سلام.یه سری سوال راجب ساخت سایت.

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
سلام.
من می خوام یه سایت افتتاح کنم.
یه سری سوال داشتم.
اول اینکه بگید اینا یعنی چی و به چه دردی می خورند؟:
فضای سایت
پهنای باند
بانک اطلاعاتی
اکانت FTP
Zend Optimizer
CMS
VPS
اگه چیز دیگه ای هم هست بگید بدونم.
بعد اینکه میشه با یه هاست چند تا دامین رو کنترل کرد؟
فایل هایی که روی سرور خود سایت آپلود میشن(مثل فایلای پیوست)به چی مربوط اند؟
و اینکه اگه مشخصات سایت این باشه می تونه سایت بزرگی و خوبی بشه؟(مثل بازی سنتر و...)

i5qbsj1nc84fdvjcbac0.png

آخرین ویرایش:

e_yasini

کاربر سایت
Mar 10, 2011
4
فضای سایت یعنی حجم کل فایل هایی که می تونی رو سرور داشته باشی چقدر است .
پهنای باند یعنی : هر و قت یک کلاینت(بیننده سایتت) صفحه ی سایتت رو ببینه بسته به حجم صفحه ای که داره میبینه یک مقدار از پهنای باندت کم میشه تا بالا خره به صفر برسه .
بانک اطلاعاتی یک فضایی هست شبیه جدول که میتونی اطلاعات سایتت رو توش بنویسی مثل username و pass کاربران سایتت. یک چیزی شبیهexcel . تعدادش زیاد مهم نیست با یک دونه هم کار سایتت را میافته (چون توش می تونی یک عالمه table درست کنی) ولی به دلایل امنیتی و تمیز بودن سایتت بهتره چند تا داشته باشی
اکانت ftp حداکپر تعداد user هایی رو نشون میده که میتوونن مستقیما به فایل های توی فضای سایتت دسترسی داشته باشند (و بسته به اجازه ای که دارند) اون ها رو تغییر بدند. این کاربران رو با کلاینت های سایتت اشتباه نکن این افراد مدیران سایت هستند. معمولا با یک دونه کارا را میفتند.
zend optimizer یک افزونه موتور پردازش php است برای افزایش سرعت پردازش و نمایش فایل های php
cms: مخفف سیستم مدیریت محتوا است. مثل wordpress / joomla
vps : virtual private server : روشی است که در آن یک رایانه فیزیکی سرور را به چندین سرور که هر یک توانایی و ظاهر خودش را دارد بخش‌بندی می‌شود.هر سرور مجازی می‌تواند سیستم‌عامل خودش را داشته باشد و به طور مستقل ریبوت شود. و معمولا پهنای باند و فضای هاست بیشتری دارد و قیمت بالاتری هم دارد

• Like
Reactions: محمد رضا mr

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
فکر نکنم با هاست 3 گیگ بتونی همچین سایتی راه بندازی ... از من میشنوی از یک جای معتبر دامین و هاست بگیر نه از اینایی که سالیانه 1000 تومن میگیرن.. چون واقعا اشکتو در میارن

e_yasini

کاربر سایت
Mar 10, 2011
4
اگه فروم و این حرفا میخوای من لینوکس رو پیشنهاد میکنم
راستی بهت پیشنهاد میکنمچیزی که میخری که cpanel هم داشته باشه(بهتر از directadmin است)

اگر هم ویندوز میگیری Plesk داشته باشه
هاست هم نظر خاصی ندارم ولی سرویس unlimited گذر گاه رو چک کن : جالبه !:
http://persianwhois.com/hosting/unlimitedhosting.html

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر