بحث و تبادل نظر در مورد سری Fatal Frame

بهترین شماره از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    91
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
سپاس ها نثار این حرکت زیبا. برای دوستانی که میخوان مثل من بعضی نسخه های تجربه نشده رو بازی کنن، این مقاله توصیمه میشه :)

• Like
Reactions: Sega_genesis

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
همه نسخه ها رو کامل روفتم که نسخه ۲ شه مربوط به میو و مایو بود رو هم تو زبون ژاپنی به علت بلد بودن بازی کردم
و رقیقا اهنگ اخرشم برام خیلی جذاب بود
فقط نسخه وی یو رو نتونستم بازی کنم که هنوزم تو حسرتش هستم

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,140
این هم کالکشن و ریمستر این نسل داشتیم و کاش این سری هم یه همچین نسخه ای داشت.

نسخه های چهارم و پنجم و ریمیک FF2 و یه اسپین اف با سرمایه گذاری و کمک نینتندو ساخته شدند و بدون اجازه نینتندو نمیتونند بازی ها رو روی هیچ پلتفرم دیگه ای منتشر کنند.
اما سه تا نسخه اول رو قطعا میتوانند برای بقیه پلتفرم ها ریمستر کنند، که با توجه به فن بیس خیلی محدود سری و فروش ضعیف نسخه های اورجینال فکر نکنم هیچ وقت همچین اتفاقی بیفته. همونطور که در مورد نسخه های جدید بدون کمک نینتندو هیچ وقت وجود خارجی نداشتند و نخواهند داشت و عملا این سری بدون نینتندو مرده هست.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
این هم کالکشن و ریمستر این نسل داشتیم و کاش این سری هم یه همچین نسخه ای داشت.

کالکشن بخوره تو سرشون اون 2 تا نسخه که واسه Wii U دادن رو دوباره ریلیز کنن من دیگه هیچی نمیخوام. IP هم واسه نینتندو نیست و از نظر فروش هم خیلی بد بوده الان چند سالی هست که فن ها دارن
درخواست میدن ولی هیج خبری نیست

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
467
نسخه های چهارم و پنجم و ریمیک FF2 و یه اسپین اف با سرمایه گذاری و کمک نینتندو ساخته شدند و بدون اجازه نینتندو نمیتونند بازی ها رو روی هیچ پلتفرم دیگه ای منتشر کنند.
اما سه تا نسخه اول رو قطعا میتوانند برای بقیه پلتفرم ها ریمستر کنند، که با توجه به فن بیس خیلی محدود سری و فروش ضعیف نسخه های اورجینال فکر نکنم هیچ وقت همچین اتفاقی بیفته. همونطور که در مورد نسخه های جدید بدون کمک نینتندو هیچ وقت وجود خارجی نداشتند و نخواهند داشت و عملا این سری بدون نینتندو مرده هست.
به نظرم از زمانی که نینتندو روی این بازی سرمایه گذاری کرد و انحصاری شد دیگه اون حال و هوای دوران پلی استیشن دو رو نداره ، نه که خوب نباشه ولی حس میشه دچار افزایش در تکرار یک سری چیزا شده و حس کهنگی میده ، امیدوارم قسمت جدیدی بدون انحصاری بودن زمانی و غیر زمانی با سرمایه گذاری یک شرکت غیر کنسولی به زودی ساخته بشه و شاید بهتر باشه فضای بازی هم به سمتی غیر از فضای ژاپنی قدم بذاره

ویرایش : بی زحمت یکی از کسانی که دسترسی داره پست اول و ویرایش کنه چون خیلی بهم ریخته است .

• Like
Reactions: Sega_genesis

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,140
به نظرم از زمانی که نینتندو روی این بازی سرمایه گذاری کرد و انحصاری شد دیگه اون حال و هوای دوران پلی استیشن دو رو نداره ، نه که خوب نباشه ولی حس میشه دچار افزایش در تکرار یک سری چیزا شده و حس کهنگی میده ، امیدوارم قسمت جدیدی بدون انحصاری بودن زمانی و غیر زمانی با سرمایه گذاری یک شرکت غیر کنسولی به زودی ساخته بشه و شاید بهتر باشه فضای بازی هم به سمتی غیر از فضای ژاپنی قدم بذاره

ویرایش : بی زحمت یکی از کسانی که دسترسی داره پست اول و ویرایش کنه چون خیلی بهم ریخته است .

در مورد بازی های جدید همونطور که گفتم امکانش نیست و سری احتمالا دیگه هیچوقت مولتی پلتفرم نمیشه. چون ظاهرا نینتندو الان نیمی از حقوق ای پی رو با شرکت سازنده شریک هست. خود تهیه کننده سری هم توی این مقاله گفته بدون اجازه نینتندو نمیتونند کاری کنند و اگر نسخه جدید هم در کار باشه فقط برای سوییچ هست.

Producer Says Nintendo Has Final Say on Fatal Frame for the Switch

البته من چند جا دیگه خوندم حقوق کامل ای پی هنوز دست Koei Tecmo هست و این قضیه شراکت با نینتندو فقط برای بازی هایی هست که تا الان منتشر کرده و احتمالا یه قرار داد دراز مدت برای بازی جدید هست.

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
450
نسخه چهارم خیلی وقته برای pc اومده؟ دارم دانلودش میکنم قبلا با شبیه ساز خواستم برم هم سیستم ذغالی بود هم کنترول های وی جور در نمیومد. امیدوارم این نسخه اوکی باشه چون پنجش رو که گرفتم حالم بد شد اونقد بیخود بود پاک کردم.

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
450
دیشب یه خورده رفتم چهارو. فک کنم تازگی هم واسه پی سی اومده. از پنجش واقعا بهتره. خیلی حس و حالش به سه و دو شبیه تره نسبت به پنج.
منو اول ترس خاص این سری جذب کرد بعد شخصیت هاش؛ تو پنج کلا تمام تمرکز رو روی جذاب تر کردن کاراکترا گذاشتن بقیه بازی آب دوغ خیار.

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,294
نام
shahab
الان امدم بعد از مدت ها این تایپیک دوباره دیدم. من چرا تو نظر سنجی به شماره 3 رای دادم به جای 2:-??:o
بعد از کلی سال بلخره این ها شماره های 4 , 5 از انحصار دراوردن( پدرمون با شبیه ساز درامد). خوش حالم که زنده موندم و تونستم همه شماره های این سری درست تجربه کنم :D
======================
fatal frame 4
حقیقتا بعد از این همه سال تجربه fatal frame 4 واقعا دلچسب بود. همون فضای سنگین، پیش بردن داستان با نوشته ها قدیمی و پازل های خوب و البته مپ ها کلاسیک و مرتبط این سری. دلم برای بازی هایی که مثلا می رفتی داخل یه اتاق و همون محوطه اون اتاق کلی حرف و داستان برای گفتن داشت تنگ شده بود.
نکته که خیلی برام جالب بود داستان عالی و چند لایه بودن این قسمت بود در حدی خوب بود که بعد از داستان شماره 2 بنظرم تو سری بهترین باشه.
گیم پلی بهبود خوبی داشت ولی متاسفانه هنوز تو راهرو های تنگ دوربین بازی ازار دهندست. دشمن های بازی هم به شدت طراحی تکراری داشتن مخصوصا اون پرستار ها که اول بازی خیلی جامپ اسکر داشتن ولی انقدر تکرار می شه که تو مبارزه با هاشون ترست کامل می ریزه.
ولی در کل خیلی بازی خوبی بود،کلی من رو برد به دوران قدیم و اوج بازی های کلاسیک وحشت.

========================================
fatal frame 5
کاش این سری بازی رو با همون شماره 4 تمومش می کردن. دوست ندارم بازی رو زیاد بکوبم، درسته بازی با فاصله بیشتر از 4 شماره دیگه ساخته شد ولی همچنان المان های منسوخ شده ای داشت اما برای من این المان ها هنوز قابل قبول هست ولی متاسفانه مشکل بازی به این موارد ختم نمی شه. بازی به شدت در تعادل گیم پلی با محیط رنج می بره و اکثرا این مشکل رو اعصاب می ره تو شماره های قبلی هم این مشکل وجود داشت ولی نمی دونم چرا این مشکل بدتر شده تا بهتر.متاسفانه بازی نه تنها داستان قوی نداره بلکه به شدت تکراری می شه. تقریبا بعد از مرحله 6 تمام دشمن ها و محیط های بازی دچار تکرار می شن.بازی حتی موزیک ترسناک خوبی هم نداره و همینطور خالی از هرگونه پازلی هست یا حداقل من نمی تونم روش اسم پازل بزارم.

متاسفانه شماره 5 ام این سری برای من به شدت ناامید کننده بود.شاید تلنگری باشه که دوران این سری بازی دیگه تموم شده.

====================
به ترتیب شماره های که از این سری دوست داشتم.
fatal frame 2
fatal frame 4
fatal frame 1
fatal frame 3
fatal frame 5

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
450
من سه رو تموم کردم و دو رو تا نصفه هاش جلو رفتم. شاید برا اینکه اولین بار با شماره سه با این سری آشنا شدم برام جذاب تر بود و منم به سه رای داده بودم.

• Like
Reactions: genesis007

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,294
نام
shahab
من سه رو تموم کردم و دو رو تا نصفه هاش جلو رفتم. شاید برا اینکه اولین بار با شماره سه با این سری آشنا شدم برام جذاب تر بود و منم به سه رای داده بودم.
بنظر من اگه فقط ترسناک بودن درنظر بگیریم شماره 3 از همه شماره ها تاریک و سنگین تر بود. احتمال سر ترسناک تر بودن بهش رای دادم :-?

• Like
Reactions: Mohsen GT

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
450
بنظر من اگه فقط ترسناک بودن درنظر بگیریم شماره 3 از همه شماره ها تاریک و سنگین تر بود. احتمال سر ترسناک تر بودن بهش رای دادم :-?
دقیقا. من معمولا بازی های ترسناک اونطور نمیترسوندتم. سره این فیتال سه مثله باقی بازی های ترسناک خیلی ریلکس برق اتاقمو خاموش کرده بودمو داشتم بازی میکردم که سره یه صحنه یه حالتی شدم انگار که یخ کردم. بعد با خودم فکر کردم آها فک کنم این دیگه داره میترسونتم.
بعده فیتال ۳ هم فقط سره pt یه بار دیگه اون حس دست داد بهم.

• Like
Reactions: genesis007
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر