بررسی مشکلات و راههای تعمیر درایوهای LiteOn

m4m4li

کاربر سایت
Feb 1, 2011
168
با سلام
درایو من : Lite-on DG-16D2S
من از روش سوزن استفاده می کردم و در حین لحیم کاری قسمت MPX01 قطع شد و جانگل درایو رو نمیشناسه
حالا راه حل چیه ؟ (دو خط موازی رو به هم وصل بوده رو به هم وصل کنم؟)
ممنون

ترجیحا سعی کنید در این پست یه عکس از بورد معیوب قرار بدید تا راحت تر بشه کمک کرد...

kartal1911

کاربر سایت
Oct 2, 2011
196
عکس از برد درایو لایت آن

ترجیحا سعی کنید در این پست یه عکس از بورد معیوب قرار بدید تا راحت تر بشه کمک کرد...
2011-10-08.jpg - 78 KB
3185Q.jpg

آخرین ویرایش:

mmostajab

کاربر سایت
Oct 7, 2011
24
مشکل Open Tray

من درایوم لایتون 74850 است. به علت برعکس زدن کابل، مقاومت هاش سوخت و اون ها رو عوض کردم. دستگاههم فرمویر 13599 داشت. بعد از این که دستگاه رو ال تی پلاس 2 کردم، بازی های کپی رو نمی خوند و Open Tray می داد ولی بازی های ارجینال رو کم و بیش می خوند و الآن دیگه نمی خونه. لنز و موتور رو تعویض کردم اما درست نشد و مشکل Open Tray می ده. چه کار کنم؟

zirak

کاربر سایت
Dec 21, 2010
4
با سلام

اساتید و دوستان خواهشن کمک کنین اقا من از تعمیرکاری که قبلا lt1.9 رو واسم ریخته بود فایل های Lite_CFW و Lite_OFW درایو رو گرفتم(این فایل اولی همونی بود که بار آخر با lt 1.9 درست شده بود) و منم طبق آموزشی که زحمت کشیدین تو سایت گذاشتین فریمور رو سفارشی کردم هر دو key هم یکی شدن منظورم تو قسمت فایل lt2 بعدم Save to هم کردم و بعدم رفتم مرحله پاك کردن فیرم ور قبلی و نوشتن فیرم ور جدید همونی که Save to کرده بودم در این قسمت درایو به حالت وندر هم میره و روی فلش درایو ریخته میشه یعنی عمل write هم صورت میگیره ولی بازی ها رو اجرا نمیکنه Play DVD میزنه بعدم بردمش پیش خود تعمیرکاره میگه فلش درایوت قفل کرده چنین چیزی میشه؟ در آخر اگه اون تعمییر کار key اشتباه داده باشه آیا امکان داره درایو کنسول من اونو قبول کرده باشه؟ ایا اگه اینجوری باشه راه چاره ای داره ؟ تو رو خدا راهنمایی بفرمایین ممنونتون میشم

آخرین ویرایش:

.M.A.H.

کاربر سایت
Dec 13, 2009
894
نام
مهدي
سلام
من درایوم لایتون نه هزار هست. به علت برعکس زدن کابل، مقاومت هاش سوخت
و من اون ها رو لحيم کردم.
بعد درايو را برنامه شناخت
و بعد سريال كي را در اوردم
بعد دستگاه رو ال تی پلاس 2 کردم،
حالا بازی های کپی رو نمی خوند و Open Tray می داد چه کار کنم؟

يكي نيست كمك كنه

اين تاپيك هم راهنما و كمك خواستم
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=43767&p=1669820&viewfull=1#post1669820

آخرین ویرایش:

lindodv

کاربر سایت
Oct 18, 2010
7
سلام
من یه مشکل نادر با باز شدن در درایو lite on دارم که مثل مشکل باز نشدن معمولی که open tray میده نیست.
در درایو اصلا باز نمیشه یا وقتی بازه بسته نمیشه نه با دسته و نه با دکمه خود کنسول و فقط مینویسه opening یا closing
با دست هم کمکش میکنم ولی انگار نه انگار :(
ارمیچر درایو هم سالمه و برنامه جانگل درایو میشناسه
یعنی ممکنه مشکل از مادربرد باشه؟

آخرین ویرایش:

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
478
نام
زهير
سلام
من یه مشکل نادر با باز شدن در درایو lite on دارم که مثل مشکل باز نشدن معمولی که open tray میده نیست.
در درایو اصلا باز نمیشه یا وقتی بازه بسته نمیشه نه با دسته و نه با دکمه خود کنسول و فقط مینویسه opening یا closing
با دست هم کمکش میکنم ولی انگار نه انگار :(
ارمیچر درایو هم سالمه و برنامه جانگل درایو میشناسه
یعنی ممکنه مشکل از مادربرد باشه؟
من هم همچین مشکلی دارم . دقیقا همینجوریه منتها در درایو باز و بسته میشه .

lindodv

کاربر سایت
Oct 18, 2010
7
من درایوم لایتون 74850 است. به علت برعکس زدن کابل، مقاومت هاش سوخت و اون ها رو عوض کردم. دستگاههم فرمویر 13599 داشت. بعد از این که دستگاه رو ال تی پلاس 2 کردم، بازی های کپی رو نمی خوند و Open Tray می داد ولی بازی های ارجینال رو کم و بیش می خوند و الآن دیگه نمی خونه. لنز و موتور رو تعویض کردم اما درست نشد و مشکل Open Tray می ده. چه کار کنم؟
لنز درایو باید کالیبره بشه البته بعد از مدتی که ضعیف هم میشه باز یا کالیبره کنی درست میشه یا باید تعویضش کنی ولی بهتره این کارو کنی اگر درست نشد بعد تعویضش کنی. البته اگر درست این کار انجام بشه هر سی دی وی وی دی راحت و قوی میخونه.

hesam373

کاربر سایت
Oct 19, 2011
298
نام
حسام
کالیبره چی‌ هست؟ می‌شه خودمون انجام بدیم یا باید بدیم تعمیرکار؟
این سی‌دی‌ها هست که میگن برای تمیز کردنِ لنز هستن بدرد میخورن یا نه؟
ممنون

hhboy

کاربر سایت
Dec 8, 2011
4
سلام آقا من کابلها رو جابجا زدم و از توو درایوم دود بلند شد مدل درایومم93450C هست.من متاسفانه وقتی اومدم سه تا مقاومت رو یک سره کنم سر هویه گرفته به مقاومت کوچیکای شمارهR709 و R710 الان هم اونها و هم اون سه تا مقاومت رو با یک سیم اتصال کوتاه برقرار کردم ولی اهمم خارج از مدار یعنی زمانی که به برد xbox وصل نیست 147 اهم هست فقط اهم حتی به کیلو هم نمیرسه حالا به نظرتون چیکار کنم مشکل چیه؟دی وی دی کی هم ندارم اگه درست نشه بیچاره میشم عکس هم پیوست کردم
img093.jpg

عکس از پشت برد
img094.jpg

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
سلام آقا من کابلها رو جابجا زدم و از توو درایوم دود بلند شد مدل درایومم93450C هست.من متاسفانه وقتی اومدم سه تا مقاومت رو یک سره کنم سر هویه گرفته به مقاومت کوچیکای شمارهR709 و R710 الان هم اونها و هم اون سه تا مقاومت رو با یک سیم اتصال کوتاه برقرار کردم ولی اهمم خارج از مدار یعنی زمانی که به برد xbox وصل نیست 147 اهم هست فقط اهم حتی به کیلو هم نمیرسه حالا به نظرتون چیکار کنم مشکل چیه؟دی وی دی کی هم ندارم اگه درست نشه بیچاره میشم عکس هم پیوست کردم
عکس از پشت برد

مقاومتهای 709 و 710 هردو 100 اهمی هستند و لحیم کردن یک سیم به جای اونها درستشون نمیکنه، برای همین دوتا مقاومت 100 اهمی به جای اونها لحیم کن (لازم هم نیست حتما SMD باشند)

hhboy

کاربر سایت
Dec 8, 2011
4
مقاومتهای 709 و 710 هردو 100 اهمی هستند و لحیم کردن یک سیم به جای اونها درستشون نمیکنه، برای همین دوتا مقاومت 100 اهمی به جای اونها لحیم کن (لازم هم نیست حتما SMD باشند)
سلام آقا ممنون راسی پشت برد بالای اون عدده که دورشو با خط قرمز مشخص کردم قبلا که کپی خورش کردن یک تیکه لحیم بوده بقل اون لحیمه یک سوراخه که فکر کنم به پایه های آی سی اونطرف برد وصله آیا باید این تیکه لحیم هم به اون پایه وصل باشه هم دو خط برد رو به هم وصل کنه؟؟؟
بازم شرمنده این آخرین سوال الان که ایکس باکسو به روشن میکنم چراغ پاورش چشمک میزه مشکل نداره؟در ضمن یکی از دوستام گفت احتمالا برد اصلی ایکس باکسم به خاطر جابجا زدن سیم پاور معیوب شده آیا امکان داره؟
img094.jpg

hhboy

کاربر سایت
Dec 8, 2011
4
سلام آقا ممنون راسی پشت برد بالای اون عدده که دورشو با خط قرمز مشخص کردم قبلا که کپی خورش کردن یک تیکه لحیم بوده بقل اون لحیمه یک سوراخه که فکر کنم به پایه های آی سی اونطرف برد وصله آیا باید این تیکه لحیم هم به اون پایه وصل باشه هم دو خط برد رو به هم وصل کنه؟؟؟
بازم شرمنده این آخرین سوال الان که ایکس باکسو به روشن میکنم چراغ پاورش چشمک میزه مشکل نداره؟در ضمن یکی از دوستام گفت احتمالا برد اصلی ایکس باکسم به خاطر جابجا زدن سیم پاور معیوب شده آیا امکان داره؟
متاسفانه کسی نیست جواب ما رو بده!!!!!

mehdi1367

کاربر سایت
Sep 24, 2011
96
نام
مهدی
با سلام .یه دستگاه ایکس باکس فت با درایو لایتون دارم که هنگام در آوردن dvdkey یعنی قبل از انکه dvdkey رو در بیارم سوزن به بدنه ایکس باکس برخورد کرد من سریع ایکس باکس رو خاموش کردم بعد روشن کردن تو جانگلفلشر درایورو شناخت با همون اطلاعات به جز اینکه در قسمت reserved که A0A2 بود نوشته 0C @C 3080 حالا به نظر شما باید چیکار کنم .(در ضمن dvdkey هنوز خارج میشه و eject دستگاه سالم هست).ممنون میشم راهنماییم کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر