تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
تنها راهکارهایی که هست چک کردن سلامت پین های سوکت و پردازنده هست که تمیز و سالم باشن.
اگر این مورد هم مشکلی نداشت می تونه از خود مادربرد یا بایوسش باشه، با مدل دیگه ای میشه جایگزین و چک کرد.
سوکت ها سالمن،چون مثلا بار اول دو رم قدیمی تو a1 b1 بودن و جدید تو c1
برداشتم رم جدید رو زدم تو a1 خوند 4 تا یه قدیم زدم تو b1 بازم خوند 4 تا شومی رو زدم تو c1 از قدیمیها خوند 8 تا
رمها سالمند و سوکتها سالم،
مشکل رو خیلیا داشتند ،بعضیا با دوباره زدن cpu رفع شده،بعضیا با تغییرات dram و ولتاژ تونستن که اینا هم افاقه نکرد،دسته سوم مثل من هنوز دنبال جوابند البته اونا میگن 5 ساله دنبال جوابند تو سایتهای overclock و tomsharedware و ... خیلیا هستند البته بیشترشون i7 دارن که اون نسل 1066 گفته شده ،ولی زئون اون نسل تا 1333 مشکلی نداره.
از این شبیه تر رم نتونستم پیدا کنم.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
سوکت ها سالمن،چون مثلا بار اول دو رم قدیمی تو a1 b1 بودن و جدید تو c1
برداشتم رم جدید رو زدم تو a1 خوند 4 تا یه قدیم زدم تو b1 بازم خوند 4 تا شومی رو زدم تو c1 از قدیمیها خوند 8 تا
رمها سالمند و سوکتها سالم،
مشکل رو خیلیا داشتند ،بعضیا با دوباره زدن cpu رفع شده،بعضیا با تغییرات dram و ولتاژ تونستن که اینا هم افاقه نکرد،دسته سوم مثل من هنوز دنبال جوابند البته اونا میگن 5 ساله دنبال جوابند تو سایتهای overclock و tomsharedware و ... خیلیا هستند البته بیشترشون i7 دارن که اون نسل 1066 گفته شده ،ولی زئون اون نسل تا 1333 مشکلی نداره.
از این شبیه تر رم نتونستم پیدا کنم.
به عنوان يه پيشنهاد
بايوس رو كلاً و با در آوردن باتري بورد ريست كنيد
اگه گزينه remapping فعال هست، غيرفعالش كنيد.

• Like
Reactions: rahyarpaul

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
سلام

به عنوان يه پيشنهاد
بايوس رو كلاً و با در آوردن باتري بورد ريست كنيد
اگه گزينه remapping فعال هست، غيرفعالش كنيد.
سلام ،بایوس رو آپدیت کردم،cmos کردم .جواب نمیده.مشکل از اون نسل هست،خیلیا داشتن این مشکلو
بعضیا با تغییرات ولتاژ رم حل کردن ،ولی من تغییر دادم نشد.
ولی به نظر میاد میشناسه در باطن،ولی بایوس به روم نمیاره،پر رو نشم
چون تا 7.6 گیگ تو jc3 استفاده شد که after burner نشون داد ،قطعا در کنارش بقیه نرم افزارها هم دارن استفاده میکنن و اگه 12 تا رو قبول نمیکرد با لگ و اینا باید همراه میشد
یا jc3 بار رم 8 پیغام میده هنگام استارت بازی،که بازی ببا لگ ممکنه همراه بشه و قبل از نصب سومی برا منم همینو میداد ولی الان نمیده.
فکر کنم باید بیخیالش بشم.شاید خود بایوسش خجالت بکشه یه روزی و بشناسه
آخر گذاشتم رو a2 ،خوند .قبلا هم میخوند چون speccy هم نشون میداد.
ولی الان 12 تا رو خوند،مسخره ترین راه حل درست ترین راه حله.
مادربورد تریپل چنل هستولی تریپل ساپورت نمیکنه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: msbazicenter

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
من رم 4 دارم رو کامپیوتر خواستم یه رم 4 دیگه بزارم تصویر نداد مانیتور چه میشه کرد
دو رم باید عینا مثل هم باشن، برند یکسان، حجم یکسان، فرکانس یکسان، در غیر اینصورت سیستم ناپایدار میشه
چک کن ببین دقیقا مثله هم هستن یا نه
موفق هستیم :)

================

سوالات مربوط به مشکلات سخت افزاری رو تو بخش مربوطه بپرسید لطفا مرسی

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
دو رم باید عینا مثل هم باشن، برند یکسان، حجم یکسان، فرکانس یکسان، در غیر اینصورت سیستم ناپایدار میشه
چک کن ببین دقیقا مثله هم هستن یا نه
موفق هستیم :)

================

سوالات مربوط به مشکلات سخت افزاری رو تو بخش مربوطه بپرسید لطفا مرسی

فکر کنم سوکت رم یکی از مادربردها کار نمیکنه چه کنم

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
فکر کنم سوکت رم یکی از مادربردها کار نمیکنه چه کنم
رم رو رو یه سیستم دیگه چک کن و از سالم بودنش مطمئن شو، در صورتی که رم سالم باشه :

ممکنه اسلات رم یکم گرد و خاک رفته باشه توش نخونه رمو، تمیز کن اسلات ها رو
رو اسلاتای دیگه رم مادربرد(در صورت موجود بودن) رم ها رو چک کن
ممکن پین های اسلات رم خراب شده باشن(کج شده باشن) با دقت اسلات ها رو چک کن

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
به همین دلیل که بودجه ی کمی داشتید حداقل رو یک مدل از 3 نسل قبل پیشنهاد دادم، مدلی که اونقدر گلوگاه نمیشه که به درد اجرای بازیهای روز نخوره.
مشکلات و گرونی های اخیر باعث شده که مدلهای منقرض شده رو تا حدی قبول کنیم، وگرنه اصولا هیچ وقت یک مدل از رده خارج شده و استوک رو برای خرید پیشنهاد نمیدادم.

جای رم ها رو عوض کنید و تک تک در اسلاتهای مختلف تست کنید، اگر تکی کار کردن یعنی مشکلی ندارن و مشکل از عدم سازگاری رمها با همدیگه هست.
2 تا شون تو یه اسلایت گذاشتم جواب داد ولی تو یک اسلات اصلا جواب نداد... فکر کنم اسلایت اول اشکال داره چکار کنم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
2 تا شون تو یه اسلایت گذاشتم جواب داد ولی تو یک اسلات اصلا جواب نداد... فکر کنم اسلایت اول اشکال داره چکار کنم

فقط احتمال خرابی اسلات نیست، می تونه از پایه های سوک پپردازنده یا خود پردازنده هم باشه، با یه پردازنده دیگه روی همین مادربرد خودتون تست کنید تا مطمئن بشید از مادربرده.

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
سلام
یه کارت گرافیک amd r9 270x دارم که وقتی با کابل hdmi به مانیتور LG وصل می کنم پیکسل ها بهم ریخته و بد رنگ نمایش داده میشه.
قبل تر از پنل تنظیمات کارت گرافیک گزینه (RGB 4:4:4:4 pixel format standard (FULL RGB انتخاب می کردم و مشکل حل میشد ولی بعد از آپدیت های جدید ویندوز 10 و AMD دیگه این گزینه کار نمی کنه و همچنان تصویر بهم ریخته نمایش داده میشه. تو این حالت فقط درایوری که خود ویندوز نصب میکنه (17.1.1) درست کار می کنه.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
سلام
دوستان من یه لپ تاپ دارم و یه مشکل دارم اونم با ویندوز با خوده ویندوز
اول بگم لپ تاپمو حدودا یک ساله خریدم و سخت افزاره خوبی داره
cpu core i7-ram 8gb ddr4-و دوتا هم گرافیک داره انبرد و سری 9 انویدیا
مشخصات قابل قبولی هست فقط هاردش معمولی هستش ssd نداره

حالا مشکل اینجاس سیستمم زیاد هنگ میکنه انتی ویروس total 360 دارم
مثلا بعضی وقتا دیر میاد بالا بعضی وقتا تو لوگوی ایسوس میمونه گیر میکنه
بعضی وقتا هم که ویندوز میاد بالا یکم هنگه و اصن هیچ کاری نمیکنه منم الان خیلی کار سنگین باهاش ندارم بازیم نمیکنم ولی نمیدونم چرا اینجوریه
نسخه ویندوزم جزو اخریاس فک کنم یک یا دوتا بیلد نانبر بالاتر اومده باشه
تو کارای معمولی مثل مرورگری وب not responding میشه و خیلی اعصاب خورد کن میشه همینوری میمونه و لپ تاپ که دکمه ریست نداره باید دکمه پاور رو نگه دارم
حالا نمیدونم مشکل از کجاس راهنمایی کنید چیکار کنم

راستی اینم بگم خیلی مهمه اکثر مواقع هاردم 100در 100 هستش تو تسک منیجر نمیدونم چرا
و یه نکته دیگه بگم این اتفاقا همیشگ نیس و بعضی وقتا اتفاق میوفته وقتی که هنگ نیس خیلی خیلی سریعه از بوت گرفته تا باز کردن فتوشاپ اینا ولی خب این یه ور داستان اونور اینکه بهضی وقتا هنگ میکنه و کند میشه
تو محل کارم ما iMAC داریم با اینکه اصلا بهشون رسیدگی نمیشه و قبل از من میدونم خیلی بدرفتاری میشده باهاشون ولی خب اصن اینجوری نیس با اینکه برنامه زیاده روش اپدیت نشده سیستم عامل خیلی وقتا بخاطر موضوعاتی اصن خاموش نمیشه ولی هنگ خیلی کمی داره و اون صلابت خودش رو داره و کانفیگشم از لپ تاپ من خیلی پایینتره

ببخشید یکم طولانی شد ولی خب باید گقتم حدود شرایط رو تا بهتر بشه راهنمایی کرد

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,463
نام
نیما
دوستان سلام. من یه مشکلی برام پیش اومده! من driverasy رو نصب کردم که درایورامو آپدیت کنم متنها تا inteldisplay driver رو آپدیت کرد صفجه لپتاپم خاموش شد دیگه هم روشن نمیشه! چیکارش کنم؟ کلا دیگه تشخیص نمیده ویندوز مانیتور لپتاپو...

Alien99

کاربر سایت
Nov 21, 2018
1
سلام دوستان
من امروز یه مشکلی واسم پیش اومد کسی میتونه کمک کنه؟
اومدم جای دوتا رمو عوض کنم که افکر کنم درست جا نرفت تا روشن کردم بوی سوختگی اومد حالا هم تصویر ندارم با این که pc و مانیتور هردو روشن میشن
چاره کار چیست؟

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام
آداپتور مانیتورم سوخت! میخواستم یکی دیگه بخرم!
روی آداپتور فعلی زده 19 ولت و 2.1 آمپر
منتها توی بازار با این مشخصات نبود
سوالم اینه که اگه 19 ولت باشه و مثلا 4 آمپر مشکلی داره؟ چون تا جایی که یادم میاد اگه ولتاژ همون 19 ولت باشه، آمپر بالاتر باشه مشکلی نداره، چون به همون مقداری که مانیتور لازم داره جریان میکشه! میخواستم ببینم همین که گفتم درسته؟!
و اینکه شارژر لپتاپ هم هست اینی که میخوام بخرم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر