اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,506
نام
امیر
مهدی جان همه کارهایی که امیر توی تاپیکش گفته انجام دادم.

همینطور که عکس نشان می ده من کانکشن dial up را share کردم ولی نمی دونم با 360 هم شده یا خیر .

Renegade

کاربر سایت
Sep 22, 2008
13
سلام دوستان.
من برای وصل شدن به نت به مشکل برخوردم که امیدوارم بتونید کمکم کنید.
من سرویس ADSL از خود مخابرات دارم و مودمم هم Planet ADU-2110A هست. ولی چون می خواستم تو خونه شبکه ی وایرلس راه اندازی کنم رفتم و یه وایرلس روتر D-Link DSL-2640T گرفتم.
سیستم عاملم هم XP Pro SP3 هست. از درایور هم که برای مودم خبری نیست. از خود سایت D-Link هم فقط فرمورش رو گرفتم و آپ کردم.
حالا مشکلی که دارم اینه وقتی دیسک راه اندازی سریعش رو ران می کنم و مراحلی که گفته رو انجام می دم آخرش که می خواد اتصال رو چک کنه می گه نمیتونه کانکت شه و می نویسه که با ISP ت تماس بگیر. (این موضوع رو بگم که VCI و VPI رو نمی دونم و اعداد پیش فرضش که 8 و 35 هست رو تغییر نمی دم.)
تو کنترل پنل خود مودم هم یکم دستکاری کردم و جوابی نگرفتم.
وقتی هم می خوام از طریق خود ویندوز کانکت شم (با همون کانکشن PPPoE که قبلا متصل می شدم، انتحان می کنم) ارور 678 رو میده. (The remote computer did not respond)
چراغ ADSL مودم هم ثابت میشه. چراغ LAN و WLAN هم روشن هستن و شبکه ی وایرلس قابل تشخیص هست و فقط مشکل متصل شدن به نت رو دارم.
حالا می خواستم بپرسم مشکل از همون ندونستن VCI و VPI هست؟ (البته 0 و 33/0 و 32 رو هم امتحان کردم ولی مشکل باقی بود)(اگر مشکل همین هست کسی VCI و VPI مخابرات رو داره؟)
نیازی به ساخت کانکشن جدید وجود داره یا با همون کانکشن قبلی می تونم وصل شم؟
این که قبلا مودم دیگه ای نصب بوده رو سیستم مشکلی نداره؟
در ضمن من از Avira Premium Security Suite استفده می کنم و هر از چند گاهی یه Data Packet رو از 192.168.1.1 بلاک می کنه. مشکلی ایجاد کرده این؟
ببخشید خیلی طولانی و درهم شد.
ممنونم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب بالاخره بعد از کلی مکالمات با این ور اون ور مشکل حل شد! کانکشن رو از PPPoE به Bridge تغییر دادم.
ولی خوب مشکل دیگه ای پیش اومد. من در واقع مودم رو برای راه اندازی شبکه ی وایرلس گرفته بودم.
این مشکل دوم اینه که الان با لپ تاپم می تونم به شبکه ی وایرلس متصل بشم ولی خوب به حالت Local Only هست. در حالی که با همین مودم به نت وصل هستم.
برای حل این مشکل باید چه کار کنم؟
تنظیمات sharing رو تغییر باید بدم؟
اینی که به صورت Bridge وصل شدم مشکلی داره؟
با فایروالم مشکلی داره؟
کلا هر راهنمایی لطف کنید تا این مشکل حل بشه.
پیشاپیش ممنونم.

از دوستان کسی جوابی به ذهنش نمی رسه؟

آخرین ویرایش:

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,677
نام
امیر
نوشته شده توسط Renegade
خوب بالاخره بعد از کلی مکالمات با این ور اون ور مشکل حل شد! کانکشن رو از PPPoE به Bridge تغییر دادم.
ولی خوب مشکل دیگه ای پیش اومد. من در واقع مودم رو برای راه اندازی شبکه ی وایرلس گرفته بودم.
این مشکل دوم اینه که الان با لپ تاپم می تونم به شبکه ی وایرلس متصل بشم ولی خوب به حالت Local Only هست. در حالی که با همین مودم به نت وصل هستم.
برای حل این مشکل باید چه کار کنم؟
تنظیمات sharing رو تغییر باید بدم؟
اینی که به صورت Bridge وصل شدم مشکلی داره؟
با فایروالم مشکلی داره؟
کلا هر راهنمایی لطف کنید تا این مشکل حل بشه.
پیشاپیش ممنونم.

از دوستان کسی جوابی به ذهنش نمی رسه؟

الان دقيقا مشكلت چيه ؟؟؟ يك كم سوالت گنگه . دقيق بگو تا راهنماييت كنم .

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان من الان از صبانت سرویس میگیرمبهم 256 داده ولی همه میدونن 200 هم نیست:biggrin1:

میخوام 256 داتک بدون محدودیت بگیرم.
داتک محدودیت حجمی که نداره،درسته؟؟؟؟
به نظرتون داتک پورت خالی داره؟؟؟
256 داتک میخوام بگیرم- سرعت دانلودش چقدره؟؟؟
اپلودش چقدره؟؟؟
pING 256 داتک چقدره؟؟؟

سرویس رو 1ماهه هم داره- یا فقط قرار دادهاش 3 ماه هست؟؟؟
-از دوستانی که دارند درخواست میکنم پاسخ بدند
خیلی مهمه
پپیشاپیش ممنون

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
میخوام 256 داتک بدون محدودیت بگیرم.
داتک محدودیت حجمی که نداره،درسته؟؟؟؟
به نظرتون داتک پورت خالی داره؟؟؟
256 داتک میخوام بگیرم- سرعت دانلودش چقدره؟؟؟
اپلودش چقدره؟؟؟
pING 256 داتک چقدره؟؟؟

سرویس رو 1ماهه هم داره- یا فقط قرار دادهاش 3 ماه هست؟؟؟
-از دوستانی که دارند درخواست میکنم پاسخ بدند
خیلی مهمه
پپیشاپیش ممنون
داتک محدودیت نداره
پورت خالیش که خیلی کم پیدا میشه
28-32
25 به بالا
پینگش هم نسبت به isp در سطح خوبی قرار داره
1 ماهه هم قرارداد داره

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
داتک محدودیت نداره
پورت خالیش که خیلی کم پیدا میشه
28-32
25 به بالا
پینگش هم نسبت به isp در سطح خوبی قرار داره
1 ماهه هم قرارداد داره
واقعا ممنون!!!
حالا ما تماس رو بگیریم- امید وار باشیم!!!حد اقل از صبا بهتره-اون نداشتن محدویت خودش کلیه!!!

سایتی -تلفنی از خودش داره؟؟؟

ببخشید شما خودت استفده میکنی؟؟؟
راضی ازش؟؟؟

الن قیمت رو دیدم 28000 تومن بود- واقعا عالیه- برای منی که خیلی دانلود میکنم
و محدودیت هم نداره-
امید وارم پرت خالی داشته باشه!!!!راستی هزینه راه اندازیشون زیاد ه برای چی؟؟؟
مخابرات که 4-5 تومن بیشتر برای رانژه خط نمیگیره!!!باقیش برای چیه؟؟؟
مودم هم که خودم نصب میکنم!!!جریان باقیش چیه اونوقت!!!

آخرین ویرایش:

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
واقعا ممنون!!!
حالا ما تماس رو بگیریم- امید وار باشیم!!!حد اقل از صبا بهتره-اون نداشتن محدویت خودش کلیه!!!

مزنه قیمتاش چنده؟؟؟تک کاربره میخوام فقط برای خودم-چند کاربره هم اگه داره بگید!!!

سایتی -تلفنی از خودش داره؟؟؟
http://www.datak-telecom.net/
این سایتش تمام اطلاعات رو داره

Renegade

کاربر سایت
Sep 22, 2008
13
الان دقيقا مشكلت چيه ؟؟؟ يك كم سوالت گنگه . دقيق بگو تا راهنماييت كنم .

شرمنده. کل سوالم رو نقل قول نکرده بودم.
الان پست بالا رو ادیت می کنم. اگر هنوز سوال نا مفهوم بود بفرمایید تا دقیق تر توضیح بدم. ممنونم.

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,677
نام
امیر
شرمنده. کل سوالم رو نقل قول نکرده بودم.
الان پست بالا رو ادیت می کنم. اگر هنوز سوال نا مفهوم بود بفرمایید تا دقیق تر توضیح بدم. ممنونم.

دوباره برو كانكشن رو روي PPPoE انتخاب كن ، VCi و VPI رو هم مقدراشو 0 و 35 بزار و يوزر و پسورد رو وارد كن و سيو كن و مودم رو reset كن . شما با اين كار روتر مودم رو ست كردي و ميتوني به صورت همزمان با دو تا سيستم به صورت وايرلس و اگه اشتباه نكنم يه سيتم هم به صورت كابلي به اينترنت وصل بشي . يادت باشه زماني كه روتر رو ست ميكني ديگه لازم نيست داخل ويندوز كانكشن خاصي بسازي . اينجا ديگه مودم به صورت سرور عمل ميكنه و شما فقط كافيه كه LAN يا WLan رو راه بندازي ، فقط همين . بدون CD هم ميشه تنظيمات مودم D-Link 2640T رو انجام داد . 192.169.1.1 توي آدرس بار تايپ كن برو قسمت تنظيمات مودم .

Renegade

کاربر سایت
Sep 22, 2008
13
دوباره برو كانكشن رو روي PPPoE انتخاب كن ، VCi و VPI رو هم مقدراشو 0 و 35 بزار و يوزر و پسورد رو وارد كن و سيو كن و مودم رو reset كن . شما با اين كار روتر مودم رو ست كردي و ميتوني به صورت همزمان با دو تا سيستم به صورت وايرلس و اگه اشتباه نكنم يه سيتم هم به صورت كابلي به اينترنت وصل بشي . يادت باشه زماني كه روتر رو ست ميكني ديگه لازم نيست داخل ويندوز كانكشن خاصي بسازي . اينجا ديگه مودم به صورت سرور عمل ميكنه و شما فقط كافيه كه LAN يا WLan رو راه بندازي ، فقط همين . بدون CD هم ميشه تنظيمات مودم D-Link 2640T رو انجام داد . 192.169.1.1 توي آدرس بار تايپ كن برو قسمت تنظيمات مودم .

ممنونم از راهنماییتون. ولی بازم مشکل حل نشد.
البته اولش یکم امیدوار کننده بود. نوع کانکشن رو دوباره به PPPoE تغییر دادم و اون Local Only که تو کانکشن لپتاپ زده بود به Local and Intenet تغییر پیدا کرد. ولی مشکل اساسی این بود که PC که مودمم با کابل اترنت بهش وصل هست دیگه کانکت نمی شد و همون پیام The remote computer did not respond. رو می داد.
الان هم دوباره نوع کانکشن رو از PPPoE به Bridge تغییر دادم که تونستم کانکت بشم.
جالب اینجاست که یکی از دوستانم با من همین مودم رو گرفت. و همین مشکل رو داشت.
ISP ش شهراد بود. زنگ زد و بعد از نیم ساعت مشکلش حل شد.
ولی من که به ISP م (که مخابرات هست) زنگ زدم هیچ جواب خاصی نگرفتم و آخرش با تبدیل کانکشن به Bridge فقط تونستم با PC به نت وصل بشم و وایرلس مشکل داره همچنان.
دارم کم کم افسردگی می گیرم!

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,677
نام
امیر
ممنونم از راهنماییتون. ولی بازم مشکل حل نشد.
البته اولش یکم امیدوار کننده بود. نوع کانکشن رو دوباره به PPPoE تغییر دادم و اون Local Only که تو کانکشن لپتاپ زده بود به Local and Intenet تغییر پیدا کرد. ولی مشکل اساسی این بود که PC که مودمم با کابل اترنت بهش وصل هست دیگه کانکت نمی شد و همون پیام The remote computer did not respond. رو می داد.
الان هم دوباره نوع کانکشن رو از PPPoE به Bridge تغییر دادم که تونستم کانکت بشم.
جالب اینجاست که یکی از دوستانم با من همین مودم رو گرفت. و همین مشکل رو داشت.
ISP ش شهراد بود. زنگ زد و بعد از نیم ساعت مشکلش حل شد.
ولی من که به ISP م (که مخابرات هست) زنگ زدم هیچ جواب خاصی نگرفتم و آخرش با تبدیل کانکشن به Bridge فقط تونستم با PC به نت وصل بشم و وایرلس مشکل داره همچنان.

بابا عزيز جان به حرف من گوش نمي دي ديگه . ميگم زماني كه تنظيمات مودم روي PPPoE هست ديگه لازم نيست توي ويندوز كانكشن بسازي . شما فقط كابل اترنت وصل كن به PC و تمام ! ديگه كانكشن اينجا چيكارس ؟!! خو معلومه وقتي شما به اينترنت وصل شدي ديگه نمي توني دوباره كانكت بشي واسه همين اون پيغام رو ميده ،مثل اين ميمونه كه تلويزيون روشنُ بخواي دوباره روشن كني :biggrin1: . يوزر و پسوردتو درست به مودم بده اون خودش اتوماتيك به اينترنت وصل ميشه . فقط توي تنظيمات Network Connections بايد Local Area Connection رو Enable كني . اينا كه همش رديف شد Browser تو باز كن و از اينترنت استفاده كن . همين !

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
بابا عزيز جان به حرف من گوش نمي دي ديگه . ميگم زماني كه تنظيمات مودم روي PPPoE هست ديگه لازم نيست توي ويندوز كانكشن بسازي . شما فقط كابل اترنت وصل كن به PC و تمام ! ديگه كانكشن اينجا چيكارس ؟!! خو معلومه وقتي شما به اينترنت وصل شدي ديگه نمي توني دوباره كانكت بشي واسه همين اون پيغام رو ميده ،مثل اين ميمونه كه تلويزيون روشنُ بخواي دوباره روشن كني :biggrin1: . يوزر و پسوردتو درست به مودم بده اون خودش اتوماتيك به اينترنت وصل ميشه . فقط توي تنظيمات Network Connections بايد Local Area Connection رو Enable كني . اينا كه همش رديف شد Browser تو باز كن و از اينترنت استفاده كن . همين !

ايشون روتر دارن و لازم به connection ساختن نيست... ايشون دارن به ما عذاب روحی ميدن :biggrin1:

ناناز... شما اصلاً لازم نيست connection بسازی... اون روتر هست... داخل تنظيمات روتر ميری pppoe ميزری و user/password رو وارد ميکنی همينطور تنظيمات ديگه رو ...

تنظيم های LAN رو روی obtain بايد بزاره...

همين!

درست ميشه :neutral:

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
با سلام:

دوستان به علت تعویض خط های تلفن به فیبرنوری سرویس ADSL از دست دادیم.

دنبالش هم رفتیم جوای دادن واسه فیبر نوری خدماتADSL نداریم باید مخابرات خودش کابل بندازه.

حالا می خوام وایر لس بگیرم.ولی هیچ اطلاعات ندارم.

یکی از دوستان راهنمایی کنه چه تجهیزاتی می خواد و مناسبترین برند از نظر کیفیت و قیمت معرفی کنه.

و هزینه سرویس هم اطلاعاتی بده ممنون میشم.

باتشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر