تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
سلام دوستای گلم...جایی بهتر از این تاپیک پیدا نکردم..واسه مشکل سیستمم...تورو خدا به عکس زیر نگاه کنین...اگه کسی میدونه مشکل از چیه لطفا بگه

http://468.ir/images/yvknpn1oc24z2uep30cm.jpg
آنتی ویروس بر روی سیستم دارید که آپدیت باشه ؟!
اگر نه که یکی نصب کنید و بزارید سیستم اسکن بشه !
از طریق Device Manager چک کنید آیا هارد تون بر روی حالت DMA هست یا PIO !

ویرایش : در ضمن سعی کنید درایورهاتون رو بزور رسانی کنید ! مخصوصا" کارت گرافیک

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام دوستای گلم...جایی بهتر از این تاپیک پیدا نکردم..واسه مشکل سیستمم...تورو خدا به عکس زیر نگاه کنین...اگه کسی میدونه مشکل از چیه لطفا بگه

http://468.ir/images/yvknpn1oc24z2uep30cm.jpg

سیستمت ویروس یا تروجان یا یه بدافزار گرفته که بی جهت Usage پردازنده رو به هدر میده،
اگر با نصب آنتی ویروس و آپدیتش مشکل حل نشد از اول هارد رو فرمت کن و ویندوز رو نصب کن تا دفه بعد یادت نره که آنتی ویروس چقدر ضروریه!

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
من مشکل با BIOS دارم . کلا PC نمیاد بالا تو منو ی Setup هم نمیره . میره تو صفحه Megatrands . مینویسه
Please Enter Setup to recover BIOS Setting
the data in the EC or EC flash might be corrupted
please contact ASUS Technical Support for help
system will shut down after 15 second
.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من مشکل با BIOS دارم . کلا PC نمیاد بالا تو منو ی Setup هم نمیره . میره تو صفحه Megatrands . مینویسه
Please Enter Setup to recover BIOS Setting
the data in the EC or EC flash might be corrupted
please contact ASUS Technical Support for help
system will shut down after 15 second
.

اگه با F8 یا F2 وارد منوی بایوس نمیشه که دیگه مشکل مادربرده و باید بدی گارانتی تا بایوسش رو دوباره Program کنن، البته اگه هنوز گارانتی داشته باشه
راه دیگه ای نداره.

amir_s

کاربر سایت
Jun 24, 2011
148
من 2 روز پیش یه لپ تاپ وابو گرفتم موقع خرید فروشنده گفت که لازم نیست باتریشو موقعی که زیاد با برق کار می کنی در بیاری و باتری های جدید مشکل overcharge شدن ندارن!
می خواستم ببینم درست گفته یا نه؟

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
سلام
من DVB کارتم بعضی وقتا ران نمیشه ! مثلا هر سه بار استفاده، یک بار ...
مجبورم سیستم رو Restart کنم تا راه بیفته
آخرین درایور رو هم از سایت خودش گرفتم و نصب کردم

Hitman Code Name 47

کاربر سایت
Nov 10, 2005
87
با سلام
درجه حرار ت نرمال برای سی پی یو core i7 2600 k چقدر هست؟
دمای سی پی یوی من وقتی سیستم روشن میشه 72 درجه است البته توی بایوس مادر برد ایسوس که به نظر کمی زیاد میاد با چیز دیگه ای تست نکردم ببینم ایا دما واقعیه یا نه

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
2600k در حالت بیکار بین 30 تا 35 و در حالت 100 درصد هم بین 60 تا 65 دماش متغیره ، شما با نرمافزار چک میکنی یا از تو خود بایوس ؟!
در کل اگه در حالت بیکار یه همچین دمایی داشته باشه غیر عادیه ، احتمال که زیاد هست مثلا سیلیکونش مرخص شده باشه ، فنش کار نکنه ، هیت سینک با CPU فاصله داشته باشه و... که باید بررسی شه !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
من DVB کارتم بعضی وقتا ران نمیشه ! مثلا هر سه بار استفاده، یک بار ...
مجبورم سیستم رو Restart کنم تا راه بیفته
آخرین درایور رو هم از سایت خودش گرفتم و نصب کردم

اینا مشکلات درایورای بیشتر کارتای DVB هست و از کم کاری سازنده ها هست،
تنها راهش اینه که همیشه آخرین درایورش رو داشته باشی و آپدیت کنی، راه حل خاصی نداره. الته می تونی از توی Device Manager یکبار Disable و Enable ش کنی تا دوباره کار کنه.

با سلام
درجه حرار ت نرمال برای سی پی یو core i7 2600 k چقدر هست؟
دمای سی پی یوی من وقتی سیستم روشن میشه 72 درجه است البته توی بایوس مادر برد ایسوس که به نظر کمی زیاد میاد با چیز دیگه ای تست نکردم ببینم ایا دما واقعیه یا نه

در حالت بیکار بسته به دمای محیط و نوع فن( استوک، حرفه ای) بین 35 تا 45 درجه، توی بایوس هم 55 درجه
در حالت Fulll Load هم بین 60 تا 85 درجه

72 درجه یعنی حتما ایرادی وجود داره، یا فن درست پایه هاش جا نرفته یا خمیر سیلسکون نخورده یا دور فن کمه، بهرحال با همچین وضعی اگه زیر بار بره که نزدیک 100 درجه میرسه و خطرناکه.

Hitman Code Name 47

کاربر سایت
Nov 10, 2005
87
مادربرد قبلی رو فرستادم گارانتی ویستا(خدا به دادم برسه با این گارانتی معتبر!)و چون کارم لنگ بود یکی دیگه خریدم عین همون مدل قبلی ولی این دفعه با گارانتی سازگار هیچ مشکلی هم نداشت
دور فن 1970 rpm هست
سر اون مادربرد قبلی چند بار سی پی یو رو در اوردم و جا زدم که سر همین قضیه خمیر سیلیکونش مرخص شد خمیر سیلیکون نو خکستری رنگ گرفتم و روی سی پی یو مالیدم ولی دو تا از پایه موقعی که فشارش میدم اون صدا رو نمیده ودرست جا نمیره منم مجبور یه ذزه بیشتر فشار بدم تا سر مشکی رنگ پایه ها پایینتر بیاد وهم همسطح دو تا پایه دیگه پشت مادر برد بشه
کلا ممکنه بایوس مادر برد خطا داشته باشه؟ چون توی یجای دیگه هم خوندم که کسی که مادربرد ایسوس داشت توی بایوسش یه دما رو نشون میداد و با نرم افزارهای دیگه دما پایینتر بود
در مجموع ذهنیتم نسبت به مادر بردهای ایسوس منفی شده چون 4 تا 5 تا مادربرد های قبلی من از نسلهای مختلف همه گیگا بودند وهمه سگجون و کار درست
نتیجه اخلاقی این ماجرا اینه که مادربرد ایسوس نخرید هم گارانتی درست وحسابی نداره هم زیاد بازی در میاره

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
مادربرد قبلی رو فرستادم گارانتی ویستا(خدا به دادم برسه با این گارانتی معتبر!)و چون کارم لنگ بود یکی دیگه خریدم عین همون مدل قبلی ولی این دفعه با گارانتی سازگار هیچ مشکلی هم نداشت
دور فن 1970 rpm هست
سر اون مادربرد قبلی چند بار سی پی یو رو در اوردم و جا زدم که سر همین قضیه خمیر سیلیکونش مرخص شد خمیر سیلیکون نو خکستری رنگ گرفتم و روی سی پی یو مالیدم ولی دو تا از پایه موقعی که فشارش میدم اون صدا رو نمیده ودرست جا نمیره منم مجبور یه ذزه بیشتر فشار بدم تا سر مشکی رنگ پایه ها پایینتر بیاد وهم همسطح دو تا پایه دیگه پشت مادر برد بشه
کلا ممکنه بایوس مادر برد خطا داشته باشه؟ چون توی یجای دیگه هم خوندم که کسی که مادربرد ایسوس داشت توی بایوسش یه دما رو نشون میداد و با نرم افزارهای دیگه دما پایینتر بود
در مجموع ذهنیتم نسبت به مادر بردهای ایسوس منفی شده چون 4 تا 5 تا مادربرد های قبلی من از نسلهای مختلف همه گیگا بودند وهمه سگجون و کار درست
نتیجه اخلاقی این ماجرا اینه که مادربرد ایسوس نخرید هم گارانتی درست وحسابی نداره هم زیاد بازی در میاره

نتیجه ی اخلاقی شما تجربه شخصی شماست و غلط و بدون دلیل فنی هست!
نه بایوسای ASUS مشکلی دارن و نه دما رو ممکنه اشتباه نشون بدن، در هنگام بوت سیستم هیچ یک از گزینه های پردازنده مثل SpeedStep یا Power Saving فعال نیست و طبیعیه که دمای پردازنده بالا باشه، تمام فن آوریها فقط در سیستم عامل عملیاتی میشن و بنابراین دمای طبیعی تحت کار ویندوز بدست میاد

اگر با پردازنده یا سوکت مادربرد مشکل دارید از کاربری و طرز استفاده ی شماست وگرنه کیفیت قطعات استفاده شده در ارزونترین مدلهای ASUS هم گاهی اوقات حتی از مدلهای گیگابایت هم استفاده بهتره.

M2Terrorism

کاربر سایت
Aug 15, 2010
614
نام
Mohammad Ali
یه لپ تاپ دارم که دو تا کارت گرافیک Geforce GT525M و Intel HD Graphiccs داره و هنگام اجرای Civilization 5 و Fable 3 صفحه سیاه میشه و فقط ایکون موس میاد.مشکل چیه؟؟؟

Hitman Code Name 47

کاربر سایت
Nov 10, 2005
87
بله به شوخی عرض کردم خودم هم به همین دلیل به سمت این برند رفتم ولی شروع خوبی نداشتم ولی به هر حال گارانتی درست و حسابی مثل گیگا بایت نداره وفعلا 300 تومنم سر اون مادربرد قبلی روی هو است
خمیر سیلیکون رو عوض کردم این هم یه شات از برنامه hardware monitor
bnigfcjomc1ig2nqbelo.jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
بله به شوخی عرض کردم خودم هم به همین دلیل به سمت این برند رفتم ولی شروع خوبی نداشتم ولی به هر حال گارانتی درست و حسابی مثل گیگا بایت نداره وفعلا 300 تومنم سر اون مادربرد قبلی روی هو است
خمیر سیلیکون رو عوض کردم این هم یه شات از برنامه hardware monitor
خب الان که بنظر طبیعی کار می کنه و حرارتش هم نرماله، مشکلی نداره
البته برای اطمینان در حالت لود هم باید حرارت رو توی همین برنامه مانیتور کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر