انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,715
یادش بخیر با evil dead ps1 چه روزگاری داشتم که بازیشو تموم کردم..نمیدونم سال چند بود 81 بود یا 83 ..دیسک 2 بازیم خراب بود ..با مکافات گیرش آوردم اونم از یه دوست حرفه ایم..که آرشیو بازیهای ps1 داشت..چه زود گذشت:-<هنوز دیسک 1 بازیش دارم که یه لنگه نداره:Cheesygrin:.. دلم تنگ شد یه سر به آلبوم خاطراتم زدم یادش بخیر..:Psbutton:
IMG_۲۰۱۸۱۰۰۳_۲۲۲۲۲۳.jpg

IMG_۲۰۱۷۰۴۱۸_۱۷۲۳۲۳.jpg

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
قدیم (خدایا روزی رو دیدم که سال 2010 شد قدیم) فورچنیها زنگ میزدن گیم استاپ و فروشگاههای مشابه میگفته بتل تودز دارید؟ اونها هم دیوونه میشدن. این روانیها هم رکورد میکردن میذاشتن توی اینترنت. زمانی بود برای خودش.

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,715
قدیم (خدایا روزی رو دیدم که سال 2010 شد قدیم) فورچنیها زنگ میزدن گیم استاپ و فروشگاههای مشابه میگفته بتل تودز دارید؟ اونها هم دیوونه میشدن. این روانیها هم رکورد میکردن میذاشتن توی اینترنت. زمانی بود برای خودش.

هنوزم رکورد میزنن تو یوتیوب.خودم که با دردسرس بازیش رو تموم کردم اونم با save کردن در جا واقعأ نفس گیر سخت..:Cursing:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
هنوزم رکورد میزنن تو یوتیوب.خودم که با دردسرس بازیش رو تموم کردم اونم با save کردن در جا واقعأ نفس گیر سخت..:Cursing:
برای همه ی بازیهای ان ای اس رکورد میزنن. فی الواقع، اسپید گیمینگ یک شغله بیشتر تا یک هابی! یک ساینس پشتشه... در مورد تموم کردن ماریو برادرز هزاران حرف و حدیث تو یوتیوب هست. پیکسل به پیکسل بازی رو محک میزنن این بی ناموسا.

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
برای همه ی بازیهای ان ای اس رکورد میزنن. فی الواقع، اسپید گیمینگ یک شغله بیشتر تا یک هابی! یک ساینس پشتشه... در مورد تموم کردن ماریو برادرز هزاران حرف و حدیث تو یوتیوب هست. پیکسل به پیکسل بازی رو محک میزنن این بی ناموسا.
یعنی چی دوست عزیز که یک علم هست تا بازی؟!!!
یکم بیشتر توضیح میدید که چه چیزی رو محک میزنن؟

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
یعنی چی دوست عزیز که یک علم هست تا بازی؟!!!
یکم بیشتر توضیح میدید که چه چیزی رو محک میزنن؟

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
Spreedrun خیلی کار سختیه اگر بخوای یک تایم بسیار کوتاه برای رکورد زدن در بازی مورد نظر پیدا کنی.
مثلا سوپر ماریو برادرز رو در نظر بگیرید. چندین حرف و حذیث برای مرحله ی 2-4 وجود داره تا سریعتر برسی به وارپ زونش.
بعضی اوقات هم از نرم افزار برای اسپیدران استفاده میکنن.
کلا کار پیچیده ایه. یادم یکی سه تا بازی مگامن رو یک آن با یک کنترلر تموم کرد توی تایم رکورد دار!

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
آره واقعا خیلی سخت بود ، اون مرحلشم که با طناب باید میومدی پایین طنابت هم نباید پاره میشد هم خیلی سخت بود.
ماشین سواریشو تو آپارات پیدا کردم
وای وای وای ..... مرحله ماشین سواریش رو گداشتی !!! :-SS~X(تو یوتیوب هم بگردیم راحت میشه پیداش کرد و حالا شاید امشب بذارمش این جا ....

حالا این نصفه هستش ! هر چی با ماشین جلو تر بری سرعت میشه دیوانه وار زیاد !

یعنی دارک سولز جلوی این مثل چانچو میمونه ! .... این بازی به شدت سخت بود . آقا هنوز یادش میفتم تن و بدنم به خارش میفته ! B-(:-??x_x

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
سلام ، هینجور تاپیکای بازیسنتر چک میکردم یهو چشمم افتاد به اینجا :D
یه سوالی همیشه ذهن منو درگیر کرده این کارتریج های مگا درایو و میکرو (اینم چرا بهش میگفتن میکرو جای سواله :D) اورجینال بودن یا ما ازهمون دوران طفولیت پایرت باز بودیم ؟! :D
یه مورد دیگه این رمزای مثلا mk چه جوری کشف میکردن اونم بدون اینکه نت در کار باشه ؟! قسمت مخفی داشته ؟!(یادمه یه کارایی میکردیم که مثلا راحت تر فیتالیتی اجرا بشه یا شائو کان رو میشد انتخاب کرد ولی رمز یاد نمیاد )
با تشکر
بازی های کارتریجی که تو ایران میومد که البته اورجینال هم بود . و نمیشد کپی خور اینا کرد .
یادتون هم باشه گرون بودن بازی های کارتریج و دلیلش هم این بود که واقعا اورجینال بودن و هممون کرایه میکردیم بازی ها رو . البته دارای دفترچه و قاب هم بود که برش میداشتن کسایی که بازی رو وارد ایران میکردن .

بازی ها که قاچاقی وارد ایران میشد ( اونم تو اون دوره خفقان شدید در ایران که همه چیز ممنوع بود کلا ! ) تمامی بازی های کارتریجی عرضه میشدن همراه با دفترچه راهنما بودن و تو یه جعبه بودن و همون رمز های کمبات هم تو دفترچه نوشته شده بود . تو ایران هم دست عده ای میفتاد و اونا پخشش میکردن و همین طور بین گیمر ها دست به دست میشد .

کسایی که بازی رو وارد ایران میکردن بیشتر دفترچه هاش رو بر میداشتن و یه تعدادیش وارد ایران میشد و ....

آخرین ویرایش:

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
نمیدونم کسی بهش اشاره کرده یا نه ولی زمانی که ما بچه بودیم(دهه هفتاد) اولین بازیهایی که به چشممون دیدم معمولا توی PS1 بود و بازیهایی مثل MGS,RS evil, harvest moon ,god of war ,ff,tomb raider رو از بچگی دیدیم بازیهایی که استوری فوق العاده ای داشتن نه مولتی ! هر چند هم که نمیتونستیم تمومشون کنیم اما عاشقشون بودیم و به زور پیش میرفتیم .( یه عده مون البته کنسولای نینتندو داشتن و ماریو زلدا میرفتن حتی !)
اما بچه های الان (دهه هشتادیا مثلا )اکثرا تا چشم باز کردن fortnite رو امثالهم رو دیدن و طعم اون بازیهایی که استوری قوی داشتن نچشیدن مثل ما و فقط دنبال این هستن که پول تهیه کنن و اسکین fortnite بخرن !
بخاطر همینه که وقتی توی قسمت جدید GOW میبینیم کریتوس پیر شده ولی هنوزم قدرتمنده لذت میبریم و عاشقشیم بخاطر اینکه باهش بزرگ شدیم و میدونیم کریتوس چی کشیده که شده خدای جنگ یا اسنیک چی کشیده که شده رئیس بزرگ ! اما بچه های امروزی نمیدونن . یا لارا رو نمیدونن ما چی کشیدیم تا به این سطح گرافیک برسه و دوتا مثلت و یه مستطیل نباشه .
نسل ما واقعا با راه رفتن اسنیک و کریتوس و لارا کرافت و لیان کندی و لینک و ماریو هم حتی لذت میبرن تو بازی .
خلاصه اینکه قدر خودتونو بدونید شاید تکرار نشیم :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر