PSP 3.51 M33 Custom Firmware (نحوه نصب، سوالات و مشكلات)

Reza-sony

کاربر سایت
Jan 21, 2007
682
PSP CFW v3.51 M33

این فرمور توسط گروه روسی Team33 ریلیز شده است.
همه کاراییهای فرمور رسمی ورژن 3.51 سونی در این ورژن گنجانده شده است که شامل ساپورت PS1 ، ویدیوی high resolution ، ویژوال MP3 ، و Internet Navigation می باشد. شما همچنین میتوانید UMD های رسمی را که v3.51 را نیاز دارند ، اجرا کنید.همچنین به شما اجازه میدهد مستقیما ISO/CSO و ایمیج های PS1 را اجرا کنید.

اینجا یه سری دیگه از قابلیتهای این ورژن می باشد:
- توانایی تغییر سرعت CPU ی PSP
- Recovery Mode
- Multi-Region
- سفارشی کردن همه آیکون ها و بیشتر

دستورالعمل نصب درون فایلی با نام readme.en وجود دارد.

توجه : این یک Custom Firmware میباشد و تست نشده است ، قبل از انجام هر کاری دستورالعمل را به دقت بخوانید.

ریسک انجام این کار بر عهده خودتان میباشد.

آخرین ویرایش:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
خوب ظاهرا لينك ها رو فراموش كردي بذاري.

اينم لينك ها:

PSP 3.51 M33 CFW
3.51 Update EBOOT
1.50 Update EBOOT

قسمت كامنت ها رو كه ميخوندم خيلي ها نصب كرده بود و ظاهرا خوب كار ميكنه منم امشب احتمالا دانلودش ميكنم و تست ميكنم.

آموزش نصب به زبان انگليسي:

The installation procedure closely resembles that of Special/Open Edition (SE/OE):

1. If you are under official 1.50 PSP firmware, copy kxploitpatcher and kxploitpatcher% folders from “1.50only/” of this download to your “ms0:/PSP/GAME/” and use it.

2. Once done it, or if you are under any Special/Open Edition, copy M33CREATOR folder to your “ms0:/PSP/GAME” (1.50fw) or “ms0:/PSP/GAME150″ (SE/OE)

3. Download official 3.51 eboot, rename it to 351.PBP and place it on “ms0:/PSP/GAME/M33CREATOR/” or “ms0:/PSP/GAME150/M33 CREATOR/”

4. Download official 1.50 eboot, rename it to 150.PBP and place it on “ms0:/PSP/GAME/M33CREATOR/” or “ms0:/PSP/GAME150/M33 CREATOR/”

5. Go to Games/Memory Stick on your PSP, and execute “3.51 M33 CREATOR”. Once finished, it will go back to the XMB.

6. Go again to Games/Memory Stick on your PSP, and execute “3.51 M33UPDATE”. You’ll have to press X to agree to the installation.

7. When finished, press X to shut down and reboot manually.

8. Enjoy your 3.51 M33

آخرین ویرایش:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
خوب من اين فريمور رو نصب كردم و فعلا كه مشكلي نداشته و به خوبي كار ميكنه.

براي اينكه بيشتر آشنا بشيد اين يه فيلم هست كه ميتونيد ببينيد كه طرف اين فريمور رو نصب ميكنه و بعد هم به منوي ريكاوري ميره و بعد يه بازي اجرا ميكنه و ....
http://youtube.com/watch?v=wBOVXFKTwL0

در مورد منوي ريكاوري هم بايد بگم كه دقيقا ريكاوري Dark_Alex هست و فقط رنگ زمينه و نوشته هاش فرق ميكنه و همون كارايي كه توي فريمور هاي OE ميتونستيد بكنيد اينجا هم ميتونيد انجام بديد.

من يه پلاگين كه دمه دست داشتم (SVCapture) هم روش نصب كردم مشكل نداشت و به خوبي جواب داد.

راهنماي نصب اين فريمور رو هم آماده كردم كه در ادامه ميذارم و ميتونيد اين كار رو با مسئوليت خودتون انجام بديد.(اين روش كاملا تست شده و جواب داده)

نحوه ريختن جديدترين Custom Firmware عرضه شده 3.51M33

توجه:
  • بهتر است قبل از انجام كار مموري را فرمت كنيد.
  • شما بايد شارژ بالاي 75 درصد داشته باشيد و شارژر دستگاه در تمام مراحل بعدي متصل باشد اين گفته را كاملا جدي بگيريد چون در غير اين صورت ممكن است دستگاه شما بريك شود و عواقب كار با شما ميباشد.

مرحله 1.
در ابتدا سه فايل زير را دانلود كنيد:

PSP 3.51 M33 CFW
3.51 Update EBOOT
1.50 Update EBOOT

مرحله 2.
اگر از فريمور 1.5 استفاده ميكنيد اين مرحله رو انجام دهيد و اگر از فريمور هاي OE و SE استفاده ميكنيد به مرحله بعد برويد.

فايل m33rel.zip را از حالت فشرده خارج كنيد و محتويات فولدر 1.50only يعني دو فولدر kxploitpatcher و kxploitpatcher% را داخل آدرس زير كپي كنيد:

ms0:/PSP/GAME

سپس در داخل PSP به منوي Game سپس Memory Stick برويد و آن را اجرا كنيد.

مرحله 3.
فولدر M33CREATOR را در آدرس زير در مموري استيك كپي كنيد:

فريمور هاي OE و SE در اين آدرس:
ms0:/PSP/GAME150

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 4.
فايل 3.51Update EBOOT را كه در مرحله اول دانلود كرديد را از حالت فشرده خارج كنيد و نام آن را به 351.PBP تغيير دهيد و سپس در آدرس زير كپي كنيد:

ms0:/PSP/GAME150/M33CREATOR

فريمور 1.5 در اين آدرس:
ms0:/PSP/GAME/M33CREATOR

مرحله 5.
فايل 1.50Update EBOOT را كه در مرحله اول دانلود كرديد را از حالت فشرده خارج كنيد و نام آن را به 150.PBP تغيير دهيد و سپس در آدرس زير كپي كنيد:

ms0:/PSP/GAME150/M33CREATOR

فريمور 1.5 در اين آدرس:
ms0:/PSP/GAME/M33CREATOR

مرحله 6.
در محيط XMB به منوي Game سپس Memory Stick برويد و 3.51M33 CREATOR را اجرا كنيد. بعد از انجام كار از شما ميخواهد كه دكمه ضربدر را بزنيد. سپس به محيط XMB باز ميگردد.

مرحله 7.
دوباره به قسمت Game سپس Memory Stick برويد و 3.51M33UPDATE را اجرا كنيد. از شما ميخواهد كه براي ادامه كار دكمه ضربدر را بزنيد، اين كار را انجام دهيد و منتظر شويد تا مراحل كار كامل انجام شود در اين مرحله به هيچ عنوان مموري و يا باطري را خارج نكنيد و يا PSP را خاموش نكنيد.

بعد از اتمام مراحل كار از شما ميخواهد كه ضربدر را بزنيد. اين كار را انجام دهيد.

مرحله 7.
بعد از اينكه ضربدر را در مرحله قبل زديد دستگاه خاموش ميشود، بنابراين دوباره آن را روشن كنيد و به قسمت Setting و سپس System Setting رفته و System information را انتخاب كنيد اكنون بايد 3.51M33 را نشان بدهد.

مرحله 8.
PSP را با كابل به PC متصل كنيد و به آدرس زير برويد و فولدر هاي M33CREATOR و M33UPDATE را پاك كنيد چون ديگر به آنها احتياجي نيست.

ms0:/PSP/GAME150

فريمور 1.5 در اين آدرس:

مرحله 9.
به 3.51M33 خوش آمديد.

ويرايش: آپديت هم براي اين فريمور اومده كه از زير ميتونيد دانلود كنيد و نصب كنيد:

3.51M33 Update Patch #4

هر گونه سوال هم داشتيد در اين تاپيك بنويسيد.

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

Craig Marduk

کاربر سایت
Apr 29, 2007
144
آقا مهدي من چندتا سوال داشتم اگه ممكنه راهنمايي كنيد.مرسي

1- الان Fw من 3.40 OE_A هست و مي خوام ببينم به ريسكش مي ارزه يعني اگه آپش نكنم به3.51m33 چيز زيادي رو از دست دادم!

2- من الان بايد از روش Oe ها و Se ها برم نه؟!يعني نياز نيست مرحله 2 رو برم ديگه درسته؟

3- از مرحله 6 به بعد هم براي 1.5 ها و هم براي Oe ها و Se ها مشتركه ديگه نه؟!

4- مموري رو با خود Psp فرمت كنم يا با ويندوز ، اصلا فرقي هم داره؟در تمام مراحلي كه گفتيد Psp به شارژ وصل باشه خوبه ديگه، آره؟!

5- تا الان مشكلي داشتين با اين Fw شما؛ يا قبلا روي Fw قبلي مشكلي داشتين كه اين 3.51m33 اونو حل كنه(مثلا در اجراي يك بازي!)

6- داخل خصوصيات FW جديد نوشته كه ديگه Psp سازگاري كامل رو با ايميج هاي Ps1 داره و مي تونه بدون واسطه بازي هاي Ps رو اجرا كنه...اينو خودتونم امتحان كرديد...درسته؟!

تقريبا جواب سوال هارو مي دونستم ولي پرسيدم كه مطمئن بشم بعد كار رو شروع كنم!

ممنون از وقتي كه براي سوالام مي زاري.

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
آقا مهدي من چندتا سوال داشتم اگه ممكنه راهنمايي كنيد.مرسي

1- الان Fw من 3.40 OE_A هست و مي خوام ببينم به ريسكش مي ارزه يعني اگه آپش نكنم به3.51m33 چيز زيادي رو از دست دادم!

2- من الان بايد از روش Oe ها و Se ها برم نه؟!يعني نياز نيست مرحله 2 رو برم ديگه درسته؟

3- از مرحله 6 به بعد هم براي 1.5 ها و هم براي Oe ها و Se ها مشتركه ديگه نه؟!

4- مموري رو با خود Psp فرمت كنم يا با ويندوز ، اصلا فرقي هم داره؟در تمام مراحلي كه گفتيد Psp به شارژ وصل باشه خوبه ديگه، آره؟!

5- تا الان مشكلي داشتين با اين Fw شما؛ يا قبلا روي Fw قبلي مشكلي داشتين كه اين 3.51m33 اونو حل كنه(مثلا در اجراي يك بازي!)

6- داخل خصوصيات FW جديد نوشته كه ديگه Psp سازگاري كامل رو با ايميج هاي Ps1 داره و مي تونه بدون واسطه بازي هاي Ps رو اجرا كنه...اينو خودتونم امتحان كرديد...درسته؟!

تقريبا جواب سوال هارو مي دونستم ولي پرسيدم كه مطمئن بشم بعد كار رو شروع كنم!

ممنون از وقتي كه براي سوالام مي زاري.
1. نه چيز زيادي رو از دست نميدي، و اينم بگم ريسك زيادي نداره اگه شما شارژ كامل داشته باشي و كارهاي عحيب غريب نكني (مثل در آوردن باتري يا مموري)
البته اينم بگم بازي هاي جديد با اين فريمور اجرا ميشن. شايد الان تعدادش كم باشه كه بگه بايد به 3.50 يا بالاتر آپديت كني تا اجرا بشه ولي در آينده بيشتر ميشه.

2.نه. (البته تو توضيحات نوشته بودم)

3.بله.

4.از داخل خود PSP فرمت كن، شارژ هم تمام مدت وصل باشه.

5.فعلا كه مشكلي نبوده. بالاخره هر چي فريمور جلوتر ميره بهتره و هماهنگ تر هست با بازي ها و اگه از ابتدا نگاه كني همه فريمور ها نسبت به فريمور هاي قبليشون مزيت هايي رو دارن و امكانات جديدي رو اضافه كردن يا باگ هاي موجود در ورژن قبلي رو رفع كردن.

6.هيچ مشكلي با بازي هاي PS1 نيست و هماهنگي كاملي داره.

7.باز ميل خودته اگه مايل بودي ميتوني تبديل كني.

موفق باشي.

آخرین ویرایش:

PSP-hacks

کاربر سایت
Jun 29, 2007
150
آقا مهدی من هم مشکل دارم ؟

من پی اس پی که دارم ورژن 3.50 هست آیا میشه آپگرید m33 رو انجام بدم.

خب من هر چی خوندم که نبود احتمال بریک هست چند می گیرن این کار رو انجام بدن.

در ایران

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
آقا مهدی من هم مشکل دارم ؟

من پی اس پی که دارم ورژن 3.50 هست آیا میشه آپگرید m33 رو انجام بدم.

خب من هر چی خوندم که نبود احتمال بریک هست چند می گیرن این کار رو انجام بدن.

در ایران
شما اول از همه بايد دانگريد كني به 1.5 بعد 3.51M33 رو نصب كني.
براي دانگريد هم حتما بايد UMD بازي Lumines رو داشته باشي.

در ضمن سوال در مورد دانگريد داري در تاپيك مربوطه بنويس:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=1150

با تشكر

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
دیدید گفتم اگه Dark Alex فرم ور نده یکی دیگه میده !
دم روسی ها گرم که همیشه حال میدن.
حالا مهدی عزیز من نصب کنم یا نه ؟
الان 3.40OE دارم مال Dark Alex خدا بیامرزه !.

آخرین ویرایش:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
دیدید گفتم اگه Dark Alex فرم ور نده یکی دیگه میده !
دم روسی ها گرم که همیشه حال میدن.
حالا مهدی عزیز من نصب کنم یا نه ؟
الان 3.40OE دارم مال Dark Alex خدا بیامرزه !.
ميل خودته، اگه مشكلي نداري الزامي نداره تبديل كني.

ولي بالاخره دير يا زود فكر كنم هممون بايد تبديل كنيم چون بالاخره يه بازي ميگيريم كه به 3.50 به بالا براي اجرا احتياج داره.

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
ممنون مهدی عزیز که انقدر زود جواب میدی !
آقا من رفتم برای تبدیل!
فعلا بای. مشکلی بود حتما مزاحمت میشم مهدی عزیز.

Craig Marduk

کاربر سایت
Apr 29, 2007
144
تونستم به 3.51M33 تبديلش كنم.آسونتر از اوني بود كه فكر مي كردم البته با راهنمايي هاي خوب آقا مهدي .
از اول تا آخرش همش دعا مي كردم Brick نشه!:cheesygri

مهدي جان حالا من يه مشكل دارم شما داخل مرحله 8 گفتيد كه بعد از اتمام كارمون دو پوشه M33CREATOR و M33UPDATE رو از داخل Game150 پاكشون كنيم.
حالا مي خواستم ببينم مي شه بجاي اين كار يه بار ديگه مموري رو فرمت كنيم؟ موردي نداره كه!

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
برای من در وسط نصب مشکل پیش اومد.
جلوی این نوشته ها مینویسه OK:
Loading 1.50 firmware...
Writing 1.50 firmware...
Loadding 3.51 firmware...
ولی جلوی Writing 3.51 firmware خیلی صبر کردم شاید نیم ساعت ! ولی ننوشت OK و هنوز چراغ PSP روشن و خاموش میشد. فکر نمی کنم انقدر طول بکشه که مثلا باید 1 ساعت صبر کنی !
مموری Stick رو هم Format کردم ولی بازم درست نشد.
تمام مراحل رو هم دقیق انجام دادم.
چی کار کنم ؟؟!؟!؟
---------------------
آقا انقدر وایسادم که نوشت OK مشکل حل شد.

آخرین ویرایش:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
مهدي جان حالا من يه مشكل دارم شما داخل مرحله 8 گفتيد كه بعد از اتمام كارمون دو پوشه M33CREATOR و M33UPDATE رو از داخل Game150 پاكشون كنيم.
حالا مي خواستم ببينم مي شه بجاي اين كار يه بار ديگه مموري رو فرمت كنيم؟ موردي نداره كه!
آره اتفاقا فرمت كني بهتر هم هست.

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
دوستاني كه اين فريمور رو نصب كردن اين آپديت رو هم نصب كنن:

CFW 3.51 M33 WLAN Fix

بعد از دانلود فايل رو داخل يك فولدر بريزيد و در Game150 كنيد (مهم نيست اسم فولدر چي باشه) بعد از منوي Game اونو اجراش كنيد تا آپديت انجام شود.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر