msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
این مقاله واقعاً نیاز بود. مخصوصاً برای من چون خیلی از بازی‌های کنسولی رو بازی نکردم و برای همین اطلاعات خوبی بهم داد. ازت متشکرم علی‌جان.

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
از لطف همه دوستان خوبم ممنونم.
همرو تموم کردم الا دداسپیس چون خوشم نیومد ولی خیلی ترسناک بود:d
حتماً این بازی زیبا رو بازی کنید، این بازی فوق العاده استانداردهای جدیدی از یک بازی سبک وحشت و بقا تعریف کرد.

بازی بعدی من روی ps3 حتما بازی Siren خواهد بود .
این بازی زیبا رو حتماً بازی کنید تا ترس واقعی در یک بازی کامپیوتری رو تجربه کرده باشید.

پس fatal fram 2 کجاست؟این باید اول میشد.(راست میگم)
درسته FATAL FRAM 2 بازی بسیار بزرگی هست ولی دلیل انتخاب نسخه سوم رو ذکر کردم.حضور نسخه سوم در لیست به علت روایت داستان فوق العاده و کامل تر بود.

رنکینگ خوبی بود؛ اما در حق فیتال فریم کوتاهی کردی و باید جاش با سایرن عوض میشد... البته از نظر من ;)
به نظر من بازی SIREN در القای وحشت موفق تر عمل کرد،صدا گذاری عالی بازی SIREN دلیل این موفقیتش هست.

Panther_X

کاربر سایت
May 31, 2011
1,204
آقا دمت گرم واقعا عالی بود ...یک مقاله ی بی نقص بخصوص تو انتخاب بازیها که واقعا منطقی بود ... کمبود چنین مقاله ای حس میشد واقعا عالی بود ممنون...

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
فقط 1 انتقاد ازت دارم.اين ديگه بر همگان مشخصه كه DS1 از DS2 ترسناك تر بود.ولي خُب به هر حال نظرت محترمه
نظر شما محترم تره:d، درسته، حرفت رو قبول دارم ولی اگر دقت کنی دلیل این انتخاب رو توضیح دادم.الزاماً ترسناک تر بودن ملاک انتخاب نبود، گیم پلی غنی تر و رفع یک سری از مشکلاتی که در نسخه دوم شاهدش بودیم، دلیلی بر این انتخاب هست.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
دوستان بایوشاک که ترسناک نیست چرا همه میگن ترسناکه؟ هم خودم این نظر رو دارم هم 2-3 تا از دوستام که اصلا بازی ترسناک بازی نمیکنن ولی بایوشاک رو بازی کردن اصلا هم حرفی هم از ترسناک بودن نیومد وسط .

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
دوستان بایوشاک که ترسناک نیست چرا همه میگن ترسناکه؟ هم خودم این نظر رو دارم هم 2-3 تا از دوستام که اصلا بازی ترسناک بازی نمیکنن ولی بایوشاک رو بازی کردن اصلا هم حرفی هم از ترسناک بودن نیومد وسط .
خوب این نوع از بازی‌ها در سبک Horror First Person Shooters طبقه بندی میشه. علتش هم نوع فضا سازی و طراحی محیط هستش. طبق تعاریفی که در مقاله از این سبک آوردم، این بازی هم به نوعی از برخی المان‌های سبک وحشت و بقا بهر می‌بره.بعضی از بازی‌ها صرفاً در سبک وحشت طراحی نمی‌شند ولی برای جذابیت از المان‌های این سبک استفاده می‌کنند، که البته در بعضی از موارد بسیار عالی عمل می‌کنند.بازی‌هایی مثل Half Life 2 و سری Resistance، نمونه‌هایی هستند که شاید در سبک Survival Horror طبقه بندی نمی‌شند ولی از ویژگی‌های این سبک استفاده می‌کنند.در اصل از عنصر تعلیق در این بازی‌ها به خوبی استفاده شده.

Amir_Fahrenheit

کاربر سایت
Jun 3, 2006
125
نام
امیر
WOW...>:d<

بسیار بسیار عالی...;;)

دستت درد نکنه عزیز..به قول دوستان یک طبقه بندی بی نقص بود در سبک ترسناک و واقعا هم لازم بود.

امیدوارم در سبک های مختلف هم شاهد همچین مقاله هایی از طرف دوستان باشیم

من با Alone In The Dark:The New Nightmare اولین بازی سبک وحشت رو تجربه کردم,روی کنسول PS1!

با Silent Hill هم موافقم

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
Kuon انقدر بازی ناشناس و غیر معروفی بود که توی این لیست نیست ؟
پیشنهاد میکنم حتما نیم نگاهی بهش بندازید !!
حالا ویدیو یا عکس یا هرچی
-----------------------
Hanuting Ground ?? :d

آخرین ویرایش:

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
خوب این نوع از بازی‌ها در سبک Horror First Person Shooters طبقه بندی میشه. علتش هم نوع فضا سازی و طراحی محیط هستش. طبق تعاریفی که در مقاله از این سبک آوردم، این بازی هم به نوعی از برخی المان‌های سبک وحشت و بقا بهر می‌بره.بعضی از بازی‌ها صرفاً در سبک وحشت طراحی نمی‌شند ولی برای جذابیت از المان‌های این سبک استفاده می‌کنند، که البته در بعضی از موارد بسیار عالی عمل می‌کنند.بازی‌هایی مثل Half Life 2 و سری Resistance، نمونه‌هایی هستند که شاید در سبک Survival Horror طبقه بندی نمی‌شند ولی از ویژگی‌های این سبک استفاده می‌کنند.در اصل از عنصر تعلیق در این بازی‌ها به خوبی استفاده شده.
ولی من هم Nevermore موافقم. Bioshock اصلاً ترس و تعلیقی توش نداشت...

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
Kuon

63863484244801739713.jpg

این بازی در واقع داستانش مربوط میشه به یکی از افسانه های ژاپنی
بازی خیلی بی سر و صدا عرضه شد و محبوبیت زیادی هم کسب نکرد
ولی از نظر من جزو زیباترین سوروایو- هارور هایی هست که تا حالا ساخته شده !
مبنای ترس توی بازی محیط های تاریک، موسیقی های سنتی ژاپنی به سبکی که مو رو به تن سیخ میکنه و موجوداتی که بسیار بسیار ساکت به شما نزدیک میشن !

52213536499286747758.jpg

یکی از نکات جالب بازی یک فانوسی بود که شما به کمک اون محیط رو روشن میکردید و این عادت نور به چشم فوق العاده کار شده بود، یعنی وقتی بدو بدو فرار میکردید و وارد محیط جدیدی میشدید تا چند ثانیه صفحه تاریک تاریک بود تا کم کم چشم عادت کنه و نور کمی روشن تر بشه و محیط رو ببینید !
حالا توی این فاصله چه بلایی سرتون میومد ....
بازی سرشار از خون و خون ریزیه، ینی هر جا که پا میگذارید خون ریخته شده
88952478310374794578.jpg

تمرکز بازی روی محیط و موسیقی ترسناکه که همیشه با شما همراهه، و ترسنای لحظه ای و ناگهانی هم در بازی بسیار زیاده !
بازی تقریبا معماهای کلاسیک سبک سوروایو- هارور رو داره !
در کل دیدم جاش خالیه توی لیست
74749541945829540456.jpg

موفق باشید

• Like
Reactions: Emperor visari

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
Kuon انقدر بازی ناشناس و غیر معروفی بود که توی این لیست نیست ؟
پیشنهاد میکنم حتما نیم نگاهی بهش بندازید !!
حالا ویدیو یا عکس یا هرچی
-----------------------
Hanuting Ground ?? :d
درسته این بازی هم بسیار جالب بودولی خوب چیز جدیدی برای گفتن نداشت! فقط به بهترین نحو از المان‌های سبک خودش، وحشت و بقا استفاده کرده بود. قطعاً این بازی برداشت‌هایی از بازی محبوب fatal frame که در سال 2001 عرضه شد، داشت.
اگر بخواهیم لیستی از بازی‌های این سبک تهیه کنیم به صدها بازی میرسه، ولی خوب در این مقاله تأثیر گذارترین بازی‌ها معرفی شده.
ضمناً بابت معرفی این بازی ازتون ممنونم.

---------- نوشته در 03:40 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:38 PM ارسال شده بود ----------

ولی من هم Nevermore موافقم. Bioshock اصلاً ترس و تعلیقی توش نداشت...
خوب از نظر بنده DS هم هیچ ترس و تعلیقی نداشت! به هر حال این بازی در این سبک طبقه بندی میشه.

• Like
Reactions: ASYLUM MANAGER

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
Mar 17, 2011
1,329
نام
Milad
با تشکر از دوست خوبم:علی اقا که خیلی موشکافانه عنصر ترس و در ادامه ژانر وحشت رو بررسی کردن >:d<

در کنار تعریف واژه ترس، واژه هیجان و تعلیق(Thrill) می‌آید.اکثراً ترس همراه با هیجان می‌شود

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده این ژانر(وحشت) مورد استقبال قرار بگیره همین عنصر هیجان هستش که بهش اشاره کردی...هیجانی که در حین انجام دادن یک بازی ترسناک به روان ادمی دست میده, به حدی تنش زا هستش که بعد از مدتی(وقتی این احساس خوب درک شد) تبدیل به یک تکرار بی امان میشه.

به عنوان مثال:اگه تا به حال به شهربازی رفته باشید و ترن رو ببینید چهار ستون بدنتون میلرزه(البته اگه تا اون موقع سوار ترن نشده باشید)...حالا این وسط دوست شما ازتون میخواد که باهاش سوار ترن بشید!! حالا به هر صورت یا روی نه گفتن رو ندارید و یا زوری شما رو توی صف میبرن...

همین طور که به اول صف نزدیک میشین به درصد ترس و دلهره ی شما افزوده میشه!! تا اینکه میبینید نوبت شماست! ترن به ارومی شروع به حرکت میکنه و حالا اوج تنش رو میشه توی صورت شما دید!خلاصه بماند که اون بالا چه حالی بهت دست میده اما بلاخره ترن متوقف میشه و تو میای پایین...

ممکنه خیلی ترسیده باشی!!اصلا ممکنه حالت خیلی بد بشه اما وقتی پات رسید رو زمین اولین چیزی که با خودت میگی اینه که:عجب چیزی بود!!یا: چه حالی داد!!

من از خیلی ها پرسیدم تا مطمئن بشم:اکثر کسایی که بار اول از سوار شدن به این نوع وسایل میترسیدن بدشون نمیومد که بلافاصله باز هم این حس رو تجربه کنن!! خب چه دلیلی میتونه داشته باشه که شما با وجود ترس از سوار شدن به ترن-سرسره ی پارک ابی -یا پرش از ارتفاع با کش!!(توی ولنجک) باز هم میل به تکرار داشته باشید؟

به نظر من این برمیگرده به شناختی که ما از این نوع از هیجان پیدا میکنیم و این تکرار ها و ترسیدن ها باعث لذت میشه!! ا

اگه میبینید کسایی هستن که بازیهای ترسناک انجام نمیدن یا صحنه های دلهره اور فیلمها رو نگاه نمیکنن یه وقت قضاوت نا درست نکنید...اونها هم از وجود این هیجان باخبرند اما چیزی که هست آستانه ی تحمل این هیجان بین افراد مختلفه...ممکنه یک نفر توی تهران سوار ترن بشه اما وقتی شما همین شخص رو به ژاپن یا

المان(مهد ترنهای بزرگ!!!) ببرید دست رد به سینه ی شما بزنه!! پس دیگه از کسانی که سبک ترسناک رو دنبال نمیکنن خرده نگیرید!!چرا؟اخه هیجان زیاد برای بعضی ها سمه!

حالا این وسط بازیهایی هم ساخته شدن که استفاده از عنصر ترس توی اونها یک چیز ضمنی به حساب میومد و در اصل به دنبال اهداف والاتری!! بودن که شما توی رنکینگ جایگاهشون رو مشخص کردی...

راستی گفتم رنکینگ یاد اپس کور افتادم :x تا رده بندی رو دیدم حدس زدم که اون هم باشه

باز هم تشکر میکنم به خاطر مقاله ی کاملی که داشتی :x و منتظر نقدهای جدید از زاویه های جدیدتر هستم >:d

• Like
Reactions: Heart Broken

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon

با تشکر از دوست خوبم:علی اقا که خیلی موشکافانه عنصر ترس و در ادامه ژانر وحشت رو بررسی کردن >:d<

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده این ژانر(وحشت) مورد استقبال قرار بگیره همین عنصر هیجان هستش که بهش اشاره کردی...هیجانی که در حین انجام دادن یک بازی ترسناک به روان ادمی دست میده, به حدی تنش زا هستش که بعد از مدتی(وقتی این احساس خوب درک شد) تبدیل به یک تکرار بی امان میشه.

به عنوان مثال:اگه تا به حال به شهربازی رفته باشید و ترن رو ببینید چهار ستون بدنتون میلرزه(البته اگه تا اون موقع سوار ترن نشده باشید)...حالا این وسط دوست شما ازتون میخواد که باهاش سوار ترن بشید!! حالا به هر صورت یا روی نه گفتن رو ندارید و یا زوری شما رو توی صف میبرن...

همین طور که به اول صف نزدیک میشین به درصد ترس و دلهره ی شما افزوده میشه!! تا اینکه میبینید نوبت شماست! ترن به ارومی شروع به حرکت میکنه و حالا اوج تنش رو میشه توی صورت شما دید!خلاصه بماند که اون بالا چه حالی بهت دست میده اما بلاخره ترن متوقف میشه و تو میای پایین...

ممکنه خیلی ترسیده باشی!!اصلا ممکنه حالت خیلی بد بشه اما وقتی پات رسید رو زمین اولین چیزی که با خودت میگی اینه که:عجب چیزی بود!!یا: چه حالی داد!!

من از خیلی ها پرسیدم تا مطمئن بشم:اکثر کسایی که بار اول از سوار شدن به این نوع وسایل میترسیدن بدشون نمیومد که بلافاصله باز هم این حس رو تجربه کنن!! خب چه دلیلی میتونه داشته باشه که شما با وجود ترس از سوار شدن به ترن-سرسره ی پارک ابی -یا پرش از ارتفاع با کش!!(توی ولنجک) باز هم میل به تکرار داشته باشید؟

به نظر من این برمیگرده به شناختی که ما از این نوع از هیجان پیدا میکنیم و این تکرار ها و ترسیدن ها باعث لذت میشه!! ا

اگه میبینید کسایی هستن که بازیهای ترسناک انجام نمیدن یا صحنه های دلهره اور فیلمها رو نگاه نمیکنن یه وقت قضاوت نا درست نکنید...اونها هم از وجود این هیجان باخبرند اما چیزی که هست آستانه ی تحمل این هیجان بین افراد مختلفه...ممکنه یک نفر توی تهران سوار ترن بشه اما وقتی شما همین شخص رو به ژاپن یا

المان(مهد ترنهای بزرگ!!!) ببرید دست رد به سینه ی شما بزنه!! پس دیگه از کسانی که سبک ترسناک رو دنبال نمیکنن خرده نگیرید!!چرا؟اخه هیجان زیاد برای بعضی ها سمه!

حالا این وسط بازیهایی هم ساخته شدن که استفاده از عنصر ترس توی اونها یک چیز ضمنی به حساب میومد و در اصل به دنبال اهداف والاتری!! بودن که شما توی رنکینگ جایگاهشون رو مشخص کردی...

راستی گفتم رنکینگ یاد اپس کور افتادم :x تا رده بندی رو دیدم حدس زدم که اون هم باشه

باز هم تشکر میکنم به خاطر مقاله ی کاملی که داشتی :x و منتظر نقدهای جدید از زاویه های جدیدتر هستم >:d
وای پسر... این توصیفت محشر بود. یه لحظه فکر کردم تو صف ترن هوایی یا تونل وحشت ایستادم....:x

• Like
Reactions: ASYLUM MANAGER

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر