گزارشی از نمایشگاه GamesCom 2012

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
امسال به دلایلی خیلی دیر و حدود ساعت 4 بعد از ظهر به نمایشگاه رسیدم. با وجود این سعی کردم در 4 ساعتی که تا پایان نمایشگاه باقی مانده حداکثر استفاده رو از اون ببرم.

متاسفانه صف جلوی خیلی از غرفه ها از حدود ساعت 6 به بعد بسته شده بودند. چون در اون ها مدت انتظار بیشتر از دوساعت بود و احتمال اینکه الکی دوساعت در صف بایستم و هیچی هم نبینم. خیلی زیاد بود.

کیفیت نمایشگاه تقریبا مثل سالهای پیش بود. بازهم امسال برگذارکنندگان به نمایش یک تریلر اکتفا نکرده بودند و بیشتر بازیها رو میشد شخصا بازی و تجربه کرد. کلا من خیلی دوست داشتم که Rambo و AC3 رو بازی کنم که به دلیل همون کمبود وقت صفهای اونها بسته شده بودند.

از بازیهایی که تونستم بازی کنم PES2013 و FIFA 2013 بودند که واقعا هردو عالی بودند و نمیتونم بگم کدومشون بهتر بودند. در هردو پاسکاریها و دریبلها کاملا طبیعی بودند. معلوم بود که هردو شرکت حسابی روی حرکات و فیزیک کار کرده اند. فکر کنم امسال رقابت خیلی شدیدی بین هردو پیش بیاد.

یکی دیگه از بازیهایی که تونستم شخصا بازی کنم، COD Black Ops II بود که وقتی خواستم توی صف بایستم، مسئولش گفت دوست داری وایستا ولی من هیچی تضمینی نمیدم که بهت برسه. با همه اینها من ایستادم. حدود 5 دقیقه بعد یکی اومد و گفت 12 نفر جا داریم و از همین آخر صف بیایی برید از در پشتی تو.
خلاصه همینطوری الکی و بدون انتظار زیاد بهم جا رسید و رفتیم توی اون سالن. اولش یه فیلم در مورد قابلیتهای جدید در بازی نمایش دادند و دوباره به یک سالن بزرگتر هدایت شدیم که چند تا میز به گذاشته بودند و هر ضلع میز 3 تا XBox360 با تلویزیون داشت. اینطوری 12 نفر در 4 تیم و هر تیم سه نفر میتونستند با هم بازی کنند. اولین چیزی که من متوجهش شدم این بود که در این نسخه میتونند 4 تیم همزمان بازی کنند. اسلحه های بازی هم همه عوض شده بودند. صدای نارنجک واقعا عالی شده بود و احساس لرزیدن زمین میداد.
به برنده هر تیم یه تیشرت با آرم خود بازی میدادند که متاسفانه تیم ما هربار با اختلاف خیلی کمی دوم شد.

Dishonered رو هم تونستم بازی کنم که راستش اصلا اون چیزی نبود که فکر میکردم و اصلا بهم نچسبید. اصلا دوربین خیلی مسخره ای داشت که یه دفعه شروع میکرد توی هوا شمشیر زدن.
Doom3 رو هم میشد بصورت سه بعدی بازی کرد که اولش خیلی حال داد ولی بعدش احساس حال بهم خوردگی شدیدی بهم دست داد و از غرفه اومدم بیرون. مثل اینکه سه بعدی زیاد به من نمیسازه.

بقیه توضیحات رو در بین عکسها میدم.

برای دوستانی که عکسها رو نمیتونند ببینند، در اولین فرصت همه رو در یکجای دیگه آپلود میکنم.

آخرین ویرایش:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
ورودی نمایشگاه، ارتش آلمان با زدن غرفه و گذاشتن یک تانک به عنوان دکور مشغول استخدام هستش.

در اینجا یک مسابقه در جریان است که میتونید شرکت کننده ها رو که پشت اون کامپیوترها نشسته اند ببینید.

عکسی از پشت غرفه Dishonered، همانطوری که قبلا گفتم، بازیش زیاد برای من جالب نبود. ولی خب سلیقه ها فرق دارند.

عکسی از غرفه CaseKing که تولید کننده کیس کامپیوتر هستش

غرفه های Injustice و Batman برای Wii

اینها هم مال غرفه Starwars هستند که نمیدونم چرا هی چرخ میزدن

اینجا میشد بازی ارباب حلقه های جدید رو بازی کرد.

فروش عروسکهای بازی ها

محل اسکیت سواری. تمام کسانی که در مسابقات اسکیت آلمان دارای نام و نشانی بودند اینجا نمایش میدادند. چندسال پیش خود Tony Hawk هم بود ولی امسال خبری ازش نبود.

غرفه شرکت Razer که توی تهیه کیبرد و ماوس بازی خیلی مشهور هستش و محصولاتشون خیلی گرونه.

بازهم نمایش، منتهی اینبار دوچرخه سواری

در اینجا یک کامیون برای تبلیغ فیلم Resident Evil گذاشته اند، همونطوری که میبیند از نور زیاد نمیشد درست عکس گرفت. بهرحال اون وسط نورها یه خانم DJ ایستاده و سمت چپ هم مردم رو به صورت زامبی گریم میکردند و میتونستید از یک زخم روی صورت تا یه زامبی حسابی انتخاب کنید و بذارید گریمتون کنند.

غرفه بازی Raiderz

غرفه بازی Call Of Duty : Black Ops II که توضیحش رو در بالا دادم.

بازی World of Warcraft، پشت اون دستگاههای دوتایی میشد بشینی و بازی کنی.

غرفه Medal Of Honor

Simcity، اینجا میتونستید در مرکز اون دایره زردها دراز بکشید و ازتون عکس بگیرند. زاویه اون دوربینی که میبینید طوری تنظیم شده که توی عکس انگار دارید از بالای ساختمان ها به پایین سقوط میکنید.

این سه تا ماشین خوشگل رو هم برای بازی Need for Speed گذاشته اند.

غرفه بازی Fifa 13 که میشد بری و بازی کنی. همونطوری که گفتم خیلی عالی شده و کلی حال داد.

بازی Starwars

*********** 3

این رو هم بازهم برای Need for Speed گذاشته بودند.

Ghost Recon Online

این دوتا ژاپنی مال شرکت کپکام بودند که همه باهاشون عکس میانداختند. ولی من نمیدونم کی هستند.

غرفه Farcry3

غرفه Resident Evil 6، راستش از اونجایی که من دموی اون رو قبلا بازی کرده بودم، ترجیح دادم وقتم رو بذارم برای جاهای دیگه.

غرفه Hitman و Sleeping Dogs

بازی Assassin's Creed III که خیلی دلم میخواست بازیش کنم و به علت کمبود وقت نشد.

Splinter Cell: Black List

غرفه PES 2013 که با اینکه من کلا فیفا بازی میکنم، خیلی ازش خوشم اومد. دیگه از اون حرکات عروسکی هم خبری نبود. امسال فکر کنم رقابت بین این دوتا حسابی داغ بشه. توی اون دایره وسط هم میتونستید برید و با حرفه ای ها بازی کنید و از بازیتون فیلم میگرفتن.

غرفه سونی در نمایشگاه

این هم برای یک بازی بود که من نمیشناسم. سالن بازی رو به این شکل درست کرده بودند.

نمایی از سالن اصلی نمایشگاه

این یه تلویزیون خیلی بزرگه که من تا حالا همچین چیزی ندیده بودم. توش هم که نمیدونید چه خبر بود :-"

غرفه بازی End of Nations

بدون شرح

غرفه Intel در نمایشگاه که با برپا کردن این ماشینهای مسابقه، پردازنده های جدیدشون رو به نمایش گذاشتن

و بازهم یک مسابقه جهانی دیگر

این هم خودش رو این شکلی درست کرده، همه اش هم جو گرفته بودش و مثل خود Skyrim داد میزد. :-s

در اینجا میتونستید با سه تا تلویزیون ماشین سواری کنید که خیلی حال داد.

این هم صندلی هاشون که میشه خرید.

امیدوارم خوشتان آمده باشه.

آخرین ویرایش:

PiKO PiKO

کاربر سایت
Oct 2, 2010
324
نام
علیرضا
کاربر hoom شما فیفا 13 رو بازی کردید دوتا سوال دارم اگه میدونید جواب بدبد.
1.آیا این حالت جدید first touch control در روند گیم پلی تاتاثیر داره؟ چون من که چندتا ویدئو از گیم پلی در یو--توب دیدم چیزی ازش معلوم نبود.
2.آیا برای استفاده از حالت matchday در فیفا باید دائم به اینترنت وصل باشی و حتما هم باید بازی اصل باشه؟

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
عالی بود ولی نه مثل پارسال
ای کاش Rambo رو تجربه می کردید ..

پارسال من از صبح اونجا بودم. متاسفانه امسال به علت مشکلاتی که پیش اومد، خوشحال هستم که همون چندساعت رو هم تونستم برم. خودم هم خیلی دلم میخواست Rambo رو یک دست بازی کنم ولی نشد.

کاربر hoom شما فیفا 13 رو بازی کردید دوتا سوال دارم اگه میدونید جواب بدبد.
1.آیا این حالت جدید first touch control در روند گیم پلی تاتاثیر داره؟ چون من که چندتا ویدئو از گیم پلی در یو--توب دیدم چیزی ازش معلوم نبود.
2.آیا برای استفاده از حالت matchday در فیفا باید دائم به اینترنت وصل باشی و حتما هم باید بازی اصل باشه؟

1. من فقط یک دست بازی کردم و حتما حق میدید که با اون یک دست چنددقیقه ای نمیشه همه امکانات جدید بازی رو تجربه کرد. ولی بازی کاملا روان شده و همونطوری که گفتم حرکات بازیکنان خیلی طبیعی تر شده بود.
2. راستش من روم نمیشه برم توی غرفه EA و از مسئولش بپرسم که اگر با دیسک کپی بازی کنم اشکالی نداره یا نه. شما رو نمیدونم. ;)

PiKO PiKO

کاربر سایت
Oct 2, 2010
324
نام
علیرضا
1. من فقط یک دست بازی کردم و حتما حق میدید که با اون یک دست چنددقیقه ای نمیشه همه امکانات جدید بازی رو تجربه کرد. ولی بازی کاملا روان شده و همونطوری که گفتم حرکات بازیکنان خیلی طبیعی تر شده بود.
2. راستش من روم نمیشه برم توی غرفه EA و از مسئولش بپرسم که اگر با دیسک کپی بازی کنم اشکالی نداره یا نه. شما رو نمیدونم. ;)

مرسی.درباره بخش دوم گفتم شاید اونجا اطلاعاتی از نوع استفاده از قابلیت match day گفته باشند که شما هم شنیده باشین که مشخص شد همچین چیزی نبوده.بازم ممنون که ماروهم شریک خودتون توی دیدار از این نمایشگاه قرار دادید.فعلا.بدرود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر