راهنمای خرید اسپیکر

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
محدودیت بودجه ندارم اما محدودیت فضا دارم.
بااین توضیحات چند مدل اسپیکر استریو از با کیفیت ترین های بازار معرفی کنید. برای بازی و فیلم میخوام.

منظورتون از استریو دوکاناله هست یا 2.1 کاناله و این که چه مقدار محدودیت فضا دارین

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
منظورتون از استریو دوکاناله هست یا 2.1 کاناله و این که چه مقدار محدودیت فضا دارین
صدای 2.1 منطورمه. میخوام روی میز کامپیوتر بزارم یه باندشو میزارم روی ساب ووفر سمت چپ مانیتور و یه باندو میزارم سمت راست مانیتور.

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
صدای 2.1 منطورمه. میخوام روی میز کامپیوتر بزارم یه باندشو میزارم روی ساب ووفر سمت چپ مانیتور و یه باندو میزارم سمت راست مانیتور.

چند تا گزینه هست میتونی انتخاب کنی
logitech z443 با قیمت 290 هزار تومان کیفیت خوبی داره صداشم یه اتاق 12 متری رو پر میکنه
اگه میخوای کوچکتر و ارزان تر باشه logitech z323 با قیمت 175 هزار تومان از مدل قبلی ضعیفتر هست و ساب و ماهواره های کوچکتری داره
اما ادیفایر هم میتونی بگیری ولی متاسفانه مدلهای خوبش کمیاب هست ولی من چند روز پیش که بازار تک مشهد رد شدم مدل m3310 رو دیدم یه مغازه داره با قیمت 185 میفروشه حالا بستگی داره تو بازار بتونی گیر بیاری با قیمت خوب یا نه
ولی اگه خیلی محدودیت فضا داری همون لاجیتک بگیر کوچکتره

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
با عرض سلام به دوستان بازی سنتر.
دوستان من تازه یک سیستم صوتی گرفتم.در مورد فرمت صداها اصلاعاتی ندارم.سوالم اینه فرمتهای lpcm و dts از نظر پهنای باند وکیفیت صدا چه فرقی دارند کدام بهتر هستند.یک توضیحی در مورد فرمت lpcm میدید ممنون میشم.چون من سیستم صوتی رو به ps4 متصل کردم اتوماتیکlpcm رو پیشفرض اتخاب میکنه.با تشکر

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
با عرض سلام به دوستان بازی سنتر.
دوستان من تازه یک سیستم صوتی گرفتم.در مورد فرمت صداها اصلاعاتی ندارم.سوالم اینه فرمتهای lpcm و dts از نظر پهنای باند وکیفیت صدا چه فرقی دارند کدام بهتر هستند.یک توضیحی در مورد فرمت lpcm میدید ممنون میشم.چون من سیستم صوتی رو به ps4 متصل کردم اتوماتیکlpcm رو پیشفرض اتخاب میکنه.با تشکر

lpcm بدون فشرده سازی
dts با فشرده سازی
ولی هردو تا کیفیت بسیار بالایی دارند ولی همون pcm باشه بهتره

Last edited by a moderator:

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
برای دوستان احتمالی که علاقه مند به دیدن داخل انکلوزر ستلایت های z906 هستند.

البته سعی نکنید امتحان کنید, چون درایور ها کمی سنگین هستند و ممکنه از دست لیز بخورن و آسیب ببینن

آخرین ویرایش:

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
623 با وجود ساب ووفر 130 واتی بیسی بسیار قدرتمند و عمیق رو در اختیارتون میزاره. در. مورد مشکل اتصال به ps4 که دوستمون اشاره کردن ,شما میتونید خروجی صدا رو از تی وی بگیرید, به این صورت که صدا که با hdmi به تی وی وارد شده شما با یک کابل rca معمولی یا همون استریو از audio out تی وی بگیرید و وصل کنید به ورودی استریو اسپیکر
====================================================
برای دوستان احتمالی که علاقه مند به دیدن داخل انکلوزر ستلایت های z906 هستند.

البته سعی نکنید امتحان کنید, چون درایور ها کمی سنگین هستند و ممکنه از دست لیز بخورن و آسیب ببینن

سلام دوست عزیز شما این اسپیکر رو داری چقدر ازش راضی هستی با چه اسپیکرهایی میتونی مقایسه کنی اونایی که صداش رو تست کردی
حقیقتا z906 به نظر من لاجیتک در مورد سابش کم لطفی کرده و همون ساب 8 اینچی z2300 رو گذاشته که واقعا جای تاسف داره قیمتشم که بدجور بالاست اگه همون ساب 5500 رو رو همین میزاشتن خیلی بهتر بود نمیدونم چرا به جای این که بهتر بشن هی دارن بدتر میشن

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
سلام دوست عزیز شما این اسپیکر رو داری چقدر ازش راضی هستی با چه اسپیکرهایی میتونی مقایسه کنی اونایی که صداش رو تست کردی
حقیقتا z906 به نظر من لاجیتک در مورد سابش کم لطفی کرده و همون ساب 8 اینچی z2300 رو گذاشته که واقعا جای تاسف داره قیمتشم که بدجور بالاست اگه همون ساب 5500 رو رو همین میزاشتن خیلی بهتر بود نمیدونم چرا به جای این که بهتر بشن هی دارن بدتر میشن

سلام دوست عزیز:)
در ابتدا باید بگم, بله واقعا راضی هستم ازش; و این رو هم بگم که تنها مشکل این سیستم که مشکل کوچکی هم نیست نداشتن درایور اختصاصی فرنکانس های بالا یا همون (توییتر) هست.
من این اسپیکرو با توجه به مقایسه ای که با جد گرانقدرش :) z5500, و ادیفایر e3100, s 750, و چند عدد سیستم صوتی اتومبیل که ساب ووفر های 10 و 12 اینچی سونی,جی بی ال, کنوود, پایونییر, و سونی! داشتند,کردم; کاملا تایید میکنم.
اگر بخواهیم قدرت و کیفیت رو با هم در نظر بگیریم نزدیک ترین سیستم به 5500,906 بود.
5500 یک مزییت پررنگ نسبت به 906 داره و اونهم توانایی پردازش فرکانس های پایین تر با قدرت بیشترررری هست! :)
در صورتی که ساب ووفره به کار رفته در 906 میشه گفت که کیک شدید تر (و لذت بخش تری) داره که به دلیل توانایی این درایور در اجرای بهتر فرکانس های ما بین 50 تا 100 هرتز هست.
در ضمن چند سایت معتبر در ضمینه نقد سیستم های صوتی هم تایید کرده اند که این ساب ووفر به دلیل سرعت بالا تر در جابه جایی سطح دیافراگم برای فیلم و بازی نسبت به جد بزرگترش ,عملکرد بهتری داره.
من احساس میکنم 5500 برای ترساندن افراد مورد علاقه!و موسیقی های که بیس عمیق زیاد دارند, مناسب تر باشه; با توجه به چیزایی که شنیدم و خوندم.

آخرین ویرایش:

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
سلام دوست عزیز:)
در ابتدا باید بگم, بله واقعا راضی هستم ازش; و این رو هم بگم که تنها مشکل این سیستم که مشکل کوچکی هم نیست نداشتن درایور اختصاصی فرنکانس های بالا یا همون (توییتر) هست.
من این اسپیکرو با توجه به مقایسه ای که با جد گرانقدرش :) z5500, و ادیفایر e3100, s 750, و چند عدد سیستم صوتی اتومبیل که ساب ووفر های 10 و 12 اینچی سونی,جی بی ال, کنوود, پایونییر, و سونی! داشتند,کردم; کاملا تایید میکنم.
اگر بخواهیم قدرت و کیفیت رو با هم در نظر بگیریم نزدیک ترین سیستم به 5500,906 بود.
5500 یک مزییت پررنگ نسبت به 906 داره و اونهم توانایی پردازش فرکانس های پایین تر با قدرت بیشترررری هست! :)
در صورتی که ساب ووفره به کار رفته در 906 میشه گفت که کیک شدید تر (و لذت بخش تری) داره که به دلیل توانایی این درایور در اجرای بهتر فرکانس های ما بین 100 تا 150 هرتز هست.
در ضمن چند سایت معتبر در ضمینه نقد سیستم های صوتی هم تایید کرده اند که این ساب ووفر به دلیل سرعت بالا تر در جابه جایی سطح دیافراگم برای فیلم و بازی نسبت به جد بزرگترش ,عملکرد بهتری داره.
من احساس میکنم 5500 برای ترساندن افراد مورد علاقه!و موسیقی های دارای بیس عمیق زیاد دارند, مناسب تر باشه; با توجه به چیزایی که شنیدم و خوندم.

بله درست میفر مائید منم چند جا خوندم که z906 سرعت پاسخدهی سابش بالاست و برای فیلمها و بازی ها خیلی مناسب میباشد ولی خوب این که 8 اینچ هست نسبت به 10 اینچ 5500 و ادیفایر 730 فکر نکنم اون قدرت و حجم جا به جایی رو داشته باشه من خودم راستش چند سال پیش که z906 اومد تصمیم گرفتم بگیرم ولی بعد که فهمیدم ساب 8 اینچ z2300 رو گذاشتن روش منصرف شدم و s730 گرفتم
فقط اگه میشه بفرمائید قدرت ساب به انداره یا چند برابر کدوم یکی از اسپیکر ها هست چون من اینا رو داشتم
z506
s730
c3
z443
c2

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
تا 270 بهتر از این هم هست؟
+ این که فقط برای موزیک میخوام و بازی اصلا :d

سلام
ادیفایر برندی هست که میتونه رقیبی برای لاجیتک حساب بشه و به شخصه من ازش لذت بردم طی سالهایی که استفادش میکردم.
اما این دو سیستمی که شما قرار دادید ,ارزون تره که فکر نمیکنم برای موسیقی خوب باشه در کل, البته از نظر بیس نمیگم, چون ادیفایری که من داشتم با این که بیسش عمق نداشت ولی کیک خوبی داشت. اما این یکی حتی فکر نمیکنم صدای تریبلشم برای کسی که حساس باشه خوب باشه, چون این هم فاقد توییتر هست و احتمال قوی فرکانس های بالا, که ملموس ترین مثالش صدای خوانندگان زن هست, رو نباید خوب پخش کنه.
اون یکی هم قیمتش بالاتره که شاید بهتر باشه;اما از روی ظاهر عجیبش اصلا نمیشه چیزی فهمید و قضاوت کرد.
اگر تا 270 میتونین هزینه کنین من z506 لاجیتک رو پیشنهاد میکنم که ممکنه کیفیت فرکانس های بالا توش خیییلی قویتر از اینا نباشه(گر چه مطمعنم بدتر نیست), اما بیس قدرتمند تری داره و به علاوه 5.1 هم هست که حتی در شنیدن موسیقی استریو هم تاثیر خوبی داره, گیم که جداست.
راستی 70,80 تومنم گرونتر از این ادیفایر گرونترست که کاملا منطقیه.

- - -ویرایش - - -

از اون دو تا ادیفایر بهتره ولی هیچ کدم پیشنهاد نمیشه تا 270 بهترین پیشنهاد لاجیتک z443 هست اسپیکر logitech z443 آکبند آواژنگ | انجمنهای پرشین تولز

- - -ویرایش - - -

بله درست میفر مائید منم چند جا خوندم که z906 سرعت پاسخدهی سابش بالاست و برای فیلمها و بازی ها خیلی مناسب میباشد ولی خوب این که 8 اینچ هست نسبت به 10 اینچ 5500 و ادیفایر 730 فکر نکنم اون قدرت و حجم جا به جایی رو داشته باشه من خودم راستش چند سال پیش که z906 اومد تصمیم گرفتم بگیرم ولی بعد که فهمیدم ساب 8 اینچ z2300 رو گذاشتن روش منصرف شدم و s730 گرفتم
فقط اگه میشه بفرمائید قدرت ساب به انداره یا چند برابر کدوم یکی از اسپیکر ها هست چون من اینا رو داشتم
z506
s730
c3
z443
c2

در بین مدلهایی که گفتین فقط s730 قابل مقایسه هست. این سیستم صدای واقعا راضی کننده و لذت بخشی داشت. چند وقتی از آخرین دفعه ای کهتجربه کردمش میگذره ولی تفاوت های صداش با 906 این بود که جزعیات بهتر پخش میشد توسط ستلایت ها که دلیلش معلومه, اما ساب ووفر اون قدری که میخواستم توی فرکانس های پایین ترسناک عمل نمیکرد !:) با وجود ساب بزرگتر لرزش کمتری داشت محیطی که توش بودم نسبت به 906
دوست عزیز به نظر به شما نباید اینو بگم دیگه! :d اندازه همه چیز نیست, حتی وات هم همه چیز نیست; عواملی که باعث میشه یه ساب ووفر کیفیت بالایی داشته باشه ده ها مورد هست. اگر روی کاغذ هم حتی چک کنیم, درسته این 8 اینچه. اما به کمک قدرت بیشتر بلندگوی و آمپلی به کار رفته در ساب و اون ده عامل دیگه که اگر لازم شد ذکر میم صدای قدرتمندتر و با کیفیت تر رو در اختیار قرار میده.

آخرین ویرایش:

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
سلام بچه های من برای تلویزیونمون میخوام ی اسپیکر خوب بگیرم! اولش میخواستم ساندبار بگیرم ولی دیدم خوبش نزدیک های 1 میلیون هست ارزش نداره برای همین با اسپیکر های خودم تست کردم دیدم خوبه جواب میده.(مال خودم که تست کردم ادیفایر R401 هست)
چه اسپیکر و چه مدلی برای بگیرم خوبه حول و هوش 300 350 هم میخوام بدم بگیرم.
راستی مرکز خرید اسپیکر توی تهران کجاست بی زحمت پ.خ کنید.

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
سلام بچه های من برای تلویزیونمون میخوام ی اسپیکر خوب بگیرم! اولش میخواستم ساندبار بگیرم ولی دیدم خوبش نزدیک های 1 میلیون هست ارزش نداره برای همین با اسپیکر های خودم تست کردم دیدم خوبه جواب میده.(مال خودم که تست کردم ادیفایر R401 هست)
چه اسپیکر و چه مدلی برای بگیرم خوبه حول و هوش 300 350 هم میخوام بدم بگیرم.
راستی مرکز خرید اسپیکر توی تهران کجاست بی زحمت پ.خ کنید.
سلام
همین ادیفایریکه دارید رو چرا استفاده نمیکنید؟ تو این رنج بهترین چیزی که میشه تهیه کرد logitech z523 هست . اون هم به احتمال زیاد صدای ستلایتاش به اینی که الان دارید نمیرسه. اگرچه بیس خوبی داره.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
درود دوستان
برای این که بفهمم یه اسپیکر در صدا های پایین کیفیتش رو حفظ میکنه باید چه گزینه ای رو بررسی کنم؟
من یه 2 یا 2.1 کاناله میخوام چون زیاد فضا ندارم.وقتی بازی میکنم صدا رو مجبورم بیارم پایین(هدست هم نمیتونم استفاده کنم:d)
اگه موردی مد نظرتون هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
درود دوستان
برای این که بفهمم یه اسپیکر در صدا های پایین کیفیتش رو حفظ میکنه باید چه گزینه ای رو بررسی کنم؟
من یه 2 یا 2.1 کاناله میخوام چون زیاد فضا ندارم.وقتی بازی میکنم صدا رو مجبورم بیارم پایین(هدست هم نمیتونم استفاده کنم:d)
دقیقا متوجه نشدم که منظور شما چی هست از اینکه توی صدای پایین کیفیتشو حفظ کنه؛ ولی اگه چیزی میخواید که با ولوم پایین هم صداها به خوبی قابل شنیدن باشند یه ویژگی خیلی موثر اینه که اسپیکرتون محدوده فرکانسی مورد نیازتون رو بتونه خوب پوشش بده. معمولا هم از 40 هرتز تا 18000 رو اگر کاملا پوشش بده احتمالش زیاده که توی ولوم پایین هم مشکلی توی شنیدن نداشته باشید.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
درود دوستان

اسپیکر در صدای بالا خراب می شه در پایین که باید جنسش خیلی اشغال باشه خراب بشه tsco چیزی

اما در پاسخ باید بگم اسپیکری که در صدای بلند عالی عمل می کنه در پایین هم باید خوب کار می کنه اما در کل کیفیت صدا در ولوم بالا خودش رو نشون می ده

اما راهنمایی اصلی شما باید سیستمی بگیرید که ساب قدرتی نداشته باشه بلکه ساب کیفیتی داشته باشه تا در صدای پایین همه چیز محو نشه نکته ی بعدی حتما تیوتر داشته باشه تا صدا بیشتر تفکیک بشه چنانچه تعداد مید یا تیوترشم بیشتر از یکی باشه بهترم می شه اما برای صداهای بلند 1 عدد تیوتر اکثرا بهتر جواب می ده. البته سیستم خیلی بستگی به جیب مبارک هم داره

• Like
Reactions: IMANOKA

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر