افت فریم و دیر لود شدن اشیا

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
سلام ..
مدتیه دستگاهم بطوری عجیب در صحنه های دود آلود و پر گردوخاک و شلوغ افت فریم زیادی میده که در اوایل فکر میکردم طبیعی هست ولی با امتحان کردن دستگاه دوستم متوجه شدم دستگاه من غیر طبیعی افت فریم داره وحتی در بعضی از دموها هم لگ میندازه. راههای زیادی امتحان کردم مثل تمیز کردن گردو خاک کنسول و آداپتور ....پاک کردن آپدیت و کش ...تعویض کابل ( AV).. تعویض هارد 3بار.... ولی نکته عجیبتر اینه که چه بازی رو نصب کنم رو هارد وچه از دیسک اجرا کنم افت فریم دارم ولی اگه از هارد اجرا کنم افت فریم بیشر میشه! تو بازی cod اصلا افت فریم ندارم

ممکنه از خازن یا ic ram باشه و یا کنترلر هارد ( اینا رو از بقیه سایتا جمع اوری کردم) لطفا یاری بفرمایید.
در ضمن اگه جای اشتباه پست زدم به بزرگواری خودتون ببخشید:)

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
خوب بهتر بود یک تاپیک جداگانه نمیزدی و تو همون تاپیک سؤالات و مشکلات، سؤالت رو مطرح میکردی.
متأسفانه منم همین مشکل رو دارم، فکر کنم دستگاه شما هم اسلیم باشه، درسته؟

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
خوب بهتر بود یک تاپیک جداگانه نمیزدی و تو همون تاپیک سؤالات و مشکلات، سؤالت رو مطرح میکردی.
متأسفانه منم همین مشکل رو دارم، فکر کنم دستگاه شما هم اسلیم باشه، درسته؟

سلام دوست عزیز قبلا اونجا مطرح کردم ولی کسی پاسخ نداد و همچنین زود رفت صفحه بعد ...:| میشه در مورد مشکلت بیشتر توضیح بدی ( مثلا بعد از چه اتفاقی این مشکل پیش اومد؟) آیا شما با اجرای بازی از هارد وضعیت بدتری دارید؟ نه واسه من آرکید هست

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
سلام دوست عزیز قبلا اونجا مطرح کردم ولی کسی پاسخ نداد و همچنین زود رفت صفحه بعد ...:| میشه در مورد مشکلت بیشتر توضیح بدی ( مثلا بعد از چه اتفاقی این مشکل پیش اومد؟) آیا شما با اجرای بازی از هارد وضعیت بدتری دارید؟ نه واسه من آرکید هست
فرقی نداره چه از روی هارد بازی رو اجرا کنم و چه از روی دیسک باز هم مشکل افت فریم و لود شدن بازی و حتی تکسچرها رو دارم. قبلاً یک الیت داشتم که مشکلی نداشت ولی از وقتی اسلیم گرفتم(حدود 6 ماه) این مشکل رو داشتم. احساس میکنم اگر به تعمییر کار نشون بدیم میشه کاریش کرد، ایراد سخت افزاری باید باشه.

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
فرقی نداره چه از روی هارد بازی رو اجرا کنم و چه از روی دیسک باز هم مشکل افت فریم و لود شدن بازی و حتی تکسچرها رو دارم. قبلاً یک الیت داشتم که مشکلی نداشت ولی از وقتی اسلیم گرفتم(حدود 6 ماه) این مشکل رو داشتم. احساس میکنم اگر به تعمییر کار نشون بدیم میشه کاریش کرد، ایراد سخت افزاری باید باشه.

بیشتر تو چه بازی افت فریم داری؟ من تو rdr به طور شدید افت فریم دارم... درسته واسه منم تکسچرهارو دیر لود میکنه..تعمیرکار خوب سراغ داری؟

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
بیشتر تو چه بازی افت فریم داری؟ من تو rdr به طور شدید افت فریم دارم... درسته واسه منم تکسچرهارو دیر لود میکنه..تعمیرکار خوب سراغ داری؟
سلام تقریباً تو اکثر بازیها همین جوریه.
نه والا، اگر تهرانی ببر پشت شهرداری.
تاپیک شده چت روما، دقت کردی؟!:d

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
سلام تقریباً تو اکثر بازیها همین جوریه.
نه والا، اگر تهرانی ببر پشت شهرداری.

تاپیک شده چت روما، دقت کردی؟!:d

یعنی راهی نیست که خودمون درستش کنیم؟:( داداش هر موقع فهمیدی دلیلش چی هست مارو در اطلاع بزار... من تهرانم .بردم پیش میثم صیام گفتن gpu مشکل داره حالا نمیدونم راست میگن یا ...!:((

شما بعد از خودم اولین نفری هستی که این مشکلو داره به خاطر این شده چت روم:x:d

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
ghasem200 جان، شماره تلفن یه نفر رو برات ارسال کردم...با ایشون در مورد مشکل کنسول صحبت کنید. ببنید ایشون چه نظری دارند.
اگه نتیجه بخش بودش، نتیجه رو اینجا بگید تا بعداً اگر کسی همچین مشکلی داشت، بدونه مشکل ممکنه از چی باشه.

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
ممنون خلیل جان اما من قبلا رفتم پیش ایشون...گفتن اشکال از هارد هست ولی باتعویض هارد مشکل درست نشد..بعدش هم گفت که بزار کنسول بمونه که به خاطر مسایلی نتونستم...شما اگر نظری یا راه حلی در این مورد دارید بفرمایید ...ممنون

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
ممنون خلیل جان اما من قبلا رفتم پیش ایشون...گفتن اشکال از هارد هست ولی باتعویض هارد مشکل درست نشد..بعدش هم گفت که بزار کنسول بمونه که به خاطر مسایلی نتونستم...شما اگر نظری یا راه حلی در این مورد دارید بفرمایید ...ممنون

والا با توجه به اون چیزهایی که میگید و کارها و روش هایی که تست کردید و جواب نداده..ناخوداگاه، ذهن آدم سمت مشکلات سخت افزاری میره، مثل GPU و یا RAM
تا الان چنین گزارشی از طرف اعضا ندیدم که به این شکل باشه. با این چیزهایی که گفتید، واقعاً نمیشه نظر قطعی داد.
بازم پیشنهاد میکنم، بهتره با تعمیرکارها مشورت کنید.

آخرین ویرایش:

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
تو چه بازی هایی داری این مشکل رو؟
من تو RDR:UN زیاد داشتم افت فریم.(مخصوصا تو کلیسا تو مکزیک).یا مثلا تو گیرز -1-2 هم داشتم . خیلی دیر لود میشدن در صورتی که از هارد اجرا میکردم.بعد که رزولوشنم رو عوض کردم بهتر شد.(گذاشته بودم رو1080p ما تی ویم فول اچ دی نبود.)-تو فیفا یازده هم تو هر دفعه بازی کردن فقط فقط یکبار یه 2 ثانیه گیر میکرد.
البته تو خیلی بازی ها هم نداشتم هیچ مشکلی.

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
تو چه بازی هایی داری این مشکل رو؟
من تو RDR:UN زیاد داشتم افت فریم.(مخصوصا تو کلیسا تو مکزیک).یا مثلا تو گیرز -1-2 هم داشتم . خیلی دیر لود میشدن در صورتی که از هارد اجرا میکردم.بعد که رزولوشنم رو عوض کردم بهتر شد.(گذاشته بودم رو1080p ما تی ویم فول اچ دی نبود.)-تو فیفا یازده هم تو هر دفعه بازی کردن فقط فقط یکبار یه 2 ثانیه گیر میکرد.
البته تو خیلی بازی ها هم نداشتم هیچ مشکلی.

آره دوست عزیز منم تو rdr خیلی افت فریم دارم ( البته بیشتر موقع گرد و خاک یا شلوغی- باران...) توی گیرز هم داشتم ولی کمتر وبله لودها هم سنگینتر شد! البته من از تلوزیون crt استفاده میکنم.. توی فیفا مشکلش بیشتر شبیه باگ یا اشکال نرم افزاریه تا سخت افزاری. منم توبازی cod اصلا افت فریم ندارم

والا با توجه به اون چیزهایی که میگید و کارها و روش هایی که تست کردید و جواب نداده..ناخوداگاه، ذهن آدم سمت مشکلات سخت افزاری میره، مثل GPU و یا RAM
تا الان چنین گزارشی از طرف اعضا ندیدم که به این شکل باشه. با این چیزهایی که گفتید، واقعاً نمیشه نظر قطعی داد.
بازم پیشنهاد میکنم، بهتره با تعمیرکارها مشورت کنید.

بدبختی کسی به سخت افزارش آشنایی کامل نداره ( البته تو ایران) اگه هم باشه پول یه 360 نو ازت میگیرن واسه تعمیر!/:) باز ممنون خلیل جان اگه خبری چیزی پیدا کردی تو این تاپیک قرار بدی ممنون میشم

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
شما روی یه تلوزیون اچ دی یا یه مانیتور با کابل وی جی ای بتست.ببین چی میشه.
بیخودی به نظرم طرف ایراد سخت افزاری نرو.اگه از سخت افزار باشه باید تو همه بازی ها باشه.توی بازی های دیگه هم شما تست کن ببین داری.مثلا گیرز 3.(تو اون من نداشتم)

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
آخه دیگه چه راهی مونده=(( تو گیرز3 منم افت فریم نداشتم خیلی روون بود...بیشترین مشکل واسه بازیای open world هست..ممکنه اشکال از حافظه کش باشه ( دیر لود شدن خیلی ربط داره به حافظه کش)

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
\پس شک نکن که سخت افزارت هیچیش نیست(99 درصد).
خب یه بار پاکش کن.هاردتو فرمت کن.یه کارایی کن بالاخره.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر