معرفی و لینک دانلود بازی های سبک Retro

agripa2087

کاربر سایت
May 15, 2012
16
نام
پویان
بازی قدیمی destiny of an emperor : این اثر rpg در سال 1989 توسط کپکام برای کنسول nes عرضه شد . داستان بازی بر اساس سریال کارتونی افسانه سه برادرکه در ایران هم بسیار طرفدار داشت (از جمله خودم ) ساخته شده بود . در ابتدا کنترل هر سه برادر را داریم ولی در همان اوایل لیو بی به خاطر پادشاه شدن از تیم جدا می شود و به یک ماموریت فراهم کن تبدیل می شود . علاوه بر ژانگ فی و گوان یو ، سه نفر دیگر هم به تیم می توان اضافه کرد . این افراد از بین npc ها هستند که قابلیت پیوستن به تیم بازیباز را دارند . در بازی بجای جان برای هریک از شخصیت ها ، تعداد سربازان هر شخصیت نقش جان او را بازی می کند و در واقع هر یک از افراد تیم بازیباز فرمانده لشکری هستند و با نابودی تمام آن لشکر او هم خواهد مرد . دیگر ویژگی منحصر بفرد بازی همانند دیگر rpg ساختار شکن کپکام درآن سال ها sweet home عدم استفاده از جادو است که به بازی کیفیتی واقع گرایانه می بخشد و از کلیشه آثار rpg دور می ماند . بجای جادو از تاکتیک استفاده شده که کیفیتی متفاوت به نبردها می افزاید .
06.png

نکته منحصر بفرد بازی یک ویژگی در مبارزاتش است که امکان مبارزه خودکار را می دهد . این ویژگی باعث می شود تا بازیکن از نبردهای تکراری که از اول نتیجه مشخص است بدون بازی کردن برنده شود و فقط xp خود را دریافت کند . جالب اینکه هر وقت هم خواست می تواند در وسط مبارزه این حالت خودکار را کنسل کرده و به شکل عادی به مبارزه بپردازد .

Destiny_of_an_emperor_game.png

در نقد های منتشر شده بر بازی dragon dogma بعضا کپکام را بی تجربه در ساخت آثار نقش آفرینی معرفی کردند . ولی حقیقت این است که فقط با بررسی همین دو بازی sweet home و destiny of an emperor می توان گفت کپکام یکی از پیشتازان سبک rpg بوده و اثار درخشان و نو اورانه ای در این سبک عرضه کرده که حتی بعد از گذشت بیست سال از زمان ساختشان هم حرفی برای گفتن دارند .

Destiny_of_an_Emperor_NES_ScreenShot3.gif

هنوز هم بیادتان هستم . سه قهرمان محبوب دوران کودکیم . لیو بی ، ژانگ فی و گوان یو

آخرین ویرایش:

FINDbmx

کاربر سایت
Jul 22, 2012
133
نام
محمد حسن
بازی های Zelda Classic برای PC

TLoZ-Classic.jpg

درسته، هیچ نسخه ای از بازی های رسمی سری zelda برای کامپیوتر طراحی نشدند اما بازی های مستقلی از طرف هواداران این بازی ساخته شده که به اعتقاد خیلی ها نه تنها چیزی از بازی های سری داستانی زلدا کم ندارند بلکه خیلی هم با حال تر هستند! برای بازی کردن شما نیاز دارید Zelda quest 2.5 رو که موتور بازی محسوب میشه رو دانلود کنید. به صورت پیشفرض یک بازی در پوشه ی دانلود شده وجود داره اما اشتباه نکنید، شما می تونید با دانلود کردن quest بازی های متفاوت با گرافیک های متفاوتی رو تجربه کنید.

q204s7.gif
q204s9.gif

برای دانلود موتور بازی: ZeldaClassic.com
لیست quest ها برای دانلود: ZeldaClassic.com

تعداد quest ها خیلی زیاده. نظر من اینه که لیست پیشنهادی یک فرد با تجربه رو برای دانلود کردن امتحان کنید!

Zelda Classic شبیه به نرمافزار های شبیه سازی میمونه اما اینطور نیست. quest هایی که برای این بازی وجود دارند از کنسول برداشته نشده اند و طراحی 100% کامپیوتری دارند. پس از این بابت خیالتون راحت باشه، چون بازی خیلی خوب و بدون مشکل اجرا میشه!

آخرین ویرایش:

FINDbmx

کاربر سایت
Jul 22, 2012
133
نام
محمد حسن
بازی Megaman

اخیرا از طرف هواداران سری بازی های Megaman بازی ای منتشر شده در سبک DOOM اما با کارکتر های Megaman. من وقتی اینو بازی کردم یه حس عجیبی بهم دست داد. آهنگ ها خیلی خوب و همونطور کلاسیک انتخاب شده هستند. دقیقا انگار که دارید با کنسول قدیمی بازی میکنید. من خودم از هواداران مگامن نیستم اما اگر شما دوست دارید حال و هوای بازی های قدیمی براتون زنده بشه، این بازی جدید اتفاقا بهتر این کار رو انجام میده تا اصل بازی های قدیمی، نمی دونم چرا. شاید به این خاطر که ما در گذشته انتظار داشتیم روند پیشرفت بازی ها به اینصورت باشه. و همیشه منتظر دیدن همچین صحنه هایی بودیم!

MM8BDM_Gameplay_1.png

به هر حال اگه شما از طرفداران سری Megaman هستید باید این بازی رو امتحان کنید!

بازی رو میتونید از سایت سازنده دانلود کنید.

بر خلاف تصو شما این بازی فقط با کیبرد انجام میشه و از ماوس هیچ استفاده ای نمیشه. کامپیوتر خودش زاویه ی عمودی رو تنظیم می کنه. در نتیجه این یک بازی کاملا Retro هستش نه فقط به خاطر گرافیک بازی بلکه گیم پلی بازی هم به سبک بازی های Retro قرار داده شده. (این بازی قابلیت آنلاین بازی کردن هم داره!)

آخرین ویرایش:

FINDbmx

کاربر سایت
Jul 22, 2012
133
نام
محمد حسن
بازی Earthbound / Mother

ness.gif

یک بازی با هواداران خاص و پایبند. نکات مهم بازی داستان زیبا و دیالوگ های جالب و موسیقی دلنشین هستند. مثلا دیالوگ هایی که بین اعضای خانواده رد و بدل میشن خیلی برام جالب بود (کمتر بازی ای من رو مثل این بازی مجبور کرد تمام دیالوگ ها رو دنبال کنم)! داستان بازی هم به این صورت هست که پسرک داستان ما باید دنیا رو نجات بده، برای اینکار باید از نیروی زمین کمک بگیره! و دوستانش او رو در قضیه های مختلف دنبال و کمک می کنند.

earthbound-interview.jpg

بازی در 3 نسخه و برای کنسول های نینتندو ساخته شده اند. این بازی در بین انگلیسی زبان ها به Earthbound معروفه و در ژاپن به اسم Mother شناخته میشه. شما به راحتی می تونید این بازی رو با استفاده از شبیه ساز روی کامپیوتر بازی کنید. خبر مهمی که میخوام بدم اینه که دو بازی مشابه به این برای کامپیوتر در حال ساخت هستند و اگر برای شما کار کردن با شبیه ساز مشکل هست، فقط جهت آشنا شدن با سبک بازی هم که شده این بازی رو امتحان کنید تا برای اومدن بازی های مشابه کامپیوتری روزشماری کنید! فیلم صحنه ی ابتدای بازی
(حجم فیلم 2 مگابایت)​

نکته: اگر میبینید مردم در استفاده از شبیه ساز ها گله می کنند، اون برای بازی های سبک اکشن و بازیهایی با گرافیک بالا هست و برای بازی های در این سبک شما به هیچ مشکل و دردسری بر نمی خورید!

فایل ZIP شده را اکسترکت کنید و فایل بازی رو با استفاده از شبیه ساز load کنید.
دکمه های بازی: Arrow Keys و A و S و D و C و X و Z

اولین نسخه ی این سری (عکس بالا):
دانلود شبیه ساز برای بازی Earthbound (حجم 700 کیلوبایت)
دانلود بازی Earthbound (حجم 1.5 مگایبایت)

نسخه ی سوم از بازی Earthbound:

953-1.jpg

(پرطرفدارترین نسخه ی این سری)​

دانلود شبیه ساز برای بازی Mother 3 (حجم 700 کیلوبایت)
دانلود بازی Mother 3 (حجم 15 مگابایت)
دانلود پچ زبان انگلیسی بازی (1.5 مگابایت)

(راهنمای پچ: فایل زیپ شده را اکسترک کنید و فایل mother3_windows.exe رو اجرا کنید، آدرس فایل بازی رو بهش بدید و پچ را اجرا کنید)

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
بازی Bit Trip Beat
200px-BIT_TRIP_BEAT.jpg

طرح این بازی از بازی Pong گرفته شده، اما بهش ایده های خلاقانه ی زیادی افزوده شده و امکان بازی برای چهار نفر بوجود آورده شده. (محصول سال 2010)
در رابطه با این بازی شاید کامنت های جالبی شنیده نشه. شاید به این خاطر که این بازی برای چهار نفره بازی کردن ساخته شده. هدف بازی امتیازگیریه و قطعا این کار با همکاری دوستان یک لطف دیگه ای داره. از اینجا می تونید فیلم کوتاهی از این بازی رو بصورت Gif ببینید.

beat-2010-11-29-13-29-39-38-625x351.jpg
دانلود
(از سرور hotfile) (حجم 22 مگابایت)

تاپیک این بازی زیبا رو هم زدم. بازیه خیلی خلاقانه ای هست ولی نسبتا سخته, مخصوصا یه نفره

بازی legend of grimrock که به سبک rpg های اول شخص اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود ساخته شده است . آثاری همچون dungeon masters و eye of beholder .
البته بازی گرافیک مدرنی دارد ولی گیم پلی بازی دقیقاً همان سبک آثار کلاسیک است . از اصلی ترین دلایل جذابیت های بازی می توان نوسازی سبکی اشاره کرد که حدود بیست سال از انقراضش می گذرد ولی سازندگان این اثر موفق شده اند جذابیت این سبک مرده را برای مخاطب زنده کنند و حس و حال آن آثار در زمان عرضه شان را برای مخاطب این دوره باز آفرینی کنند .
Legend_of_Grimrock_screenshot_04.jpg

اینم یکی از تصاویر مفهومی نمایش داده شده در دموی آغازین بازی . واقعاً زیباست .
2_matte_1080p_1.jpg

نسبت به حجمش گرافیک خوبی داره ولی زیاد باهاش حال نکردم چون خیلی کلاسیک بود :d

ness.gif

یک بازی با هواداران خاص و پایبند. نکات مهم بازی داستان زیبا و دیالوگ های جالب و موسیقی دلنشین هستند. مثلا دیالوگ هایی که بین اعضای خانواده رد و بدل میشن خیلی برام جالب بود (کمتر بازی ای من رو مثل این بازی مجبور کرد تمام دیالوگ ها رو دنبال کنم)! داستان بازی هم به این صورت هست که پسرک داستان ما باید دنیا رو نجات بده، برای اینکار باید از نیروی زمین کمک بگیره! و دوستانش او رو در قضیه های مختلف دنبال و کمک می کنند.

earthbound-interview.jpg

بازی در 3 نسخه و برای کنسول های نینتندو ساخته شده اند. این بازی در بین انگلیسی زبان ها به Earthbound معروفه و در ژاپن به اسم Mother شناخته میشه. شما به راحتی می تونید این بازی رو با استفاده از شبیه ساز روی کامپیوتر بازی کنید. خبر مهمی که میخوام بدم اینه که دو بازی مشابه به این برای کامپیوتر در حال ساخت هستند و اگر برای شما کار کردن با شبیه ساز مشکل هست، فقط جهت آشنا شدن با سبک بازی هم که شده این بازی رو امتحان کنید تا برای اومدن بازی های مشابه کامپیوتری روزشماری کنید! فیلم صحنه ی ابتدای بازی
(حجم فیلم 2 مگابایت)​

نکته: اگر میبینید مردم در استفاده از شبیه ساز ها گله می کنند، اون برای بازی های سبک اکشن و بازیهایی با گرافیک بالا هست و برای بازی های در این سبک شما به هیچ مشکل و دردسری بر نمی خورید!

فایل ZIP شده را اکسترکت کنید و فایل بازی رو با استفاده از شبیه ساز load کنید.
دکمه های بازی: Arrow Keys و A و S و D و C و X و Z

اولین نسخه ی این سری (عکس بالا):
دانلود شبیه ساز برای بازی Earthbound (حجم 700 کیلوبایت)
دانلود بازی Earthbound (حجم 1.5 مگایبایت)

نسخه ی سوم از بازی Earthbound:

953-1.jpg

(پرطرفدارترین نسخه ی این سری)​

دانلود شبیه ساز برای بازی Mother 3 (حجم 700 کیلوبایت)
دانلود بازی Mother 3 (حجم 15 مگابایت)
دانلود پچ زبان انگلیسی بازی (1.5 مگابایت)

(راهنمای پچ: فایل زیپ شده را اکسترک کنید و فایل mother3_windows.exe رو اجرا کنید، آدرس فایل بازی رو بهش بدید و پچ را اجرا کنید)

گرافیک شادی داره. حتما باید امتحانش کنم

FINDbmx

کاربر سایت
Jul 22, 2012
133
نام
محمد حسن
بازی Retro City Rampage

MediaHandler.ashx

یک بازی دو بعدی در سبک GTA اما با گرافیک شبیه به بازی زلدا. اخیرا من دوباره بازی GTA2 رو دانلود کرده بودم، اما دیگه نمی دونم چرا دیگه برام خیلی جالب نبود. دیگه حس پرسه زدن تو خیابونهاش برام وجود نداشت. اما این بازی با گرافیک جدید، من رو وسوسه کرد تا بخوام بازیش کنم و ... پرسه بزنم!

RetroCityRampage001.png

دانلود (حجم 50 مگابایت)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر