تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,721
سلام
چند وقتی هست . تصویر میره بعد از چند لحظه برمی گرده . در صورتی که هم کامپیوتر روشنه هم مانیتور . مشکل از کارت گرافیک هست؟ از چی میتونه باشه؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام
چند وقتی هست . تصویر میره بعد از چند لحظه برمی گرده . در صورتی که هم کامپیوتر روشنه هم مانیتور . مشکل از کارت گرافیک هست؟ از چی میتونه باشه؟
منم همین مشکلو دارم ، فعلا فقط موقع کار با مرورگر و اینترنت اتفاق افتاده . ساعت ها بازی کنم هیچی نمیشه.

• Like
Reactions: Natural Killer

YORDA

کاربر سایت
Oct 5, 2012
139
نام
میثم
سلام آقا فرشید
دو فن دیپ کول مدل XAFN 120 رو بالای کیس Magnum Evo نصب کردم + یک فن گرین هم قسمت عقب کیس به صورت دیفالت روی کیس نصب بود.
(خودم می خواستم این فن ها رو به مادر برد (ASUS PRIME B360M-K) وصل کنم تا با نرم افزار خود مادربرد سرعت فن رو کنترل کنم ولی این مادر برد ظاهراً فقط دو تا جای اتصال فن داره (یکی هم برای cpu)). در این شرایط که فن ها به پاور وصل هستند دارند با ماکزیمم سرعت کار می کنند.
نظر شما چیه اقا فرشید این سه فن بایستی به مادر برد متصل بشند یا پاور؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام و عرض ادب فرشید جان، ممنون میشم راهنماییم کنی
@Farshidstar2012

یک هارد مدل Seagate BarraCuda 2TB دارم، که بصورت تک پارتیشن استفاده میکنم

چند روزی میشه که برنامه ActiveSMART پیغام میده :
smart attribute changed (01 Raw Read Error Rate). Old value: ... , New value

از خطاها و وضعیت هارد اسکرین میذارم، لطفا ببین که این مشکل جدی هست و باید به فکر هارد باشم یا نه؟
سپاس
01.JPG 02.JPG

white_beard

کاربر سایت
Apr 3, 2011
119
سلام
دوستان فن کارت گرافیک خراب شده بود دادم یه فن گذاشتند روش .قبلا دمای کارت گرافیک تو بازی خیلی می رفت 70 تا 80 بود ولی الان همین جوریش روی 70 و توی بازی هم 111 ثابت . حتی سایت هم باز میکنم یا اهنگ میزام میره روی 90 تا 100 فن اشم نگاه کردم درست کار میکنه با چند تا برنامه مختلف هم دما ها همین بود.الان مشکل چیه؟ به نظرتون cpu مشکل داشته باشه روی دمای gpu تاثیر داره؟
f.jpg

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام و عرض ادب فرشید جان، ممنون میشم راهنماییم کنی
@Farshidstar2012

یک هارد مدل Seagate BarraCuda 2TB دارم، که بصورت تک پارتیشن استفاده میکنم

چند روزی میشه که برنامه ActiveSMART پیغام میده :
smart attribute changed (01 Raw Read Error Rate). Old value: ... , New value

از خطاها و وضعیت هارد اسکرین میذارم، لطفا ببین که این مشکل جدی هست و باید به فکر هارد باشم یا نه؟
سپاس
View attachment 109039 View attachment 109040

ممکنه بدسکتور داشته باشه یا در آستانه‌ی خرابی بیشتر باشه، اگر تعداد ارورها زیاد شد یعنی وقتشه که باید عوضش کنید/

سلام
دوستان فن کارت گرافیک خراب شده بود دادم یه فن گذاشتند روش .قبلا دمای کارت گرافیک تو بازی خیلی می رفت 70 تا 80 بود ولی الان همین جوریش روی 70 و توی بازی هم 111 ثابت . حتی سایت هم باز میکنم یا اهنگ میزام میره روی 90 تا 100 فن اشم نگاه کردم درست کار میکنه با چند تا برنامه مختلف هم دما ها همین بود.الان مشکل چیه؟ به نظرتون cpu مشکل داشته باشه روی دمای gpu تاثیر داره؟
View attachment 109102

مشخصه که فن جدید توان حرارتی مورد نیاز برای این کارت گرافیک رو نداره، یا شاید درست نصب نشده.
این حد از اختلاف دما نمی تونه از CPU باشه.

white_beard

کاربر سایت
Apr 3, 2011
119
مشخصه که فن جدید توان حرارتی مورد نیاز برای این کارت گرافیک رو نداره، یا شاید درست نصب نشده.
این حد از اختلاف دما نمی تونه از CPU باشه.
اقا دست درد نکنه طرف درست نصبش نکرده بود الان دماش اومد روی 35 .

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام
بچه ها من هدست لاجیتک گرفتم اما وقتی با ۳.۵ وصل میکنم به گوشی برای آهنگ یا فیلم یکیش فقط صدا میده یا اصلا صدا نمیده یا به کنسول وصل میکنم اصلا صدا نمیده اما وقتی با USB وصل میکنم صدا درسته
چرا اینجوریه؟

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
سلام
بچه ها من هدست لاجیتک گرفتم اما وقتی با ۳.۵ وصل میکنم به گوشی برای آهنگ یا فیلم یکیش فقط صدا میده یا اصلا صدا نمیده یا به کنسول وصل میکنم اصلا صدا نمیده اما وقتی با USB وصل میکنم صدا درسته
چرا اینجوریه؟

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
اون جک 3.5 ولتاژ کافی برای اون دیوار هدست رو نداره باید حتما با کابل usb باشه

• Like
Reactions: SleepyTurtel

presfn

کاربر سایت
Aug 26, 2009
193
سلام دوستان
من صفحه مانیتور یکی از دوستام همان طور که در تصویر می بینید به تازگی یک خط عمودی از بالا تا پایین صفحه افتاده به علت این که در کارتن گذاشته بودن و در کمد بوده است احتمالا به پنل مانیتور فشار اومده که این طوری شده و قبلا مشکلی نداشته است
میخواستم بدونم چه راهی برای تعمیرش وجود داره ؟
بعضی از تعمیر کارها میگن پنل باید عوض بشه و توجیه اقتصادی نداره و بعضی میگن مشکل از فلت پنل مانیتور است و با هزینه معقول قابل تعمیر است
راهنمایی کنید ممنون می شوم IMG_20190618_WA0013.jpg 20190621_085814.jpg 20190621_085826.jpg 20190621_085806.jpg IMG_20190618_WA0012.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
سلام
چند وقت بود وسط کار با سیستم تصویر سیاه میشد و no signal میداد. با در آوردن و جا زدن دوباره کابل hdmi یا خاموش روشن کردن سیستم درست می شد.
امروز دوباره این مشکل پیش اومد ولی کار هایی ک قبلا می کردم دیگه جواب نمیده.:(
کارت گرافیک سوخته؟
core i5 4400
amd r9 270x
ram 8 gig 1600

hossein2477

عضو جدید
Jul 9, 2019
2
سلام
من روزی که فیفا 19 کرک شد بازی رو دانلود کردم و نصب کردم و راحت رو آخرین تنظیمات بازی کردم ولی الان حدود دو ماه یا سه ماه هست که بازی کلا برام کند شده انگار صحنه اهسته است ویندوزمم عوض کردم بازم تغییری نکرد
نه تنها این بازی که بقیه ی بازی هامم که راحت بازیشون میکردم کند شدن
کسی میتونه کمکم کنه
cpu: core i3 4170
ram 8g
gpu: gtx 750ti
win 10 pro

presfn

کاربر سایت
Aug 26, 2009
193
سلام
من روزی که فیفا 19 کرک شد بازی رو دانلود کردم و نصب کردم و راحت رو آخرین تنظیمات بازی کردم ولی الان حدود دو ماه یا سه ماه هست که بازی کلا برام کند شده انگار صحنه اهسته است ویندوزمم عوض کردم بازم تغییری نکرد
نه تنها این بازی که بقیه ی بازی هامم که راحت بازیشون میکردم کند شدن
کسی میتونه کمکم کنه
cpu: core i3 4170
ram 8g
gpu: gtx 750ti
win 10 pro
تنظیمات nvidia settings رو بیارید و کارت گرافیک default رو برویalways gtx750 قرار بدید

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
من تقریبا 4 ساله پردازنده 6700K رو دارم،از همون روز اول مشکل پرش دمای زیاد(مثلا دما از 40 یهو میره رو 70) و دمای زیاد داشتم با این که خنک کننده مناسبی هم روش بوده، یه مدت بعد خمیرش رو عوض کردم گفتم شاید از اون باشه خمیر NT-H1 رو زدم بهش بازم فرقی نکرد، چند وقت پیش تو یوتیوب سرچ میکردم در این مورد که فهمیدم مشکل اصلی اینه که مادربوردای ایسوز ولتاژی که میدن خیلی زیاده و توی ویدیو گفته بود که میشه با یه سری تغییرات درستش کرد.تنظیمات بایوس رو گذاشتم رو حالت پیش فرض و بعد ولتاژ رو در حالت adaptive گذاشتم روی 1.250 و الان دماش توی بازی سنگینی مثل assassin's creed odyssey اصلا بالای 60 هم نمیره با این که تغییری تو فریم دهی ایجاد نشده (قبل از این کار دماش تا 83 هم میرفت) استرس تست هم گرفتم مشکلی نبود. این ولتاژ زیاد رو مادربوردای ایسوس و گیگابایت دارن معمولا
این هم لینک ویدیو

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
من تقریبا 4 ساله پردازنده 6700K رو دارم،از همون روز اول مشکل پرش دمای زیاد(کثلا دما از 40 یهو میره رو 70) و دمای زیاد داشتم با این که خنک کننده مناسبی هم روش بوده، یه مدت بعد خمیرش رو عوض کردم گفتم شاید از اون باشه خمیر NT-H1 رو زدم بهش بازم فرقی نکرد، چند وقت پیش تو یوتیوب سرچ میکردم در این مورد که فهمیدم مشکل اصلی اینه که مادربوردای ایسوز ولتاژی که میدن خیلی زیاده و توی ویدیو گفته بود که میشه با یه سری تغییرات درستش کرد.تنظیمات بایوس رو گذاشتم رو حالت پیش فرض و بعد ولتاژ رو در حالت adaptive گذاشتم روی 1.250 و الان دماش توی بازی سنگینی مثل assassin's creed odyssey اصلا بالای 60 هم نمیره با این که تغییری تو فریم دهی ایجاد نشده (قبل از این کار دماش تا 83 هم میرفت) استرس تست هم گرفتم مشکلی نبود. این ولتاژ زیاد رو مادربوردای ایسوس و گیگابایت رو دارن معمولا
این هم لینک ویدیو

دقیقاً همین مشکل رو من با سی پی یوی 8700k داشتم (مادربورد Z370 HD3). مادربورد تو حالت بدون اورکلاک ولتاژ رو روی 1.35 ست می‌کرد :-??
از حالت اتوماتیک خارجش کردم و دستی روی 1.2v ست کردم. دما توی سنگین ترین حالت بالای 55 توی بازی‌ها نمی‌ره (با یه کولر معمولی مثل Hyper X 212). سی پی یو هم کاملاً استیبل هست و همون 1.2 ولت هم زیاده برای حالت استاک!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر