسیله هایی هستند شبیه USB Flash ها که به کنسول متصل شده و به وسیله آنها میشه بازیها رو اجرا کرد ، مثل : دانگل True Blue و ...
- روش دیگری که استفاده میشه ، تبدیل کنسول CEX به DEX هست که دردسرهای خودش رو داره (توضیح : کنسول DEX کنسولی هست که بوسیله سازندگان بازیها مورد استفاده قرار میگیره و به همین جهت تفاوت هایی در قابلیت های کنسول نوع CEX و DEX وجود داره)
آموزش تبدیل Cex یه Dex + اجرای بازی های +3.60 (اسلیم)

DEX V.S. CFW ( توضیحات - تفاوت ها - راهنمایی برای نصب )

آپدیت 1 - اردیبهشت 92
- جدیدترین CFW عرضه شده CFW4.30 هست که تقریبا تمام بازیها رو بدون نیاز به فیکس میتونین اجرا کنید ، البته بازیهای شما اگه قبلا برای CFW3.55 فیکس شده باشه باید Eboot/Param ارجینال بازی رو جایگزین Eboot/Param فیکس شده کنید

در هنگام خرید کنسول دسته دوم به چه نکاتی توجه کنم؟
- لنز Bluray Drive رو تست کنید
- حتما چند دقیقه با کنسول بازی کنید ، نباید صدا بده یا داغ کنه یا هر رفتار غیرمعمولی داشته باشه
- تمام محتویات که روی کارتون کنسول نوشته شده ، موجود باشه و تست بشه

من مانیتورم ورودی HDMI نداره ، چکار کنم؟
در صورتی که مانیتور شما پورت DVI داشته باشه : در این صورت شما باید یک تبدیل HDMI به DVI خریداری کنید (که هم به صورت کابل و هم به شکل بدون کابل در بازار موجود هست) و تصویر را از طریق DVI به مانیتور بفرستید
در صورتی که مانیتور شما فقط پورت RGB داشته باشه : در این صورت علاوه بر تبدیل HDMI به DVI که در بالا گفته شد ، باید یک تبدیل DVI به RGB نیز خریداری کنید (آپدیت : با این کار معمولا PS3 به شما تصویر نمیده و عملا نمیشه از این روش استفاده کرد ، پیشنهاد میکنم مانیتور خریداری کنید)
صدا را هم از کابل سه فیش که توی کاتون موجود هست استفاده میکنید ، به این شکل که دو تا از این سه کابل مخصوص صدا هست ، که با یک تبدیل به شکل زیر میتونین به اسپیکر وصل کنید

ps333.jpg

این پست به مرور آپدیت میشه

دوستان عزیز لطفا سوالات خودتون رو توی تاپیک های دیگه مطرح کنید و این تاپیک مرجعی باشه برای مطالعه

همچنین برای اطلاعاتی مثل ورژن اولیه FW از لینک زیر استفاده کنید:
SKU Models - PS3 Development Wiki

لیست بعضی تاپیک های مهم برای پرسیدن سوالات:
سوالات و مشکلات درباره کپی خور کردن PlayStation 3
آموزش اتصال به PSN به دو روش Wireless و Wired
هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* (پست اول تاپیک خوانده شود)
هر سوال و مطلبی راجع به لوازم جانبی PS3
قیمت به روز PS3 در فروشگاه های مختلف

هرگونه کپی برداری از این مطلب غیر قانونی و حرام است

آخرین ویرایش:

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
دوستان بنده یه اشتباهی کردم و سوال کردم و الان دیگران هم فکر میکنن میتونن سوال کنن. خواهشا سوالات خودتون رو در این تاپیک مطرح نکنید.

دوستان عزیز لطفا سوالات خودتون رو توی تاپیک های دیگه مطرح کنید و این تاپیک مرجعی باشه برای مطالعه

اگر هم برای پیدا کردن تاپیک مورد نظرتون مشکلی دارید درست 5 خط بالاتر از پست بنده اسامی تاپیک ها نوشته شده است.

از همکاری شما دوستان پیشاپیش تشکر میکنم.

آخرین ویرایش:

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
اگه کنسول رو هک کنیم میتونیم باز دوباره به حالت اولش برگردونیم؟

نوشتم دیگه
تمام کنسول های کپیخور رو میشه آپدیت کرد و از حالت کپیخور خارج کرد ولی تمام کنسول های ارجینال رو نمیشه کپیخور کرد

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
شرمنده ولی میخواستم یه سوال از شما ها که پی اس3 دارید بپورسم.
من ایکس360 دارم ولی این چند روزه تصمیم گرفتم بدم که پی اس3 بگیرم بنظرتون پی اس3 ارزششو داره که بگیرم.(البته من خودم از بازی های انحصاری X360 خسته شدم همشون توی یه سبکن).
بعد یه سوال دیگه: چند مدل هک داریم برای پی اس3 و بهترینش چیه که بشه بازی های انحصاری که تا الان برا پی اس3 اومدرو بازی کنم؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
شرمنده ولی میخواستم یه سوال از شما ها که پی اس3 دارید بپورسم.
من ایکس360 دارم ولی این چند روزه تصمیم گرفتم بدم که پی اس3 بگیرم بنظرتون پی اس3 ارزششو داره که بگیرم.(البته من خودم از بازی های انحصاری X360 خسته شدم همشون توی یه سبکن).
بعد یه سوال دیگه: چند مدل هک داریم برای پی اس3 و بهترینش چیه که بشه بازی های انحصاری که تا الان برا پی اس3 اومدرو بازی کنم؟

دوستان عزیز لطف کنید سوالات خودتون رو توی تاپیک های دیگه مطرح کنید ، و این تاپیک مرجعی باشه برای مطالعه
http://forum.bazicenter.com/thread33248/page697

imijo

کاربر سایت
Sep 20, 2012
25
ایا ps3 تقلبی تو بازار هست؟
ما یه تایپک خوندیم نفهمیدم اسلیم بهتر یا فت؟ مقایسه ی پلی استیشن فت یا قدیمی با اسلیم
اگه تو سایت سونی بریم و شماره سریال و بزنیم به ما میگه که این دستگاش قبلا تعمیر شده یا نه؟؟؟؟؟؟
سونی مثل اپل نیست که تند تند هکش بیاد؟ میشه حدس زد هک بعدی برای چه فریموری و کی میاد؟؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
ایا ps3 تقلبی تو بازار هست؟
ما یه تایپک خوندیم نفهمیدم اسلیم بهتر یا فت؟ مقایسه ی پلی استیشن فت یا قدیمی با اسلیم
اگه تو سایت سونی بریم و شماره سریال و بزنیم به ما میگه که این دستگاش قبلا تعمیر شده یا نه؟؟؟؟؟؟
سونی مثل اپل نیست که تند تند هکش بیاد؟ میشه حدس زد هک بعدی برای چه فریموری و کی میاد؟؟

دوستان عزیز لطف کنید سوالات خودتون رو توی تاپیک های دیگه مطرح کنید ، و این تاپیک مرجعی باشه برای مطالعه
سوالات و مشکلات درباره کپی خور کردن PlayStation 3

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
سلام ممنونم تاپیکه خوبی و کار ما را راحت کردی:x
فقط یه چیزی لینک تاپیکها رو بذار صحفه اول کسی که سوال داره بره توی تاپیک خودش سوال کنه
مثلا درباره هک بره توی این بخش

و برای سوال که چه جوری وصل کنم به اینترنت میتوانه بره توی این تاپیک

[h=3]مهم: آموزش اتصال به PSN به دو روش Wireless و Wired[/h]ممنون این جوری دوستان راحتر میتوانن پیدا کنند تاپیکهای مورد نظرشون رو مرسی:d

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام ممنونم تاپیکه خوبی و کار ما را راحت کردی:x
فقط یه چیزی لینک تاپیکها رو بذار صحفه اول کسی که سوال داره بره توی تاپیک خودش سوال کنه
مثلا درباره هک بره توی این بخش

و برای سوال که چه جوری وصل کنم به اینترنت میتوانه بره توی این تاپیک

مهم: آموزش اتصال به PSN به دو روش Wireless و Wired

ممنون این جوری دوستان راحتر میتوانن پیدا کنند تاپیکهای مورد نظرشون رو مرسی:d

ممنون از یادآوری حسین جان
انجام شد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر