RESIDENT EVIL vs SILENT HILL

RESIDENT EVIL vs SILENT HILL

• مجموع رای دهنده‌ها
    185

michealowen

کاربر سایت
Nov 3, 2011
35
نام
احمد
شک نکن RE ;)
ولی SH و AW رو هم به شدت قبول دارم...
منم اگه RE فقط سه شماره اولش بود RE رو انتخاب میکردم. ولی با وجود شماره های بعدیش SH رو انتخاب میکنم. البته تو نظر سنجی به هیچ کدوم رای ندادم هنوز چون هر چی فکر میکنم نمیتونم به یکیشون رای بدم.
واقعا RE تا شماره 3 خودمو کشتم از بس بازیشون کردم. ولی شماره 4 یه بار. 5 هم یه بار. 6 هم شاید بازی نکردم

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
منم اگه RE فقط سه شماره اولش بود RE رو انتخاب میکردم. ولی با وجود شماره های بعدیش SH رو انتخاب میکنم. البته تو نظر سنجی به هیچ کدوم رای ندادم هنوز چون هر چی فکر میکنم نمیتونم به یکیشون رای بدم.
واقعا RE تا شماره 3 خودمو کشتم از بس بازیشون کردم. ولی شماره 4 یه بار. 5 هم یه بار. 6 هم شاید بازی نکردم
درسته از 4 به بعد پسرفت کرد

• Like
Reactions: ehsanservat

ed73

کاربر سایت
Sep 21, 2011
58
نام
نیما
من دیگه رزیدنت اویلو به عنوانه یه بازیه ترسناک نمیدونم. شاید یه اکشن هیجانی بهتر باشه.
سایلنت هیل هم به نظرم فقط سه نسخه ی اولش خوب بود. درست مثله رزیدنت اویل.
همونطور که دیگه به سایلنت هیل امیدی ندارم به رزیدنت هم ندارم
ولی بازم حسه ترسی که تو سایلنت هیل هست با هیچ بازیه دیگه ای قابل مقایسه نیست.
ترسه روانشناختی. نوعی ترسه علمی. چیزی شدید تر از اینکه بخوای از چند تا زانبیه موتور سوار بترسی:d(اشاره به اویل 5)
من به سایلنت هیل رای میدم ولی فقط به خاطره سه نسخه ی اولش

• Like

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
چه بحث جالبی. برادر من طرفدار RE بود و من طرفدار SE. چیزی توی SE واقعا قوی هست داستان بازیه. یعنی داستان خیلی عاطفی و روانشاسی و فلسفی وجود داره. اینو حتی توی فیلمی که ازش ساختن هم رعایت کردن.

---------- نوشته در 07:40 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:27 PM ارسال شده بود ----------

کلا رفقا بازیهای به معنای واقعی ترسناک نابود شدن. واقعا کجاست بازی در حد Fata Frame. کیه که این بازی رو انجام داده باشه و با این بازی های جدید بتونهارتباط برقرار کنه. بازی های جدید خیلی تو خالی هستن. فقط صرفا هیجان کاذب دارن. همینطور قطار بزن بترکون. واقعا از لحاظ داستان صفرن. من کنسول های جدید رو نمی گیرم. چون بازی های طبق روحیه من نداره. من به اینها بازی می گفتم:

Fatal Frame
Clock Tower
Silent Hill
Syberia
Rule of Rose
............

• Like

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
من دیگه رزیدنت اویلو به عنوانه یه بازیه ترسناک نمیدونم. شاید یه اکشن هیجانی بهتر باشه.
ترسه روانشناختی. نوعی ترسه علمی. چیزی شدید تر از اینکه بخوای از چند تا زانبیه موتور سوار بترسی:d(اشاره به اویل 5)
درسته ترس سایلنت هیل واقعی تره

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon

چه بحث جالبی. برادر من طرفدار RE بود و من طرفدار SE. چیزی توی SE واقعا قوی هست داستان بازیه. یعنی داستان خیلی عاطفی و روانشاسی و فلسفی وجود داره. اینو حتی توی فیلمی که ازش ساختن هم رعایت کردن.

---------- نوشته در 07:40 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:27 PM ارسال شده بود ----------

کلا رفقا بازیهای به معنای واقعی ترسناک نابود شدن. واقعا کجاست بازی در حد Fata Frame. کیه که این بازی رو انجام داده باشه و با این بازی های جدید بتونهارتباط برقرار کنه. بازی های جدید خیلی تو خالی هستن. فقط صرفا هیجان کاذب دارن. همینطور قطار بزن بترکون. واقعا از لحاظ داستان صفرن. من کنسول های جدید رو نمی گیرم. چون بازی های طبق روحیه من نداره. من به اینها بازی می گفتم:

Fatal Frame
Clock Tower
Silent Hill
Syberia
Rule of Rose
............
بچه ها همتون حرفاتون درسته...
قبول دارم که RE از شماره 3 به بعد از فاکتورهای قدیمیش جدا شد و به سمت و سوی دیگه پیش رفت...
ولی به قول The Boss باید بگم که Loyalty to the End. باید به CapCom فرصت بدیم ببینیم با شماره 6 چه می کنه... من که خیلی امیدوارم...
مخصوصاً اینکه توی RE: Revelations ثابت کرده که داره به روزهای اوج خودش نزدیک می شه...
چون این بازی، بازی محبوب منه... یه ذره طرفدارانه صحبت کردم... خودم می دونم... ;)

---------- نوشته در 01:23 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:20 PM ارسال شده بود ----------

Fatal Frame
Clock Tower
Silent Hill
Syberia
Rule of Rose
............
خداییش به غیر از Syberia بقیشون واقعاً ترسناک بودن... راستی رفیق، Syberia کجاش ترسناک بود؟

• Like

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
خداییش به غیر از Syberia بقیشون واقعاً ترسناک بودن... راستی رفیق، Syberia کجاش ترسناک بود؟

والا منظور آوردن syberia این بود که من به این بازی ها علاقه داشتم. شاید بد جایی آوردم ولی بالاش نوشته بود که "من به اینها بازی می گفتم.":d

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,050
نام
حامد
این دو مقایسه غطه...

اصلا نمیشه گفت چون سبک ترساشون هم متفاوت هستش
تو اویل با اسلحه به دستیم هزار هزار تا گلوله و خشاب داریم و تو سایلینت هیل جز لوله چیز دیگه ای نیست
اگه تعداد موجودات سایلنت هیل رو نصف اندازه اویل کنن نمیشه ردش کرد و بازیش کرد اون طرف هم اگه اون مقدار زامبی های اویل رو کمتر کنن بسیار اسون تر میشه
تازه سایلنت هیل مبحثش روحی روانیه و داستانش مجزا هستش داستان سایلینت هیل شخصیت پردازی قوی نداره اما خود بازیش و درون مایه داستانش قوی هستش
اما اویل از همون اول درون مایه شخصیت پردازی رو خوب اغاز کرده و امروزه هم با توجه به افت بازیش به کمک شخصیت هاش هستش که میره جلو
در کل نمیشه مقایسه کرد

• Like

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
این دو مقایسه غطه...

اصلا نمیشه گفت چون سبک ترساشون هم متفاوت هستش
تو اویل با اسلحه به دستیم هزار هزار تا گلوله و خشاب داریم و تو سایلینت هیل جز لوله چیز دیگه ای نیست
اگه تعداد موجودات سایلنت هیل رو نصف اندازه اویل کنن نمیشه ردش کرد و بازیش کرد اون طرف هم اگه اون مقدار زامبی های اویل رو کمتر کنن بسیار اسون تر میشه
تازه سایلنت هیل مبحثش روحی روانیه و داستانش مجزا هستش داستان سایلینت هیل شخصیت پردازی قوی نداره اما خود بازیش و درون مایه داستانش قوی هستش
اما اویل از همون اول درون مایه شخصیت پردازی رو خوب اغاز کرده و امروزه هم با توجه به افت بازیش به کمک شخصیت هاش هستش که میره جلو
در کل نمیشه مقایسه کرد
تا حدود زیادی درست می گی رفیق... اما یکی از دلایل مهم این نظرسنجی، محبوبیت بالای این دو تا بازی بین گیمرهای این سبکه... بنابراین مقایسشون همچینم بی ربط نیست... یکی از یه ترس القا شده به ذهن و ترس روانشناسانه خوشش میاد و یکی از نوع دیگه ی ترس، مثل تلاش برای زنده موندن و ترس از دلهره و استرس روربرو شدن با هیولا و زامبی...
همین مسئله خودش جای کلی بحث باز می کنه...

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
والا من خودم بیشتر طرفدار رزیدنت هستم، همون نسخه چهارش جزو بهترین های تاریخ گیمریمه و لذتی که ازش بردم وصف نمیشه. اگه بخوام سلیقه ای بگن رزیدنت رو انتخاب میکنم ولی اگه واقعا بحث هولناک بودن و ترس باشه بی انصافیه که به جای سایلنت هیل به رزیدنت رای داد. من سایلنت هیل رو یه نسخشو بازی کردم ولی انصافا ترسش اصلا قابل مقایسه با رزیدنت نیس، کلا جهنمیه که از هیچ قاعده و قانون طبیعی ای پیروی نمیکنه و همینش ترسناک و مخوفش میکنه در حالی که رزیدنت کاملا باورپذیر و رئاله. با وجود علاقه بیشترم به رزیدنت ولی از لحاظدرجه وحشت به سایلنت هیل رای میدم.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر