Dreamcast | کنسول فراموش شده...

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
کمپانی یا شرکت سازمان یافته و بزرگ مسلم نیستن.تیم developer هستن.اما کمپانی میتونه حتی یک نفره باشه.من هم میتونم الان یه اسم انتخاب کنم و برم راحت ثبتش کنم و قانونا و رسما میشه کمپانی من و تمام قوانین تجاری و..هم براش صادق میشه لازم هم نیست تشکیلات و ساختمان خاصی داشته باشه.(البته خارج از ایران اینطوره احتمالا ایران هم همینطوره).اگه کسی بخواد چیزی رو بفروشه بصورت رسمی مثال اینها مسلم بهتره یه کمپانی یا تشکیلاتی رو ثبت کنه تا بتونه حق و حقوق رسمی برای فروش و کپی رایت و...داشته باشه.
اون سایتها هم لینک رسمی اون دو تا بازیه به همراه لینک فروش.
«شرکت تجارتی(کمپانی) عبارت است از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجارتی نموده و منافع و زیان های حاصله را بین خود تقسیم کنند» بازم با این تعریف شما می تونی یک نفره کمپانی محسوب بشید؟
2.قانون ثبت هرکشوری با کشور دیگه متفاوت هست .یا تشابه به هم می تونن داشته باشن.به طور مثال شرکت در حقوق تجارت ما ریشه در حقوق اروپایی دارد(تشابه به قانون ثبت شرکت کشور فرانسه)،اما شرکت در حقوق مدنی ما، در درجه اول متکی بر موازین فقهی است. پس خارج از ایران کلا قانون ثبت شرکت ها با هم.فرق هم داره. باید دید هرکشوری چه قانونی براش تعریف کرده. پس همونطور که خارج از ایران همه کشورها با هم قانونشون یکی نمی تونه باشه ..ایران هم می تونه تشابه قانونی یا کلا فرق داشته باشه. پس شما یک نفر اول نمی تونید یه اسم انتخاب کنید وکمپانی به حساب بیایید. دوما برا ثبت هم باید ببینید قانون گذار هر کشور و خود کشور چه تعریفی کردن وچه شرایطی دارن به اون عمل کنید برا ثبت قانونی.
3. اون گروه ها هم که اسم بردید ثبت قانونی بودنشون مشخص نیست.یا حتی می تونه کشوری که هستن تعریف خاصی تو قانون کشورشون بابت ثبت نبوده که لینک فروش یا کمپانی خودشون رو ثبت کردن.یا احتمالات فراوان دیگه که هر کدوم هم تعریف خودش رو داره.

- - -ویرایش - - -

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

Osiris

کاربر سایت
Oct 17, 2013
36
نام
کیان
«شرکت تجارتی(کمپانی) عبارت است از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجارتی نموده و منافع و زیان های حاصله را بین خود تقسیم کنند» بازم با این تعریف شما می تونی یک نفره کمپانی محسوب بشید؟
2.قانون ثبت هرکشوری با کشور دیگه متفاوت هست .یا تشابه به هم می تونن داشته باشن.به طور مثال شرکت در حقوق تجارت ما ریشه در حقوق اروپایی دارد(تشابه به قانون ثبت شرکت کشور فرانسه)،اما شرکت در حقوق مدنی ما، در درجه اول متکی بر موازین فقهی است. پس خارج از ایران کلا قانون ثبت شرکت ها با هم.فرق هم داره. باید دید هرکشوری چه قانونی براش تعریف کرده. پس همونطور که خارج از ایران همه کشورها با هم قانونشون یکی نمی تونه باشه ..ایران هم می تونه تشابه قانونی یا کلا فرق داشته باشه. پس شما یک نفر اول نمی تونید یه اسم انتخاب کنید وکمپانی به حساب بیایید. دوما برا ثبت هم باید ببینید قانون گذار هر کشور و خود کشور چه تعریفی کردن وچه شرایطی دارن به اون عمل کنید برا ثبت قانونی.
3. اون گروه ها هم که اسم بردید ثبت قانونی بودنشون مشخص نیست.یا حتی می تونه کشوری که هستن تعریف خاصی تو قانون کشورشون بابت ثبت نبوده که لینک فروش یا کمپانی خودشون رو ثبت کردن.یا احتمالات فراوان دیگه که هر کدوم هم تعریف خودش رو داره.

- - -ویرایش - - -

چرا فکر میکنم من میتونم یه بیزنس شخصی و کمپانی محدود یک نفره ثبت کنم.چون ایران نیستم واین تعریفی که نوشتید از شرکت مال ایران هست.مسلمه هر جای دنیا این تعاریف و قوانین میتونه فرق کنه..ولی تا جایی که من میدونم توی انگلیس و آمریکا (برای مثال) منعی در مورد ثبت یک بیزنس و ثبت یه کمپانی توسط یک نفر هم نیست.اصطلاح هایی مثل Single person Company و یا One Person Business هم نمونه تعاریفش هست..برای مثال تا اونجا که من میدونم اینجا میشه یکنفره یه بیزنس رو ثبت کرد و کمپانی رو رجیستر کرد و از نظر قانونی مشکلی نیست،اما در عمل برای فعالیت باید یه منشی هم استخدام بشه.بهرحال بحث سر کنسول و بازی بود نه قوانین تجاری و بازرگانی!

What is a single member company? single member company is a private company, limited by shares or by guarantee, which is incorporated with one member, or whose membership is
reduced to one person.

• Like

ag1360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
363
  • Like

dada_asadi

کاربر سایت
Aug 25, 2009
46
نام
داريوش
http://forum.bazicenter.com/members/38581/albums3422-picture49574/
albums3422-picture49574

• Like

Moqimi

کاربر سایت
Mar 28, 2010
141
نام
Milad
من دوبار Dreamcast خریدم و هر دو بار هم لنزش خراب شد. اولی لوگوی نارنجی داشت و دومی آبی که ظاهرا پال بود! خاطراتی که من با House of the Dead 2 و Virtua Tennis و Confidential Mission دارم رو هیچ وقت نمی تونم فراموش کنم. لذتی که با Virtua Tennis چهار نفره می بردیم رو حتی توضیح هم نمیشه داد لامصب!! (این حس رو با Urban strike و Jungle Strike یا همون جنگ خلیج 2 و 3 هم روی مگا درایو دارم:d ) آدرنالینی رو هم که با House of the Dead 2 تولید شد رو توی فرمول 1 هم نمی شه تجریه کرد دیگه :))
اون مموری کارتش هم یکی از اتفاقاتی بود که باعث میشد جلوی دیگران قیافه بگیرم! احساس می کردم از آینده اومدم:d :d
Code Veronica و Soulcalibur به شکل عجیب غریبی گرافیک بالایی داشتن و اولین جایی که یاد گرفتم میشه از ول چرخیدن توی خیابون لذت برد و دعوا کرد و اتفاقا بچه ی خوبی هم بود همین Shenmue بود. Crazy Taxi هم که جای خود داره, به نظرم این بازی خیلی روی اینکه دیگران جذب فرهنگ شاد آمریکایی بشن تاثیر داشت و سرشار از حس مثبت بود. وقتی بعضی از مسافرا رو به مقصد در اون زمان سی چهل ثانیه ای میرسوندم انگار دنیا رو داده بودن بهم, احساس می کردم چقدر خوبه که میشه توی خیابون گاز داد و از ساختمونا پایین افتاد و هیچ کس رو نکشت :d
من نمی دونم کنسولم کجاس و باید پیداش کنم ولی چند وقت پیش اون جعبه جذاب مموری کارتش رو پیدا کردم و یادم افتاد هیچ وقت من دلم نمیومد دور بندازمش...

آخرین ویرایش:
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر