6 سال انتظار پایان یافت و اینک شبیه ساز قرن Pcsx2

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto

خبر تکان دهنده از PCSX2 0.9
6 سال انتظار پایان یافت !

این خبر آن قدر مهم است که حتی زدن یک تاپیک برای آن کمترین لطف است !
دوستان طبق آخرین خبرها که بسیار تکان دهنده بوده است. برنامه pcsx2 0.9 بعد از چند ماه تلاش توانسته است بازی فاینال فانتازی 10 را با سرعتی در حدود 51 fps اجرا کند. البته در بعضی از مواقع تا 20 fps کاهش می یابد که مشکل زیادی نداره چون قراره اواخر این ماه نسخه 0.9 انتشار پیدا کند و به قول نویسندگان این شبیه ساز که گفته اند "" این هنوز اول کار هست و منتظر سورپریزهای بزرگتر در روزهای بعدی باشید !!""
همچنین قرار هست در اواخر این ماه نسخه 0.9 در نمایشگاه fast-nu لاهور پاکستان به نمایش دربیاید. یکی از نویسندگان شبیه ساز مزبور به نام آقای saqib akhtar این مسئولیت را به عهده گرفته است. ضمنا" بازی های دوبعدی با سرعتی بیش از حد معمول اجرا می شوند !! و حتی در منوهای بازی ها سرعت به 80 fps رسیده است !!
البته هرچه سیستم سریع تر باشد سرعت بیشتر است به خصوص اگر سیستم تان از hyper threading استفاده کند. دیگر من چیزی نمی گویم. این خبر آن قدر تکان دهنده بوده است که خود اعضای سایت ngemu را در شوک فرو برده است !!

http://forums.ngemu.com/pcsx2-official-forum/69731-pcsx2-0-9-news-update.html
عکسهای بازی های تست شده مثل فاینال فانتزی با سرعتی در حدود 20-50 fps در داخل بازی. و تبریک اعضا به نویسندگان.

www.ngemu.com
حتما" اینجا را بروید. خود خبر را نوشته است.

www.pcsx2.net
انتشار خبر بطور رسمی ساعاتی پیش در اینجا اعلام شد.
---------------------------------------------------------------------------------------------
ضمنا" فعلا" سونی در شوک به سر می برد و احتمالا" در چند روز آینده موضع گیری خواهد کرد به خصوص قرار هست اواخر این ماه در نمایشگاه لاهور آنها برنامه را به نمایش بگذارند و به قول خودشان """ چیزی فراتر از تصور """ در آنجا ارائه دهند !
الان که چند ساعت می گذرد از همه کشورها آمده اند و دارند تبریک می گویند.
همچنین باید بگویم که هنوز جای کار دارند و آنها هنوز دارند سرعت را افزایش می دهند !! قرار هست که fps limiter برای برنامه طراحی کنند یعنی اینکه سرعت آن قدر زیادتر از حد معمول می شود که مجبورند آن را کم کنند. تازه باید بگویم که اگر کسی AMD dual-core داشته باشد که بسیار بسیار عالی خواهد بود و حتی تا 100 fps خواهد رفت.....

ایا هرگز فکر می کردید چنین شبیه سازی برای پلی استیشن 2 ساخته شود ؟؟؟
فعلا"
نظر یادتان نرود

منبع آخر :
http://www.persiangamers.com/forum/viewtopic.php?p=6465#6465
نویسنده : خودم

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
نوشته شده توسط HellBoy:
بتاست یا که فول ورژنه؟
خوب وقتی می گن ورژن 0.9 مشخصه بتا هست دیگه. ولی این ورژن نسبت به ورژن های قبلی تحول عظیمی داشته و با این روند که برنامه نویسان این برنامه پیش می روند حتما تا مدتی دیگر ورژن کامل و بدون ایراد برنامه عرضه خواهد شد.

HellBoy

کاربر سایت
Feb 26, 2006
246
چه سیستمی می‌خواهد؟
کشتی کج و اویل 4 روش اجرا میشه؟
من خیلی دنبال این برنامه بودم .
.08 که winnig eleven کند اجرا می شد .
تو برای کامپیوتر دوستام هم همینجوری بود.

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan
اویل 4 روش اجرا میشه؟
عمرا اگه اجرا شه !
تازه اگر هم بخواد اجرا شه رزیدنت ایول 4 با اون گرافیکی که من ازش دیدم حداقل یه کارت 6800 میخواد !!!

HellBoy

کاربر سایت
Feb 26, 2006
246
نوشته شده توسط SHvIRUS:
عمرا اگه اجرا شه !
تازه اگر هم بخواد اجرا شه رزیدنت ایول 4 با اون گرافیکی که من ازش دیدم حداقل یه کارت 6800 میخواد !!!
پس چی میگفتن که رو 09 اجرا میشه؟
خال میبستند؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
چه سیستمی می‌خواهد؟
کشتی کج و اویل 4 روش اجرا میشه؟
من خیلی دنبال این برنامه بودم .
.08 که winnig eleven کند اجرا می شد .
تو برای کامپیوتر دوستام هم همینجوری بود.
هر چی قوی تر باشه سیستم بهتره برای این برنامه!
خواهشن یکم مطالب رو درست بخونید کسی نگفت که این برنامه می تونه بازی ها رو کامل اجرا کنه. این نسخه 0.9 هم که هنوز عرضه نشده تونستن یسری بازی ها رو با مشکلات باهاش اجرا کنن نه کامل. فعلا فکر بازی کردن بازی های PS2 با این برنامه رو از سر بیرون کنید. قصد جناب sakamoto هم از زدن این تاپیک اعلام خبر موفقیت این تیم برای ایجاد تحول در این برنامه و افرایش چشم گیر فریم ریت در بازی ها بوده است نه اینکه با این برنامه از این به بعد می تونید بازی ها رو اجرا و بازی کنید.
عمرا اگه اجرا شه !
در مورد عمرا اجرا شدن باید بگم که در صورت موفقیت این برنامه این بازی نیز به همراه بازی های دیگر اجرا خواهد شد و در این مورد شکی نیست. من نمی دونم شما چه گرافیکی از این بازی دیدید ولی اجرای بازی RE4 با توجه به مشخصات سخت افزاری PS2 که قدیمی می باشد با یک گرافیک معمولی هم قابل اجراست چه برسه به 6800!!! این که می بینید مثلا این برنامه PCSX2 چندین ساله داره روش کار می شه و هنوز نتونستن بازیه هارو درست روی PC اجرا کنن ربطی به کیفیت و یا قدرت PS2 نداره. این به خاطر تفاوت کامل ساختار سخت افزاری در CPU ها و سایر قسمت های این دو می باشد، اینجا هم جای بیان این تفاوت ها نیست چون فکر کنم تا حالا به قدر کافی گفته شده باشه. البته که بحث مقایسه PS2 با PC یک بحث کلا غلط می باشد و نباید این دو با هم مقایسه شوند.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
نوشته شده توسط Lich King:
هر چی قوی تر باشه سیستم بهتره برای این برنامه!
خواهشن یکم مطالب رو درست بخونید کسی نگفت که این برنامه می تونه بازی ها رو کامل اجرا کنه. این نسخه 0.9 هم که هنوز عرضه نشده تونستن یسری بازی ها رو با مشکلات باهاش اجرا کنن نه کامل. فعلا فکر بازی کردن بازی های PS2 با این برنامه رو از سر بیرون کنید. قصد جناب sakamoto هم از زدن این تاپیک اعلام خبر موفقیت این تیم برای ایجاد تحول در این برنامه و افرایش چشم گیر فریم ریت در بازی ها بوده است نه اینکه با این برنامه از این به بعد می تونید بازی ها رو اجرا و بازی کنید.

در مورد عمرا اجرا شدن باید بگم که در صورت موفقیت این برنامه این بازی نیز به همراه بازی های دیگر اجرا خواهد شد و در این مورد شکی نیست. من نمی دونم شما چه گرافیکی از این بازی دیدید ولی اجرای بازی RE4 با توجه به مشخصات سخت افزاری PS2 که قدیمی می باشد با یک گرافیک معمولی هم قابل اجراست چه برسه به 6800!!! این که می بینید مثلا این برنامه PCSX2 چندین ساله داره روش کار می شه و هنوز نتونستن بازیه هارو درست روی PC اجرا کنن ربطی به کیفیت و یا قدرت PS2 نداره. این به خاطر تفاوت کامل ساختار سخت افزاری در CPU ها و سایر قسمت های این دو می باشد، اینجا هم جای بیان این تفاوت ها نیست چون فکر کنم تا حالا به قدر کافی گفته شده باشه. البته که بحث مقایسه PS2 با PC یک بحث کلا غلط می باشد و نباید این دو با هم مقایسه شوند.
خوشحالم که ما یک کمی مفید واقع شدیم سر همون مشکلات
خوشحالم این اتفاق افتاد باید منتظر بود دید سونی چه موضعی خواهد گرفت
اقا ببخشید شما چرا بازی هایی که برای پیسی اومده و یا می خواد بیاد رو گیر دادی بهش اویل چهار که قرار بیاد وینینگ هم که اومده دیگه چه بحثی العان
شایان جان همچین میگی گرافیک هرکی فکر نکنه انگارمثلا قول بازیهای کامپیوتری اولین و اخرین بازی که گرافیک فوق العاده داره عکسهایی که من دیدم از این بازی گرافیکش اینقدر بالا نیست که بخواد همچین کارت گرافیکی فقط همین طور که اشکان گفت مشکلات سر سیپیو لعنتی انشاالله حل بشه
ولی هیف فکر نکنم اصلا بشه فکر بازی کردن بازی های پی اس تیری رو کرد

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
عمرا اگه اجرا شه !
دوست من چیزی از شبیه سازی نمی دانی بی خودی سخن نگو ! اتفاقا" شبیه سازی پلی استیشن 2 خیلی کم به کارت گرافیکی بستگی دارد بلکه بیشتر به یک پردازشگر قوی نیازمند است.
---------------------------------------------------------------------------------
دوستان با این تفاسیر بازی های دوبعدی را می توانم بگویم که تقریبا" همه اش را اجرا خواهد کرد حتی بعضی ها را بیشتر از فریم ریت 50 یا 60 تا. در منوها هم به 80 فریم رسیده است !
در مورد بازی فاینال فانتزی 10 هم بگویم در جاهایی که 1000 ppf (primitives per second) داریم سرعت به 50 fps رسیده است. در سایر جاها که 3000 ppf داریم به 20 فریم می رسد.
تازه تیم برنامه نویسی گفته که "" a bit optimization "" یعنی یک خورده بهینه سازی انجام دادند. یعنی با یک خورده بهینه سازی کدها این همه سرعت افزایش پیدا کرده دیگر چه برسد که بقیه کدها را تغییر دهند !!
من با آقای refraction - مدیر تیم برنامه نویسی - صحبت کردم. ایشان گفتند که همگی این تست ها تحت شرایط Vurec گرفته شده است. تازه یک چیز جالب از این به بعد آنهایی که پردازشگرهایی مثل Athlon xp هم دارند می توانند از حالت Vurec استفاده کنند. یعنی چی ؟؟ همان طور که قبلا" می دانستیم تنها آنهایی که پردازشگرهای پشتیبانی کننده از sse2 داشتند مثل آنهایی که پنتیوم 4 دارند می توانستند از حالت vurec استفاده کنند. اما هم اکنون سایر افراد هم می توانند استفاده کنند چون تیم برنامه نویسی بعضی از دستورات را برای آتلون ایکس پی شبیه سازی کرده است.
پس از آن که آقای linuzapp که مدیر کل تیم بود به دلیل مشکلات شخصی از تیم خداحافظی کرد تقریبا" تمام امیدها به یاس تبدیل شده بود اما چندی پیش آقای zerofrog که به وی لقب ""Recompiler man"" داده بودند به تیم ملحق شد. با افزوده شدن وی به تیم دیگر براحتی تیم برنامه نویسی در حال تبدیل دستورات کدها از حالت interpreter بهcompiler است و حتی از اسمبلی هم استفاده کرده اند و به همین خاطر یک دفعه این قدر سرعت زیاد شده است. تمامی آن عکس ها را هم که می بینید در حالت شیدر 2.0 گرفته شده است. حتی اگر شیدرها را خاموش کنیم سرعت بازهم افزایش می یابد !!
-------------------------------------------------------------------------------
پلی استیشن 2 هیچی نداره !! هیچی !! فقط مولتی پروسسور است.
حالا می دانید اینها چه جوری این کار را کردند ؟ اینها از خاصیت multi threading استفاده کردند. پیشنهاد آنها داشتن یک پردازشگر با خاصیت multi threading یا dual core است.
دور dual core مثل amd 64 x2 را خط بکشید. من زیاد در پردازشگرها حرفه ای نیستم. در مورد multi threading تا آنجا که می دانم پردازشگر تک هسته ای است اما به طور مجازی طوری وانمود می کند که دو هسته ای عمل می کند.
الان پردازشگر من پنتیوم 4 - 1700 است. الان می خواهم یک پردازشگر پنتیوم 4 با خاصیت multi threading بگیرم. دوستان مدل های این جور پردازشگرها را می دانند ما را راهنمایی کنند.
-------------------------------------------------------------------------------
حرف شما نسبتا" صحیح است.
البته باید بگویم که بازی های دو بعدی مثل Disgaera و Phantom brave و Capcom vs snk و Capcom fighting jams و Street fighter ex3 و metal slug و king of fighters : neo wave و چند ده بازی دو بعدی و تعداد کمتر از آن سه بعدی دیگر بطور کامل قابل اجرا خواهند بود.( در صورت داشتن یک سیستم سریع با پشتیبانی از multi threading و یا dual core ) !!!
ضمنا" صدای بعضی از بازی ها هم کاملا" به گوش می رسد و بصورت perfect اجرا می شود.
همچنین از پلاگین جدید گرافیکی با پشتیبانی از شیدرهای 3 هم استفاده خواهد شد ( قابل توجه آنهایی که جیفورس 6200 و به بالا دارند ).
--------------------------------------------------------------------------------
دوستان شاید شما یکی دو سال هست که برنامه این شبیه ساز را پیگیری می کنید اما من از همان 6 سال پیش یا درست تر پنج و نیم و خورده ای !! سال پیش پیگیر بودم.
این پیشرفت آنقدر زیاد هست که انگار اون 5 سال دیگر باد هوا بوده است !!
چه جوری برایتان مثال بزنم تا درک کنید. فرض کنید که شما در پنج سال 2 قدم راه رفته اید و بعد در عرض یک ماه یک دفعه 10 قدم راه رفته اید !!
این خبر ان قدر شگفت آور بود که حتی بدبین ترین افراد هم عاجز مانده اند !
تازه هنوز یک ماه دیگر بازهم می خواهند کدها را بهینه سازی کنند.
هیچ شبیه سازی این قدر طولانی نشده بود ! تنها شبیه سازهایی که این قدر طولانی شده بودند یکی دوتا آن هم برای sega saturn بودند که آنها هم فرجام خوشی نداشتند و نویسندگان آنها را رها کرده بودند ! اما بسیار جالب است که تیم شبیه سازی pcsx2 پس از این همه سال از هم نپاشید و وقتی که مدیر گروه برنامه نویسی تیم را رها کرد ( 9 ماه پیش) تیم به کارش ادامه داد و ناممکن را ممکن ساخت ! جالب است بدانید که بعضی از شرکتهای بازی سازی برای پلی استیشن 2 بازیهای خود را ابتدا با این برنامه تست می کنند !!! این را یکی از برنامه نویسان تیم pcsx2 گفته است.
-----------------------------------------------------------------------------
لینک لیست سازگاری یا compatibility list قبلا" در تاپیک دیگری برایتان پست کرده ام. این لیست به زودی دگرگون خواهد شد. صبر کنید یکی دو هفته دیگر نسخه جدید لیست را دانلود کنید.
----------------------------------------------------------------------------
ولی هیف فکر نکنم اصلا بشه فکر بازی کردن بازی های پی اس تیری رو کرد
هیچ چیزی ناممکن نیست.....
مشکل آن هم با یک dual core یا triple core حل می شود !!

solid2snake

کاربر سایت
Oct 7, 2005
365
نام
snake
پلی استیشن 2 هیچی نداره !! هیچی !! فقط مولتی پروسسور است
اگه هیچی نداره چرا یکی طراحی نمیکنی؟
بعدشم اینقدر چرا ذوق زده شدی مجتبی تو که از سونی خوشت نمیومد

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
واقعا خبر خوبیه
البته اگه به همین خوبی هم پیش بره و نهایتا بشه بازی های Ps2 رو هم مثل Ps1 بازی کرد
من که چشمم آی نمیخورد بالاخره بتونیم بازی های این کنسول 128 بیتی رو روی سیستم های 32 یا 64 بیتی مون بازی کنیم ولی فکر کنم یه اتفاقاتی داره میفته

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
اگه هیچی نداره چرا یکی طراحی نمیکنی؟
بعدشم اینقدر چرا ذوق زده شدی مجتبی تو که از سونی خوشت نمیومد
عزیزم کار یک نفر نیست که طراحی بکند 20 نفر سرجمع هستند. حالا ما هم اگر یک بتا تستر نیمه نصفه هم باشیم خودش کلی هست !
من را عوضی گرفتی ! من مرتضی هستم.
ای بابا چرا حرف توی دهان من می گذارید ! آخر با عقل جور در می آید :
ساکاموتو از سونی بدش می آید و بازی هایش را هم بازی می کند. تناقض !!؟؟؟
------------------
-ضمنا" بچه ها یک خورده از من تشکر کنید یک خورده تشکرهایم بالا برود !
(چقدر از خود راضی ام !)

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
آقا دستت درد نکنه خبر خیلی خوبی بید یعنی دیگه میتونیم بازی ps2 هم بکنیم
خیلی خوب میشه حالا اینو دان کنیم کامل است دیگه نیازی به ریختن bios و از این چیزها که نیست
حالا کی عرضه میشه

تازه اگر هم بخواد اجرا شه رزیدنت ایول 4 با اون گرافیکی که من ازش دیدم حداقل یه کارت 6800 میخواد
همچین میگه 6800 انگار میخای کوئک 4 بازی کنی:cheesygri

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,791
نام
امین
من که چشمم آی نمیخورد بالاخره بتونیم بازی های این کنسول 128 بیتی رو روی سیستم های 32 یا 64 بیتی مون بازی کنیم
دقیقا یادمه تو بازی دات یا تو بازی سنتر بود که سر این ارقام بحث شد و همه اشتباه میکردن و فکر میکردن پی اس 2 قوی تره ولی نه!!!این طوری نیست این ها فقط ارقام هستن (فکر میکنم تو کنسول یه واحد خاصی داره که مختص خودشه و با واحد پی سی فرق داره) و مطمئن باش که یه سیستم 64 بیتی خیلی خیلی قوی تر از سیستم 128 بیتیه پی اس 2 هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر