Rate your last seen TV Series [پست اول تاپیک خوانده شود]

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
Masters of the Air

مینی سریال اربابان آسمان درباره خلبانان آمریکایی در خلال جنگ جهانی دوم هست . بعد از دو مینی سریال زیبا band of brothers و Pacific حال شاهد این مینی سریال جذاب هستیم .

تعادل خوبی در سکانس های درام و اکشن دارد . شخصیت پردازی های قوی . بازیگرهای خوب . ولی خب تاریخ فاتحان می نویسند و سعی شده مثل همیشه نازی ها خونخوار و وحشی نشان دهند و آمریکا و انگلیس مظلوم و معصوم .
کاش بعد پایان جنگ و فتح برلین نشان می دادند که به هزاران زن جوان و کودک و پیرزن تج//اوز شده و هزاران بچه نامش//روع متولد شده اند و هزاران نفر کشتند. اینا رو هم نشان دهند . روس های کثیف بیشترین سهم در این جنایت جنگی بعد پایان جنگ داشتند.

نمره من : ۷.۵ از ۱۰

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,487
نام
سپهر
1710881424268.png

Jury Duty 2023
8.6/10

سیتکام/ماکیومنتری Jury Duty متفاوت بود؛ بدیع و تازه بود؛ نشان می‌داد از یک ایده خلاقانه ساخته و پرداخته شده است و برای پیاده‌سازی ایده مسیر چالش‌برانگیزی را طی نموده است؛ مجموع کار به طرز پاره‌کننده‌ای بامزه است، خنده‌دار است؛ شاید یکی از کمدی‌ترین چیزهایی بود که تا حالا دیده‌ام؛ گویا دارید بخش پنهان و حقیقی به‌جامانده از سریال The Office را تماشا می‌کنید؛ قطعا ساخت فصل دوم به شدت با توجه به افشای پروژه کار دشواری است؛ اما در صورت اتفاق Jury Duty از معدود سریال‌هایی است که دوست دارم فصل دوم آن را تماشا کنم.​

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,487
نام
سپهر

1711561117638.png
Mad Dogs UK (2011-2013)

بالاخره بعد از سال‌ها جستجو میان خروار تورنت سوخته و کهنه، توانستم لینک درست نسخه بریتانیایی سریال Mad Dogs را پیدا کنم. خوشبختانه وب‌سایت ارزشمند webtor.io هم در دانلود مستقیم لینک‌‌های تورنت کمک بسزایی به من تا بتوانم در ایام عید این سریال را تماشا کنم. من ارادت خاصی به نسخه آمریکایی (2016) «مد داگز» داشتم و معتقد هستم یکی از بهترین ریمیک‌ها و مینی‌سریال‌های تاریخ تلویزیون است؛ اما نسخه بریتانیایی جذابیت‌های خاص خودش را دارد؛ شاید از اتمسفر مسخ‌کننده بلیز و فیلمبرداری چشم‌نواز نسخه آمریکایی به‌دور باشد؛ اما ارتباط میان شخصیت‌ها و نقش‌آفرینی 4 بازیگر اصلی از جذابیت‌های سریال نسخه بریتانیایی به شمار می‌آید؛ طنز سیاه آن شبیه به «هیولای جذاب» جاناتان گلیزر است و بُعد روان‌شناسانه آن تداعی‌گر لحظات سورئال «سوپرانوها» است؛ چه بسا پایان‌بندی به شدت خاکستری دارد که نمونه آن را قبلاً در «سوپرانوها» و «اوزارک» دیدم؛ البته این بدین معنا نیست که من را راضی کرده باشد!

Season One 8.6/10
Season Two 8.4/10
Season Three: 7.8/10

Season Four: 7.1/10

1711561728909.png
Mad Dogs US (2015-2016)

9.3/10

پ.ن: یکی از بهترین پوسترهای تاریخ تلویزیون! :D
پ.ن 2: نسخه آمریکایی را 7 سال پیش (تابستان سال 96) دیدم.
پ.ن 3: نسخه آمریکایی پایان‌بندی بهتری دارد.​

آخرین ویرایش:

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
شوگان واقعا از نظر فیلم‌نامه کار ضعیفیه
یک سری اتفاقات اصلا با عقل جور در نمیاد
یا ما کلا اطلاعاتمون از ژاپن نادرست بودن تا الان یا اینجا مالیدن با داستان
ای درود به شرفت. نقش شورای دانش آموزی زمان مدرسه ما از شورای حاکمیت بیشتر بود

مضاف به این که واقعاً با ریتم روایت داستان مشکل دارم

شخصیت پردازی ها هم به نظرم جای کار داشت. اینقدر اکلیل دفع کردن برای تورناگا اتفاقاّ به نظرم ضعف ها و پارادوکس های عجیبی داره شخصیت پردازیش

کلاً نه که سریال بد یا حتی متوسطی باشه. اما برای من به قدر این جذابیت ها نبود
حداقل امیدوارم برای حشاشین دچار این نشیم

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,130
نام
حامد
ای درود به شرفت. نقش شورای دانش آموزی زمان مدرسه ما از شورای حاکمیت بیشتر بود

مضاف به این که واقعاً با ریتم روایت داستان مشکل دارم

شخصیت پردازی ها هم به نظرم جای کار داشت. اینقدر اکلیل دفع کردن برای تورناگا اتفاقاّ به نظرم ضعف ها و پارادوکس های عجیبی داره شخصیت پردازیش

کلاً نه که سریال بد یا حتی متوسطی باشه. اما برای من به قدر این جذابیت ها نبود
حداقل امیدوارم برای حشاشین دچار این نشیم
سامورایی تو یک چشم به هم زدن سرِ هم‌وطن یا هم دهاتی خودشو از تنش جدا کرد بعد واسه آب پز شدن یه خارجی تو آب داشت غصه می‌خورد.
یا مثلا طرف تو خاک ژاپن جلو ارباااااب تورناگا در کمال بی احترامی داره غذا میخوره، ادب نگه نمیداره حتی میکوبه رو میز و دستور هم میده. تو خاک ژاپن جلو نایب السلطنه داره همچین رفتاری نشون میده.
کلا فیلم تو ژاپنه همه شخصیت ها خارجی راس راس دارن زندگی می کنن زور هم میگن.
واقعا خیلی پارادوکس داره.

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,515
نام
میلاد
سامورایی تو یک چشم به هم زدن سرِ هم‌وطن یا هم دهاتی خودشو از تنش جدا کرد بعد واسه آب پز شدن یه خارجی تو آب داشت غصه می‌خورد.
یا مثلا طرف تو خاک ژاپن جلو ارباااااب تورناگا در کمال بی احترامی داره غذا میخوره، ادب نگه نمیداره حتی میکوبه رو میز و دستور هم میده. تو خاک ژاپن جلو نایب السلطنه داره همچین رفتاری نشون میده.
شما بهترین فیلم و سریال های عمرت رو لیست کن ، من برات ی دوجین باگ و اشکال در بیارم!
قطعا هیچ فیلم و سریالی بی ایراد نیست اما
ایراداتی که گرفتی در مقابل این اسکیل پروداکشن و طراحی صحنه و جزییات خفن و داستان گیرا و بازی های خوب و ... بنظرم اصلا اهمیتی ندارن.
در کل به نظرم حیفه لذت تجربه سریال به این خوبی با محتوایی که چند ده سال یه بار در موردش چیزی میسازن که خوب در بیاد رو با چندتا ایراد کلیشه ای خراب کنیم...

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
شما بهترین فیلم و سریال های عمرت رو لیست کن ، من برات ی دوجین باگ و اشکال در بیارم!
ایراداتی که گرفتی در مقابل این اسکیل پروداکشن و طراحی صحنه و جزییات خفن و داستان گیرا و بازی های خوب و ... بنظرم اصلا اهمیتی ندارن.
ایرادات دوستان مصداق ایرادات بنی اسرائیله تا ایراد بنیادی و اساسی از داستان.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
ولی به نظرم طرف توی اون صحنه ی آب پز شدن غم و غصه نمیخورد! بیشتر داشت نشون میداد که اعصابشون خورد شده چون یارو از صبح تا شب داشت جیغ و هوار میزد
و یه نکته که فکر کنم شما از سریال متوجه نشدین! اهالی اون روستا چقدر زجر کشیده هستن و از عموی اون پسره که دستور داد یارو رو بندازن تو آب جوش بدشون میاد و میترسن.
دیگه نمیدونم از چه جایی از سریال متوجه نشدین ، چون به نظرم تقریبا روایت خوب و مواضحی داره.

• Like
Reactions: ( Layken )

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,130
نام
حامد
در کل به نظرم حیفه لذت تجربه سریال به این خوبی با محتوایی که چند ده سال یه بار در موردش چیزی میسازن که خوب در بیاد رو با چندتا ایراد کلیشه ای خراب کنیم...
من بازم دقت کردم
چیزی که فهمیدم اینه که ایراد از کارگردان هستش.
احساس می کنم داره تلاش میکنه همه چیز رو به نفع خارجیه تموم کنه.
مثلا تو کشوری که با زلزله بزرگ شدن چرا یک خارجی باید بپره ارباب رو از زیر خاک نجات بده و سریع همون جا هم کاتانا رو بهش هدیه بده و بقیه جاپنی ها مثل مجسمه وایسن نگاه کنن.
انگار خارجیه با زلزله بزرگ شده نه اونا
ایراد بنی اسراعیل نیست ولی یک سری اتفاقات بیشتر غربی هست تا شرقی
حالا بماند که به قسمت چهارم نرسیده هم دختر فلان ارباب فقید سریع خودشو تقدیم خارجیه کرد و جالبش اینجاست که خارجی تمایلی نداشت.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
من بازم دقت کردم
چیزی که فهمیدم اینه که ایراد از کارگردان هستش.
احساس می کنم داره تلاش میکنه همه چیز رو به نفع خارجیه تموم کنه.
مثلا تو کشوری که با زلزله بزرگ شدن چرا یک خارجی باید بپره ارباب رو از زیر خاک نجات بده و سریع همون جا هم کاتانا رو بهش هدیه بده و بقیه جاپنی ها مثل مجسمه وایسن نگاه کنن.
انگار خارجیه با زلزله بزرگ شده نه اونا
ایراد بنی اسراعیل نیست ولی یک سری اتفاقات بیشتر غربی هست تا شرقی
حالا بماند که به قسمت چهارم نرسیده هم دختر فلان ارباب فقید سریع خودشو تقدیم خارجیه کرد و جالبش اینجاست که خارجی تمایلی نداشت.

خب چون اقتباسی هست از واقیعت، نمیشه کامل وفادار بود و میشد یک‌مستند. مثلاً اون زلزله واقعا اتفاق افتاد، ولی پنج سال بعد که یه سونامی بزرگ هم اتفاق میوفته و واقعا هم ویلیام توروناگارو از اون زلزله نجات میده و لقب هاتاموتو رو اونجا بهش میده که در سریال جلوتر این لقب رو میگیره. یا ماریکوی سریال بسیار متفاوت‌تر از کتاب هست و اصلا خیلی بعدتر وارد جریانات میشه و در جایی در تبعید هست.

در مورد این جمله هم در کتاب واقعا اینطوری بوده. ویلیام چون در واقعیت وقتی وارد ژاپن میشه توراناگا بهش مهلت میده که باید تا مدت طولانی اینجا بمونی و اگر زبون مارو یاد نگیری تمام افرادت رو میکشیم. اصلا توروناگا هیچ وقت اجازه خروج رو به ویلیام نیمده

• Like
Reactions: ( Layken )

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,130
نام
حامد
خب چون اقتباسی هست از واقیعت، نمیشه کامل وفادار بود و میشد یک‌مستند. مثلاً اون زلزله واقعا اتفاق افتاد، ولی پنج سال بعد که یه سونامی بزرگ هم اتفاق میوفته و واقعا هم ویلیام توروناگارو از اون زلزله نجات میده و لقب هاتاموتو رو اونجا بهش میده که در سریال جلوتر این لقب رو میگیره. یا ماریکوی سریال بسیار متفاوت‌تر از کتاب هست و اصلا خیلی بعدتر وارد جریانات میشه و در جایی در تبعید هست.

در مورد این جمله هم در کتاب واقعا اینطوری بوده. ویلیام چون در واقعیت وقتی وارد ژاپن میشه توراناگا بهش مهلت میده که باید تا مدت طولانی اینجا بمونی و اگر زبون مارو یاد نگیری تمام افرادت رو میکشیم. اصلا توروناگا هیچ وقت اجازه خروج رو به ویلیام نیمده
ممنون بابت توضیحاتت
خب اگر اینجوری که میگی باشه پس الان دیگه تمام اتفاقات و حرفای تو و دوستان برام قابل قبول تر شدن.
احتمالا مینی سریال بودن باعث شده کارگردان کمی سریع تر اتفاقات رو نشون بده.

Arbiter20

کاربر سایت
Sep 19, 2023
14
نام
پویا
MV5BN2EwNjFhMmEtZDc4YS00OTUwLTkyODEtMzViMzliZWIyMzYxXkEyXkFqcGdeQXVyMjkwOTAyMDU@._V1_.jpg

دقیقا هرکاری که سریال هیلو نتونست انجام بدرو سریال فالاوت به بهترین شکل انجام میده و انتظار شخص منو به عنوان طرفدار سری براورده میکنه . یه سری تفاوت ها توی سریال با خود گیم هست که اصلا حس بدی نمیده و حتی به بهتر شدنش کمک کرده دقیقا این یکی از مشکلات اصلی هیلو هست ..... Ella Purnell و Walton Goggins هردو عالی بازی میکنن اما Aaron Mote یکم خنک میزنه اما بد نیست . خود سریال هم ریتم خوبی داره هم شروع مناسبی داره هم پایان خوبی داره و ادم با علاقه دنبال میکنه . اتمسفر بازی رو هم به خوبی تو سریال پیاده کردن و دقیقا مثل بازی هم طنز میشه هم تلخ و جدی صحنه های اکشنم جذابن یکی از ایرادات فصل یک به نظرم کمبود مبارزه با جهش یافته هاست یعنی هرچیزی جز انسان ..... 80 درصد مبارزات با انسان هاست که این کاملا برخلاف گیمه و جای یه سری از دشنمای محبوب سری تو سریال حس میشه که امدوارم تو سیزن بعدی ببینیمشون سوپر میوتنت ها

10.10 : season 1

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر