تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,034
نام
شایان
الان ۱۰۸۰ تا چندروز پیش رو مانیتور قبلی که کوچیک تر بود ولی تفاوتی تو gpu usage ایجاد نشده قبلا هم بالا بود الانم بالاست.
اصلا کاملا عادیه خیالت راحت میگم هیچوقت موقع بازی gpu usage بالای 90 درصد بود نگران نشو حتی بازی بتلفیلد 4 باشه
1080 کاملا عادیه دیگه

• Like
Reactions: Booker DeWitt

hancock shadow

کاربر سایت
Sep 11, 2011
281
سلام دوستان من به یه مشکلی خوردم بد جور اعصابم داغونه داشتم پاور پی سی رو عوض میکردم که زدم جای برق هاردو شکستم هاردم کلا همه اطلاعات توشه چطوری برق برسونم بهش اطلاعتشو بردارم؟جز برق ساتا جوره دیگه نمیشه بهش برق رسوند؟بد جور موندم

hooman-za

کاربر سایت
Oct 14, 2011
50
سلام کارت asus 1660 ti tuf استوک خریدم هنوزم دو سال گارانتیش مونده. تو تست فورماک ۲۰ دقیقه زیر تست بود بعد حدود ۵ دقیقه دمای کارت تا ۸۵ رفت و ثابت میمونه که ظاهرا برای این کارت طبیعیه مشکل اینه که هات اسپات تا ۱۰۵-۱۰۷ درجه میره بالا . این مشکلی ایجاد میکنه .؟ دوم اینکه تا 83 درجه دور فن ها معمولیه ولی به این دما که میرسه دور فن ها به صورت مثلا ۳ ثانیه بالا میره دوباره ۳ ثانیه میاد پایین چرا اینطوری میشه ؟

mpdlord

کاربر سایت
Feb 4, 2012
90
نام
محمد
سلام . برا من صفحه آبی (مرگ) میاد pc ریست میشه. مشکل از رم هستش. لطفا اساتید بگید درست میشه یا باید تعویض کنم رم رو.

Attachments

• ram.png
    ram.png
    62.7 KB · مشاهده: 10
آخرین ویرایش:

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
دیشب برق خونه رفت موقع روش بودن سیستم.
امروز که سیستم رو روشن کردم اصلا SSD بالا نمیاد هر کاری میکنم نمی تونه بخوندش ؟؟ یعنی ممکنه سوخته باشه ؟

ehsancjdk

کاربر سایت
Mar 24, 2015
225
نام
ٍehsan
سلام دوستانی که کابل riser استفاده میکنن، (برای نصب عمودی کارت گرافیک)
ایا به مشکلی خوردن؟ مثلا ناپایدار بودن یا ارور دادن، صفحه سیاه و ....

Booker DeWitt

کاربر سایت
Sep 13, 2022
160
سلام من سیستم قدیمیم یه مدت کیبرد نداشت. بعد چند هفته یه کیبرد گرفتم وصل کردم بهش چراغ های کیبرد روشن میشه ولی دکمه های کیبرد کار نمیکنه...
کیبرد قدیمی خودش که ۱۰ سال کار میکرد رو هم امتحان کردم اونم همین مشکلو داره ۱۰۰۰ تا راه تو نت رو امتحان کردم جواب نداد که نداد کسی میدونه چش شده؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
یکی از دوستان من رفته یه لپ تاپ خریده و فروشنده اومده یه نرم افزار نصب کرده که ویندوز اپدیت نشه و تاکید هم کرده به هیچ وجه بایوس نباید اپدیت بشه!
خواستم بدونم دلیل این کار چی میتونه باشه؟
لپ تاپ رو از یه فروشگاه معتبر اکبند خرید حدود 70 تومن.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
یکی از دوستان من رفته یه لپ تاپ خریده و فروشنده اومده یه نرم افزار نصب کرده که ویندوز اپدیت نشه و تاکید هم کرده به هیچ وجه بایوس نباید اپدیت بشه!
خواستم بدونم دلیل این کار چی میتونه باشه؟
لپ تاپ رو از یه فروشگاه معتبر اکبند خرید حدود 70 تومن.
دورد من تو کار فروش سیستم و .......هستیم بازار کامپیوتر رضا تهران احتمالا نسب 12 یا 13 بوده متاسفانه بایوس میپره بعضی وقت ها با ابدیت کردن فریمور و ........... و دستگاه به مشکل میخوره تو بعضی مدل ها احتمالا برای اون بود

• Like
Reactions: AMIN-1399F

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
291
دوستان ۱۸ ماه از خرید و استفاده سیستم من میگذره نیاز به تغییر خمیر کارت گرافیک و cpu هست ؟؟.
دما بالای ۶۲ نمیره اکثرا بین ۴۸ تا ۵۶
نه تا وقتی دما اوکی ه نیازی نیست. حواست به hotspot هم باشه. خمیر فابریکی تو حالت عادی تا پنج سال هم راحت جواب میده.

• Like
Reactions: milad.ps4

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
291
سلام دوستان من به یه مشکلی خوردم بد جور اعصابم داغونه داشتم پاور پی سی رو عوض میکردم که زدم جای برق هاردو شکستم هاردم کلا همه اطلاعات توشه چطوری برق برسونم بهش اطلاعتشو بردارم؟جز برق ساتا جوره دیگه نمیشه بهش برق رسوند؟بد جور موندم
تبدیل برق مولکس به ساتا هست من داشتم قدیما از اون میتونی استفاده کنی.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,589
نام
milad
نه تا وقتی دما اوکی ه نیازی نیست. حواست به hotspot هم باشه. خمیر فابریکی تو حالت عادی تا پنج سال هم راحت جواب میده.
ممنون
کلا انجام بازی استفاده عادی محسوب میشه واسه سیستم از لحاظ دما درسته ؟؟؟
چون بچه ها گفتن حتی تا خود دمای۸۰ هم طبیعیه

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
291
ممنون
کلا انجام بازی استفاده عادی محسوب میشه واسه سیستم از لحاظ دما درسته ؟؟؟
چون بچه ها گفتن حتی تا خود دمای۸۰ هم طبیعیه
اره
بستگی به قطعه داره ولی اره زیاد نگران دما نباش
خمیر خشک بشه و دما بره بالا خودت متوجه میشی. افت فریم میده، هنگ می‌کنه و بعضاً ریست میشه سیستم. نویز فن ها هم که مشخصه.

• Like
Reactions: milad.ps4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر