شایعه 56 صفحه مستند فاش شده از Xbox720، سال 2013 یک کنسول 299$ به همراه Kinect 2 و Kinect G

saeid64

کاربر سایت
Apr 2, 2009
253
سلام،
جالب بود برام که کسی این خبر رو که امروز تو اینترنت پخش شد اینجا نذاشت، میخواستم تو بخش شایعات بزارم اول ولی به نظرم بیشتر خبره تا شایعه.

به تازگی 56 صفحه مستند که برنامه های کمپانی اعظم ماکروسافت برای چیزی که "Xbox 720" نامیده شده (همه میدونن چی هست) اصطلاحاً leak شده؛ این مستند که بیشتر شبیه یک ارائه و proposal ظاهراً (اسلایدم هست) مربوط به آگست 2010 هست و مواردی مثل SmartGlass، داشبورد مترو، Xbox Tv Apps و موارد دیگه ای توش ذکر شده علاوه بر این امکانات اضافی، ماکروسافت یک دید روشن از نسل بعدی Xbox هم ارائه کرده که کلیاتش به شرح زیره:

Xbox720
xbox720.jpg

از جمله موارد اشاره شده در این مستند در ارتباط با خوده دستگاه Xbox، پشتیبانی از Blu-Ray، پشتیبانی native از خروجی 3D و عینکهای آن، App های همزمان (؟!) توانایی سخت افزاری 6X نسل فعلی و همچنین خروجی واقعی 1080p هست.
ماکروسافت تو مستند مثل اینکه بر سر انتخاب معماری پردازنده مناقشه داشته و عنوان کرده یا یک پردازنده 6 یا 8 هسته ای ARM یا x86 استفاده میکنه که هر هسته در 2Ghz کار میکنه و مموری 4 گیگ از نوع DDR4، به علاوه 3 هسته PPC که در 3.2Ghz کار میکنن و برای backwards compatibility با بازی های Xbox360 استفاده میشه :).
ماکروسافت Xbox720 به عنوان تنها دستگاه entertainment مورد نیاز شما در پذیرایی خونتون معرفی کرده؛ پشتیبانی از ضبط همزمان تصاویر تلویزیون و یکپارچی کامل با Windows 8 به منظور سهولت در ساخت نرم افزار برای 3 پلتفرم PC ،Xbox720 و Windows Phone برای توسعه دهنده های نرم افزار از جمله مواردیه که تو این مستندات بهش اشاره شده.
همچنین ماکروسافت تو این مستندات قول یک کنسول 299$ با Kinect 2 و 10 سال چرخه عمر و فروش بیش از 100 میلیون دستگاه رو داده.

Kinect 2
kinect2.jpg

نسل بعد Kinect هم ظاهراً پیشرفت زیادی از جنبه سخت افزاری داشته.
ماکروسافت به دقت بیشتر، تشخیص صدای بهتر، پشتیبانی تا 4 بازی باز به صورت همزمان، بهبود دوربین RGB و پردازشگر سخت افزاری مجزا در مورد توسعه Kienct اشاره کرده.
ماکروسافت مخصوصاً به
accessories قابل همخوانی با Kinect 2 برای بازی های مثل دارت یا بسکتبال اشاره مستقیمی داشته؛ این تجهیزات جایگزینی بجای Kinect نیستن ولی در ارتباط با Kinect 2 کار میکنن.

عنیک Kinect (پروژه
FORTALEZA)
xboxglasses.jpg

مثل اینکه پروژه تحقیقاتی در ماکروسافت در دست اجراست که عنیک Kinect نام داره. تو مستندات خیلی در مورد سخت افزار این محصول صحبت نشده ولی ظاهراً یک عنیک بیسیم هست برای augmented reality (خوراکه سونی) که یه چیزی تو مایه های پروژه Google's Glass هست و البته این محصول مثل اینکه برای سال 2014 تاریخ خورده و همزمان با کنسول عرضه نمیشه و جزئیاتی هم در ارتباط با نحوه کار این عینک با Xbox مطرح نشده (ولی احتمالاً یچیزی تو مایه های Ps Eye هست فقط خروجیش از طریق عینک هست به حای صفحه تلویزیون).

همونطور هم قبلاً گفتم این اطلاعات به هیچ وجه نهایی به نظر نمیرسن، مستند هم بیشتر شبیه proposal هست و برای سال 2010، خیلی چیزا ممکن تغییر کرده باشه از اون زمان اگرچه که اطلاعات کلی و به نظر معقول میان.
این خلاصه ای از این مستند بود برای اطلاعات بیشتر لینک های زیر و سرچ گوگل در خدمت شماست
Xbox 720 document leak reveals $299 console with Kinect 2 for 2013, Kinect Glasses project | The Verge

Exclusive: Next Xbox to have Blu-ray, Support Augmented Reality Glasses - Nukezilla

دانلود 56 صفحه اسلاید | mirror1

(بروزرسانی 6/21/2012): ظاهراً ماکروسافت به کمک وکلای حقوقیش این مستندات رو از سایت هایی که مستندات رو به اشتراک گذاشته بودن داره جمع میکنه، Scribd و Dropbox از جمله این سایت ها هستن. خوده این عمل ماکروسافت، تردیدها رو در مورد عدم صحت این مستندات از بین میبره.

آخرین ویرایش:

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
این عینکه چیز خفنی به نظر می رسه! اون عکسی که می گه revolution in living room رو ببینید. مثل اینکه شخصیت های بازی جلوی چشم مون میان تو خونمون! قیمت که خیلی پایینه. از قیمت فعلی کنسول ها هم فکر کنم پایین تر باشه. کلا اطلاعاتش یه جورایی مر بوط به نسخه ی Prototype هست. نسخه ی نهایی فکر نکنم اینطوری باشه.

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
این بها دادن به Virtual Reality تا زمانی که تکنولوژیش به اندازه کافی قوی نشده احمقانست. نه می‌شه چیز درستی ازش کشید بیرون، نه می‌زاره ملت تمرکز کنن رو بازی با کنترلر.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
هرکاری میکنن فقط backward compatibility بزارن که باید 2-3 تا بازی اورجینال مثل C: Lords of Shadow 1&2 و Halo 4 تهیه کنم و قرارم نیست به فروش برسه :D.

Xbox 720 299$؟
no way, you kidding me!
مشکلش چیه؟ ارزون باشه نمیخری؟
299 دلار به 2010 یا الان؟
بلی :D.
نه مشکلش این نیست ، اگه این قیمت بود یه 720 مهمون من ، نمیخواد پول پا کنسول نسل بعدت بدی ...
داکیومنتری واسه 2010 هست!. خوندی اصلا خبر رو؟

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
مشکلش چیه؟ ارزون باشه نمیخری؟
نه مشکلش این نیست ، اگه این قیمت بود یه 720 مهمون من ، نمیخواد پول پا کنسول نسل بعدت بدی ...
داکیومنتری واسه 2010 هست!. خوندی اصلا خبر رو؟
خوندم ، چه ربطی داره به بحث ؟ جاده خاکی آیا ؟
دلار دلاره دیگه ، به تومنی که نمیخواد تبدیل شه !

آخرین ویرایش:

doctor who

کاربر سایت
Apr 15, 2011
1,530
نام
doctor who
قیمتش خیلی عجیبه
با کینکت 299
تو ایران می رن کینکت رو بر می دارن جدا می فروشن :))قیمت دستگاه هم همون 299 می دن
از اون جای که گفتن بیش از دوسال دیگه 360 هست به نظر من الکی هست

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,246
نام
سروش
ماکروسافت تو مستند مثل اینکه بر سر انتخاب معماری پردازنده مناقشه داشته و عنوان کرده یا یک پردازنده 6 یا 8 هسته ای ARM یا x86 استفاده میکنه که هر هسته در 2Ghz کار میکنه و مموری 4 گیگ از نوع DDR4 در کنار 3 هسته PPC که در 3.2Ghz کار میکنن و برای backwards compatibility با بازی های Xbox360 استفاده میشه
فایده نداره، ماکرو به حرف crytek گوش نداده:d

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
برن گمشن با اون کینکت. خود سخت افزار فوق العاده بازی ها افتضاح. چند ماهه غیر از ادونچر و Child of Eden یه بازی درست حسابی اومده باشه؟ یه بازی مثلا هاردکور که حتی یخورده هم درست حسابی باشه نداشته.

mori923

کاربر سایت
May 12, 2011
499
نام
مرتضی
این که قیمتش کمه.به نظرم وقتی اول بیاد چیزی بالاتر از 1 تومن هست و کم کم تا یک تومن میرسه.ولی چی میشه نه.فوتبال نسل بعد .جی تی ای نسل بعد.من دارم با همین فیفا حال میکنم و فکر میکنم خیلی واقعیه.دیگه نسل بعد رو فکر کن چی میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر