داستان کامل سری METAL GEAR SOLID

Bond

کاربر سایت
Feb 28, 2012
63
نام
Mostafa
چرا توی گراند زیرو چیکو و پاز دست گیر شده بودند؟
دست بیگ باس و پای میلر فک کنم قطع میشه!
"پاز" پس از اینکه از مادربیس فرار می کنه توسط "اسکال فیس" دستگیر می شه, "چیکو" هم سعی می کنه نجاتش بده که خودش هم دستگیر می شه..(اگر که بازی را تمام کردی اما ابهاماتی داری به "این تاپیک" سر بزن)
در باب مورد دوم باید تا آمدن "The Phantom Pain" صبر کنی...

• Like
Reactions: fox_hound1985

aminxxx

کاربر سایت
Jan 10, 2009
1,002
نام
ramin
با سلام ..
راستش باید پیس واکر رو بازی میکردی تا بدونی .. هر دوشون حضور داشتن .
در مورد قطع شدن دست و .. هم بله .. تو تریلر ها بوده .. داستان هم فوق الاده سنگینه :D
یعنی نمیخوام حرف هایی که تو فکرمه رو در مورد بازی بزنم .. چون خودم که فن این سری هستم کلی فکر تو سرمه که خب مخلوط شده !!
**
بازی رو کنسول خیلی بیشتر چسبید تا رو pc (( پیس واکر منظورمه )) !
پیس واکر رو رفتم نسخه hd روی 360 اما تا جایی که یادمه توی پیس واکر آخر بازی همچی بخوی تموم شد و اون روباته باس هم نابود کرد خودشو عین فیلم هندی! و چیزی در مورد پاز نگفت فقط فهمیدیم پاز کیه و چیه چطور رفت توی مادر بیس!

mahdiyar1361

کاربر سایت
Feb 14, 2013
72
اول از همه باید تشکر کنم بابت این همه پشتکار و علاقه شما دوست عزیز که طلسم رو شکستی و داستان رو کامل نوشتی تا چه انهایی که بازی رو انجام ندادن وچه انهایی که مثل بنده زیاد به زبان انگلیسی تسلط ندارن و ریزه دیالوگها را ترجمه کردید

متاسفانه در زمان ما جوانهای نسل دیروز اینگونه فضای اینترنتی حاکم نبود که راحت دانسته های خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم

شاید ارتباط بر قرار کردن با شما جوانان کار بلد این دوره کمی سخت باشه اما منه بچه دهه 60 هم در رابطه نتال گیر هنوز هم همان حال و هوای جوانی را احساس میکنم البته یه جاهایی در متال گیر 2 رو اشتباه نوشته بودید مثلا انجایی که ایمز میمیره اسلات اسلحه رو به طرف رایدن میگره و نینج برای قطع کردن دستش اقدام میکنه اما از اونجایی که اون اولگا هست و سرعته نینجای واقعی (گری فاکس) رو نداره اسلات به سرعت دسته خودش رو به عقب میکشه و با تعجب میگه باز هم تو که در این کات سین از شوخیهای کوجیما ست. در حقیقت نیجا قلابی به رایدن کمک میکنه که فرار کنه.واسنیک در اونجا هیچ نقشی نداره مبارزه رایدن و سالیدس هم در نقطه ای هست که bhg shell A
به big shell Bوصل میشه که اسنیک در هلیکوپتر بالای سره اونهاست و اسلحه stenger رو به رایدن میده
یا در اون قسمتی که رییس جمهور به رایدن میگه که اون هیچ قدرتی نداره شما فرمودید که رایدن قایم میشه که ایگونه نیست بلکه ریس جمهور دسته رایدن که تفنگش توش بوده رو میگره و اصرار داره که رایدن او را بکشه رایدن مخالفت میکنه و سعی میکنه دستش رو ازاد بکنه که اسلات از پشته سره رایدن وارد میشه و رییس جمهور را میکشه
ببخشید اگه ایراد گرفتم

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
@mahdiyar1361

ممنون از شما و اینکه این داستان ویرایش شده و کاملش برای روی صفحه اصلی سایت قرار داره که اصلاح شده و کامل هستش. بهر حال در این حجم و زمان کوتاهی که در بین درگیری های شخصی این مقاله نوشته شده صد در صد اشتباهاتی وجود دارد اون هم جدا از گستردگی و وسیع بودن داستان متال گیر، به هر حال این مقاله مربوط به تقریبا 2 یا 3 سال پیش است و بیشتر بدرد کسانی می خورد که قصد دارند از ابتدا با داستان متال گیر آشنا بشن.

1." داستان کامل سری Metal gear Solid " بر روی صفحه اصلی سایت " بازی سنتر "
بعد از پیشنهاد رفتن تاپیک پایین بر روی صفحه اصلی سایت تصمیم بر این گرفته شد تا تمامی تاپیک ویرایش شود که این کار انجام شد و پس از ویرایش نهایی سردبیر محترم فردین عزیز این داستان بسیار شکیل، منظم و رعایت جمله بندی و .. بر روی سایت قرار گرفت که می توانید از آن لذت ببرید.

و همچنین مقاله های دیگری که دوستان می توانند برای آشنایی بیشتر استفاده کنند:

مقالات مرتبط با Metal Gear Solid V

تاپیک " کامل ترین اخبار از MGSV "
تمامی اخبار در رابطه با MGSV در این تاپیک قرار خواهد گرفت، از زمان معرفی تا انتشار این تاپیک آپدیت خواهد شد.

1.نگاهی اجمالی بر تریلر MGSV
تحلیل تریلر مربوط به معرفی بازی در 25 ـمین سالگرد Metal Gear در سال 2012 و همچنین تریلر The Phantom Pain در VGA و GDC

2.تحلیل تریلر MGSV
تریلر مربوط به E3 2012 که در کنفرانس مایکروسافت پخش شد، البته تریلر اصلی مد نظر بوده ( Red Director )

3.Zero VS Big Boss جنگ اصلی و خونین
حدس و گمان در مورد دشمن اصلی در MGSV

4.بزرگترین پیشنمایش ( Metal Gear Solid V ( Ground Zeroes & The Phantom Pain
تحلیل کلی تمامی تریلر ها و گیم پلی های MGSV از ابتدا تا TGS 2013

5.کدام شخصیت های در MGSV:GZ حضور خواهند داشت؟
نظرسنجی تاپیک بسته شده

6.تحلیل داستانی MGS: Ground Zeroes
این تاپیک مدتی بعد از انتشار GZ تاسیس شد که زحمت بیشترش رو بهروز ( Behrooz ) عزیز کشیده که زحمت ترجمه تمامی دیالوگ ها، کات سین ها و نوار کاست های بازی کشیده. به همراه نقد کوتاه ( داستانی ) بنده و تحلیل داستان GZ و پیش بینی ها ..

7.تحلیل تریلر E3 2014
در این تاپیک تریلر داستانی E3 2014 مورد تحلیل قرار داده شده و حدس و گمان ها بررسی شده.

کپی تمامی مقالات بالا فقط با ذکر نام " بازی سنتر " و نویسنده " امید درکه " مجاز است.
راه های ارتباط :

مقالات مرتبط با کلیت داستان Metal Gear Solid
1." داستان کامل سری Metal gear Solid " بر روی صفحه اصلی سایت " بازی سنتر "
بعد از پیشنهاد رفتن تاپیک پایین بر روی صفحه اصلی سایت تصمیم بر این گرفته شد تا تمامی تاپیک ویرایش شود که این کار انجام شد و پس از ویرایش نهایی سردبیر محترم فردین عزیز این داستان بسیار شکیل، منظم و رعایت جمله بندی و .. بر روی سایت قرار گرفت که می توانید از آن لذت ببرید.

2. تاپیک " داستان کامل Metal Gear Solid "
زحمات زیادی برای این تاپیک کشیده شده و کاملترین مرجع در مورد داستان متال گیر سالید به زبان فارسی در سراسر اینترنت است ( به زودی نسخه ویرایش شده بر روی صفحه اصلی سایت قرار خواهد گرفت )، البته این تاپیک به کمک دوستان زیادی از جمله سیاوش و عرفان عزیز که قسمت هایی از داستان رو نوشتند کارش رو به پایان رسوند که باز هم از زحمات این عزیزان تشکر می کنم.

3.Solid Snake یا Big Boss ؟ کدامیک زجر بیشتری کشیده اند ؟!
تاپیکی سختی ها و ملالت های این پدر و پسر را در نسخه های مختلف MGS روایت می کند به همراه یک نظر سنجی ( نظر سنجی بسته شده است )

4." بهترین لحظات MGS3 به روایت تصویر "
بهترین لحظات Metal Gear Solid 3 که در قالب عکس و بدون هیچ توضیحی در این بلاگ جمع آوری شده.

Harry-Pedram

کاربر سایت
Jul 10, 2012
124
نام
پدرام
خيلي حيف كه نتونستم اين بازيرو انجام بدم ولي با اين نقد بالاخره فهميدم ارزش اين بازي چه قدر زياده كه اين قدر ازش تعريف ميكنن.حتي اين نقدم كلي طول كشيد تا پيدا كنم.بازم ممنون.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
دوستان حمله به بیس بیگ باس در آخر بازی به دست Zero انجام میشه یا افراد Skull Face هم در این حمله سهیم بودن ؟ کلا رابطه Zero و Skull Face به چه شکله ؟
-----------------------------
بعد یه سوال دیگه :
این فلزی که تو پیشونی بیگ باس هستش ، مگه ترکش نیست ؟ پس چرا عین شاخ رشد میکنه ؟

آخرین ویرایش:

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
دوستان حمله به بیس بیگ باس در آخر بازی به دست Zero انجام میشه یا افراد Skull Face هم در این حمله سهیم بودن ؟ کلا رابطه Zero و Skull Face به چه شکله ؟
بعد یه سوال دیگه :
این فلزی که تو پیشونی بیگ باس هستش ، مگه ترکش نیست ؟ پس چرا عین شاخ رشد میکنه ؟

هر دو سؤالت توو همون اوایل TPP بهش پاسخ داده میشه به شکل کامل ولی خب اگر میخوای جوابتو اسپویل رو باز کن :d :

1.گروه اسکال فیس یعنی XOF مسئول حمله به مادر بیس هستن اما خود XOF هم کاشف به عمل اومد که در ظاهر زیر مجموعه CIA هست اما در حقیقت برا سایفر کار می کنن پس می تونیم بگیم هر دوشون دخیل بودن توو اون قضیه ولی به هر حال هرچی جلوتر برم این قضیه هم شفاف تر میشه
2.خودمم دقیق متوجه نشدم ولی مثل اینکه اون ترکش فلز نیست بلکه استخوان افرادیه (احتمالاً Paz) که توو اون انفجار به همراه فلزات و حتی دندون افراد و دیگر مخلفات وارد بدن اسنیک شده! :d

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
هر دو سؤالت توو همون اوایل TPP بهش پاسخ داده میشه به شکل کامل ولی خب اگر میخوای جوابتو اسپویل رو باز کن :d :

1.گروه اسکال فیس یعنی XOF مسئول حمله به مادر بیس هستن اما خود XOF هم کاشف به عمل اومد که در ظاهر زیر مجموعه CIA هست اما در حقیقت برا سایفر کار می کنن پس می تونیم بگیم هر دوشون دخیل بودن توو اون قضیه ولی به هر حال هرچی جلوتر برم این قضیه هم شفاف تر میشه
2.خودمم دقیق متوجه نشدم ولی مثل اینکه اون ترکش فلز نیست بلکه استخوان افرادیه (احتمالاً Paz) که توو اون انفجار به همراه فلزات و حتی دندون افراد و دیگر مخلفات وارد بدن اسنیک شده! :d
خب در هر صورت یه جسم خارجیه . چطور به جای پس زدن اون ،بدن اسنیک اون رو پذیرفته و حتی رشد هم میکنه ؟!!!

the rock lee

کاربر سایت
Oct 12, 2009
22
دوستان یه سوال ... شاید زیادی سوالم قدیمی باشه ... اما چون خیلی وقته میگذره از زمانی که MGS 4 رو بازی کردم میپرسم ....
سوالم اینه که : زمانی که توی MGS 4 ومپ توسط رایدن توی Shadow Mosess کشته میشه ... نایومی که سرطان داشت برای چی نانو ماشین ها توی بدنش که مثل مال ومپ بودن رو sغیر فعال میکنه و میمیره ؟!

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
دوستان یه سوال ... شاید زیادی سوالم قدیمی باشه ... اما چون خیلی وقته میگذره از زمانی که MGS 4 رو بازی کردم میپرسم ....
سوالم اینه که : زمانی که توی MGS 4 ومپ توسط رایدن توی Shadow Mosess کشته میشه ... نایومی که سرطان داشت برای چی نانو ماشین ها توی بدنش که مثل مال ومپ بودن رو sغیر فعال میکنه و میمیره ؟!

به خاطر عذاب وجدان از کار هایی که کرده بود(FoxDie، ومپ و ...) به اضافه اینکه میخواست به مرگ طبیعی بمیره و احساس میکرد نانوماشین ها احاطه ش کردن.

fox_hound1985

کاربر سایت
Jul 29, 2006
147
نام
Jack
بعد یه سوال دیگه :
این فلزی که تو پیشونی بیگ باس هستش ، مگه ترکش نیست ؟ پس چرا عین شاخ رشد میکنه ؟[/QUOTE]

بله ترکش هست اما اینکه جنسش چیه مشخص نیست و مهم هم نیست
چون دکتر توضیح میده که بیش از 100 ترکش در بدن بیگ باس شناسایی شده که بعضیاشونم از جنس استخون و دندون بوده اند
چون بمب در شکم پاز کار گذاشته شده بود و با انفجارش استخون های پاز هم مثل ترکش عمل کردند درواقع...

بدن انسان هر جسم خارجی ای رو که واردش بشه پس میزنه یعنی سعی میکنه به مرور زمان اون جسم رو بسمت بیرون بدن هدایت کنه
اما بشرطی که جسم خارجی در نزدیکی سطح پوست ثابت مونده باشه
اگر محل قرار گرفتن این جسم در عمق بافتهای بدن باشه اونوقت بدن راهکار دفاعی دیگه ای اتخاذ میکنه ینی تشکیل و تجمع چربی به دور اون جسم تا تقریبا به شکل کروی دربیاد و لبه های تیزش از بین بره و باعث پارگی و صدمات بعدی نشه...
ترکش توی پیشونی بیگ باس همون حالت ول رو داره ینی نزدیک به سطح پوست قرار گرفته
اصلا بطور کامل هم وارد جمجه نشده و مقداریش بیرونه
دکتر میگه استخراج این ترکش مضرات بیشتری داشته (باعث مشکلات اعصاب و روان میشده)تا اینکه بهش دست نزنن و بزارن همونجا بمونه
در نتیجه همین کار رو هم انجام میدن و بهش دست نمیزنن

بزرگتر شدنش در بعضی از قسمتهای بازی هم حالت نمادین داره
ینی در قسمتهایی که چهره ی بیگ باس خون آلود هست(در اثر کشت و کشتار) نشون داده میشه که انگار این شاخ(نماد شیطان و رذایل اخلاقی) بزرگتر شده و رشد کرده.

matiyo

کاربر سایت
Aug 25, 2009
5
دوستان اگر امکان داره میخواستم راهنمای کنید یه گیم با شرایطی که میگم انتخاب کنم .
نظرم روی سری بازی های متال گیر هستش .متال گیر 1 رو تو پلی استیشن بازی کردم این عکس.
MGS_screen_psx.jpg

url

و چند سال بعدش هم رفتم متال گیر (son of liberety) رو برا کامپیوتر گرفتم

ولی نمیدونم اشکال از گیم بود یا سیستم من ایراد داشت چون تصویر مه آلود و بی کیفیت بود . فکر کنم اون موقع هم همین سوال رو تو یکی از فروم ها پرسیدم گفتن چون از پلی استیشن ریلایز شده اینطوریه!! حالا نمیدونم واقعا همینطور بود یا که نه !الله اعلم!
خلاصه الان میخوام یه بای تو سبک متال گیر بازی کنم .مشخصات سیستمم هم اینه
z72vu.jpg

راستش دیگه جوان نیستم برم دنبال بازیهایی مثل GOd OF WAR یعنی میخوام یه خورده اکشن دیوانه کننده اش کم باشه.
میخواستم ببینم متال گیر سه با توجه به سیستمم انتخاب مناسبی هست یا نه و در کنار اون آیا این گیم برای PC (مخصوص PC)ریلایز شده یا نه چون تو قضیه متال گیر mgs son of liberty گفتم که رسما تصویر مه داشت و اصلا دیده نمیشد و نمیتونستی بازی کنی .
یه مود دیگه هم اینه که بشه با جو استیک بازیش کرد .
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر