50 اپیزود برتر به قلم Origami2008 (آپدیت لحظه به لحظه- اولترا اسپویلر)

Origami 2008

کاربر فعال
Oct 2, 2014
2,224
3,917
نام
سپهر
به نام خدا

مدتهاست که برنامه های تلویزیونی خارجی به خصوص سریال های تلویزیونی آمریکایی و بریتانیایی، توانسته طرفداران زیادی رو در ایران پیدا کند و الان کمتر کسی پیدا میشود که یک سریال خارجی و آمریکایی ندیده باشد. در این تاپیک قصد دارم که براساس سنجش و کیفیت ، بهترین قسمت هایی که در سریال ها دیدم لیست بندی کرده و همراه با توضیح مختصری (همراه با اسپویلر) براتون به اشتراک بگذارم.
توجه : این لیست کاملا شخصی که در IMDB درست کردم هست و فقط برای اطلاع قرار گرفته شده است.


50- Forgive
(The Following - Season 2 Episode 15)
FOX -2014

IMDB Score : 7.8
My Score : 8

سریال Following محصول شبکه فاکس که توسط خالق سری فیلم های جیغ Kevin Willamson تولید شد. سریالی که سبک Crime Drama با مخلوطی از Horror و Thriller که همانند کار های قبلی وی، اثری کاملا پرخشونت است. فصل اول سریال که با شروع نسبتا خوب همراه بود و شخصیت های نسبتا جذاب و کشش لازم داشت، توانسته بودحدود 12 میلیون تماشاگر برای هر اپیزود کسب کند. متاسفانه فصل دوم نتوانست موفقیت های فصل اول را به دست آورد و در هر اپیزود افت بسیار شدیدی همراه بود تا به اپیزود پایانی فصل دوم که گرچه نظرات نسبتا mixed داشت، اما نظرمن رو به عنوان اپیزود خوب جلب کرد. همکاری جو کاورل و رایان هاردی که رکن اصلی اپیزود هست تا سکانس طولانی اعترافات آن دو سر میز که به بهترین شکل خلق شده بود. البته باید از بازی Kevin Bacon یاد کنیم که این اپیزود را نسبت به سایر اپیزودها خاص تر کرد.

49- Gasp
(Harper's Island-Episode 12)
CBS -2009

IMDB Score : 8.0
Score : 8.1

مینی سریال جزیره هارپر محصول شبکه CBS ، یکی از بهترین مینی سریال هایی بود که تا الان دیده ام. جزیره ای بسیار مخوف که مدتها پیش قتل های فجیعی در آن اتفاق افتاده و قرار است دوباره همان اتفاقات فجیع برای یک گروه که قرار هستند مراسم عروسی خود را در آن جا برگزار کنند. رخ دهد. هیجان کاملا از اپیزود 8 به بعد میوفتد که فضای سریال به یک فیلم پرهیجان ترسناک دهه 80 نزدیک می شود تا به اپیزود یکی مانده به پایانی که درمیابیم John Wakefield (قاتل اصلی سریال) یک همکار که در سریال Copycat گفته می شود. شاید هیجان ترین و شوک کننده ترین قسمت آشکار شدن همکار ویک فیلد که هیجان را در سینه خود حبس کند. چیزی که میتوان لقب Shocking Moment in TV Series بهش داد.


48- VS
(Prison Break- Season 4 Episode 16)
FOX-2009

IMDB Score : 7.9
My Score : 8.3

دیگه همتون با سریال فرار از زندان آشنا هستید و میدانید که هیجان از سر و روش میباره! نگاهی به اپیزود VS میکنم که یکی از هیجان انگیز ترین اپیزود های این سریال هست. شروع طوفانی و نبرد Mahone با تک تیرانداز که لینکن را هدف قرار داده بود. تا وارد شدن لینکلن ، ماهو و دان سلف به کنسولگری هندوستان که اوج لحظه این قسمت هست تا رویارویی دوبرادر بعد از چند اپیزود. تیم بازیگری در این اپیزود غوغا می کند.


47- The Vanishing
(Scream TV Series - Season 2 Episode 10)
MTV - 2016

IMDB Score : 8.8
My Score : 8.3

قبول دارم که سریال Scream شروع بسیار ضعیفی داشت و فصل اول نسبتا جذابی نداشت و حتی در لیست بدترین سریال های سال 2015 قرار گرفت. اما فصل دوم فرصت جبران کرد و توانست تمام خاطرات بد از فصل اول را فراموش کنیم. یکی از عوامل موفقیت فصل دوم، تغییر تیم نویسندگی و آوردن یک تیم ماهر در سبک هیجان - وحشت بود. اپیزود The Vanishing شاید یکی از بهترین اپیزود های فصل تابستان امسال بود. چاقو خوردن Noah Foster و محبوس شدن او در قبر و طرف دیگر همکاری Audrey و Emma بعد از درگیری هایی که بین آن ها اتفاق افتاده بود تا بتوانند هرچه سریعتر رفیق خود noah پیدا کنند. هیجان ترین قسمت آن غافلگیر قاتل بود که .....

46- Dead Reckoning
(Person Of Interest- Season 2 Episode 13)
CBS - 2013

IMDB Score : 9.4
My Score : 8.4
اثر کاملا اکشن و هیجان انگیز جاناتان نولان ، به نام سوژه یکی از بهترین سریال های دهه 2010 میتوان نامید. هم از ایده و فیلمنامه حساب شده آن میتوان کلمه عالی رو به کار برد. هم شخصیت های جذاب و از جمله John Resse که میتوان یکی از Hero های تاریخ تلویزیون نامید. این اپیزود که جان ریس در طی یک تصادف توسط همکار سابق خود دستگیر می شود تا به اهداف پایانی خود برسد. درگیری متعدد آنان در هر لحظه و فیلمبرداری عالی، توانست یکی از بهترین اپیزودهای عمرم شود.

45- Chapter 7 : Bathtub
(Stranger Things )
Netflix-2016

IMDB Rating : 9.2
My Score : 8.48

قطعا Stranger Things یکی از بهترین سریال های تابستان امسال بود. سریالی که آمیخته با تم ET اسپیلبرگ و Super 8 جی جی آبرامز است. قصه ای که درباره ناپدید شدن عجیب پسرکی هست و پیدا شدن دختری رنجیده به نام Eleven هست. این سریال سرشار صحنه های رمانتیک و هیجان هست. این اپیزود یکی از بهترین اپیزود های امسال بود. شاید سکانس پرتاپ شدن کامیون پلیس توسط Eleven و اسلوموشن فوق العاده آن ، دلیل قطعی حضور این در لیست هست!

44- Shotgun
( Breaking Bad- Season 4 Episode 5)
AMC - 2011

IMDB Score : 8.7
My Score : 8.5

واقعا این اپیزود دوست داشتنی هست. سکانس اول با موسیقی تنش آور و رانندگی بی دقت والتر را میبینیم که در به در به دنبال جسی است. مایک جسی را آزمایش میکند که آیا توانایی انجام کارهای غیرعادی را دارد یا نه. این اپیزود شاید به خاطر فیلمبرداری فوق العاده آن است. این فیلمبرداری فوق العاده که با آهنگ Ana Tijoux -1977 آمیخته شده بود. یکی از کمدی ترین سکانس بریکینگ بد را درست کرده بود.
این جمله مایک هم قشنگ کارو تموم کرد : This Boy is Hero

43- Chapter 5
(House Of Cards - Season One Episode 5)
Netflix - 2013

IMDB Score : 8.5
My Score : 8.52

خیلی کم میشه که یک اپیزود عالی در هوس آف کاردز پیدا کرد. شاید اپیزود پنجم فصل اول یکی از بهترین اپیزود های این مجموعه است. نقطه قوت این قسمت بازی کوین اسپیسی هست که کاملا داریم با فرانک آنورد مرموز آشنا میشیم. رقابت بین فرانک و همکار سابقش بحث لایحه آموزش و پرورش یکی از بخش های خوب این اپیزود هست.

42- The Klick
(Better Call Saul - Season 2 Episode 10)
AMC - 2016


IMDB Score : 9.0
My Score : 8.56

خیلی معتقدند که Better Call Saul که عنوانی ضعیف تری نسبت به بریکینگ بد و خیلی ها با روند کند بودن این سریال، سریعا Drop کردند. حالا از بحث اختلاف نظر بگذریم. این سریال یک پیش در آمد عالی و فوق العاده برای سریال بریکینگ بد که هر فصل همانند سریال اصلی، بهتر بهتر می شود. اپیزود کلیک که اپیزود پایانی فصل دوم هست. با Cliffhanger های زیادی برخورد میکنیم. مایک کم کم به حضور شخص سومی می پرد (احتمال زیاد گاس است) چاک به دنبال اثبات حرف خودش علیه جیمی هست ... اما سکانس پایانی که بازی فوق العاده Michael Mckean و Bob Odenkirk کاملا در معرض دید قرار میگیرد . چاک بالاخره مچ برادرش را با یک پلان کوتاه می گیرد!41- Orpheus Descending
(The Killing- Season One Episode 12)
AMC-2011


IMDB Rating : 8.4
My Score : 8.6

سریال کیلینگ یکی از سریال های مورد علاقه است. هم بخاطر فضاسازی و اتمسفر خاص و تاریک آن، هم بخاطر م جنایی و داستان پیچیده و جذاب آن که تاکنون در هیچ آثار جنایی درامی (حتی Twin Peaks فقید) هم ندیدم. اپیزود یکی مانده پایانی یکی از بهترین اپیزود های این سریال است. گرچه منتقد پسند نبود اما توانست هیجان سریال را دو چندان کند. مهم ترین قسمت آدرنالین و هیجان ، مشخص شدن قاتل رزی لارسون بود که با یک سکانس پایانی جذاب، همه را میخکوب خودش کرد.

40- Two Soldiers
(Hell On Wheels - Season 5 Episode 8)
AMC-2016

IMDB Score : 9.2
My Score : 8.64

نیم فصل دوم سریال Hell on Wheels در تابستان امسال طوفانی بود. همیشه سریال های AMC، نیم فصل دوم طوفانی را شروع می کنند که از TWD یا Breaking Bad شاهد بودیم. یک اپیزود سرتاسر اکشن و درگیری که تا لحظه پایانی همراه می کند. شاید خیلی وقت منتظر دعوا و رویارویی بوهنن و سوئدی بودم که بالاخره در این اپیزود فرا رسید. موسیقی تنش آور آن به شدت یاد سکانس پایانی The Revenant میوفتیم. در کل یکی از موردعلاقه ترین سریال در سبک وسترن که صد البته از نظر کیفیت پایین تر از Deadwood هست.

39- No Sanctuary
(The Walking Dead-Season 5 Episode One)
AMC-2014

IMDB Score : 9.6
My Score : 8.68


یک Premier جذاب! تنها عبارت مناسب برای این قسمت است. No Sanctuary داستان یک Survival است. سوروایولی که همراه با همکاری و کشت و کشتار نباشد، در آن موفق نخواهید شد. صداگذاری و فیلمبرداری فوق العاده این اپیزود و در کنار بازی Andrew Lincoln و Melissa McBride ، بهترین اپیزود سال 2014 برای من بود.

38- Pilot : Part One
(Lost - Season One )
ABC- 2004

IMDB Score : 9.4
My Score : 8.7

در بسیاری از لیست های معتبر، اپیزود پایلوت گمشده همیشه در به عنوان یکی از بهترین اپیزود های تاریخ تلویزیون نامیده می شود. ایده ، هیجان ،طراحی صحنه، جلوه های ویژه، تیم بازیگری ، فیلمبرداری و کارگردانی J.J.Abrams و سکانس های فوق العاده شوک کننده که هر لحظه ممکن است کاراکتر موردعلاقه شما از سریال خارج شود.

37- Follow The Money
(Bosch-Season Two Episode 8)
Amazon - 2016

IMDB Score : 9.2
My Score : 8.79

آمازون که با فروشگاه خرید و فروش میشناسیم، یکی دو سه ساله همانند netflix و Hulu، به جمع تولیدات سریال های اینترنتی پرداخته. سریال Bosch که نمونه ای از تولیدات خوب Amazon هست که براساس رمان های Michael Connelly تولید شده، داستان یک کارآگاه زبده و توانمند رو نشان می دهد که در لس آنجلس به حل پرونده های جنایی می پردازد. فصل دوم این مجموعه به شدت بهتر از فصل اول ظاهر شد. قسمت هشتم یکی از بهترین اپیزود های این مجموعه بود. 15 دقیقه پایانی این قسمت که با درگیری گروه های مافیایی، پلیس های فاسد و باش همی باشد، با بهترین شیوه فیلمبرداری و تولید شده است. اگر کسانیکه به این نوع سریال ها علاقه دارند. Bosch گزینه خوبیست.


36-Associate
(House Of Lies-Season 3 Episode 4)
Showtime-2014

IMDB Score : 7.6
My Score : 8.8

من زیاد اهل مجموعه های کمدی نیستم و فقط بعضی از اپیزود های Big Bang یا Malcom رو تفریحی می بینم. اما تنها سریال کمدی که از همان ابتدا آغز شروع کردم. سریال House Of Lies محصول شبکه شو تایم بود. گرچه کمدی این مجموعه با شوخی های نامناسب همراه هست. اما از شیوه نسبتا جالبی استفاده می کند . این اپیزود یکی از کمدی ترین اپیزود های این مجموعه است. صحبت کردن شخصیت اصلی جلوی دوربین و آشکار کردن اینکه همه ی سیاه پوستهای آمریکا یه اسلحه ای در جاهای مختلف از بدنشان قرار می دهند. برام خیلی جالب و بامزه بود.


35- The Jungle
(The Killing - Season 3 EPisode 1)
AMC-2013

IMDB Score : 8.3
My Score : 8.85

فصل سوم سریال کیلینگ گرچه زیاد مثل دوفصل قبل داستان پیچیده و خاصی نداشت. اما میتوان تک اپیزود های قویی در این فصل پیدا کرد. اپیزود اول سریال که حدود 2 ساعت می باشد. یکی از بهترین اپیزود های این مجموعه است. فضای سریال تاریک تر و تیره تر شده و انگار داریم جهنم سیاتل را به بدترین شکل ممکن می بینیم. Joel Kinnmann پخته تری می بینیم. Peter Sarasgard غوغا می کند. تیم بازیگران جوان که راس آن ها Bex-Taylor Klaus هست بسیار با استعداد ظاهر شده اند.


34-The Killing Box
(Prison Break-Season 2 Episode 13)
FOX-2006

IMDB Score : 9.1
My Score : 8.9

خیلی از طرفداران فرار از زندان، معتقدند که فصل دوم این سریال از فصل اول آن بهتر است. من هم با این قضیه موافقم. فصل دوم با هیجان بیشتر و کشش داستانی بهتر برخوردار است. اپیزود 13 فصل دوم این سریال یکی از بهترین اپیزود های این سریال است. الکس ماهون قرار است با نقشه ای از طرف سازمان و پائول کلرمن، مایکل و لینکن را قبل از رسیدن به فاکس ریور، به قتل برسانند. خلاصه داستان عالی است و دقایق پایانی این اپیزود اوج هیجان است. تصمیمی که میگیرند و تعقیب و گریزی که انجام می شود به بهترین نحو شکل گرفته است و سکانس پایانی همکاری پائول کلرمن با مایکل و لینکن تا از این مخمصه قرار بگیرند.
جمله پائول کلمرن به مایکل و لینکن :
"رییس جمهور زندگی من رو تباه کرد، زندگی شما رو هم تباه کرد. حالا اگه میخواین رییس جمهور به عزاش بنشونیم. باید همین الان با من بیان. الان!"

33- Better Angles
(The Walking Dead-Season 2 Episode 12)
AMC-2012

IMDB Score : 9.1
My Score : 8.94

Better Angles که براساس شماره 23 کمیک واکینگ دد درست شده بود. یکی از بهترین اپیزود های این سریال است. این اپیزود پایان کشمکش و دعوا بین ریک و دوست صمیمی اش که با یک پایان دراماتیک و تلخ به پایان می رسد. اون ترکیب فیلمبرداری و تدوین آن هنگام مردن رفیقش (با بازی Joe Barenthel) که اشاره ای هم به اپیزود 13 می کند به بهترین نحو درست شده است.


32- The Beach
(The Night Of-Episode One)
HBO - 2016

IMDB Score : 9.3
My Score : 8.99

سریال Night of یکی از بهترین سریال های امسال میتوان نامید. سریالی که بر اساس مجموعه ای انگلیسی به نام Criminal Justice خلق شده است. این مجموعه با کش و قوس های در طول روند ساخت همراه بود (مرگ ناگهانی جیمز گاندولفینی برای نقش اصلی و حضور رابرت دنیرو و....) باعث این مجموعه بالاخره در سال 2016 به آنتن برود. اپیزود اول این مینی سریال کاملا فضای جدیدی را به بیننده القا میکند. جا از فیلمبرداری و تدوین های خارق العاده، بازی خوب Riz Ahmad و پیمان معادی در اپیزود اول است. هیجان در سکانس طولانی اداره پلیس شکل می گیرد که ما را واقعا بهمراه ناز پر از استرس همراه می کند. این یکی از بهترین پایلوت هایی بود که تو عمرم دیده ام.


31- Four P.M To Five P.M
(24 : Live Another Day)
FOX -2014

IMDB Score : 8.5
My Score : 9

شبکه فاکس که هیچ وقت از پروژه های قدیمی اش صرف نظر نمی کند. آستین هایش را در سال 2014 بالا زد و دوباره جک بائر را به قاب تلویزیون بازگرداند. مینی سریال 24 که در واقع فصل نهم و پایانی داستان جک است. قرار است دوباره از یک حمله تروریستی در شهر لندن جلوگیری کند. اپیزود ششم این مینی سریال، یک اکشن تمام عیار است. هیجان و آدرنالینی که با فیلمبرداری و چهره عصبانی جک ، همه چی را برای انجام یک اکشن و بزن شروع می شود. در پایان صخنه اکشن، وقتی جک بائر خود را مامور ویژه ریاست جمهوری آمریکا می نامد، شخصیت بد این قسمت از تعجب باز می ماند و حرکت انتحاری انجام می دهد. این خنده دارترین سکانس این قسمت است.


30- Return 0
(Person of Interest - Season 5-Episode 13)
CBS-2016

IMDB Score : 9.9
My Score : 9

همه ی ما بعد از پایان اپیزود Exe (اپیزود ماقبل آن) منتظر آن بودیم که سرنوشت تیم Machine بالاخره چه می شود؟ این اپیزود که توسط خود جاناتان نولان (طارح اصلی سریال) نوشته شد، کاملا یک پایان احساسی را برای طرفداران این سریال رقم زد. پیش نمایشی که اول این اپیزود که سرنوشت پایانی هر یک شخصیت ها را نشان می داد، کاملا تا دقیقه پایانی این اپیزود شما را وا میداشت که واقعا قرار هست که شخصیت های موردعلاقه ما اینحوری می میرند. این سریال یکی از بهترین سریال های دهه می باشد.29-Carentan
(Band Of Brothers-Episode 3)
HBO-2001

IMDB Score : 9.1
My Score : 9.1

ادامه معنوی فیلم بزرگ اسپلیبرگ (نجات سرباز رایان) به نام Band Of Brothers در سال 2001 برای شبکه HBO منتشر شد. این مینی سریال که از نظر دراماتیک و شخصیت پردازی از فیلم اسپیلبرگ سر تر است که از همین نظر به عنوان یکی از بهترین مینی سریال های تاریح نامیده می شود. این اپیزود که هم از نظر شخصیت پرازی و بازسازی صحنه های جنگ به شدت خارق العاده می باشد. فیلمبردازی، طراحی صحنه، جلوه های ویژه. کاملا در این اپیزود برتری می کند.
 
آخرین ویرایش:

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,538
779
خیلی کم میشه که یک اپیزود عالی در هوس آف کاردز پیدا کرد. شاید اپیزود پنجم فصل اول یکی از بهترین اپیزود های این مجموعه است. نقطه قوت این قسمت بازی کوین اسپیسی هست که کاملا داریم با فرانک آنورد مرموز آشنا میشیم. رقابت بین فرانک و همکار سابقش بحث لایحه آموزش و پرورش یکی از بخش های خوب این اپیزود هست.
:|


از الان معلومه اولیش Ozymandias هست دیگه :D
 
  • Like
Reactions: Origami 2008

ps4 only

کاربر سایت
Jun 7, 2015
859
485
نام
علی جون
رتبه یک رو بگم؟
قسمت 14 فصل 5 بریکینگ بد
=((
 
  • Like
Reactions: lida_g

Red20Devils

کاربر سایت
Apr 17, 2011
614
55
نام
مصطفی
الان با اینکه نوشتی خیلی کم میشه قسمت خوب توی house of cards پیدا کرد کل این سریال رو زیر سوال بردی! تک تک قسمت های این سریال دیالوگ محور و بسیار قشنگه، فصل چهارم و دیالوگ های اندروود در مقابل دو پرزیدنت ترور شده امریکا میتونه به تنهایی جز ده قسمت برتر تاریخ تلویزیون قرار بگیره!
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟